Rama: Vangjush Dako ka qenë është dhe do të jetë miku im. Nuk ma përcakton DASH kë kam mik

February 14, 2020 00:08

Rama: Vangjush Dako ka qenë është dhe do të jetë miku im. Nuk ma përcakton DASH kë kam mik

Kryeministri Edi Rama edhe njëherë ka mbrojtur ish-kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Këtë të enjte në emisionin Opinion, Rama është pyetur drejtpërdrejt mbi vendimin e marrë nga DASH për Dakon.

Fillimisht Rama ka refuzuar të përgjigjet duke thënë “Me këto do merremi ne??? Kemi ardhur për OFL-në tani”.

Pas insistimit të gazetarit kryeministri nisi të përgjigjej… Rama tha se Dakon e kishte mik dhe se nuk e përcakton Departamenti Amerikan i Shtetit se kë do të kishte mik.

Gazetari: Të të them një fakt…departamenti i shtetit sekretari i Departamentit të Shtetit ka nxjerrë dy emra nga Partia Socialiste, Vangjush Dako kryetar i Bashkisë së Durrësit është i përfshirë në korrupsion të madh ….

Edi Rama: Ish nuk është më…

Gazetari: Eshtë kryetar bashkie ai aty ishte në krahun tënd ai e pashë në krahun tënd kur shkove për tërmetin… Departamenti i Shtetit thotë ky zotëri është i përfshirë në korrupsion të madh, i ndalohet hyrja këtij zotërie dhe familjarëve të tij përjetësisht në SHBA ti e merr në krahë. Tom Doshi je i përfshirë në korrupsion të madh ti shkove bërë fushatën me të për Valdrin Pjetrin me një person tjetër përsëri që ra nga dekriminalizimi tani çfarë qëndrimi ke ti ndaj tyre, qëndrim etik , moral

Edi Rama: Vangjush Dako ka qenë është dhe do të jetë miku im që të jesh i qartë ti …nuk ma përcakton departamentit i shtetit mua kë kam mik e kë jo .Mua më përcakton morali im dhe bindja ime …edhe në burg të shkojë nesër do të jetë miku im, por me Vangjush Dakon ama nuk kam bërë kurrë …kurrë as më ka kërkuar as i kam kërkuar as kemi bashkëpunuar as kemi kukuar bashkëpunim të tjerëve, asnjë shkelje të ligjit të republikës të Shqipërisë asnjë….

Departamenti i Shtetit i ka ndaluar hyrjen në Shtetet e Bashkuara, Vangjush Dakos dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i marrë nga Sekretari i Shtetit, thekson se Dako është përfshirë në raste madhore korrupsioni.

d.a. / dita

February 14, 2020 00:08
Komento

34 Komente

 1. Shtata spathi February 14, 00:38

  Ndersa per keto ligjet sa te mira jane, qe te duhet t’i miratosh eshte imire mjaftueshem DASh-i. Apo sa per t’u fshehur mbas gishtit !
  Nejse puna eshte po te beri shok Dashi ne kete rast Shehi, qe ka pershtypjen se ia kalon Dakos ne raki e kishte fjalen.

  Reply to this comment
 2. Genti February 14, 07:31

  Rama eshte vete me keq se Vangjush Dako i zhytur ne korrupsion.Kur Rama merrte 20% te lejeve te ndertimit me Tan Leprin per Dakon nuk kishte degjuar njeri se ekzistonte.Rama eshte me i vjeter ne dallavere se Dakoja.

  Reply to this comment
  • Andi February 14, 15:06

   Ja ka marre tan leprit nese ja ka marre jo buxhetit te shtetit o pallosh.Kur nuk e ka problem tan leprit ti pse e ke problem .

   Reply to this comment
   • mirel February 14, 15:47

    Ai qe merr perfundon ne burg o Andi, pavaresisht se Tan Leprit apo jo. por kjo e ka nje te keqe, se vjen te prish Klubin Partizani Ramuti dhe ja jep dhendrit te Berishes token per pallate, vjen te prish Stadiumin Kombetar Qemal Stafa, dhe ja jep tjetrit per Kulle. Te prish Teatrin Kombetar, te rremben token dhe sheshin kryesor ne Tirane, dhe ja jep Fushes per kulla.
    Te rremben gjithe tokat dhe ta kthen shtetin ne biznes betoni. Ti kalon ku te le shteg ai te kalosh. Aty ku kalon dhe banon eshte populli qe i paguan keto 20% si per Tan Leprin, dhe per Ramutin.
    Te ishte aq e thjeshte sa e thua ti. Sikur Tan Lepri prodhoka para nga vera e bythes, dhe ato ja merr Ramuti 20 %. Ti merrte 20 % te halese se Tan Leprit hajde de, nuk do ankoheshim, por ato 20 % jane taksa dhe cmime qe shqipot i paguajne nga te kater anet, per Ramutin dhe Tan Lepujt te Fushes dhe te Ulajt etj..
    Prandaj ti shoqja prizem dhe Eliqiiri, dhiare e dule Ramutit, mos na shit pordhe sikur kishin leke Tan Lepujt me gjithe Ramut dhe Ahmut.
    Nga nje gjendje erdhem te gjithe.
    Ramuti kishte dy pale pantallona me shume nga te tjeret dhe pordhe, ndersa Ahmetaj nje pale te grisura, se ishte fshatar dhiar dhe ai. Dhe keta lepujt dhe nje pale i kishin teper..
    Por ja qe prodhokan 20 perqindshet sikur te jene kerpudha. Nga e gjete kete, nga kakerdhite e dhiarit te Rexhepaj?

    Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 February 14, 07:59

  ja një nga faktet e vegjël fare,si korab,që tregojnë se LOQ,a OLF është një nga “fasadat” e dobiçit!!
  lyej sipër e mut poshtë!!
  pra ti bëjmë presion kundërshtarit!
  ata që nuk na bashkohen i dënojmë!
  të tjerët që na bashkohen i mbajmë!
  tanët nuk i prek kush,vetëm se duhet të jenë të kujdesshëm!

  Reply to this comment
 4. KORÇARI February 14, 09:31

  Dakoja është nga më të korruptuarit në Shqipëri dhe Rama me këtë pozicionim që ka bërë bëhet njësoj me Sali Mutin (që aq shumë e akuzon) i cili futi Fazlliçin në Kuvend ndërkohë që kërkohej për korrupsion duke deklaruar që ai është miku i tij.
  Pra RAMA=BERISHA. PA ASNJË NDRYSHIM.

  Reply to this comment
 5. xxx February 14, 11:52

  MOS E VET SE TE KALLZON VET,THONE KOSOVARET

  Reply to this comment
 6. asd February 14, 14:25

  Ky po thote “me hengshi munë”

  Reply to this comment
 7. Adih February 14, 14:25

  E ke mik e shpirt e e xhan ,se te ka dhene milionat .
  Por mos u merzit do i vije radha Dakaos .Vjedhjet dhe korrupsionin , i ka te gjitha me ze e me figure ,ska ku ta luaje bishtin.

  Reply to this comment
 8. E èma e Zeqos February 14, 15:05

  Mua mè pèrcakton morali dhe bindja ime.!!!

  Morali dhe bindja e Saliut, ishte se ata qè tentojnè tè ngrejnè zèrin e protestès ndaj vjedhjeve tè Ilir Metès, neritojnè plumbin.
  Morali dhe bindja e Edit karshi tè korruptuarve qè u ndalohet hyrja nè SHBA me urdhèr tè departamentit tè shtetit,,èshtè,,,kujt i plasi se ç,thonè merhumèt amerikanè. Ai, ka peshèn e duhur pèr tè qènè miku im.
  Edi Rama, u zgjodh me 1 milionè vota pèr tè dènuar korrupsionin e paraardhèsit tè tij.
  Ja ku jemi sot.
  Edi Rama èshtè i zènè rob nga tè tijtè, nga kriminelè ordinerè qè pèrbèjnè rrezik pèr sigurinè e SHBA por qè kryeministri ynè èshtè i detyruar ti deklarojè pèr miq.
  Kush pret prej zotèrisè mè, tè bèjè shtet, nuk ka kuptuar dhe nuk dèshiron tè kuptojè asgjè.

  Reply to this comment
 9. Kris 1 February 14, 15:24

  Trim mbi trima

  Reply to this comment
 10. mirel February 14, 15:37

  Jo vetem arrogance prej banditi dhe mafiozi, por dhe kercenim publik qe krimineli Gjushi nuk ka per tu gjykuar sa te jete miku i tij.
  Ato letrat ja rregullove Gjushit mo?

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 14, 18:42

   o mirel,
   të kujtohet kur shkoi tek fevzo 8 vjet më parë??
   si i mbushi brekët nga qerosi e jo më të fliste kështu!!
   ky është nga ata trimat që rrinë pas kobures së të tjerë ve o trima me pushtet!!
   megjithëse bastard është!!
   nuk të fal nëse i bën ndonjë gjë!!
   shiko izet haxhinë,e mashtroi dhe ta shohësh që do ta lërë të bëjë tërë vitet në qeli!!
   sa për gjushon!?
   ec mo se e pshurr ky kur të dojë!!prit sa të mbarojë punët që ka me të!!
   të kujtohet dritan prifti??
   ai i grupit të met bllokut!!
   e bëri vëlla,nuk i doli gjë e çoi në PS!tom doshin e mban mënd,e përdori sa deshi e më pas e pshurri si zagar!
   kë do të të sjell si shëmbull??
   ilir metën që u sha me rob shtëpie majtas e djathtas,u bënë miq e mbrojti e e bëri presidentin më të mirë skraparlli që kishte parë shqipëria,tashti?!
   kërkon tia qijë me kuç e maç!!
   lene mos ta zgjasim për këtë bajgë të lëshura rrugës!!

   Reply to this comment
 11. dash dixhitali i usaliut February 14, 15:53

  Te nderuar lexues/komentues
  .
  Te pakten qe nga prilli 2014 kur Edi Rama Uleriti ne Kukes qe Berisha eshte/ishte atdhetar i flakte ne clirimin e Kosoves..Rama tradhetoi votuesit…( KAM DHE QINDRA ARGUMENTE TE TJERA)
  .
  Kurse per dy probleme te tjera ai do mbahet mend si Burre shteti me bole:
  .
  E PARA ; Qe sfidoi balle per balle Elez Serbiberian e Voa-s qe eshte shqifolesi me antishqiptar per te gjitha kohrat..
  .
  E DYTA; dje qe po sfidoi Dashin e Amerikes te Opinioni i Sales Qeros Fejzi Toptanit.
  .
  Edhe per Dashin e Amerikes mund te jap qindra argumente qe e kane DHJERE PUNEN ME SHQIPERINE…duke mbrojtur hapur Usali Berishen…KU ME KRYESORJA ESHTE ARGUMENTI ME POSHTE
  .
  *****

  Nese do vendoset drejtesia sipas ketyre parametrave qe kerkon Dashi Amerikes dhe Delja e BRUKSELIT atehere duhet te arrestohet ambasadori amerikan ( ose kush i dha atij urdher) qe ne vend te kallxoje Xen Berishin per kercenim te gjeneralit Hoxha dhe poshtrimin qe po i ben ky ambasador drejtesise shqiptare pas Luan Hoxha ishte i denuar…SI MUNDET QE NJE AMBASADOR TI JAPE VIZE NJE TE DENUARI NGA GJYKATA
  ……………………….
  10 Shkurt 2012
  Prokuroria kërkoi dënimin me 8 vjet burg, gjenerali largohet nga Shqipëria para se gjykata të japë vendimin për Gërdecin.

  Gjenerali Luan Hoxha, ish-shef i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare, i pandehur në dosjen “Gërdeci”, është larguar nga Shqipëria prej më se një muaji. Ish-zyrtari i lartë i Forcave të Armatosura, mësohet se ka lënë Shqipërinë në datën 1 janar 2012, duke u larguar siç thuhet zyrtarisht, “së bashku me familjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”
  ,
  Pra fillojeni vetingun Luse me Arvizune
  per MOS KALLXIM KRIMI
  dhe per Paisjen me vize nje te denuari

  ..filloni Kim,ioterapine zonja Kim..me Dashin tuaj..

  Reply to this comment
 12. eDRAMA February 14, 17:09

  Me thuaj me ke rri, te te thom kush je – thote populli!
  Veshtroni me ke rri Rama prane, me Dakon dhe Danen ate drejtor qelbesiren e KESH. Dy plehra qe meritojne ta ngrohin qeline se toku per vjedhjet qe kane bere. Qerrja e aleances e qelbesirave me kryeqelbacin Rama ne timon.

  Reply to this comment
  • eBISHA February 14, 18:20

   Zoti eDRAMA ke te drejte nga mesi e poshte..
   ..
   Ke te drejte se alenca e qelbesirave ediramiste fali krimet nazi-berishiste qe duket qarte se dash-i ne fjale i shterngon hallatet Rames qe te mos i prekte asnje qime b..the salushit tuaj
   .
   Betohem se doja ta shihja Ramen te ballsamosur ne kembe…qe te sherbente si shtylle per te varur Dakot e tij..por me nje kusht qe litari i varjes te ishte bere me qimet dhe floket e Berishes te qethur ne burgun e Recit..
   .
   Nese miqte tane qe bejne ligjin 100% do veprojne akoma me ” dash style” qe barazojne ujkun sali me gomarin edi…..atehere shqiptaret le te gjejne diten e pushtimit nga demon-kratet

   Pra nese Fatos Nano arrestohet ne vitin 1993 per 100 dollare sikur te ishte BIN LADENIdhe lideri i djathte ( mender me thone) Lule Basha qe eshte ylli ne ngjitje i Arvi-zise edhe pse k a vrare 4 fakire ne bulevard edhe pse ka vjedhur gjysem miljardi dollare do ta bejne k/m muajt ne vazhdim…
   .
   . e perseris kerkoj dhe litarin per eDRAMEN
   por me nje kusht.
   .eBerisha duhet te jete i qethur
   ne BURGUN E SIGURISE LARTE

   Reply to this comment
   • eDRAMA February 14, 20:10

    Sh. mire pra se pari ti japim Rames denimin e Berishes, ta qerojme nga pushteti! Duke qene pa pushtet Rama porsi Sala do mbetem relike te vjetra pa vlere. Nuk shtyhet me karagjozi Surrelit ne pushtet duke tregu perralla me Sali.

    Reply to this comment
 13. G February 14, 17:16

  Ky sistem eshte komplet mafie.Shani Enverin shani.

  Reply to this comment
 14. Shkezen Haxhia February 14, 18:20

  vetem per kete deklarate Rama nuk duhet te jete me kryeminister. Si nje kryeminister mund ta mbaje mik perseri nje qe perfundon ne burg. Po ra ne burg ai eshte kriminel e kryeministri do te kete mik e shok kriminelin !!!! Rama nuk ishte ne terezi jo vetem nga sikleti i gazetareve por edhe nga doza!!!!!!

  Reply to this comment
 15. Agim Rinushi February 14, 18:47

  Kam nje hall pse Blendi Fevziu nuk e pyeti Ramen a ka qene i dnuar si trafikant ne France,per te cilen i pati premtuar mikut te tij Berisha. Harroi Fevzo apo ka gelltitur ndonje luge corbe te prishur???????

  Reply to this comment
 16. Fjale e urte e popullit February 14, 19:12

  Me thuaj se me ke rri dhe do te them se kush je.

  Edi Rama, si kryeminister nuk duhej te bente nje deklarate miqesije te perjeteshme me Dakon.

  Reply to this comment
 17. Shkezen Shquprinushi February 14, 19:26

  Fuck-spaku dhe dash-norët e tij duhet të japin llogari para shqiptarëve;
  .
  Pse dash- istet e Amerikës toleruan Sali Bythishen kur urdhëroi aktin terrorist për sulmin ndaj ambasadës amerikane..
  .
  Për këte dëshmi më poshtë “dash-i me spak-ët ” e tij të veprojnë me Salimanin e Viqidolit sic bëne me Salimanin e Iranit…..ose të denoncojnë Izet Haxhinë per deshmi te rreme..ose ti japim nje dekorate qe po iregon vendin Dashit Saliut
  &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
  ..Lexim te këndshëm
  &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

  Në një mëngjes të fillim muajit maj 1997, ka deponuar Izet Haxhiaj para hetuesve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë, më ka thirrur Sali Berisha në dhomën e tij të punës në Vilën Nr.4 dhe më ka thënë:

  “Do të marrësh të gjitha masat,
  do të gjesh mjetet dhe njerëzit e përshtatshëm,
  dhe pa kursyer asgjë e me çdo çmim,
  do godisni “laviren” amerikane Mariza Lino brenda në Ambasadë.
  Të hidhet në erë, duke mos i lënë asnjë nishan Ambasadës së SHBA në Tiranë.”

  Unë u shtanga, thotë Izet Haxhiaj, dhe pas një pauze, e vështrova në sy Sali Berishën për të kuptuar nëse e tha këtë gjë nga dëshpërimi i çastit, apo ishte një urdhër i mirëmenduar. Mirëpo kur Berisha më përsëriti urdhrin dhe më porositi që aksioni të ishte i mirorganizuar dhe të jepte domosdo efektet e duhura për të marrë mësimin e merituar në radhë të parë Ambasadorja Mariza Lino, e pastaj vet SHBA, që po përkrahnin “rebelët” e Jugut kundër tij, kam dalë nga Vila dhe menjëherë kërkova të takohesha me vëllain tim Isamedin Haxhiaj.

  Në atë kohë Isamedin Haxhiaj punonte pranë Forcave Speciale të Ministrisë së Brendshme. Mbasi u takuan të dy vëllezërit, Izeti i ka thënë Isamedinit urdhrin e prerë të Doktor Berishës. Isamedini bëri të habiturën dhe i tha Izetit që kjo punë ishte me zarar të madh, ndaj duhej konsultuar patjetër me ndonjë njeri tjetër më të pjekur…

  Por ndërkohë vijuam me zbatimin e urdhrit të Presidentit.

  Filluam përgatitjet e kushteve dhe rrethanave për të realizuar këtë akt terrorist, thotë Izet Haxhiaj, për të plotësuar urdhërimin e Doktorit…

  Grumbulluam armët e nevojshme, mortajat dhe raketat antitank (RPG). Planifikuam qendrat e goditjes. Ato ishin dy: Me mortaja do e godisnim Ambasadën Amerikane nga Sanatoriumi, pak më poshtë Spitalit. Ndërsa pika e dytë e goditjes do të ishte te Liceu Artistik me raketat antitanke. Aty te Liceu ishte një godinë e abandonuar, e cila kishte shërbyer më parë si qendër sanitare. U përcaktuan qartë e saktë distancat nga Sanatoriumi dhe Liceu.

  Ishte e domosdoshme të bënim disa prova me armët, duke mbajtur parasysh distancat nga pikat e goditjes, deri te Ambasada Amerikane.

  Provat e armëve dhe goditja e objektivit sipas distancës përkatëse u bënë në malin e Qafë Krrabës. Dolën me suksese të plotë. Ishim plotë 7 veta që u morëm me këtë organizim. Në Qafë Krrabë kur bëmë provat me mortajën dhe me raketat antitanke ishin të pranishëm edhe Asim Kojeli, Sali Lushaj dhe tre djem të tjerë nga Tropoja. Mos harroni se Ambasada amerikane nuk ishte kjo që është sot, tejet e blinduar dhe gati pamundur ta sulmosh apo bombardosh. Në atë kohë Ambasada përfshinte vetëm godinat e ndërtuar qysh në vitet 30 të shekullit të kaluar dhe ishte lehtësisht e atakueshme…

  Pasi kishim bërë gati gjithçka dhe planifikuam ditën e shtunë për të bërë aktin terrorist, Isamedini tepër i shqetësuar më tha:

  “Është akt i tmerrshëm, frenohu nga zbatimi i këtij urdhri të Doktorit, konsultohu domosdo me ndonjë person të mençur, ndryshe do t’i bësh dëm të pallogaritshëm vetes, të tjerëve dhe Shqipërisë…”

  Reply to this comment
  • mirel February 14, 19:55

   Aman mor, do ta hante Berisha me Ameriken. Ku i gjen keto idiotizma. Amerika e hidhte ne ere Berishe bajgen per 20 sekonda. Morra si puna juaj do e kruajne me Ameriken
   Hajde hajvane hajde

   Reply to this comment
   • sh sh February 16, 02:09

    O shqipfolesi ‘M”
    .
    Ne fakt Amerika e ka Berishalen “xhol” te saj prej 3 dekadash dhe gjate kesaj periudhe ka patur oshilacjone..njehere mik nje here armik..ndryshe vepronte Bushi qe ishte berishist ndryshe Klintoni qe ishte kunder tij..
    .
    Ketu nuk eshte puna si ta zhdukte Amerika Berishen…duhet vetem pak sekonda..problemi eshte se ajo ( amerika) e mban gjalle kete perbindesh se eshte I vetmi qe ti beje presion te majtes dhe te mos fitoje socjalistja mbi 80% te votive qe eshte normalja..
    .
    Pra ndiq dy raste kur krimineli berishe mbrohet hapur nga Be-Usa
    >>

    Paskal Milo:

    Në 98 Sali Berisha do futej në burg, kemi pasur presione nga ambasadori italian dhe gjerman Si ish ministër, patjetër që kemi pasur raste që jemi ndodhur në presionin e ambasadorëve të huaj në radhë të parë të ambasadroëve amerikan, apo evropian, për çështje të ndryshme. Ka patur debate të shumta, në shtator 1998, ku u vendos që ti hiqej imuniteti Sali Berisha, dhe në atë kohë kemi pasur presion të jashtëzakonshëm, që të mos futej në burg.

    .
    Kemi pasur rastin e Kosovës, ku qeveria donte t’i ndimonte me armë apo furnizime të tjera logjistike, edhe në njerëz, ekspertë. Dhe jemi ndeshur në kundërshtime të prera nga ambasadori amerikan në mënyrë ultimative, duke na ndaluar për të ndërmarë veprime të tilla për UÇK-në. Presione kemi pasur nga të dërguar të posaçëm siç ishte Hollbrug në vitin 1998, presione të atilla që më detyruan mua që të kërkoja sqarime nga ambasadoria Lino për gjuhën që u shprej Hollbrug në Tiranë. Ne mund të kemi shprehur pakanëqsi për qëndrimet e tyre por nuk kemi bërë asnjë veprim tjetër…

    ..
    e pyeten nje here Rusveltin ne 1943 pse bashkpunon me armikun Stalin kunder Hitlerit ?
    .
    Pergjigja ishte…Bashkpunoj dhe me djallin per te arrItur synimin dhe mbrojtur interesat amerikane….e kuptove zotnija M ?
    .

    Reply to this comment
  • Bledi February 17, 01:07

   Ky ka qenë kurthi i Berishës
   Kur të bëheshin gati do ja shiste Amerikës informacionin dhe do dilte si shpëtimtar i Amerikanëve nga terroristët .
   Këto do vriteshin nga ndonji helikopter me raketa dhe s do i njiheshin kufomat.

   Reply to this comment
 18. Baca February 14, 23:47

  Une se kuptoj se si eshte e mundur qe ka akoma shqiptar qe besojn tek ky mshtrues, ky po e thot hapur se une kontrolloj kryehajdudat e ketij vendi dhe bej sikur po i luftoj me OFLeshat qe i shpik sa per te ushqyer ca trushplar qe akoma besoj se ky do beje shtet.

  Reply to this comment
 19. Adih February 15, 00:16

  O spiun 24 karac ,ketu tema eshte per Edi Ramen ,e jo per Sali larqoftin .Na cave tra.in.Plus je edhe i trashe ,po pse more ipokrit akoma nuk e ke kuptuar qe te dy jane vellezer dhe pardesy bardhet e Ramiz Alise ,per te shkateruar shqiperine .
  Jep mendime ,per banditin Vangjush Dako .Dhe deklarimi i Rames ,qe thote e kam mik ,shpirt e xhan deri ne vdekje Vangjush Dakon ,shejtan budallai Rama direkt dhe indirekt ,paralajmerone drejtesine ,larg duart nga Vangjush Dako .Kur te komentosh ,ndihmo ,dhe sensibilizi opinionin publik ,e leri ato dokra .
  E ne qofte se me pyet mua Vangjush Dakon e pret Reci ,nuk nisem nga DASH qe e ka nxjere apsajt ,por i ka bemat ,vjedhjet abuzimet si nje hajdut ordiner e jo i kamufluar .Aq tru ka DAKO , nivel mediokri eshte ,di vetem 14 fjale dhe si pordha neper br.ke sillet ne to .

  Reply to this comment
 20. Nik February 15, 04:26

  I lumte Z. Rama, tregon edhe moral edhe burrni, nuk mund ta hedhe poshte bashkepuntorin e tij pa fakte! Bile dhe ne burg po te shkoje Z. Dako, Z. Rama do ta kete perseri mik siç deklaron ai vete. Ja pra ky eshte Z. Rama, vetvetja, ka individualitetin, moralin dhe personaletiten e vet.

  Reply to this comment
  • Socialisti e votuesi February 15, 09:40

   Ore Nik, Edi Rama eshte ne krye te PS dhe Krueminister, perfaqeson ne ekranin e Televisionit tere socialistet, 1 milion votues si dhe pushtetin. Ai nuk mund te bej deklarata se do te ruaj miqesine edhe me persona qe bejne krime dhe nuk zbatojne ligjet. e shtetit shqiptar. Asnje socialist nuk mund te pajtohet me kete deklarate, asnje votues nuk mund te votoje me per te. Per intervisten eshte thirrur si Kryeminister dhe jo si person i zakoneshem apo pensionist. Nuk eshte shembull per tu ndjekur deklarata e tij anarkiste. Historia na meson se burra shteti ne vende e kohe te ndryshme kane sakrifikuar edhe femijet e tyre kur nuk kane zbatuar ligjet.

   Reply to this comment
 21. alphade February 15, 12:00

  “Bace” – Rama flet per “miqesine”,ndersa Saliu yt flet per
  “shnaiperin” e peste apo per qindra e mijra te bra reve te
  tij ! Dallimi I madh apo jo ?

  Reply to this comment
  • Baca February 16, 21:54

   Je shum i sakt me salehun por gabon me mua qe me etiketon si simpatizan te saleshit.
   Dhe ketu gabojm ne shqiptaret ne vend qe ti hedhim ne kosh te mbeturinave keto qelbesira te gjith me sali kriminelin e me ramut mashtruesin dhe ilir hajdudin dhe jo te zihemi me njeri tjetrin se cili eshte me i mire rama apo salehu.

   Reply to this comment
 22. intelektuali February 15, 12:55

  Nga kjo gjithe kjo komedi me llogje enveriste mesojme vetem njge gje te vertete:

  EDI RAMA E KA PISK PUNEN ME SHBA

  sepse:

  Kur DASH-i i SHBA te thote se Dako eshte pushtetar i korruptuar dhe i ndalon hyrjen ne SHBA sic ja ka bere shume te tjereve, por sic beri DASH edhe per nje Kryegjyqtar ne Bullgari para disa ditesh, Kryeministri i vendit duhet t’i therrase trunit qe te filloje hetimet me SPAK-un te financuar me parate nga Amerika per te hetuar kete pushtetar te korruptuar dhe jo ta shpalle si mikun e tij te burgut

  SI NJE REZIL I SHQYPNISE QE PO KERKON TE ANTARSOHET NE BE,

  por:

  Mbase Edvin Droga pikerisht kete nuk do qe vendi yne te mos behet kurre pjese e botes Demokratike, ndryshe si do te pergjigjet perpara drejtesise per 200 milione dollaret qe ka depozituar ne bankat e huaja, para te pista ryshfeti dhe korrupsioni pushtetar, ja shikojeni deklaraten e OSBE-se qe nuk i u gjet filli kurre:

  http://www.panorama.com.al/raporti-sekret-i-osbe-ja-lidhjet-kriminale-te-rames-metes-dhe-berishes/

  PO PSE ME MAFIOZIN E DROGES EDI RAMA DO T’I BEJE BLENDI FEVZIU EMISIONET E TIJ INTERESANTE?

  Reply to this comment
 23. eBISHA February 15, 20:43

  zoti eDRAMA !!

  Me fal se po te them po qenke I infektuar nga “SINDROMI ARVIZU” qe per shqiptaret eshte me I rrezikshem se virusi kinez (koronaleshi) I diteve te sotme..
  .
  Eshte me I rrezikshem se jo vetem barazon Vrasesin me Viktimen por sot ne menyre te dukeshme dhe te sigurte dipllomatet euro-amerikane po perpiqen per perseritjen e 8 majit 2011 qe ishte nje turp per KINEZERITE E ARVIZUSE qe paturpesisht perveshi menget per te mbrojtur ligjin ( ilegalisht) duke vjedhur votimet ne kuti te gabuara me spiune te mallkuar..
  .
  Le ta argumentojne..
  .

  LULI ESHTE KRIMINEL NJELLOJ SI XHAFERR DEVA NE 1944..

  BILES KOLONELI NAZIST
  I HOQI VESHIN XHAFERRIT
  SE VRAU SHQIPTARE

  KURSE NJE AMBASADOR E QUAJTI YLL NE NGJITJE KETE KRIMINEL….

  FLISNI MORE MJERANE
  PSE QUANI NJE KRIMINEL DON KISHOT ?? PSE E PERKEDHELNI NE MENYRE KAQ TE NDYRE ??

  .LUL KRIMINELI (JO DONKISHOT) minister i brendshem i egzekutoi 4 shqiptare nen ngerdheshjen e arvizuse dhe dhjerjen ne breke te edi rames..

  LUL TRADHETARI (JO DONKISHOT) si minister i JASHTEM shiti pjese te detit jon qe greqia e quajti si suksesin me te madh pas L2B

  LUL SPIUNI (JO DONKISHOT) punonte ne favor te serbise duke hapur dosjen e shtepise verdhe ne burrel..a doni me per belul spiunin ?

  LUL MAFJOZI (JO DONKISHOT)si minister i TRANSPORTIT SE BASHKU me mafjen me kollare kua ka dipllomate & ambasdore i rruajti gjysem miljoni dollare.
  ……………………
  Me cfare gjuhe duhet te flasin shqiptaret ( nqs ka ngelur ndonje) me kete kriminel..ndiqeni por me nje lule nuk vjen pranvera:
  SERBasha takim me studentët, pedagogia e quan

  “Vrasës”!
  .

  2 Maj 2011 – 20:02

  Kandidati demokrat për bashkinë e kryeqytetit është përballur paraditen e sotme me një situatë të papritur. Gjatë një takimi në kuadër të fushatës elektorale në Fakultetin e Inxhinierisë, një pedagoge i është drejtuar SERBashës me fjalët: VRASËS!
  …………..
  Të gjendur në vështirësi, truprojat e SERBashës mesohet ta kenë nxjerrë jashtë pedagogen në fjalë me dhunë. Sipas personave të pranishëm në takim, studentët e kanë duartrokitur gjestin e pedagoges së tyre.
  Flora Osmani dhe është pedagoge e lëndës së Analizë Algjebër. Po sipas këtij burimi, Basha i është drejtuar zonjës me fjalët “do e shohim pas 9 majit cili është vrasës!”

  Më pas, takimi vazhdoi me fjalën e SERBashës i cili ftoi studentët e fakultetit të ndërtimit të bëhen pjesë e hartimit të planit të ri urbanistik të Tiranës,dhe ndertimin e Tramit…ju kujtohet Trami i Lulit…mos e ngaterroni me Trampin apo me Trapin

  Kliko për videon http://www.youtube.com/watch?v=fz3b80smJF0

  epilog:

  Denojeni Edramen me bashkpuntoret e tij ne menyren me maksimale te mundeshme deri ne futjen ne nje grope me bitum te nxehte.

  ..Por nese KIM-et..Spak-at dhe Dash-at do guxojne te mendojne dhe planifikojne katapultimin e yllit ne ngjitje Devilul Basha si K.M ne muajt e ardhshem..ky do jete monumenti i diamantit qe Euro Amerika po i ngre Enver Hoxhes duke e kthyer ne Profet me pernasa planetare jo per merite te tij por per hipokrizine kozmike te miqve tane qe po trajtojne shqiptaret si Kavie Eksperimentale

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank