Rama: Kam qenë sportist, tjetër është t’i mundësh kur i ke përballë, tjetër kur ikin me vrap

May 14, 2019 14:04

Rama: Kam qenë sportist, tjetër është t’i mundësh kur i ke përballë, tjetër kur ikin me vrap

Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm për dialog, pa kushte.

Ai ka thënë se ndryshe nga Basha, zgjedh që për të mirën e vendit të ulet në një tryezë, pa vendosur një kusht paraprak. Lidhur me deklaratën e Bashës “dialog pa Ramën kryeministër”, kreu i qeverisë i ka kthyer përgjigje me batuta.

“Nuk jam paraardhësi im apo si miku im përballë që vendos kushte “ik ti që të fillojmë të flasim”, unë them “kur do flasim, ai më thotë ik ti”, me kë do flasë me murin?

Zgjedhjet janë garë. Unë kam pasur një pjesë të jetës në sport, kam dhe aspektin sportiv brenda. Do isha shumë më i kënaqur që t’i kishim përballë, se do ishte më nxitëse. Tjetër është t’i mundësh se ikin me vrap dhe tjetër është se të dalin përballë”, tha Rama.

j.l./ dita

May 14, 2019 14:04
Komento

7 Komente

 1. Ip May 14, 14:16

  Per kete te folur te lumte. Mundohu te mos jesh konfliktual me kete situate depose ata qe ikin me crap ate duan. Tregohu burre I urte, I pjekur se ke mencurine dhe aftesine. Ke lignin, kushtetuten shumicen e popullit dhe demokracite perendimore qe te mbeshtetin plotesisht. Asnje leshim te pa mbeshtetur ne light. Respekto lignin dhe kushtetuten dhe po munde bej transparence bindese te pasurise, merlo hetim, do rritesh besimin

  Reply to this comment
 2. Ceno May 14, 14:33

  PLAÇI qè të dy Fundêrrina dhe Thyefshi qafën ishalla !!! Jeni qè tè PLEHRA , HAJDUTÈ , KRRIMINELË , BANDITÈ , KRYEKUSARË dhe KRYEHORRA !!!!! VDEKSHI ju POLITIKANËT KURVA të këtyre 30 Viteve , që vetëm të VIDHNI dhe të PLAÇKISNI SHQIPËRINË jeni !!! Ju hëngërt FLAMA dhe KOLERA ISHALLA O ZOT

  Reply to this comment
 3. Ceno May 14, 14:35

  PLAÇI qè të dy Fundêrrina dhe Thyefshi qafën ishalla !!! Jeni qè tè gjithë PLEHRA , HAJDUTÈ , KRRIMINELË , BANDITÈ , KRYEKUSARË dhe KRYEHORRA !!!!! VDEKSHI ju POLITIKANËT KURVA të këtyre 30 Viteve , që vetëm të VIDHNI dhe të PLAÇKISNI SHQIPËRINË jeni !!! Ju hëngërt FLAMA dhe KOLERA ISHALLA O ZOT .

  Reply to this comment
 4. te vendoset rendi dhe ligji..... May 14, 15:49

  ata s’para ikin me vrap . mentalitetin malinj te njje pjese te shqipetareve ti mbase se kupton mire . malinji sapo te kete masakruar (tines) nje njeri, kur e shohin me pas te tjeret, qendron prane viktimes dhe; ose qesh, (c’i paska bere vetes budallai, thote) ose i “jep” ndihme, se dikush e ka dhunuar te shkretin . ose kur ka akoma force mbeshtetur nga mediat e kriminalizuara, thote ; keshtu do ua beje te gjitheve . pra e kisha me MEDIAT . kurre dhe ne asnje rast mediat nuk duhet t’i shoqerojne aktivitetet e dhuneshme, si te pa anshem, ose si te pa “anshem” te kamufluar, nderkohe qe shteti paraqitet vetem me police, qe rrine gatitur me duar te …lidhura . perkundrazi MEDIAT, te pasqyrojne ne te njejten kohe dhe autoritetet e shtetit, madje me shume se te opozites, neper lidhje direkte, kudo qe te ndodhen dhe jo t’i injorojne krejtesisht keta te fundit dhete rendin hap pas hapi pas opozzites, duke u hipnotizuar nge gjest ii shkerdhyr me dy gishta i berishes e bashes dhe te mpihen, nga arroganca e fjaleve te monikes, vasilit dhe karikatures se peshtirosur luan rama . autoritet e shtetit, jo vetem te jene prezente ne medja dhe institucione, ne te njejten kohe me aksionet e opozites, por dhe te ballafaqohen te pakten me drejtuesit e protestave edhe fizikisht . a ka me nonsens, qe ne nje demostrim demokratik, ai qe mendon NDRYSHE te konsiderohet nje kundershtar, qe duhet te masakrohet egersisht, po te ndodhet ne mesin e grupimit “kundershtar” !?! . kjo do te thote, se jetojme ne nje situat …PARADOKSALE, prandaj situata duhet te kthehet ne normalitet, sa me shpejte .

  Reply to this comment
 5. demo May 14, 23:42

  PD po zbaton teorine e Cun Shuit.Marshimi i Madh i Mao Ce Dunit.Rretho duke ikur.
  Manovrat me marshim naten,me bomba Molotov,kane filluar te japin efekt.Rames po i ikin syte.i merret fryma,ka konvulsione te pakontrolluara.
  Se shpejti do detyrohet te jape doreheqjen per arsye shendetsore.I kane mbetur pergjysem disa projekte madhore.Ka mbetur pa i dhene edhe spitalet ciftit Karathano-Vilma Nushi;Jane ca dhjetra Koncesione dhe PPP pa dhene arketareve te Lindes;,ka mbetur pa i dhene detin dhe nendetin e gjirit te Sarandes grekeve;;Ja dogjen ne dore planin e ndarjes se Kosoves per mikun e tij Vucic.,por mbi te gjitha i mbeti pa perkthyer bestselleri i Vorbes “Ditari i nje Prostitute”,Lexuesi shqiptar nuk do ta kete ne tavoline kete kryeveper qe po trondit letersine europiane.
  Ka PS ndonje si Maqo Lakrori,si Ermelinda Mexi,me kembe ne toke,se s`duam te votojme rrugacerine e bandave te Vucidolit?
  Tani problemi eshte

  Reply to this comment
 6. Beni May 15, 11:30

  Mandati i pare ishte euforik dhe me gabime kryesisht ne besimin qe K/Ministri ju dha disa ministrave qe me pas filluan ta dredhin, por ai mandat ishte mjaft i suksesshem pasi shtroi themele te forta per forcimin e shtetit shqiptar,korrja e te cilave me ndihmen e qytetareve, opozites e partnereve tane eshte me afer se kurre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim