Pse vesh ‘shallvare’? Rama: E njoh protokollin, di mirë çfarë bëj

November 14, 2017 22:02

Pse vesh ‘shallvare’? Rama: E njoh protokollin, di mirë çfarë bëj

Kryeministri Edi Rama komentoi mbrëmë veshjen e tij që shpesh bëhet temë debatesh.

Ai tha se është vetvetja kur vesh poture, apo shallvare siç i quajti, ndërsa u shpreh i sigurt se e njeh shumë mirë protokollin dhe etikën e veshjes.

“Unë e di mirë çfarë bëj”,- iu drejtua ai gazetares që e intervistoi.

I pa shqetësuar për atë që shkruhet në lidhje me veshjen, kryeministri tregoi se gjatë vizitës së fundit në Fier ishte frymëzuar nga kostumet popullore të myzeqarëve.

“Po të vishej Saliu kështu edhe unë do thosha çfarë pati”,- ironizoi kryeministri.

November 14, 2017 22:02
Komento

8 Komente

 1. N.VJOSA November 14, 22:18

  Po e ndjek kete emision te Eni Vasilit!
  Kjo Eni eshte e paedukate, fodulle dhe i duket vetja se flet nga Maja e Olimpit!…
  Nivel medioker, abuzive tendencioze , e paedukate!
  Sa i ulte eshte niveli i ketyre lloj gazetarve!Edhe Delja ka me shume finese se kjo Eni i Vasilit!…
  News 24 po merr nje rol te tupshem tendencioz, shifes dhe diskretitues ndaj Rames!
  Rama ka te drejte ti quaj K a z a n, kete lloj Mediesh!
  Qen dhe Qënushe te paguara!…
  E tupshme kur media largohet nga misioni per te informuar dhe roli i kritikes konstruktive!
  Duket ashiqare qe eshte medie ne sherbim te Luftes se pist politike!…

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet duan apo nuke duan ramovicet brekushevice. November 14, 23:52

  O ramovic, o pjelle e ligesise, te veshesh citjane apo brekushe e shallvare kur ti shkon per vizita private kjo eshte gusto juaj, por ti veshesh ato kur shkon per vizita zyrtare kjo ndrushon, jo vetem se perdhos nga marrija e fuqia e pushtetit etiken zyrtare, por ti pasqyron nje te cmenur te lindur, por me te cmendur dhe te ligje jane ata qe te kane zgjedhur ne krye te ligesise,frut i pa ndeshkueshmerise se krimeve makabre te diktatures komuniste dhe persekutoreve ne to qe si dje dhe sot vazhdojne dhe pak te kakarisin si gjeli siper plehut te tyre. Dridhuni e perdridhuni, po vjen ora qe nga trasta pemet e kalbura jasht do t’hidhen duan apo nuke duan ramovicet brekushevice,me shoke e shoqe.

  Reply to this comment
 3. Ed Bojaxhiu ec perpara cau ballin, kusur mos u ler. November 15, 03:42

  Eni Vasili eshte e interesuar per poturet qe vesh Rama, do te ishte ne te miren e saj te lidhe formen me permbajtjen.
  Perse nuk e pyet Eni se poturet jane shume te dala perpara, ne cfare permase e ka veglen Kryeministri dhe keshtu bie kersheria dhe fillon rradha e kurvave kush do t’a kete rradhen.
  Z. Edi kur ta kete rradhen Eni, hiqe rondelen dhe zgurdulloja syte, he na pac urate.

  Reply to this comment
 4. jim November 15, 13:44

  Karragjoz pa kurfare diskutimi. Ndonje dite mund te dale edhe pa breke, se ashtu mendon ai dhe te tjeret duhet ta pranojne si dicka qe i takon personalisht atij. Si e kupton “etiken” e te presantuarit ne publik Kryeministri jone mund te shpjegohet vetem nga ndonje psikiater.

  Reply to this comment
 5. Mark U.K November 15, 18:11

  Ju nuk habiteshit kur ky ka dal zhveshur e po habiten tash qe del i veshur.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA November 15, 19:30

   Mark,
   i zhveshur ka dale atje ku lejohet te dalesh xhveshur…
   Ne nje plazh ku njerzit dalin nudo, po te shkosh me brek ose me rroba banje stonon, sic stonon ti Mark tek ky blog, kur nuk i permbahesh arsyes.
   Edhe Merkeli ka Foto nudo me nje grup shoqesh…,Cdo njeri eshte i lire te vishet si te doje, ne nje Moment APO ne nje tjeter. Rama eshte piktor dhe piktoret pozimet nudo i kane pjese te Punes se tyre artistike.Nuk e pare piktura Nudo, ti Mark?!…

   Shallvaret i ka veshur dhe i vesh nje krahine APO disa krahina…nuk jane te ndaluara!.Ne ceremonit zyrtare Rama respekton protokollin.
   Populli thote SHIKOJI PUNEN DHE JO GUNEN…!

   Reply to this comment
 6. spartaku November 15, 19:09

  Per mendimin tin zonja Eni Vasili u soll mire ne intervisten me kryeministrin Rama.Ajo nuk eshte injorante si Blendi Fevziu qe nuk i ngihet ne kembe kryeministrit kur e therret ne emision.Ai eshte bastard.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*