Rama: Vetëm PS mund të bëjë shtet

June 8, 2017 12:32

Rama: Vetëm PS mund të bëjë shtet

Kryeministri Edi Rama ka qenë paraditen e së enjtes në fshatin Xarrë të Sarandës, ku sërish ka kërkuar votën për atë që e quan drejtimi i timonit nga Partia Socialiste.

“Vetëm ne mund të bëjmë shtet dhe mund të bëjmë punë. Ndaj na duhet vota juaj për një vendim historik”, ka thënë Rama.

Kreu i qeverisë bëri thirrje që të votohet PS, duke u thënë të pranishëmve se nga vota e tyre varet e ardhmja e fëmijëve të tyre.

“S’mund të vazhdojmë më me histori të vjetra partish që marrin vota lart e poshtë dhe pastaj mblidhen në Tiranë për ta marrë shtetin si tepsi ku njëri do bujqësinë, tjetri blegtorinë, tjetri ujin, tjetri dritat dhe pastaj secili shikon se si atë që merr ta përdorë jo për shtetin por për pushtetin, interesat e klientelës së partisë së vet.

Ne duhet sëbashku të marrim një vendim se këtë se bëjnë dot as kryeministri as ministrat as udhëheqësit, këtë e bën vetëm populli me votë.

Do jemi në shantazh për të anulluar ligjin e arsimit të lartë që është një nga reformat historike se asgjësoi nevojën për të pasur një mbiemër të njohur për të pasur një baba të pasur, në universitet sot hyjnë ata që e meritojnë dhe s’ka një rast të vetëm që të ketë hyrë përpara dhe të ketë kapërcyer rradhën dikush që ka lënë pas një që meriton të ketë një vend të mirë.

Mora shembullin e arsimit, mund të marrim shembull në cdo sektor. Cili shqiptar i ndershëm do të kthehemi te historia që disa të paguajnë energji elektrike disa jo?”

Ai ka sulmuar edhe kreun e PBDNJ Vangjel Dule duke u kerkuar banoreve te mos japin asnje vote per Dulen.

“Si do ja bëjnë tani camët? Ky vangjeli u nderua në PS sic nuk është nderuar asnjë përfaqësues i minoritetit, u bë nënkryetar i Kuvendit sapo u zgjodh Idrizi pas ca kohësh dha dorëheqjen. Pse e dha dorëheqjen? Se nuk bashkëjetonte me camët, secili është përfaqësues i atyre që përfaqëson pse duhet të ikte ky nga nënkryetar Kuvendi?

Na shfaqet me Dashin e Havasë dhe vjen këtu e thotë unë e Dashi do bëjmë republikën e re, asnjë votë Dules se është vota më e pavlefshme, është vota e një verbërie të pashoqe, ai do të përfaqësonte minoritetin atje, smë ka ardhur një herë 44 muaj kryeministrër s’mu shfaq një herë të më kërkojë një investim, zgjidhje për një problem njerëzisht vetëm në parlament për të nxitur sherr”, tha Rama.

June 8, 2017 12:32
Komento

5 Komente

 1. anticensurë25642654 June 8, 12:40

  “Rama: Vetëm PS mund të bëjë shtet”-po erdogan po!!
  rama akbar!!!përpara diktatori ynë!!dhe jetën do japim për ty!!
  Arben turku i qelbur i erdoganit ku je????

  Reply to this comment
  • Beni June 8, 14:04

   Po pse ti o edi plera, ca ndrsyhon nga keto forcat e tjera qe po thua se marrin votat e pastaj kerkojne pusbtet? Pse ti per ca po i kerkon votat o k…?? Per te mar ministrit pra. Ate duan te gjithe, te drejtojn, dhe per kete duhet vote. Por meqe e do tepsin per vete ti te gjithen ti, tani na ben sikur keta te tjeret sbejn.

   Reply to this comment
 2. Adih June 8, 13:40

  Ti do besh shtet ,sic e bere , ose sic punove per shtresen e bosave qe te ndihmuan ne 2013 ,dhe e ule bishtin ,per ti kthyer restin . 1 milon votave , i bere kakane .E do vete timonin , shejtan budalla medioker , e do per vehten tende te gjithe torten .Te jesh i vetem ne parlament dhe te mos kesh kundershtare ,qe te ndihmojne shqiptaret e neperkembur sot e 27 vite. Me keqeardhje per ty , ne e dime sistemin komunist nje partiak ,Pa kundershtare ,ti ke qene dhe sportist ,mos ke luajtur gjithmone pa kundershtare??!! , Apo sju vjen zeri. .Eshte turp kur mburresh per pagesat e dritave ,merru me renjet e trungun e pemes e jo me gjethet .I harrove shume shpejt o njeri ata 4 te pushkatuarit nga dora mafjoze e shtetit .Ja shperbleve duke bere me deshiren tende Liken President .A ke pyetur cfare mendimi ka populli per kte teme . I vure ne rresht per nje te gjithe sklleverit e tu deputete duke votuar Presidentin ,me keq si dulla dikur Lenka CUKOT ??!!, Mos harroj e zgjidhe mos ndeshkimin ,e hajduteve te popullit dhe vraseve po te popullit , me ligjin nr 449 ,fatkeqesisht jemi ne diktature , te gjithe deputetet i aprovuan nje zeri deshirat e juaja personale dhe i ke dhene corben e prishur popullit , pa ironi edhe per kete kane faj kualicionet ??!!. Bravo te madhe Z Rama .Pse aq budallenj i di ti shqiptaret ??? Mos te rrej mendja o bukshkale ,populli ka interes qe ne parlamentin e ardhshem te kete sa me shume avokater te zote e te ndihmojne me perkushtim interesat e popullit e neperkembur nga ju, sot e 27 vite , ku pervec ekonomise ,mbi te gjitha ja keni rrezuar me brutalitet dinjitetin , neper halete e juaja , duke mos zbatuar ligjet , korrupsionin galopant dhe duke perdhosur kushtetuten , ku ne mos gaboj ke bere nje betim ,kur more shtetin ne dore . Apo per keto e kane fain kualicionet ????!!!!! Pregatitu per ne opozite….Nuk nuserohet dy here o ???!!!!

  Reply to this comment
 3. A June 8, 19:00

  O Edo, more spurdhjak, leri broçkullat,se na çave bithen.
  Po del me se e qarte, se ne qoftese mbas dates 25 qershor nuk ke vendet e duhura per te bere qeveri, atehere do te bashkepunosh dhe do te besh qeveri me PD.
  Pra, PS + PD = PPSH. Ne qoftese ju duhet edhe LSI, atehere kemi PS + LSI + PD = PPSH e kompletuar.
  Sepse me bekimin e Ramiz Alise te PPSH, kjo parti ne fillim u nda ne PD dhe PS, nga PS doli LSI.
  Siperfundim origjina e te gjithave eshte PPSH.
  Edo, leri pordhet se na çave trapin. Shfaqjet e estrades nuk te shkojne. Sa per punen qe kerkon te jeshe i vetem si shofer makine, po te them nje gje:
  Edo, ti je me leje drejtimi, patente, te klasit B, pra ke te drejte ti japish vetem vetures me familjen ose me shoke, miq deri 5 persona gjithesej.
  Kurse ti japish autobusit kerkon leje drejtimi, patente, klasi D, pra qe te hypi populli.
  Ne kete rast ti je pa kete lloj leje drejtimi, patente. Keshtu nuk te hyp njeri ne autobuzin tend sepse nuk ke si zanat dhe profesion. Pra, je nje person pa zanat dhe profesion. Mos i jep mendje dhe keshilla te tjereve qe vende pune ka, por s’ka profesionista dhe zanatçinj.
  Shko, bej nje here kursin per drejtues, shofer autobusi, jep prova, pastaj do ti besojme fjaleve te juaja.

  Reply to this comment
 4. info analitike June 8, 19:36

  Kreyepsikoja di te beje vec narkoshtet se vec ajo eshte lenda e pare qe i duhet perdite per te prodhuar brockullat e tij idiote.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim