Rama: Vangjel Dulja shkoi te Republika e re, kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

June 23, 2017 17:50

Rama: Vangjel Dulja shkoi te Republika e re, kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

Në ditën e fundit të fushatës elektorale nga Himara, kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e PBDNJ, Vangjel Dule, duke i kërkuar komunitetit himarjot që mos i japë asnjë votë.

Rama tha se Dulja nuk meriton asnjë votë sepse përveçse braktisi minoritarët, braktisin edhe partinë e tij, duke u bashkuar me Republikën e Re.

Kam besim se Himara do të jetë e bashkuar dhe nuk do përçahen nën flamuj partish dhe do të bëjnë atë që kanë bërë stërgjyshërit tanë që shquheshin për kokëfortësi dhe të bashkohen dhe kokëfortësisht do të jenë kuqezi nga i pari tek i fundit. Nuk e di në ka ardhuer ai Vangjel Dulja, por ajo që unë dua tju them është që Dulja e ka fyer rëndom dhe me një …ca të them…histrorinë e Himarës, por këtë herë Dulja ka fyer rëndë edhe vetë minoritetin poshtë në zonën e qarkut të vlorës. Dulja, më vjen keq sepse me të kam pasur miqësi, sot jemi pak më të ftohete se shkoi te Luli sepse mendoi që unë nuk do takohesha me Lulin”, tha Rama.

June 23, 2017 17:50
Komento

1 Koment

  1. Tani June 23, 19:13

    Sa bukur.e ka pranuar edhe vete edi qe ka ikur te luli, ashtu si ka ikur dulja. Edi ka filluar ta pranoj edhe hapur fare qe ka shitur ps.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*