Rama u kërkon falje “të vegjëlve”: Na duhen patjetër 71 mandate

May 24, 2017 14:47

Rama u kërkon falje “të vegjëlve”: Na duhen patjetër 71 mandate

 

Kryetari i PS-së ka mbledhur kryetarët e partive aleate të ASHE dhe i ka thënë që pavarësisht se nuk janë në zgjedhje, ata do të jenë pjesë e marrëveshjes së koalicionit.

Rama u ka kërkuar ndjesë fillimisht të vegjëlve dhe u ka thënë se nuk ka patur mundësi për arsye teknike të zbatojë marrëveshjen me ta.

Rama u ka kërkuar partive të vogla dalin në fushatë dhe t’i bëjnë thirrje mbështetësve të tyre që të votojnë Partinë Socialiste.

“Na duhet patjetër të bëjmë vetëm 71 mandate”, mësohet se u ka thënë Rama ish-aleatëve të tij.

Më tej, gjatë këtij takimi, kreu i PS-së u ka thënë krerëve të partive të vogla se e gjithë fatura e fushatës së tyre elektorale duhet të dorëzohet në selinë e PS.

Sipas tij, asnjë shpenzim nuk do të bëhet nga të vegjlit, por gjithçka do të paguhet nga PS-ja.

Në vitin 2013, ASHE ishte një koalicion i madh që konkurroi me 40 parti, por gjatë legjislaturës ai firoi. PS-ja nuk e mbajti fjalën ndaj shumë të vegjëlve për t’i përfaqësuar ata në pushtet. “Po morët mbi 10 mijë vota shoqëruar me një deputet në Kuvend, merrni një ministër”, ky ishte pakti i 2013, por që nuk u zbatua.

Ndërkohë, pakti parashikonte që partitë që merrnin 5 deri në 10 mijë vota, do të përfaqësoheshin në nivel drejtori drejtorie dhe zv/ministri. As ky premtim nuk u mbajt për aleatët.

Në takim mungonin Spartak Ngjela, Paskal Milo dhe Skënder Gjinushi të cilët e kanë deklaruar vetën kundër marrëveshjes së propozuar nga Rama.

May 24, 2017 14:47
Komento

13 Komente

 1. MH May 24, 15:28

  Asht e domosdoshme qe PS por ma shume vete vetingu e don nji shifer te qendrushem forte ne kuvend prej 71 deputetesh.
  Shkurt kush don drejtesi duhet te votoj Vettingun.Kjo do jete dhe vota per te forcuar hyrjen,mardheniet me boten prendimore dhe per tu shkeputur perfundimidht nga ajo lindorja 50 vjecare.
  Tashti Lokomotiva qe te con ne Eurpe asht PS qe e mbeshtet dhe vete Europa.
  Ne Europe nuk shkohet bosh vetem me lokomotiven po duhen dhe vagonat mbi 71 njesi qe te na presin me ngrohetesi dinjitet dhe brohoritje te sincerta vellazerore dhe bashkpunimi.
  Kjo do te beje qe dhe gjykata e Strasburgut te kete ma pak pune per ankimet e shqiptarve te cilet i zgjidhin vete me drejtesi ankimet e veta.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 24, 16:11

   a me të vërtetë aaaaaaa?!
   kjo është strategjia e re e mashtrimit??
   shumë shumë e dobët o AGJITHPOP!!

   Reply to this comment
  • soa May 24, 16:11

   Po pse o kelysh k.., me deputet te ndonje partie tjeter qe kane ngelur me te majte se ps e edit nuk behen dot 71??? Apo po si pati nen kontroll kryetari yt edi squhet? Ikni o kelysha k… se sju beson me njeri voten juve!!

   Reply to this comment
  • Turi May 24, 16:25

   Sa i pafytyre paska qene ky njeri.por kir si paske mbajt fjalen per bashke qeverisje si pretendon te te mbeshtesin? Apo qeverin e kishe per ta ndare vetem me kundershtaret e se maktes si lsi dhe pd? Se me aleatet e vjeter ste behe? Edi rama seshte i majte dhe po shkaterron dhe ps dhe te majten. Asnje vote per kete shk…

   Reply to this comment
  • Joni May 24, 16:46

   Si si vejn zor ketij plehre qe ka ndar pushtet me lloj hajduti si lsi pdiu e se fundmi edhe pd, ndersa me intelktuale te nderuar si gjinushi ngjela e milo vetem i ka genjyer? Ky plehr me te tjere fiton zgjedhjet e me te tjere i gezon. Ky eshte steriotipi i dallaverezhinjve qe te shuajne me rrena vetem per te fituar per vete te gjitha

   Reply to this comment
  • adri May 24, 21:39

   Mashtrimi i radhes. Edi Rama nukresht se mashtruari dhe tunduari gjithkend qe ka perrreth. Thote populli kur te genjejne per here te pare eshte faji dhe turpi per ate qe te ka genjyer kur te genjejne po ata persona per here te dyte atehere eshte FAJI Yt 100%.
   Edi Rama ka treguar nder vite qe eshte nje njeri mashtrues dhe pa moral. Ishte edi rama qe mashtroi dibranet pêr rrugen e kombit ishte edi rama qe tha qe do te punesonte 300 000 persona per kater vjet. Po ne realitet as rrugen e arberit as nuk e filloi e jo ta mbaroje, detyroi te marrin emigracionin me mijera shqietare. Me mijera socialiste qe i besuan voten jane ende sot te papune. Nga taksapaguesit shqipetare po paguhet nje adminitrate e dyfishte nga njera ane jane ata qe gjoja ka punesuar edi rama nga an tjeter jane ata qe rrine ne shtepi por m,arrinn rrogen si te punesuar keta jane ish administratea e berishes. Edi rama kerkon te mmashtroi perseri partite e vogla dhe shqipetaret ne nje kohe qe shiti me kapricon e tij votat dhe besimin e dhene prej tyre me 13 qershor duke i dhene pushtetin ne tavoline kriminelit lulezim mbasdha e sali berisha.
   Perfundimisht eshte gabimi me i madh per cdio shqipetar qe do ti besoje me edi rames dhe gabimi me i madh qe atij ti jepet vota.

   Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 May 24, 15:39

  “Sipas tij, asnjë shpenzim nuk do të bëhet nga të vegjlit, por gjithçka do të paguhet nga PS-ja.”
  a thu ta mbajë fjalën këtë rallë çuni i besës së tironës??
  mu ma mer menja se po!!
  do tua çojë faturën një ditë para zgjedhjeve!!
  si shpërblim për bajram!!

  Reply to this comment
  • Selenica May 24, 16:15

   Mashtrimet e edit mesa duket nuk njohin kufij. Pasi i ka genjyer edhe keta aleatet e vet me 10 here, tani i mashtron pa asnje probelm serish. Po meqe e paske nevoj per votat e tyre pse ske bashkepunuar me ta po ndaje qeverin me lsi dhe lulin ti? Pastaj na ncjerr nga keta ushtaret e tu neper forume q bejne thirrje per vota per ps a thua se e sheh me njeri veten te pasqyruar te ps jote.

   Reply to this comment
 3. Nani May 24, 15:53

  Ngjelen fuhejnta kishe futur ne listat fituese….
  Ka bere fam gam per ty cdo dite…

  Reply to this comment
 4. Tartufi May 24, 15:56

  Bukurite e kesaj jete nuk kane te mbaruar.
  Eshte kohe e bukur,per fryrje bythe.
  Por nuk kane te mbaruar dhe hajvanerija.
  Pa hajvane nuk ka kuptim jeta normale.
  Jane keta hajvaner,qe bejne te lumtur qytetaret.

  Ne fshatin [ Golem ] te Laberise se thelle,kur une kam
  qene disa kohe i internuar,si kundershtar i pederastise
  komuniste , dergoheshin gjithmone agjitatore te pederastise,qe t ju fliste fshatit per vlerat e medha te kesaj shoqerije dhe ndihmen qe ata duhet te jipnin per
  kete pederasti te shoqeruar me llalle dhe nje cope buke te miserit hibrit. Nder te tjere plehanesh ,qe venin dhe vinin,ka qene dhe nje Asllan Veliqoti,nje lloj llumi.
  Pasi,, ky llum Asllani mbaroje me mesazhin e pederastise,ju beri thirje golemasve te thoshnin dhe ata
  mendimin e tyre sipas formes se pederastise demokratike komuniste [ Xha Delo Golemi ] u ngrit dhe citoje;

  Kush te tha,qe sje i zoti ??
  lule Asllan Veliqoti
  Na mblodhe si nje kope!!
  lule o Asllan more.

  Nuk kane te mbaruar zgjuarsite e popullit,me fryrje bythe,ketu eshte shurupi i jetes,jo ne kopene e mbledhur,per nje kocke te hedhur,….

  Reply to this comment
 5. Adih May 25, 00:46

  Pse merzitesh o Rame . Liken e sistemove President ,do besh koalicion me PD , e pse do 71 deputete ,tna sjedhesh prap diktaturen .Rri i qete, ligjin 449 e rrumbullakose ??!! . Mos na ofendo ,o i semur psiqik . Lidheni kete monster. Do votojme partite e reja qe nuk jane te perlyera dhe me mentalitet perendimor , kesaj radhe ,e jo si ju , qe e keni mendjen nga Rusi ,kete kerkon e deshiron USA dhe BE .,mos u krekos se mund te dalesh kesaj here dhe ne opozite..

  Reply to this comment
 6. Fieri May 25, 06:59

  Me mire te qeverise nje parti se sa me keto koualicionet . U pam hajrin ! Vtem te marrin poste qeveritare e te pasurohen. Shikoni e degjoni. Edhe pse 8 vjet ne qeverisje; 4 me pd e 4 me Ps ,LSI pari bisht i qeverive nuk mban asnje pergjegjesi. Mos votoni kete qeveri qe nuk mbajti premtimet -thoshte Nasip Nacua ne Berat…. PO a ishte LSI ne qeverije? Ndaj duhen shporrur keto qyqe qe ngrohin vezet ne folet e te tjereve e pastaj dalin e kendojne vetem neper peme….. Duht eleminuar kjo parti parazite ,e cila vetem rjep partite e medha…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim