Rama u përgjigjet studentëve: Zbatuam paktin për universitetin

May 22, 2019 11:03

Rama u përgjigjet studentëve: Zbatuam paktin për universitetin

Studentët sot kanë paralajmëruar një protestë, pasi pretendojnë se kërkesat e tyre të para disa muajve nuk janë plotësuar.

Por, kryeministri Edi Rama ka postuar në profilin e tij një video në lidhje me arritjet në kuadër të paktit për universitetin.

“Me këtë video informacion mbi angazhimet e mbajtura në kuadër të Paktit për Universitetin, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Mbi tre muaj pas protestave, një grup studentësh rikthehen sërish sot. Pas mbledhjes se këshillave studentore në Korçë, disa të rinj kanë paralajmëruar se do të mblidhen sot në orën 12:00  te Ministria e Arsimit.

 

o.j/dita

May 22, 2019 11:03
Komento

25 Komente

 1. anticensurë25642654 May 22, 11:10

  ti kërkove “dialog” dhe nuk bëre pakt o debil!!
  studentët nuk erdhën në “dialogun”, mono, tënd!

  Reply to this comment
  • Spartaku May 22, 12:05

   Debili satem…pse duhet te shashe e ofendoshe kur autocensura se prezumon nje gje te tille…ose hesht…ose nderro nikun ose dil me.emrin tend real qe me siguri do e bente rrjetin te binte…vemje

   Reply to this comment
   • Komentuesi May 22, 14:18

    Anticensur! More pis muti,kush te ka futur ty te shkruash keshtu,ata te partise tende?Kryeministri beri dialog me te gjithe universitetet dhe plotesoi te gjitha kerkesat e studenteve.Keta qe ngrihen sot ne proteste dhe ti qe shkruan nga bytha jini te pd-ke dhe te Lesheslise se Moniçkes.Opozita meqense nuk po e rrezon dot Ramen me protesta,ndersen qent e tyre gjoja student te dalin ne proteste.Rama do jete me dekada kryeminister.

    Reply to this comment
 2. Eshte ceshtje Kulture gjithcka ne kte Bote May 22, 11:40

  Nqs studentet kane vertet paqartesira ,

  ose kerkesa shhtese ,qe duan ti bejne te qarte Ministrise se Arsimit ,

  atehere si kudo ne vendet e civilizuara , caktohet nji grup pune (perfaqsues te studenteve )

  dhe kerkon bisedime me perfaqsues te Ministrise se Arsimit .- Kjo eshte rruga qe ndiqet sot ne kte shekull

  ne gjithe Europen .

  ———–
  Ne Shqiperi mesa po shofim kemi te bejme me nji tip studenti ,te nji niveli #

  te nji studenti militant politike ,qe injoron Figuren e Studentit te Vertete ne Bote .

  (ndoshta aplikimi i Campusit ne Shqiperi ishte nji ide e gabuar , mbasi ne te grumbullohen thjeshte abuzues te Lirise Studimit e arsimimit ! )

  Kjo qeverri po tregohet me shume tolerante se duhet ,
  me te tille te rinje ,qee shfrytezojne statusin student ,
  duke u maskuar ne ate status i sherbejne bandave politike e kjo demton shume jovetem figuren e studentit ne Universitete Shqiptare por c’vlereson ne menyren me te pashembullt ato . Kto jane metoda Talibane ne Universitetet Shqiptare )

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri May 22, 12:14

  Interesant,kerkesat e studenteve jan plotesuar qe para disa Muajsh,dhe ata nuk e ditkan!Ne kete proteste marrin pjese pesë
  studente te angazhuar politikisht ne Partite opozitare,prandaj protesta nuk eshte proteste.Nuk eshte e vertete,nuk ka mundesi
  do te thoni ju,qe pesë persona te manipulojne mijera studente?Edvin D’Rama ka parasyshe pervojen e vet,qe talli bythen me nje
  milion shqiptare,dhe nje pjese trushplaresh qe akoma i shkon mbrapa.Ardhja e D’rames ne PS,ka shkaktuar nje epidemi masive
  te debilitetit ne radhet e saj.Nga monologjet pa fund te D’Rames,shumica e”rilindasve”vetem lehin,se kan harruar te artikulojne.
  Keto dy Vitet e fundit jemi shume keq ekonomikisht si asnjehere me pare,nuk po ushqejm dot Familjen, i tha Fshatari Kryeministrit Rama.Statistikat flasin ndryshe,iu pergjigj Rama.Un flas per Familjen time i tha Fshatari,qe megjithese rropatemi nga mengjezi ne
  darke,jemi te varfer.Lexo ndonje Liber i tha Rama qe ti kuptosh gjerat më mire,dhe u largua per te filluar fjalimin,monologun
  e rradhes para fshatareve,per ti treguar sukseset e”rilindjes”,qe ata vete nuk arrijne dot ti shohin pa ndihmen e tij!

  Reply to this comment
 4. Tan Shkreli dv May 22, 12:37

  Skish se si qe korcaret te durojne pordhet e Rames, Peleshkave e Vangjushkave. Dhe shume e zgjaten. Kjo spjegon qe miliarderi Peleshi Nikua ngeli duke i kerkuar takim Sales apo sms dashurie Metes. Cfare legeni mbushi dysheket me euro me Ripjelljen tani kerkon “amnisti”

  Reply to this comment
 5. DITA paska marr Urdherin nga Greku ,te Censuroj shqiptaret lol ! May 22, 12:38

  e pabesushme cfar ndodh me ke Gazete dikur me e respektushmja sot me e korruptuara e antishqiptare !

  Reply to this comment
 6. mirel May 22, 13:51

  A ka ndonje video tjeter perverse gati qelbesira Ramut ?

  Reply to this comment
  • Edi vet direkt May 22, 14:16

   shprehja jote prej idioti te pashprese qe

   perdor ktu kunder kryeministrit Rama ,

   nuk ka asnji kuptim llogjik .

   ————-

   Hamut mirel , eshte shprehja me kuptimplote ketu
   percdo rast .

   Reply to this comment
 7. Dash May 22, 13:57

  O “tan shkreli dv” ..me te vertet mendon se Peleshi kerkon amnisti nga Sala e Meta ? ..po ku ke jetuar deri tani a i gjore ….te kerkosh amnisti nga hajduti dhe banditi …e forte kjo

  Reply to this comment
 8. Edi vet direkt May 22, 14:22

  shprehja jote prej idioti te pashprese qe

  perdor ktu kunder kryeministrit Rama ,

  nuk ka asnji kuptim llogjik .

  ————-

  Hamut mirel , eshte shprehja me kuptimplote ketu
  percdo rast .

  Reply to this comment
 9. ETHEM May 22, 14:35

  D I T A…DUHET TE MOS BOTOJ SHKRIME TE TILLA OFENDUESE PER KERKEND E JO ME PER KM E VENDIT NGA PERSONA A N O N I M. NDRYSHE EDHE KJO GAZETE ESHTE BERE PALE NE KAZANIN MEDIATIK TE INJORANCES QE PO SUNDON NE 29 VITE NE KTE VEVD.
  -KM RAMA DUHET TE ÇOI NE KUVEND E MIRATOJ LIGJIN E SHPIFJES,PASI JANE BERE SHUME SHPIFS SI SALIU,LULI,MONA,VASILI,MULI..E KO.

  Reply to this comment
 10. Arben May 22, 14:53

  Masturbohu o vlla, masturbohu, se rritesh

  Reply to this comment
 11. Adih May 22, 15:30

  ETHEM @….
  Ku jeton ti o mjeran ,Vdiq Enver Hosha ,prap zemren dhe shpirtin e ke ti tek diktatura , per cfare komenton .Pse je dakort ,je i kenaqur ti , si po drejton shtetin i papergjegjeshmi Rama ?? Mos e kritiko gezeten e nderuar DITA ,ben mire shko e komento te Gazeta TEMA e MORO bAZES ,bile Merua te jep flete lavderimi .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim