Studentët, Rama: T’i garantohet mësimi shumicës që po pengohet brutalisht

January 14, 2019 16:08

Studentët, Rama: T’i garantohet mësimi shumicës që po pengohet brutalisht

Kryeministri Edi Rama përshëndeti në Twitter “deklaratën e Senatit Akademik të UT”, duke uruar që “t’i garantohet mësimi një orë e më parë shumicës që po pengohet brutalisht”.

“Përshëndes deklaratën e Senatit Akademik të UT. Uroj që t’i garantohet mësimi një orë e më parë shumicës që po pengohet brutalisht. Kërkesat do të përmbushen sipas planit të publikuar dhe po shkojmë shumë përtej tyre. Dialogu e bashkëpunimi me universitetet do thellohet”, shkruan kreu i qeverisë në rrjetin social.

l.h/ dita

January 14, 2019 16:08
Komento

5 Komente

 1. ngaterron dhunen e berishes, me dhunen... INSTITUCIONALE . January 14, 16:29

  ti s’e ke kuptuar, qe ne esence te cdo proteste kunder teje eshte brutaliteti ?
  brutale, me ty jane ata, qe jane krimi dhe korrupsioni i klanit meta berisha . ata vazhdojne deri ne fund . shumica; brutale ndaj teje, eshte masa, qe te votoi per te cuar prapa hekurave klanin meta berisha . por ata lodhen shpejte dhe terhiqen .
  dhe ti me kot vrete mendjen, te plotesosh “kerkesat” e studenteve me parate e taksapaguesve, qe te votuan te cosh prapa hekurave, kriminelet e 21 janarit e mijra, krimeve te tjera . ps. perdor…DHUNEN .

  Reply to this comment
 2. SHTET LESHI January 14, 17:10

  po me ne funde e kuptove qe ka edhe njerez qe duhet tu garantohet e drejta jo si saliu qe vetem per hajdutet e zaptusat e tprones kishte demshperblime e te drejta ….!!!1

  Reply to this comment
 3. Alban Dega January 14, 17:12

  Pak e sak

  VRASESIT E ARSIMIT- KRYEVRASESIT
  E SHQIPERISE !

  – Askush nuk eshte mbi ligjin

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ngujimi, bllokimi, pushtimi apo zaptimi i objekteve publike e aq me teper arsimore e akademike nga nje grusht studentesh Gardiste te Kuq te politikes antishqiptare te Saleh Ramollah Berishes, Like Floririt e co…. eshte krim qe denohet rende ne cdo vend demokratik.
  Te shperdorosh aspiratat e studenteve per te drejta e kerkesa te aresyeshme per qellime te mbrapshta djallezore politike me synim destabilizimin e vendit, per sabotimin, vonimin dhe minimum e Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit, ne nje kohe qe Qeveria ka plotesuar dhe tejkaluar 8 kerkesat e studenteve, te pengosh me urdherat e Argita Berishes dhe parate e pergjakura te Gerdecit dhe Lalezit te Mona Cizmes procesin e shkollimit te shumices se studenteve te tjere nga nje grusht mercenaresh dhe Gardistesh te Kuq te Sali, Lulush, Mona, Petrit Noke Stanishicit e co… eshte krim i rende!
  Askush nuk eshte mbi ligjin!
  Aq me pak kryebanditet qe plepizuan, vitrinizuan, kristalizuan dhe kthyen Universitetet ne fabrika diplomash per asgjekundi dhe ne shitore titujsh shkencore sipas antiparimit“ kush paguan me shume” apo sipas ofiqeve politike te vrasesve te arsimit dhe shkollimit !
  Vrasesit e aresimit dhe shkolles shqipe jane kryevrasesit seriale te mbi 13 fishte te Shqiperise ne keto 28 vjet!
  Jo vetem vrases te se kaluares, te sotmes por edhe te se ardhmes se Shqiperise !
  Ata duhen ndeshkuar dhe denuar si vrases sériale te shqiptareve dhe Shqiperise !
  Jo vetem me burg te gjate por edhe konfiskim te cdo qindarke e pasurie qe vjedhur e plackituar shqiptareve, perfshi studentet e familjet e tyre nga kjo bande kriminale vrasesish te Shqiperise me ne krye Sali Berishen, Like Floririn, Lulush Karabush Fazlicin, Mona Cizme Lalezin, Petrit Vasil Shkollperlumin, Fatmir Xen Gerdecin, Mul Noke Stanishicin e korporaten e krimit dhe korrupsionit qe e korruptuan edhe vete fjalen korrupsion me mega korrupsionin e tyre te shfrenuar !

  Reply to this comment
 4. Alban Dega January 14, 17:27

  VETING I NGUTSHEM NE ARESIMIN SHQIPTAR !

  UNIVERSITETET PRÍVATE ME PERJASHTIM TE 5 PREJ TYRE QE KANE KRIJUAR REPUTACIÓN TE KENAQSHEM DUHEN MBYLLUR NJE ORE E ME PARE !
  Pjesa tjeter jane kthyer ne fabrika per pasaporta per asgjekundi dhe parash te pista korrupsioni e shitore diplomash dhe titujsh shkencore pa asnje shkence ne to duke u kthyer ne vrases te Aresimit te larte shqiptar !
  Po ashtu duhet ulur ngutesisht numri i studenteve me masatare nen noten 7 duke filluar nga viti i ri shkollor 2019-2020 !
  Veting i ngutshem ne Aresimin shqiptar!
  Sic eshte Aresimi sot do te jete Shqiperia neser !

  Reply to this comment
 5. Fidel Kastro January 14, 21:10

  Kujt po ja kerkon te beje ate pune o Rame tepsia, a sje vet ne krye te qeverise apo je opozite!!!!!!!!!?????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*