Rama: Veliaj, ministri më i mirë. Do bëjë për Tiranën atë që s’është bërë për 20 vjet

April 28, 2015 10:47

Rama: Veliaj, ministri më i mirë. Do bëjë për Tiranën atë që s’është bërë për 20 vjet

Kryeministri Rama e ka vlerësuar Erion Veliajn, si ministrin më të mirë që ka pasur.

Ai tha se Veliaj, do bëjë për Tiranën atë që nuk është bërë për 20 vjet.

Do bëjmë më të mirën që të gjejmë një zëvendës të denjë për një ndër ministrat më të suksesshëm, më të vullnetshëm, dhe më punëtorë të qeverisë tonë, i cili pas pak ditësh do t’i përkushtohet plotësisht një përpjekjeje të re për ta kthyer kryeqytetin në drejtimin e duhur dhe për të bërë për Tiranën në 4 vitet e ardhshme shumëçka që padrejtësisht ka mbetur pa u bërë në 4 vitet e shkuara, por edhe më shumë se kaq.

Për të bërë për Tiranën në 4 vitet e ardhshme, së bashku me qeverinë kombëtare, atë që nuk është bërë në 20 vjet të marra së bashku”, tha Rama.

April 28, 2015 10:47
Komento

30 Komente

 1. Elsa April 28, 10:59

  BESOJ! SEPSE VELIAJ KA TREGUAR SE ESHTE PUNEMBARUAR…

  Reply to this comment
  • ana April 28, 11:06

   Eshte me se vertet zoti Rama ,kandidat me te mire por dhe kryetar (se do jete i tille) per tiranen smund te gjenit . E Karekterizon puna ,risia , devotshmeria dhe perkushtimi

   Reply to this comment
   • orjada April 28, 11:31

    Ne e dime sa perzemer e ke Tiranen zoti Kryeminister, ti arrite ta transformosh dhe ta besh vertet kryeqytet dhe jemi plotesisht te bindur, qe kandidatura per Tiranen eshte mire menduar, per te vijuar me reformimin e kryeqytetit, qe eshte lene ne harrese prej 4 vitesh.

    Reply to this comment
    • LORENA April 28, 11:36

     TIRONA ESHTE ZEMRA JON, DHE NUK DO TE LEJOJME ME KURRSESI QE TE VIJNE NJEREZ PARAZITE, SIC KA NDODH NE KETO 4 VJET, QE E KATANDISI SI MOS ME KEQ, PRANDAJ DUHET NJE NJERI ME PLOT ENERGJI SI ERIONI, PER TE RIKUPERUAR NE PAK KOHE GJITHE PUNEN E PRAPAMBETUR.

     Reply to this comment
  • juna April 28, 11:10

   do besh posi jo i ke te gjitha mundesite per ta bere tiranene ashtu sic e meriton

   Reply to this comment
   • lili April 28, 11:12

    sa ishte minister beri nje puune shume te mire dhe ishte iniciatore i shume reformave qe nevojiteshin kemi besmin se do beje nje pune shume te mire edhe me tiranen

    Reply to this comment
    • kloi April 28, 11:19

     nuk dushojme ne punen e mire qe do beje erioni po te jete kryetar bashkie eshte me i miri ka vizion punon dhe eshte shume i komunikueshme me opinionin publik

     Reply to this comment
     • adela April 28, 11:30

      kemi besim tek erioni se do punoje dhe do na perfaqesoje denjesisht

  • ESATI April 28, 11:12

   I DUHURI PER TIRANEN PAS NJE KRYETARI DMBEL SI BASHA E NJE PLAKKU TE LODHUR PAS TE CILIT BASHA PO FSHIHET

   Reply to this comment
   • Blerina April 28, 11:13

    eriioni ka vertete energji dhe vizionin e duhur.. eshte njeri qe ka bere nje pune fantastike aty ku ka qene

    Reply to this comment
    • Ninjaaa April 28, 11:19

     I papam Rama.. Veliaj po qe eshte puna qe flet dhe jo goja qe genjen.. I uroj suksse ne punen e tij si kryebashkiak sepse ska kundershtar

     Reply to this comment
  • keno April 28, 11:21

   eshte nje shprehje e vjeter : nxenesi eshte dele me i mire se mesuesi i tij !! dhe ket do vertetoj erion veliaj !! do e bej bashkin me te mire !! nga 100 % qe e beri rama do shkoj ne sfida me te larta , tamam sic e merito tirana te jete

   Reply to this comment
  • maksi April 28, 11:23

   erion veliaj eshte ai qe duhet dh eksaj rradhe sdo jete me bashki politike po do jet bashki e rinise !! me kreativitet te bukur kudo nga dora e erion veliaj

   Reply to this comment
 2. ela April 28, 11:01

  KUJDES EDI,

  Kjo do te thote se Veliaj do beje per Tiranen me shume se ty???!!!
  Si duhet ta lexojme kete deklarate? Si shprehje e nje dashurie te paster per Erionin?

  Reply to this comment
 3. Arben April 28, 11:01

  ASGJE SDO BEJE VELIAJ! ASHTU SIKURSE BERE DHE TI SI KRYEMINISTER!

  Reply to this comment
 4. Anila April 28, 11:03

  DO E SHNDERRONTE TIRANEN ME KEQ SE CE KE SHNDERRUAR TI SHQIPERINE NE 2 VITE APO TIRANEN NE 11 VITET SI KRYTAR BASHKIE!

  Reply to this comment
 5. Dritan April 28, 11:06

  VELIAJ DO ISHTE KRYETAR KUKULL E ED RAMES! E PAME SHUME MIRE SE CFARE BERI RAMA NE 11 VITE KRYETAR DHE 2 VITE SI KRYEMINISTER!

  Reply to this comment
 6. Bleona April 28, 11:09

  CFARE TE MIRE DO BENI? APO NJE DASEM TJETER TE ERIONIT ME SHPENZIMET E MAMIT????

  Reply to this comment
 7. Marsidi April 28, 11:11

  Erion jep me te miren tende per kete popull

  Reply to this comment
 8. info analitike April 28, 11:19

  Veliaj minister i mire thote Rama por ama nuk e argumenton fare kete mendim te tijin. Pyet njehere shtresat ne nevoje se cfare mendojne per punen e Veliajt, pyet edhe te papunet qe u drejtohen zyrave te punes te inauguruara ne “pompa magna”.
  Llafet e bukura nuk jane sinonim i punes se mire. Ai qe punon vertet nuk ka kohe per llafe e llogje neper televiazione e media.

  Reply to this comment
 9. Arben April 28, 11:24

  VELIAJ ESHTE ZIONIST NE SHERBIM TO SOROS.

  NE KODIN E RI TE PUNE U HOQ LEJA E LINDJES E PAGUAR PREJ 12 MUAJSH.

  KJO ESHTE NJE THIRRJE E HAPUR ANTISHQIPETARE “SHQIPETARE ZHDUKUNI NGA SHQIPERIA”

  HALIM KOSOVA PER KRYETAR TE TIRANES.

  Reply to this comment
 10. bobi April 28, 11:25

  Na e shpife o Rama me kete reklame bajate per Veliajn, sa shume e dashke, O do te na e shesesh o do biesh permbys.

  Sikur nuk e pame cfare i bete Tiranes ti dhe Lulushi, e shqyet dhe e betonizuat. Veliaj nuk eshte asgje tjeter vecse nje kelysh pa personalitet, konja jote e vogel. Bakllava te ishte , me kete reklame qe po i behet, do te bente per te vjelle. Mos harro pak fushaten e Berishes per Kushtetuten qe pastaj i ra si mut surratit.

  Reply to this comment
 11. bobi April 28, 11:26

  Na e shpife o Rama me kete reklame per Erin, edhe bakllava po te ishte apo creme brulet do na ishte neveritur.

  Po beni autogola pa fund. Ku e ke hallin qe po e kerkon aq deshperimisht Tiranen, te ka ngele ndon je cope lulishte qe nuk e ke perdhunuar akoma, (bashke me Lulushin kuptohet se te dy e dhjete Tiranen). Mos harro fushaten agresive te Berishes per Kushtetuten, qe i ra si mut surratit.

  Reply to this comment
 12. nendetsja 105 e vertete April 28, 12:08

  Gjithe komentuesve pro Erion V… me komentet e tyre tip papagalli u kujtoj, qe ndoshta Veliaj po u zgjodh Kryetar Bashkije do beje ato qe nuk jane bere per 20 vjet, por ne keto 20 vjet 11 ka qevwrisur Rama. vertet kaq keq paska qeverisur Rama Bashkine e Tiranes, saqe duhet te vije “Zari” i tij Erionka Veliaj, qe te beje gjerat qe nuk ka bere apo qe i ka bere keq RAMA?! Ne garen per te bere sa me shume lavderime bajjate, boshe, vjella-ndjellese per Erionken edhe vete Rama na beri nje gafe. Nese vazhdon keshtu Rama me Erionken, megjithese e majta e bashkaur teorikisht eshte 60 000 vota para PD-se se vetmuar ne Tirane, ka mundesi qe garen ta fitoje Halim Kosova. Ne nje rast te tille Erionkes i mbetet te beje kallezim ne polici se i kane vjedhur kompjuterin e ministrise ashtu sic i vodhen kompjuterin e OJQ-sw MJAFT, ku nuk u morr vesh me ku u treten parate e dhena bujarisht nga Ambasada Hollandeze dhe nga USAID-i!!!!!!!!11

  Reply to this comment
 13. Kris 1 April 28, 12:28

  more ju te gazetes dita nuk e kuptoj kur e krijua kjo qeveria kombetare dhe kush e krijoi?
  A mund te quhet tani nishani president i kombit dhe ai lesh e lija kryeminister i kombit?

  Reply to this comment
 14. elio April 28, 13:23

  Jam kurioz, keta zarat qe shkruajne me servilizem, kush I mban, gruaja apo mamaja e Veliajt…te vjen peshtire..lepiresa…

  Reply to this comment
 15. fteri April 28, 15:03

  E.Velija eshte personi me i pershtatshem per kryetar I bashkise kryeqytetit,eshte shume I afte I shkathte ,ideator I talentuar ,punon ne grup do ti dale per zot TIRANES .

  Reply to this comment
 16. Endri April 28, 15:46

  “Për të bërë për Tiranën në 4 vitet e ardhshme, së bashku me qeverinë kombëtare, atë që nuk është bërë në 20 vjet të marra së bashku”, tha Rama
  Tani duke qene se ne 20 vitet e fundit 11 vite ka qene kryetar bashkie i Tiranes vete Edi Rama sapo hodhi poshte punen e tij, te njejten pune per te cilen deri dje ishte aq krenar?

  Reply to this comment
 17. wickedgame April 28, 16:23

  Okanditati per k bashkie ,o ministri i te papuneve invalided e qytetit te Elbasanit kane dy muaj qe nuk po marrin leket ,cpo ndodh apo i duhen Rilindjes per fushate.Turp te keni mor vampira ,me invalided do kruheni ,qe mezi presin diten per ti marre ato kacidhe nuk i marrin dot se Eronka eshte i zene me fushate.Te zencin te gjithe mallkimet e ketyre fatkeqve.

  Reply to this comment
 18. Amerika April 28, 21:36

  Erjoni mbetet njeri nga Ministrat më të mirë qe ka qeveria Rama http://globnews.al/erjon-veliaj-djali-i-paligjeruar-i-presidentit-iranian-ahmadinejad/ bravo Partia Socialiste

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim