“E duan Kukësin shishe benzine për të na djegur rrugën europiane”

April 3, 2018 10:09

“E duan Kukësin shishe benzine për të na djegur rrugën europiane”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë sot pas vendimit të opozitës për nisjen e mosbindjes civile.

Nëpërmjet një statusi në Fabebook, Rama e cilëson opozitën si një opozitë të dështuar që kërkon të përdorë banorët e Kukësit për të shkaktuar trazira, e për t’iu shmangur drejtësisë.

Postimi i plotë:

Kur ishin në qeveri e bënë tenderin e pagesës së rrugës 8-9 EU! Dështuan. Tani i vunë zjarrin “patriotik” e duan ta përdorin Kukësin si shishe benzine për të djegur rrugën europiane të Shqipërisë! Mjerë kush u beson rrugëhumburve pa atdhe që duan zjarr e kaos për t’i ikur drejtësisë!

s.a/dita

April 3, 2018 10:09
Komento

50 Komente

 1. Dibrani April 3, 10:38

  O qelbesire njeri ,..flaka ndaj oligarkeve te tu ishte zemrim popullor.

  Edhe un te isha aty do tja kisha ven flakes.

  Dhe stop propaganden ndaj popullit ,.gjoja u prish prona e perbashket.

  Instrumenti per te vjedhur popullin ne emer te mirmbajtjes nga oligaret e tu,…nuk mund jet kurr pron e perbashket.
  Vetem neqoftese ke perdor parat e popullit ne babesi,.per koncesionerin Fantazem (Politikan)

  Ti je nje politikan i deshtuar.

  Vetem hajduti krahasohet me hajdutin

  Reply to this comment
  • Dibrani April 3, 12:48

   Shkruaj me emer tjeter dhe jo Dibrani. Dibranet nuk jane shpellare si puna e jote dhe mos e ndyej kete emer. Palo burre!

   Reply to this comment
   • Dibrani April 3, 12:53

    Kisha harru me te marr leje,,..te na falesh zotris tate.
    Kishe deshir tjeter ?

    Reply to this comment
    • Grigor April 3, 17:29

     O Dibrani
     Demek ti je me Partine Komuniste? Sepse keshtu dukesh nga komenti.
     Ore, ti mbase nuk e di se çfare je, por komenton si enverist. Demokraci eshte, mund të jesh çfare te duash, por pyetja ishte nëse e di ti apo jo.

     Reply to this comment
   • Doni apo nuk doni ju,DREJTESIA do te BEHET. April 3, 14:30

    O Dibrani,vertete qe nuke jane shpellare DIBRANET,por nje pjese si ty kane mbetur pa dine e pa imane;thote populli.Dhe se fundi kuksianet nuke dogjen rrugen europiane te zhvillimit e civilizimit,por dogjen kacollet e ngritura te korripsionit qe pastronin leket e pista me fuqine e pushteteve ramavicjane,e berishavicjane me sozi.Mjaft eshte MJAFT,nje krim i pa mdeshkuar eshte nje krim qe vazhdon;thote SOVRANI,pra kuksianet i vune zjarrin kacolleve te krimit dhe gulcimave te ramovicerve e loteve te krokodilerve te berishovicerve me shoke e shokezotrinj,qe nga te pa breke i la dita dhe miljonere i ngysi nata,duke derdhur lot krokodilesh per te vazhduar me skenaret e felliqur te pandeshkueshmerise e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tri pushtetet brenda djallit.Mjaft eshte MJAFT,kohes se futbollit me dy porta brenda jashteqitjes shqiptare i mbaroje tashme vaji kandilit sikurse dhe pandeshkueshmerise e bashkeqeverisjes me krimin,Besoni,binduni e rrefehuni o ramovicer e berishavicer me metavicer e bashavicer me shoke e shokezoterinj,qe SOVRANI,LIGJI,USA,BE-ja dhe ZOTI t’u meshirojne.

    Reply to this comment
    • Dibrani April 3, 14:52

     Jeni shpellare dhe nuk kuptoni se cfare do te thote ligj. Hajdeni ketu ku jetoj une dhe provojeni te digjni. Ju bejne qe te mallkoni veten qe keni lindur. Perse kur shkoni jashte Shqiperise nuk digjni, por rini si pula te lagura. Tregoheni trima se keni mbrapa shpellarin Berisha qe fshihet pas politikes per ti shpetuar ligjit qe e ka vene vete ne parlament. Mund te protestosh, por jo te shkatrosh dhe djegesh nje prone e kujdoqofte ajo, keshtu eshte ne vendet kapitaliste, sepse ndryshe quhet anarshi. Ndersa ti “dibrani” nuk je dibran, sepse ata kane nder, nuk bejne si ty, “pa din e pa iman” sikurse po te ofendon nje tjeter.

     Reply to this comment
     • ELIOT April 5, 08:55

      oor dibran hajvani ;;; por e din ti more zzhuls i rames ;;qe ne bote ne europe ska taksa 10 eurosh me nje rroge te 200 euro ne muaj more i mjere nga trute ;;por a e dini ju se rama po e vjedh popullin dhe e beri vilen ne dajt milionshe dhe na ben si nene tereza ;;; gjasme i ;vjen keq per shqiptaret ;; dhe na tregon perralla ne facebbok ;;;ketu eshte populli qe eshte revoltuar ;;s eshte basha berisha ;;;qe rama ska bythe ti fusi ne burgje;;per korrupsion ;;e kupton apo je i trashe ;;;;; mendo per popullin para se te mbrosh nje parti te korruptuar partine e rames ;;dhe ate te berishes ;;;;;;

 2. Nikolini April 3, 10:41

  Po puset e Ujit ç’pate qe i taksove ?
  Qfare lekesh investoje shteti tek Puset ‘?

  PO SHTEPITE pse i takson ?

  Takso dhe pordhet 2 evro ,
  dhe 4 futja atij qe fend se ndot ambjentin me shume .

  Reply to this comment
  • arjani April 3, 11:38

   ahahhahahahahahahaha, sa qesha Nikolin. Problemi eshte shume serioz ne fakt dhe do shtruar per zgjidhje, pasi ne mos sot neser rruget tona do jene me pagese, kushdo qe te jete ne pushtet. Kete mbaje mend mire, por qesha me taksimin e por…dhe te fen…qe ndot me shume ambientin..ahahahahhahaha je i madh

   Reply to this comment
   • Nikolini April 3, 12:49

    Une e di shume mire arjan .

    Problemi eshte Ky .

    Nje rroge mesatare ne shqiperi eshte 200 mij Leke .

    EDVINI .- dhe shoket e tij si Saliu , meta e lulushi
    duhet ti thone popullit sa eshte minimumi Jetik i tij .

    ç’fare i ka ngel pa Taksu ?

    Edhe te Vdesesh eshte bo me e rende se me jetu .

    Me vdek duhen Miliona lek ,
    dhe nje puntor nuk i ka bo bashke tane jeten.

    Reply to this comment
    • arjani April 3, 13:08

     Ke te drejte miku im. Por keshtu se si kermat si Saliu, Nano, Meta e katandisen kete vend eshte pak eveshtire te gjendet filli. Ndofta rama eshte superfashist, por dikush duhet te filloje ta mbledhe rripin ne kete vend. Por jam dakord qe rripi nuk mblidhet keshtu duke amnistuar cfare jane bere deri tani, por duke futur ne litar e ne furre me dru te gjithe, qe nga teoricienet e cekut te bardhe, ideatoret e shkaterrimit te prones publike, te industrise e te bujqesise ne vitet 90′ e deri sot. Nese amnistojme te kaluaren keshtu do vuajme tere jeten. Ky vend ka nevoje per nje regjim te forte (me kete nuk nenkuptoj domosdoshmerisht Edi Ramen). Por ka nevoje qe ketu te vijne ne pushtet ata qe duhet te vinin ne vitet 90′ e jo plehrat e produktet e Katovices. Ky vend me shume pasion e me atdhedashuri behet shume shpejt. me vjen te qesh akoma me ate taksimin qe the qepare, ahahahahhahahahaha

     Reply to this comment
     • Nikolini April 3, 13:22

      Arjan , keto dite eshte perdorur shume shprehja ,

      KY eshte sistemi kapitalist .

      Si edvini , si SALIU [ edhe meta ]
      kane nje program qe eshte i drejtuar nga europa :

      Privatizimin e shqiperise ……

      Edvini eshte bere qesharak .. sespse

      NUK ka qene asnjehere i majte ,
      Drejton te majten me rregulla te djathta .

      Taksa nuk ka qellim te beje shtet .
      Taksa ka te tjera funksione .

      kur shteti shtyp 100 leke dhe Takson 100 leker
      kjo quhet Barazim bilanci .
      100 -100 = o ne xhepin e popullit nuk ngelen leke .

      kur shteti shtyp 100 dhe takson 50
      100 – 50 = 50
      kjo qeveri eshte e mire , ne xhepin e popullit ngelen leke .

      kur shteti shtyp 100 dhe takson popullin 120
      pra 100 – 120 = — 20
      kjo qeveri i ka hedhur litarin ne qafe popullin -.

      me privatimin e shqiperise ?
      a eshte me sovrane atdheu yne ?

    • Laert April 3, 19:37

     O Nikolin djali. Kthjellohu nga trute. Shtepite taksohen ne te gjithe boten kapitaliste. Edhe puset po ashtu. Me gjej nje vend ne bote ku nuk tatohen shtepite (tax property)dhe do te kerkoj te falur. E perqafuam kete sistem tani do ti bindemi rregullave te lojes. Pordhet mendore po ato nuk taksohen.

     Reply to this comment
     • ***** April 3, 23:29

      po mor po, po taksat i merr dhe i ka marre ne kushedi e sa vite.
      Taksimi eshte e ardhur shteterore jo Kastratore.
      Rruget qe jane arterie te lidhjes se vendit, jane publike.
      Nuk ka toll ne asnje,
      Ka rruge te vecanta qe marrin toll, nese ti kerkon te shkurtosh trafikun.
      Mos na beni budallenj se jashte rrojme.
      Cent nuk paguajme

  • Doni apo muke doni ju mije kenetash,DREJTESIA do te BEHET. April 3, 16:23

   O Nikolin,pasi ramavicit po i soset vaji i kandili,ai jo vetem taksa jashte llogjikes,pore dhe riparimin e bojatisjen dhe vendosjen vetratave e mbylljen e ballkoneve dhe izolimet qe muke jane lluks dhe nuke pret kohe per sorollatje shkresurinash burokratike-korruptive i ndaloje me ligje.Aqe u marrosen ramavicerit e veliajvicerit nga babezia per te cvatur popullin sa dhe nderrimin e bideve vedi ku lahet bytha me sapun apo dhe paisjen e WC-se me te gjitha aksesoret e sake,dhe per ta kerkon deklarate paraprake,gje qe ne asnje vend te botes se civilizuar nuke eshte kjo lloj palo deklarate sa banale aqe dhe korruptive mbane ere.Mjaft eshte MJAFT.Kesaje i thone dy te cmendur dhe super te lige ka rrembyer pushtetet dhe nuke po din se cfare te bejme vetem per te terrorrizuar e grabitur popullin,aqe sa ja kaluan dhe sozise se tyre berishavicerve,metavicerve e bashavicerve ne kohen e tyre.Turp marri dhe bashkefajesi sebashku qe kerkon ndeshkim dhe jo lojra fjalesh e lloqe kavajsish,apo lot krokodilesh per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt.Dhe se fundi c’do skenare i peshtire i rradhes,vetem se do t’u shtohen vitet e heqjes se lirise ne burgun e Recit si autore e bashkeautore apo avoketer te djajve nga fuqia abuzive e pushteteve.Besoni,binduni, reflektoni e besoni nje here te vetme ne jete,qe SOVRANI,LIGJI,USA,BE-ja dhe ZOTI t’u meshirojne.

   Reply to this comment
 3. I.Troplini April 3, 11:28

  Tè zgjodhèm dhe tè besuam Z.Rama.

  Bilanci i punès suaj deri mè sot, 1 hap para dhe 2 mbrapa.
  Fodullèku juaj, i ngjan atij tè gjelit majè plehut.
  Parè nè barrèn e problemeve qè ka ky vènd, do kishim nevojè pèr njè njeri qè pèrvesh mèngèt dhe jo gjuhèn, njè tè tillè, qè ka kuptuar gjèndjen katastrofale tè ekonomisè shqiptare dhe qè me vizionin e tè nesèrmes europiane, bèn gjithçka, me qèllim qè ligji tè sundojè i barabartè mbi tè gjithè dhe jo vetèm mbi ata qè nuk kanè asnjè shans, pèr tè qenè protagonistè tè vendimmarrjes politike.
  5 Euro, pèr njè rrugè 60 km tè papèrfunduar, qè e rropèn ata, me tè cilèt ju bèni pazare politike, èshtè shumè, jo vetèm pèr xhepat e kuksianève por edhe pèr mèndjet e shèndosha, gjithkund nè Shqipèri.
  Vendimet tuaja kanè shije arbitrariteti Z.Kryeministèr. Inefiktivitetin e administratès suaj tè paaftè dhe tè korruptuar, ju mundoheni ta anashkaloni me vendime tè tilla si ky i 5 Eurove, ku qytetari shqiptar pyet me tè drejtè vetveten i tulatur,,, ku jeton ky kryeministèr qè nuk e dika qè 10 Euro, janè njè shumè marramendèse pèr shqiptarèt?
  Janè gabimet tuaja kur veproni dhe mosveprimi juaj kur duhet tè tregonit vendosmèri nè vendimmarrje, ato qè e kanè sjellè situatèn deri aty saqè tè njèjtat figura qè kanè kryer krime makabre mbi shqiptarèt mè parè, sot ndjehen komodè tè bèjnè thirrje pèr thyerjen e rendit kushtetues, nèn petkun e mosbindjes civile.
  Ju drejtoni njè vènd nè agoni Z.Kryeministèr. Pazaret tuaja me kriminelèt, mund tu japin juve personalisht arsye pèr tu ndjerè euforik pèr njè moment, pèr tu ndierè krenar pèr atè qè mendoni se kini arritur. Èshtè fillimi i fundit tuaj Zotèri, nèse lini mènjanè votuesit tuaj qè iu dhanè votèn pèr RILINDJE dhe jo pèr humbje realiteti, ku faturèn e paguan gjithmonè, ai qè Ju, e lini pas dore, nè llogaritè tuaja, ai qè nuk di nga tia mbajè dhe degdiset rrugève tè botès,,,,,,, qytetari dhe fshatari shqiptar.
  Zjarrin vèndit, nuk ia vènè vetèm ata qè djegin kabina koncesionarèsh. Zjarr edhe mè i madh, èshtè ai i kompromiseve me autorèt e sè keqes shqiptare nè kèto 30 vitet e fundit.

  Reply to this comment
  • Hammerhaituri April 4, 18:55

   Hiqeni! Veni prap Salen

   Reply to this comment
  • Hammerhaituri April 4, 19:38

   Per 60 km jane shume 5 Euro!!
   Varet edhe nga se sa u harxhuan per ti bere ato 60 km!
   Autostrada e Brenner it per te bere nje shembull paguhet dy here 1 Pickerl 8 Euro qe ngjit ke xhami (vlen per 10 dite per gjithe Austrin,eshte shuma me vogel e pagushme) dhe Ura e ahtuquajtur e Europes me 8 Euro te tjera! Kamionet simbas euronormes se motorrit deri ne 1 Euro per km! Gjatesia 115 km Ky sistem u vu 20 vjet me pare dhe me kujtohet mire qe edhe atje pati protesta u DOGJEN E SHKATERRUAN pikat e pageses.
   Udheheqesi i athershem i oposites austriake
   Jorg Heider beri thirrje per mosbindje qytetare dhe mos pagese taksash!

   Reply to this comment
 4. Kuq e zi April 3, 11:45

  Z.rama
  Jeni ne sinkroni kunder vetingut packa se pd na ben rolin e policit te keq dhe ps ate te mirit
  Keni frike dhe ndergjegje te piset njelloj para drejtesise ky eshte thelbi i trazirave

  Reply to this comment
 5. intelektuali April 3, 11:46

  EDI RAMA DUHET TE LARGOHET NGA PUSHTETI QE KA KAPUR ME MAFIEN ENVERISTE

  Po ky karagjoz ka 5 e kusur vjet ne pushtet dhe fajin ja hedh Saliut

  PO A KA BYTHE QE TA MBAJE KETE PROPGANDE ENVERISTE

  Qe te gjitha te LIGAT ja hidhte Mehmet Katunarit dru me pre nga Mallakastra, po o Kryeministri Yne Karagjoz dhe i Pacipe si Kameleon origjinal enverist, po more mavri 8-9 eur e Saliut nuk ka paguar kush deri me sot dhe askush nuk vuri asnjehere traun e Mafiozit Kastratit ne Kukes, ti je o SKUTH qe e vure traun e mafies i pari dhe tani kerkon t’ja lesh dobicin ne dore te tjereve.

  PO TI LEKAT SHQYPTAREVE PER MIREMBAJTJEN E RRUGES JA MERR ME TAKSAT E TJERA QE KE SAJUAR SI RUFJAN I VERTETE, PSE KERKON TANI TE VJEDHJESH TE VORFNIT DHE TE SHKUNDURIT ME TAKSEN TENDE “PATRIOTIKE” MORE ENVERIST I PACIPE? KUJT JA SHET TI KETE “PATRIOTIZEM” KOMUNIST?

  sepse:

  Sali Berisha ka fajin e tij qe ne gjumin e nates vendosi te ndertoje nje autostrade qe e quajti me mashtrim Rruga e Kombit, pa projekt dhe pa preventiv, me qellimin e vetem: vjedhja makaber e fondeve publike, duke emeruar beniaminin e tij Lulzim Bashen si taksidar per te mbledhur gjobat dhe ryshfetet qe jane perllogaritur nga ekspertet mbi 200 milione eur apo dollare pak rendesi ka,

  por:

  PSE NUK E NXORRI PARA DREJTESISE SALI BERISHEN EDI RAMA ASHTU SIC PREMTOI NE FUSHATE?

  Fakti qe tani Edi Rama po vepron njesoj si Sali Berisha tregon qe eshte ne te njejtin nivel hajnie me te, bile tani e ka kaluar sepse po ben realitet ate qe intelektuali ka vite qe ka shkruar dhe ka paralajmeruar ne shume shkrime te tij, qe kur Saliu filloi te hedhe lekat e popullit badiava per te ndertuar nje autostrade “Patriotike” vetem per te vjedhur, pa menduar se do te vije dita kur te gjithe shqyptaret do te paguajne harracin e hajnise se tij.

  Ne kete situate Edi Rama duhet te leje menjeane “Patriotizmin” e tij fals dhe enverist dhe te filloje te mendoje ne fillim si te perfundoje absolutisht Rrugen e Kombit te Saliut nga buxheti i shtetit dhe pastaj te pyese shqyptaret me referendum si te beje per mirembajtjen e kesaj rruge duke ja dhene privatit me koncesion,

  sepse:

  SI I SHKON NE MENDJE EDI RAMES TE MBLEDHE TAKSA NGA TE GJITHE SHQYPTARET PER NJE RRUGE QE SHTETI NUK E KA MBARUAR AKOMA?

  dhe:

  Akoma me keq kur taksat per mirembajtjen e rrugeve i mbledh ne forma te tjera me taksime hileqare?

  prandaj:

  Edi Rama duhet te mbledhe mendjen dhe te beje zbythje parimore duke hapur thesin e buxhetit te shtetit per te perfunduar kete rruge dhe per ta mirembajtur ate me lekat e shtetit, sepse Rruga e Kombit dhe kuksianet nuk jane si artistet dru me pre te Teatrit Kombetar qe mund t’i mashtrosh me pamje fantaistike kompjuterike dhe me arkitekte famoze boterore.

  Reply to this comment
  • Nikolini April 3, 13:00

   Fort i nerumi Nastradin i Tajvanit .

   Na emocionojne keto komentet e tua , e na dritherojne , Mallengjehemi kur na kujton Enverin ,
   por Alurimat e portofolit per sistemin Kapitalist
   na ka bere Pesimist dhe nuk po na bene dot
   te Dashurohemi me te .

   Ndrydha gishtat , dje kur hapa portofolin te
   kerkoja Leka per taksen e pusit qe e ka Hapur
   stergjyshi im ————-

   EDVINI – me thote se keshtu e ka kapitalizmi
   duhet te paguani .
   Mdakort jemi , e plaste ai qe nuk ka deshire te paguaje ,
   Po ku ti gjejme Lekat se ————

   Edvin thote se Lekat i vodhi Luli , meta dhe saliu ,
   Por ama lekat i Kerkon TEK XHEPI i popullit .

   Nuk po kuptoje dote ,
   Enveri nuk na linte te paguanim taksa ,
   ç’fare sistemi bankar perdorte Ai ?

   ZOTROTE mo Qaj , se kapitalizmi te ka Fryre
   me Keste ———
   Tek cili kest jeni tani , se kam harruar numrin

   Reply to this comment
   • arjani April 3, 13:32

    Jam dakord qe nuk jemi sovrane, bile pas viteve 90 sovraniteti ka marre permasa qesharake, gjasme dhe ne kuadrin e globalizimit te ekonomise, te shoqerise. Tani te globalizojme dhe pordhet do thuash ti? Dakord jam, ahahahahahahahah. I gjithe thelbi eshte te prona Nikolin. Ligji 7501 i vuri kazmen asaj shoqerie me thelb kapitalist qe pretendonim te ndertohej. Prandaj duhet ti veme dhe ne kazmen ketyre qe na kane udhehequr deri tani e tu qijme robt, qe te na njohin per baballare. Po ky eshte tjeter ngerc se nuk ka kush te na organizoje me, se sindikatat i shkerdhyen keta qe ne vitet 92-94′. As Rama nuk dridhet nga Lulushi as Lulushi nga Rama. Keta te gjithe nese do kishim force te ngriheshim do dridheshin para nesh. Keta e dine qe ska kush na ngre e tallin trapin me ne. Dhe te gjithe flasin ne emer te popullit qe populli i shkerdhefte para e mbrapa amin o zot.

    Reply to this comment
 6. Lili April 3, 12:02

  Ka 2 vjete qe kuksianet po te thone se nuk behet kjo pune keshtu,po ti je ai qe do me shkue n’evrope pa degjuar popullin tend!a e di se evropa kerkon edhe pelqimin e popullit kur vendosen gjerat?
  Kush po pengon ma shume mendon tij :protestuesit qe jane vlera per krejt evropen kur nuk pranojne padrejtesite apo Njeshi qe dekreton me nje mije shkelje ligjore e qe arreston njerezit me nje mije shkelje ligjore e qe kunton se shteti eshte parti?oligarket e korruptioni pengojne evropen jo revolta e drejte e qytetareve qe te thane ndalu me.

  Reply to this comment
 7. Eduarti April 3, 12:07

  Thoni ketij epileptikut Rama te mbledhe mendjen se ato denglat me “rruge europiane te Shqiperise” i tha dhe ahere kur me idiotesine e vet desh te na mbushte me arme kimike ketu. Ky budall duhet ndalur pikerisht nga ato qe i rrijne afer sa pa e qeruar si zarbo nga nje popull qe po e mbyt laku i varferise qe qeveria e ketij Timonierit kaqol te tepsive.

  Reply to this comment
 8. vasili April 3, 12:28

  E pastaj mor Rama,si gjithmone nuk na thua se cfare do besh me tej? o´´Kryeministri´´yne frikacak apo de jure i ketij vendi.
  De facto ne shume drejtime vazhdojne te kene pushtet bandat e zbritura nga malet.
  Tere kohen ´´kryeministri´´,vazhdon te fshihet,mbas gjyqesorit qe vec ata duhet te merren me te gjitha llojet e krimineleve.kurse qeverise i behet te punoje vec ne kohe me diell.
  Pushtetin qe kerkove vet, ta dhane shqiptaret.
  Qytetari ne rradhe te pare kerkon qetesi,nga qeveria,mbasandaj vijne te tjerat.
  Dhe ky qytetar me kete qeveri te squllet dhe apatike asnjehere nuk ka ndjere qetesi me bandat e Saliut dhe Metes tere kohen neper kembe.
  Gjithmone kane kercenuar dhunuar dhe djegur ata dhe vetem ndonje cironka ka izoluar per pak kohe ky pushtet dhe asgje me teper.
  Kur ´´kryeministri´´si po e thote tani dhe per gjate gjithe kohes e di kush i ka organizuar,ato djegie sabotime,dhe kercenime te perseritura aty dhe kunder vet atij,qe do ta heqin zvarre apo do ta asgjesojne.
  Dhe asnje dhe asnjehere nga kreret e kesaj bande,megjithse shteti ka ligje te qarta per kete,nuk eshte ndaluar nga organet qeveritare.
  Dhe ata kane vazhduar te qete ta terrorizojne dhe ta neverisin pa fund kete popull,i cili e di mire kush jane dhe cfare permbajne.
  Te filloje i gjori ´´kryeminister´´ me ate qe nga taksa nuk duhet te terhiqet aq me teper tani kur jane perballe shteti me vandale te eger.
  Qytetarit te nje vendi,mendohet qe i plotesohen nevojat imediate,nga qeveria dhe institucionet vendore,aty ku ai jeton.
  Dhe per me teper cfare paska me shume Kosova,po kaq e varfer ne mos me shume ne perditeshmerine e nje kuksiani te thjeshte dhe nuk e paska Shqiperia.
  Nje here ne kaq kohe nqse ai i duhet te shkoje per vizite andej,ahere normal,si thote dhe nano,mund te kursej lehte dy pace dhe dy pilaf.
  Kurse ndonje tregtar qe i duhet te shkoje shpesh, taksa qe paguan nuk eshte vec nje qime bythe ne raport me fitimin qe nxjerre.
  Dhe vec kesaj taksimi eshte i perligjur dhe nga logjika ekonomike dhe me tej:
  Kjo rruge permban nje investim te madh infrastrukturor,mbingarkuar me super korrupsionin sali-basha.Keshtu qe kjo rruge perlan nje pjese te buxhetit vjetor,qe e paguan nje popull i tere,por eshte llogjike,qe nje pagese suplementare,sic e ben dhe gjithe bote( e din por shejtan budallenjete bejne sikur nuk e dijne)duhet ta bej shoferi,qe e cfrytezon dhe amortizon sado pak ate duke ecur me automjetin e vet.Eshte jashte llogjike qe qytetaret e tjere qe nuk udhetojne ne kete rruge te paguajne njesoj me ata qe e cfrytezojne ate.
  Dhe per me teper,dashuria e shtuar,qe sjelle rruge midis njerezve ne te dy anet e kufirit,nuk behet duke hapur shalet dhe kercyer me daulle dhe flamur,por qe te kete shijen qe meriton, kerkon vec dhe sakrificen vetjake ekonomike te perligjur,pasi ndryshe,nga daullja dhe flamuri qe do te dukesh si nje beze e ngjyrosur,do buciste avazi shume i njohur ne anet tona:
  Hodha lumin te qifsha kalin.

  Reply to this comment
 9. Toma lezhe April 3, 12:42

  a duhet me marre kredi me kalu ne rrugen e kombit ?
  Nuk po di po me 150 mij leke rroge ,
  òka te baj , me honger buke o me pagu rruget ?

  Reply to this comment
 10. Paul Tedeschini April 3, 14:18

  Edi Rama asht SOCIALIST.

  A din kush me na e spjegue se çka don me thane SOCIALIST?

  Reply to this comment
  • kampaçurreta April 3, 15:05

   O Paulo!!!!! mos e ngaterro Ramen me socialistet pasi vetem i tille nuk eshte. Pasi nuk gjeti vrime tek Salirrompalla ne vitete 90 i u fut me mish e me shpirte per te percare te majten dhe veshi veladonin e socialistit. Salvini atje tek je ti eshte me socialist se Rama.

   Reply to this comment
   • Edi April 3, 20:20

    kampacurreta (ku dreqin e ke gjetur kete llagap, xhanem?)
    ke thene te vertetat per Ramen por ja ke fut kot plako per Salvinin pasi ai nuk eshte socialist, eshte atdhetar nacionalist qe i dhimbset vendi i tij se po degragohet perdite ne nje stacion afrikanesh nga politikat e der sotme.

    Reply to this comment
  • mirel April 3, 23:19

   Edi Ramuti eshte SociaPist.
   E vodhi Partine Socialiste nga masat qe i dhane Besim dhe njelloj po vjedh dhe leket e popullit.
   Edi Ramuti eshte mashtrues dhe tradhetar.
   Edi Ramuti eshte zogist dhe Esadist.
   Nuk ka asgje te perbashket me socializmin dhe interesat e popullit.

   Reply to this comment
 11. F. Suma April 3, 14:44

  Edi Rama edhe 150 vjet e ka të garantuar të udhëheqë me Shqipërinë, për deri sa të ketë një opozitë të gazit dhe territ kaq të dobët e pa fije atdhetarizmi. Cdo shtet jeton me taksat dhe rritet me taksat, përvec shqiptarëve që Shqipërin e duan si guri në të bluar dhe hiri nga zjarri i të tillëve. Edhe shumë mandate Edi, i ke të garantuara dhe nuk ka forcë dhe udhëheqës që do të mund ty në një Shqipëri, si kjo e sotmja. Jetë e shëndet, Edi!

  Reply to this comment
 12. populli para 90 April 3, 17:22

  Kot nuk thone; Nje i cmendur cmend te gjithe.Edi Rama njihet para 90 qe ke qene i cmendur, si ka mundesi ndodh vetem ne Shqipri qe te cmendurit qeverisen. Erdhi ne pushtet vetem duke genjyer qe do te hiqe shume taksa dhe disa do ti ulte., ku jemi tani.te gjithe duhet te shohin qe nga ardhja e tij ne Pushtet dhe deri tani.Ju lutemi te me tregoje njeri Investime qe jane bere 0.Ah harrova kemi eksport Rekord ne Droge falenderoj te Rames.Mos u merrni kurre se cberi ky apo ai, cdo ben ky qe qeveris.

  Reply to this comment
 13. Claus April 3, 17:45

  Kam pershtypjen se ky dordolec me mjeker do te perfundoj si Gaddafi.
  Trim, trim por pastaj do te hyje ne tubacione per te shpetuar koken.
  Kushedi sa pluhur te bardhe merr ne dite, qe nuk i ben asgje pershtypje.

  Reply to this comment
 14. Lisi April 3, 18:23

  Edi Rama !
  Je bërë qesharak , je bërë bajat,të ka dalë boja e kallaji .
  Ç’të të kujtoj më parë ?!
  Sapo more mandantin e parë , me pompozitet , nga selia e PS falënderove kriminelin Sali Berisha per kontributin historik që kishte dhënë per demokracinë shqipetare !
  Hapu dhe të futem , na le pa fjalë …….
  Më von , e mbajte persekutorin e shqipetarëve Visho Ajazin e dekorove dhe e nise ambasador .
  Hajdutin Meta e bere aleat dhe president .
  Ke stomak të fortë , ti Edi Rama , per të berë karrjerë ha edhe atë që s’haet .
  Amerikanet dhe gjermanët të thanë futu në zgjedhje edhe pa opozitën, por, ti jo , dorëzove gjysmën e qeverisë që të bindje djalin tënd të mirë , Lulushen . U fale edhe Komisionin Zgjedhor dhe Avokatin e Popullit . U talle me voten tonë !
  Në këtë rrugën e hajduteve të kombit ke nja 10 a15 vjet që na thua ,se Lulushja yt ka vjedhur 230 milionë euro – ç’faj ke ti, ti s’je as gjykatës as policë !
  Po ke të drejtë , veçse je një demagog frikacak !
  Ti je pa brumosje , ti je një bythëpambuk I rritur bulevardeve të Tiranes duke mallkuar komunizmin , në shoqerinë e shokëve të tu – Ngjela ,Lubonja , Zheji …….
  Partitë socialiste , historikisht kanë qenë prostitutat e borgjezisë . Partia e sotme Socialiste e Shqiperisë është turpi i ideve socialiste .
  Kjo parti socialiste dhe partia fashiste demokratike e Sali gangsterrit , kanë 28 vjet që po i bejnë varrin Shqiperisë.
  Vetëm një parti komuniste do t’u thyente hundet ketyre qelbesirave , por , në Shqiperi komunistët kanë vdekur .
  Enver Hoxha s’la komunistë më këmbë. Enveri kultivoi komunistët tip Sali Berisha . Frutet e hidhura të asaj politike po i shijojmë sot !
  Edi Rama !
  Unë nuk kam iluzionin se do të korigjoj ty . Unë hodha këtu disa pak gjera per t’i ndarë me atë që më lexon . Ti s’mund të dalësh nga vetja dhe kështu do vazhdosh !

  Reply to this comment
 15. intelektuali April 3, 18:24

  PROBLEMI I EDI RAMES NUK JANE KUKSIANET ME BOMBA “MOLOTOV”, POR AMBASADORI LU

  Per kuksianet ka Policine, ka Forcat Speciale, ka Garden besnike si Saliu, por ka edhe Arta Markun qe te arreston me nje te levizur te gishtit te Edvinit,

  EDI RAMA NUK E CAN TRAPIN FARE PER KUKSIANET QE NUK KANE LIDER

  sepse:

  Keta kuksiane mjerane i mbron Lulzim Basha qe eshte Kryehajduti i Rruges se Kombit qe i ka shpetuar Drejtesise me finte enveriste dhe qe Edi Rama e mban si “Ujet e paket” me pekule si nje opozite ka shtylle kurizore, opozite si nje kandil deti,

  atehere:

  NGA KUSH KA FRIKE EDI RAMA QE PO I MERRET ZERI DHE PO I IKEN FRYMA NE TV?

  Une per vete them se ja ka friken se mos e lere ambasadori Lu dhe pas tij helbete vetkuptohet edhe kokekuqja Vllahutin e BE-se,

  sepse:

  Me thene te drejten SHBA e kane gjetur dhe e kane bere gadi zevendesuesin qe eshte Ministri Fatmir Xhafaj qe vetem po pret ne pusi momentin e volitshem.

  Reply to this comment
 16. Artemisa April 3, 19:00

  Kjo retorika “Ne duam Europen , ata nuk e duan, Ne duam vetingun ata jo, Ne duam Shqiperine ata jane antikombetare, ne duam perendimin ata Mosken” eshte aq bajate, aq e dobet sa edhe e peshtire.
  Boll i trajtuat njerezit si kafshe.

  Reply to this comment
 17. USALI SERBERISHA I SLLOBODANKES... April 3, 19:40

  NEKROLOGJIA E EDI RAMES PARA NJE VITI:
  .
  ( E miratuar nga Berishistet e Washingtonit
  dhe Lulbashistet e Brukselit)

  Tashme nuk behet fjale per krimet e berishes por per tolerancen kriminale te Rames..donald luse..shoqerise civile..mediave dhe intelektualeve.
  Shqiperia sot eshte e pushtuar nga kthetrat e pergjakura te salibishes dhe nga koqet e shkerdhen berishes.
  Aq bole te forta ka breke-salepi Shkerdhen sa arriti te kerrcenoje me vdekje gjeneral Luan Hoxhen ( SI KOSTA TREBICKEN ) dhe cuditerish ambasada amerikane ne vend te shpalle terroriste te rrezikshem familjen e Don Corleones Viqidolit…pais me vize gjeneralin..
  Tre rrjeshtat me siper jane te dokumentuara..pra ambasada amerikane mbron hapur keto kriminele……pse ben si struci zoti Bedri.
  A nuk po kupton qe berishiste ne washington dhe bruksel po e hajne te gjalle edi ramen dhe ka nje” hemoragji” aq te madhe sa sot eshte kthyer ne nje kufome qe pret ti dorzoje pushtetin atij qe ja vrau 4 protestues dhe tani po i pshurr jetimet e 21 janarit.
  Njihuni ME FANTAZMEN EDI RAMA
  Goditja e pare
  Edi Rama( EKR) e mori ne 21 janar 2011 ku i doli situata nga kontrolli dhe lejoi ata qe vrane ne 2 prill 1991 te vrisnin dhe ne 21 janar por me nje skenar “mirror”
  .
  Goditjen e dyte
  EKR beri krim moral qe u fut ne votimet e majit 2011 me ministrin vrases te bulevardit Lu Basha duke u bere gjykatesi i pare qe virgjeroi kriminelin Lul
  .
  Goditjen e trete
  E mori kur i tha Satanai Sali ..kujdes Edwin bllokmeni se do te bej varrimin me madheshtor ne historine boterore….dhe nga krahu tjeter buzeqeshte honorable Arvizu me shakate me kripe te DUCE-BERISHES
  .
  Goditjen e katert
  E mori kur deklaroi honorable A. se berisha eshte burre shteti dhe luli yll ne ngjitje qe nenkupton se NE arvizute caktojme rradhen e k/minstrave me parrullen
  POPULLI VOTON-AMBASDORI EMRON FITUESIN
  .
  Goditjen e peste
  E mori kur shkoi ne promovimin e librit te Blendi fejzi esat pash toptanit dhe u dorzua para dyshes 2F ne menyren me te turpeshem te mundur
  .
  Goditjen e gjashte
  E ka marre se ne vend te hapte defterin e mega krimeve te SRB per te cilen mori vota te mjaftueshme..eshte treguar me kanibali ne shqiperi me enverizmin
  .
  Goditjen e shtate
  E mori kur pranoi nen presinin e nderkombetareve para nje viti qe nuk do perdori forcen e kartonave ne parlament pa miratim te pakices (dorzim pushteti ne tavoline)
  .
  Goditjen e tete
  E mori kur ne prill 2014 ne nje konference per Kosoven ne Kukes e quajti tradhetarin berishe si nje atdhetar te madh per clirimin e Kosoves….
  .
  Goditjen e nente
  E mori kur para nje vizite ne Amerike para dy muajsh..dekoroi Shikun e Visho Ajazit ??
  .
  Goditja e dhjete
  Keto dite u kap ne Itali nje anije me 1.6 ton droge e ardhur dhe e kontrolluar nga shteti shqiptar me Rapisconin e tyre..qe tregon se jo vetem EKR ka vdekur me kohe por dhe qeveria e tij.
  .
  Goditja e njembedhjete
  masakrimi i 3 KRYEBASHKIAKEVE…nga spiunet e sales (SS) qe ka ne dore terkendeshine bermudes president-prokurori-shik dhe ne menyre te fshehte dhe parlamentin e ilir mutes
  .
  Goditja VDEKJE PRURESE e dymbedhjete dhe fundit
  Poshtrimi dhe kryqzimi i SAIMIR TAHIRIT qe eshte/ishte kalaja e fundit e Rames

  ***********************
  Per sa me siper EKR eshe si puna e atij boksierit ne ring qe ka rene 12 here nockdown ne ring.
  .
  Dhe albitri Lu (trajneri Lulit) duhet ta nderprese ndeshjen…..Por jo eshte shpejt akoma.
  .
  Nje Edi Rame i goditur per vdekje ne ring eshte nje rast i persosur qe boksieri tjeter me pashaporta te dyshimta Lu Basha ti japi goditje te lehta nga mbrapa dhe te marre karriken e k/m ne 2019….ashtu si ja dhane kriminelit berishe pas 2 prillit 1991.
  .
  Pra profecia e honorable Arvizu se Lul Basha eshte yll ne ngjitje ne qiellin e sterrosur te politikes po del e sakte.
  -edi rama sot eshte kufome
  -shteti ka vdekur
  -rilindja lindi e vdekur
  -dipllomacia nderkombetare eshte pro berishes
  PRA ESHTE KOHA PER RINGJALLJE…PER PRANGA BERISHES DHE DEBIMIN E EDI RAMES OSE
  KTHIMI NE LEGJENDE TE ENVER EVEREST HOXHES..
  .
  Zoti Rama kete artikull duhet tja dergoni Governorit (mbretit real) Donald Lu (atyre qe kane emruar kete shakaxhi) perpara se te pesosh fatin e Salvador Alendes ….
  .
  Deri sa Mbreti Don Lu ZGERDHIHEJ kur berisha tha do vrisja Edi Ramen ne 21 janar si vrava 4 kokpalaret jo vetem ai vend ka marre fund por eshte vrare perfundimidht dhe besimi qe kane shqiptaret te demokracia amerikane…

  27 vjet perdhosje kombetare nga Usali Serberisha jane shume pambarimisht shume…

  Reply to this comment
  • Lili April 4, 05:28

   Please.vetem nje gje :shoqetia civile jemi ne protestuesit,Jo ajo “shoqeri civile e sponsorizuar# e Tiranes qe asnje falje nuk e thane. O helsinki ku jemi? O mbrotjes te femijeve ne tirane ju jeni ? Etj etj
   O per mos me fole per shtypin…
   Ohh u hoqen maskat e per kete duhet tci themi nje big FLM kukes!

   Reply to this comment
 18. demo April 3, 20:13

  Edi Rama jep doreheqjen!Nuk je per keye pune.Nuk e ke idene e ekonomise,jo te drejtosh shtetin.I fale Kastrati oil 60 miljon euro borxhe ne fund te vitit dhe kerkon ta kompensosh me taxen e rruges..Neqoftese Kastrati nuk paguan dot taxat,me te merret drejtesia,.,C`kusur kane shtetasit e varfer te konpensojne miljardat e oligarkeve?Bere miljardere Vilma Nushin me Chek-Upin,me parate e buxhetit te shtetit,,Nje shtet i varfer,nje familje e varfer nuk ka lux te harxhoje edhe ato pak kacidhe per,.. Kozmetike!!!!
  Ky harxhon per Chek-Upra,per palma afrikane,per inceneratore dhe pastaj kujtohet qe nuk ka buxhetin e Amerikes,as nuk eshte i perkedheluri i Merkelit si Greqia dhe taxon popullin me taxa absurde.

  Reply to this comment
  • mirel April 3, 23:17

   Po qe se jane te verteta keto qe thua ti, ky eshte skandal i permasave te renda.
   Edi Rama duhet te jete i pari ne listen e Vettingut.
   Jo Kukesi po gjithe Shqiperia ka te drejte ti hedhe shishen e benzines

   Reply to this comment
 19. UJKUSERBERISH = DELJARAMA ?? April 3, 20:32

  Shikoj ca gjaknxehte ediramafagos qe kane dale nga kontrolli se jane infektuar me sindromin “Arvizu” qe jo vetem barazoi Vrasesin me Viktimen por dhe nje kriminel e dekoroi Burre shteti.
  .
  Perseris per te 100-here qe per Ramen te jepet denimi me i rende (nuk me dhimbset dhe ta varni ne litar) per gabimet e tij….por me pare duhet te kerkoni arrestimin e Sali Bishes.

  KUSH E MBRON SOT MOSTREN BERISHE NGA KETO SUPER KRIME:
  .
  1-vrau ne 21 janar 2011
  2-dogji ne gerdec 26 veta
  3-tradhetoi qe shiti detin
  4-tradhetoi te varrezat e grekut
  5-sabotoi uck
  6-furnizoi miloshevicin
  7-beri genocid ndaj haklajve
  8-zhduku remzi hoxhen
  9-beri pucin e 14 shtatorin 1998
  10-dogji vendin e ne 1997
  .
  Pra keto krime te berishes presin ndeshkim shembullor..dhe kjo nuk behet duke blegeritur me keto artikuj por ti drejtoheni

  SHTETIT AMERIKAN DHE BASHKIMIT EUROPJAN VETEM ME PAK FJALE:

  PSE TE NDERUAR ALEATE PO MBRONI ME CDO KUSHT PERBINDESHIN E TROPOJES ??

  Reply to this comment
 20. Kris 1 April 3, 20:54

  Qenke bere per te te qare hallin kur krahason cdo veprim tendin me veprimet e baba Saliut.Lere politiken dhe hap ndonje biznes bojatisje.

  Reply to this comment
 21. mirel April 3, 23:26

  Ramut, pse deshtoi taksa e Saliut?
  Na jep pak pergjigje.
  Dhe me kete llogjike, pse duhet te mos deshtoje dhe taksa jote.’
  Cfare argumenti ke? Si puna e detit?
  Mareveshja ime eshte me e mier se e Saliut?
  Apo taksa ime eshte pak me e mire se e Saliut?
  Nese taksa e Saliut deshtoi, kjo do te thote qe deshtoi.
  Kjo do te thote qe ishte e padrejte dhe nuk kishte arsye legjitime ta vinte. Dhe vlen dhe per taksen tende.
  Apo me llogjiken tende, meqe pislliqet e Saliut po i realizon PS atehere jane mese te ligjshme?
  Cdo me thene kjo?
  Se po ta shesi detin Edi Rama, tradhetia quhet patriotizem?
  Po ti ndertoje varrezat Edi Rama, atehere kemi kryer nje akt te madh humanitar, ne vend te nje tradhetie te madhe, sic e quanim vendimin e Berishes?
  Po ti beje HECET Saliu, qe dreq o pune, jane mallkim per lumenjte dhe turizmin, dhe ambientin, dhe per demet qe do i shkaktojne ekonomise ne te ardhmen, por kur i ben Ramuti, quhet rruge perpara drejt zhvillimit,
  Apo kur sjell plerat toksike?
  Apo kur shperblen Lulushin
  Apo kur vjedh parate e Buxhetit te shtetit per te shperblyer Odeta Nishanin,,ky eshte akt i paster vjedhjeje.
  Zotrote e fut doren ne arken e shtetit dhe i jep qindra miliona andej e ketej, dhe pastaj per rrugen kombetare gjendesh ngushte.
  Jep llogari per parate e shpartalluara nga buxheti i shtetit, qen.
  Kukesin na e ler neve ta gjykojme.
  Dhe i themi: Hallall dora

  Reply to this comment
 22. mirel April 3, 23:30

  O Ramuto, rruga evropiane my ass.
  Kjo eshte rruga per ne xhepin e Kastratit dhe Ramutit.
  Asgje tjeter nuk justifikon koncesionin.
  Korrupsion i hapur.
  Jeni bande kriminelesh si Berisha dhe Basha.
  Prandaj i shperblen

  Reply to this comment
 23. Huri April 4, 00:04

  Maloket, maloke do ngelen…

  Reply to this comment
 24. Paul Tedeschini April 4, 10:51

  Protestë edhe në Ballsh, naftëtarët futen me forcë në uzinë.
  http://www.gazetadita.al/proteste-edhe-ne-ballsh-naftetaret-futen-me-force-ne-uzine/

  “Maloket” e Mallakastres njilloj si “Maloket” e Kukesit.

  KETU KA DIçKA QE NUK SHKON ME EDI RAMEN.

  Reply to this comment
 25. Ethem April 7, 11:39

  .EDI RAMA:Mos e çaj koken fare sec thot PD+LSI,si dy parti kriminale qe kan vjedhur e vrar mbi 6000 shqiptar qe nga 2 PRILLI 1991-Shkoder e deri te Sokol Olldashi.PD e udheheq Saliu i cili e shtyn Lulin ne aventura dhe Like-Floriri e shtyn Monin ne marrzi duke hequr çizmen kunder Rames duke harruar se vila ne LALEZ ka 11 wc-nje per macen.Keto horra kan frik nga vetingu qe po vjen,ndonse me vones per fain e tyre qe nuk e kan dashur kurr vetingun.Ka 28 vjet qe mashtruesat e ketyre partive e kan gllaberuar kete vend.Drejtuesit e ketyre partive e dine mire se nuk mund te vijne ne pushtet me zgjedhje,ndaj duan te vine ne pushtet mes dhunes e kaosit ne bashkpunim me agjenturat e huaja,sidomos me lobiste Rus+UDB.
  Rama eshte KM me i mire ne keto 28 vite,duan-sduan horrat e ketij vendi me ne krye SALIKRIMINELIN qe Likja thot:-E kam pike te dobet-e kam pike te fort…!
  Sa te jete Saliu gjall-ky vend nuk do ket qetsi,pasi ai udhehiqet nga parimi i UDB”Vrit nje nga te tut dhe hidhja fain kundershtarit”per te marr pushtetin.Keshtu u veprua ne 2 prill ne Shkoder dhe me AZEM HAJDARI,qe Saliu ua nxori ne prit Tropojaneve per ta vrare me qellim qe te rrezonte KM NANO.
  PD eshte si HIENA qe shfrytezon çdo K E R M E per te ardhur ne pushtet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim