Rama tregon transformimin e Unazës së Pogradecit dhe rrugën në Qafë-Plloçë

January 30, 2018 09:40

Rama tregon transformimin e Unazës së Pogradecit dhe rrugën në Qafë-Plloçë

Kreu i qeverisë Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm një video të filmuar me dron nga qyteti i Pogradecit.
Rama tregon transformimin e Unazës së Pogradecit dhe rrugën e re Pogradec – Qafë-Plloçë.

“Mirëmëngjes, dhe me këto pamje nga Unaza e transformuar e Pogradecit dhe rruga e re Pogradec – Qafë – Plloçë, dy segmente rrugore të rëndësishme që pas 27 vjetësh lehtësojnë më në fund qarkullimin dhe shkurtojnë ndjeshëm distancat në këtë zonë të Shqipërisë jug-lindore me potenciale të jashtëzakonshme ekonomike dhe turistike, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

l.h/dita

January 30, 2018 09:40
Komento

1 Koment

 1. Plaku January 30, 16:21

  Pse nuk ndërtojnë shpella, moçale, xhungla?
  Pse ndërtojnë qytetërim, shtet dhe qytet?
  Kjo nuk është porosi e bizantinëve dhe osmaneve, Serbisë, Greqisë, Rusisë.
  Keto nuk iu pelqejne kafsheve, dembelëve, të paaftëve, egersirave, te palareve, parazitëve, erëqelbësve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim