Rama: Vetingu pastron llumin e mbështjellë me togën e zezë

August 8, 2018 14:29

Rama: Vetingu pastron llumin e mbështjellë me togën e zezë

Përveç reagimit të dy ministrive, asaj të Drejtësisë dhe të Brendshme, ka reaguar edhe vetë kryeministri Rama në rrjetin social Facebook për vendimin e gjyqtares së Vlorës, për të lënë në arrest shtëpie një person të arrestuar për herë të dytë që qarkullonte me armë.

Rama shkruan:

Vetingu, po zbulon në sytë e shqiptarëve pasuri të paimagjinueshme dhe shkelje ligjore të panumërta nga ana e gjyqtarëve e prokurorëve. Vetingu mund e duhet ta pastrojë deri në fund llumin e mbështjellë me togën e zezë”.

o.j/dita

August 8, 2018 14:29
Komento

23 Komente

 1. shpresojme te jet vertet ashtu por ; August 8, 14:53

  po presidentin muta dhe
  ish Shefin e Isis bishnjakun truprojen e salih kryekriminelit
  qe ju nevend qe ti conit para Drejtesise
  per veprimtarine antishqiptare bere ne kohen kur ishte shef i SHISH-it e graduat Ambasadore te NATO-s ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thoni ju te verteten zoti kryeminister apo talleni me ne
  qe te votuam ?
  nqs po perse injorove kte popull dhe Shqiperine
  me kto dy PUTANAT E KOMBIT ?!

  Reply to this comment
 2. Artemisa August 8, 15:24

  * Nuk ndiheni mire me shendet dhe keni dhembje – Do te gdhiheni per bukuri sa te kryhet Vetingu.
  * Nuk po fitoni dot skedinen dhe digjeni vetem per nje – Mendoni cfare do te beni me fitimet pas Vetingut.
  * Nuk keni ushqim te mjaftueshem dhe te larmishem per vehte dhe femijet – do t’ju plase barku pas Vetingut.
  * Jeni ne motel me te dashuren dhe nuk j’u ngrefet – Vetem perpjete do t’ju rrije pas Vetingut.
  * Keni vdekur dhe nuk jeni ngopur me jete- Do te rilindni dhe nuk do te kete me vdekje pas Vetingut.
  Pra, te bashkohemi me Ramen si nje trup i vetem qe te kryhet vetingu nje minute e me pare.

  Reply to this comment
 3. mirel August 8, 15:53

  Vettingu po merr nota poetike
  Ramuti pritet te botoje :Shqiperia cka qene, c’eshte dhe c’do te behet, menjehere pas Vettingut..
  Lirindasi i koheve moderne,,

  Reply to this comment
 4. mirel August 8, 15:54

  Po llumin qeveritar kush e pastron o Ramut?
  Ajo pjese e llumit qe kaloi Vettingun?

  Reply to this comment
 5. intelektuali August 8, 16:39

  Po mo sic veproi Vettingu yt me Zaganjor Mafiozin, servilin e te gjitheve,

  Njashtu:

  Sic i ke bo te gjitha gjonat e Rilindjes Enveriste qe nga Taksa Famoze Progresive me breke neper kembe e deri tek Shendetesia falas me koncesione per Vilma Nushin e Partise me cunin e Hamit Beqes nga pas

  Reply to this comment
  • Intelektuali of my ass August 8, 20:47

   O Intelektu-hale. Nuk e ben Vettingun Rama. E bejne organet e Vettingut nen monitorimin e rrepte te ONM. Po ti o kokedru je mesuar me Enverin dhe Salehun qe ishin vete ekzekutivi, vete Prokuroria, vete Gjykata dhe vete burgu. Pushtetet jane te ndara ne demokraci o Inteketualuc i sumes. Meso alpha-n e demokracise pastaj derdh perroin psiqik neper blogje

   Reply to this comment
   • Syrja Qarri August 8, 21:53

    Po mire, more militant i semure dhe pa pike truri, a mund te n’a sqarosh se Perse atehere Rama ka dy vjet qe n’a can trapin vetingu, vetingu. Kur nuk eshte pune e tij atehere le te beje ate punen per te cilen e votuat ti dhe injorantet e tjere.
    Vetem budallenjte kane guximin te dalin dhe te komentojne ne mbrojtje te nje personi qe edhe vete e dine se eshte psikopat. Kjo eshte aleanca brenda te njejtit lloj.

    Reply to this comment
   • intelektuali August 9, 07:29

    Ouaaaa! Sa na mallengjeve sidomos me ate ndarjen e pushteteve te Dhemokracise se Edvin Droges!

    PO KUSH PO E BEN VETTINGUN O BOLE-BYTHA E EDVINIT?

    Mashtruesja Vllahutini qe heshti gjate mandatit te saj si ambasadore e BE-se per drogen e Rilindjes Enveriste qe kaploi Vatanin

    apo:

    Hajdutja Vllahutini qe bleu tek oligarku i Edvinit nje vile ne Farke dhe deklaroi 5 fishin e cmimit real duke i treguar gishtin e mesit Drejtesise me fjalet si Papa Piu Pirati ne Mesjete:

    BENI SI THEM UNE, POR MOS BENI SI BEJ UNE!

    apo:

    Ambasadori i nerum Lu qe ja zbathi breket Tik Llalla ne aferat e tij mafioze me Bankers Petroleum, firme lakmitare qe i ka nxirre jeten katunareve te Fierit, i cili u zemerua kaqe shume me ish Kryeprokurorin shqyptar, sa e shpalli ARMIK te SHBA dhe urdheroi Vettingun e tij servil qe ta prangosnin menjehere si ne Kohen e Qepes te Enverit.

    PER KETE VETTING TE PAVARUR E KE FJALEN TI?

    Reply to this comment
 6. Zahim Leshanaku August 8, 16:52

  Vetingu u duk qe pa gdhire, koha e mire duket ne mengjes.Po per cfare vetingu po flete zoti kryeminister,per ate,qe njeri i nenes,dhe tjetri i njerkes.Perse nuk shkarkoi Faqollin,Tosken,Deden Zaganjerin,Belurin?Me nje mal me shkelje,informacione te klasifikuara ne ngarkim te tyre,dhe ic!Pra vetingu lindi i vdekur or pall perverse,nuk e di se si do beje hall ky popull.Sa po shikohet po vemi drejte protektorjatit,dhe ti je bythe e zgjuar,do rembesh trajstat me para e do ja mbathesh per ne Kuba,apo me tutje.Sepse falementi i shtetit shqiptar eshte i pranishem,borxhi publik,po ja ha koken,kudo koncesione maramendese ne kembim te rryshvetit,e po kaq e ka kombi,nje dite ne udhekryq.Ketu jemi e do ta shikojme,prespektiven e Shqipnise.

  Reply to this comment
 7. antiharresa August 8, 17:22

  Qelbesirat serbo ruso greke — artemisa,mirela ,intelektuhalja dhe leshi jane leshuar ,me urdher te padronit ,si qen te terbuar , kunder vetingut amerikano gjerman per pastrimin e korrupsionit 28 vjeqar ne drejtesi.Me kete levizje politike antikorrupsion z Rama i ka te fituara zgjedhjet e 2021 dhe 2025.Tani qe do ndertohet edhe baza amerikone askush i korruptuar nuk e ndalon dot vettingun.

  Reply to this comment
  • mirel August 8, 20:46

   Na e rruaj dhe ca o anti..caresa

   Reply to this comment
  • intelektuali August 9, 07:37

   TI A E DI QE EDI RAMA E KA NJE VELLA TEK RUSIA E PUTINIT DHE KA MIK PER KOKE NJE SHTETAS SOVJETIK ME BABA KRIMINJEL KOMUNIST QE QUHET SERGEI STANISHEV?

   prandaj:

   O BOLE fanatike, o qelbesire enveriste laj gojen me kolinoz socialist perpara se te zesh emerin e intelektualit me gojen tende te qelbur fanatike,

   sepse:

   PSE VETTINGU FAMOZ NUK VERIFIKON TE PARIN EDI RAMEN?

   Qe para pak kohe deklaronte vetem 200 euro te ardhura personale ne muaj kur ishte ne opozite, kur hypi ne karriken e pushtetit ndertoi vilat e tij famoze ne Surrel me firmen mafioze Fusha, por edhe OSBE o BOLE fanatike doli me nje raport te posacem per miliarderet shqyptare dhe njeri prej tyre ishte pikerisht Edi Droga me nje pasuri 200 milion dollare depozita ne Bankat e huaja dhe deri me sot askush nuk ka guxuar ta hetoje Edvin Drogen per pasurine e tij perrallore dhe per vellane e tij si skuth qe fshihet pas GAXHOIT.

   He mo BOLE fanatike kush eshte qelbesira ruso-greke tani?

   Reply to this comment
 8. Beneti August 8, 17:25

  Po mo po me ke llafosesh me NDRION po.Zaganjori e.Dedja.Pse si ben.zevendes kryeministra.Mos na rokanis koken kur sta kemi ngene.

  Reply to this comment
 9. Arben August 8, 17:36

  Po hajduterite e tua, kush do ti pastroj, more kriminel.

  Reply to this comment
 10. asgje nuk harohet August 8, 18:05

  Na u premtu qe vrasesit e atyre kater fakirave qe u vrane ne mes te bulevardit , do dalin para dtejtesise…???
  Jo vetem qe nuk dolen , por ata te shkrete qe vdiqen moren epitetin ” kokpalare”

  Reply to this comment
  • garderri August 9, 00:54

   U premtua qe do vendoset drejtesi per 4 te vraret , DHE JO ajo qe shkruan ti…dhe drejtesia po vendoset qe te japi drejtesi o idiot . Ka 5 vjet qe po punohet ne kete drejtim o mortje , e ndjek zhvillimin ti apo shkruan thjehst sa per te shtyre kohen lafsh k.. i ke pare ca ka bere saliu me trimat e tij ne parlamet per ta penguar te ndodhi kjo ???? epo jane votuar me vote ata o idiot dhe nuk pushkatohen as perjashtohen dot, ko eshte demokracia , dhe megjithate do apo nuk do ti dhe idiotet si ty …drejtesia po reformohet qe te kete drejtesi per ata 4 te vrare o motershtrir ( per ty dhe moterngjyerit si ty qe votojne krminelet e pd ) dha na cajne karin neper komente pse nuk po behet kjo apo jo pastaj mbrapa !!!! yyyyyyytttt te shkerdhevsha farefisin

   Reply to this comment
 11. alphade August 8, 18:17

  Z. kryeminister ! Deri ketu me Vettingun po shkohet mire,
  megjithe “hapat e breshkes” ! Degjojme andej-kendej nga
  disa gazetaruce se ky proces do te permbyllet pas 5 vje-
  tesh ?! Nese kjo eshte e vertete lum si ne qe shpresojme
  te shohim me syte tane disa MONSTRA te DREJTESISE
  dhe POLITIKES prapa hekurave per malin me korrupsion
  e krime qe rendojne mbi ta ! Me konkretisht: Pas 5 vje-
  tesh si Berisha,mbase nuk do te jete me ne kete bote,
  ashtu sic e pesoi Milloshevici ne Hage. Sikur Ju zoti
  K/minister te zgjidhnit vetem ceshtjen e triumviratit 2B dhe i treti ku sot u botuan te ardhurat e tij miliona Euro
  dhe qe sot gezon kolltukun e Presidentit , atehere ju zoti
  K/minister e keni kryer misionin historik kundrejt 95 per-
  qind te shqiotareve anonime…..! Kete ju zoti K/minister
  duhet ta keni vath ne vesh deri ne minuten e fundit te te
  qenurit tuaj K/minister. Por kjo nuk mjafton. Konfiskimi i
  gjithe pasurise ekstra do te ishte nje mase qe do te per-
  mbushte pritshmerite e shqiptareve. Ndeshkim-Konfiskim
  do te shenonin fitoren perfundimtare te ndarjes nga e
  KEQJA e ketyre 28 vjeteve gjoja demokraci, e sunduar
  nga banda mafioze Berisha – Meta…..!!!

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic August 8, 20:12

  Sa me shpejte aqe me mire.! Ka tre vjet me ket proble te kesaj Reforme dhe akoma nuk kemi mdonje rezulta pervecse heqejes se disave te inkriminuar.!

  Reply to this comment
 13. valentina August 8, 21:49

  Mjaft o mashtrues ordiner qe te ka dale boja fare,kerkon te na mbushesh mendjen se mbeshtet vetingun atehere kur foli ONM se me pare nuk flisje dot,po shkarkohen ushtaret e korrupsionit ne drejtesi,dhe po mbahen gjeneralet me urdherat tuaj qe te rekrutojne te korruptuarit e rinj.

  Reply to this comment
 14. prizem August 9, 01:51

  Qente si ca e ca ketu siper le te lehin, vetting-u do shkoje perpara…

  Reply to this comment
 15. intelektuali August 9, 07:38

  TI A E DI QE EDI RAMA E KA NJE VELLA TEK RUSIA E PUTINIT DHE KA MIK PER KOKE NJE SHTETAS SOVJETIK ME BABA KRIMINJEL KOMUNIST QE QUHET SERGEI STANISHEV?

  prandaj:

  O BOLE fanatike, o qelbesire enveriste laj gojen me kolinoz socialist perpara se te zesh emerin e intelektualit me gojen tende te qelbur fanatike,

  sepse:

  PSE VETTINGU FAMOZ NUK VERIFIKON TE PARIN EDI RAMEN?

  Qe para pak kohe deklaronte vetem 200 euro te ardhura personale ne muaj kur ishte ne opozite, kur hypi ne karriken e pushtetit ndertoi vilat e tij famoze ne Surrel me firmen mafioze Fusha, por edhe OSBE o BOLE fanatike doli me nje raport te posacem per miliarderet shqyptare dhe njeri prej tyre ishte pikerisht Edi Droga me nje pasuri 200 milion dollare depozita ne Bankat e huaja dhe deri me sot askush nuk ka guxuar ta hetoje Edvin Drogen per pasurine e tij perrallore dhe per vellane e tij si skuth qe fshihet pas GAXHOIT.

  He mo BOLE fanatike kush eshte qelbesira ruso-greke tani?

  Reply to this comment
 16. anticensurë25642654 August 9, 09:08

  “Rama: Vetingu pastron llumin e mbështjellë me togën e zezë”
  këtu ke të derjtë,POOOOOR a thu se pasi të pastrohet ky llum me togë të zezë do të pastrohet dhe ai llum i veshur me kostume zenja??ai llum ku bën pjesë berisha,meta,dhe ti??
  a thu se duke ulëritur për pastrim llumi,ti je i pastër!
  hajduti thërret më shumë se gjithë të tjerët për të kapur hajdutin!!he mor palaço,sepse nuk ke zgjuarsinë për të të quajtur mashtrues,që kujton se po sjell vërdallë njerzit!!ti po sjell vërdallë qyrranë,si net mavria dhe aliu i selenicës të cilët për çdo pordhë tuajën gugullojnë si gjela deti,qyrranë!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*