Ministri i Jashtëm u hoq sepse ishte “më i miri në historinë e tranzicionit”

December 31, 2018 16:09

Ministri i Jashtëm u hoq sepse ishte “më i miri në historinë e tranzicionit”

Kryeministri Edi Rama, në konferencën maratonë për shtyp në ditën e fundit të vitit, vlerësoi një nga ministrat që e hoqi disa ditë më parë.

“Ditmir Bushati është ministri më jetëgjatë i Ministrisë së Jashtme dhe ministri më i mirë që kemi pasur në historinë e tranzicionit”, deklaroi Rama.

Në lidhje me ministrin e ri të Jashtëm, Rama tha se fakti që është nga Prishtina është plus dhe nuk e shqetësojnë aspak ajo që thonë të tjerët.

“Duhet ta shfrytëzojmë të gjithë zonën shqipfolëse për ministra, deputetë e ambasadorë”, shtoi Rama, duke iu thënë gazetarëve në sallë që “ai ka lexuar më shumë libra se ju të gjithë mbledhur bashkë”

l.h/ dita

December 31, 2018 16:09
Komento

13 Komente

 1. MH December 31, 13:38

  Dhe ti kryeministri ma i mire i tranzicionit!
  Kris bythet e ik.Kemi te tjere ne ate te majt qe nuk jane ballista.
  Me kete perkdhelje nuk permireson asgja.Por vetem e vetem mbullon pordhen e shkarkimit ke koll.Njikohesisht nuk len te te ikun idiotlleku politik si axhami ne vendimet qe merr kuturru.

  Reply to this comment
 2. MH December 31, 13:42

  Simbas pisllekut tend politike.Duhet te kishe minstra apo zevendesministra nga Mali i Zi,Maqedonia,Cameria,Presheva,Pse jo dhe nga Arbereashet e Italise.Me kete shpikje i van kapak pordhes me kolle diasporet.

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit+koke palaret December 31, 14:10

  Ministrat e jashtem te nje vendi pa shtet e shqipetare mund ti zgjedhes jo vetem nga Prishtina po dhe nga P…. I S’at Eme perderi nuk perfaqesojne as nje shtet e as nje popull po vetem hajdare xhihadiste muxhahedine e ‘thonj pa prere’….

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro December 31, 19:20

   O jetim i 21 Janarit , Kosovaret jane shqiptare si gjith te tjeret, prandaj mjaft pellite o i shitur tek Serbia!

   Reply to this comment
  • Vatra December 31, 19:48

   Koka e plarë qelbet merr shembull vetëm disa vende rreth kroatët zgjedhin edhe boshnjak ministra Hasanbegoviq dhe Sushak Serbia kryetarin e paten malazez Vuqiq nga Bosna rumunët presidentin nga një pakicë e vogël gjermane e ty të pengon shiptarë nga Prishtina

   Reply to this comment
 4. E verteta December 31, 15:25

  Ne se ishte me I miri pse e hoqe……Gabim Edi dhe shume I madh. Hoqe njeriun me te ekuilibruar ajo zyre kishte pare ne nje kohe te gjate.

  Reply to this comment
 5. mirel December 31, 15:57

  Ky qurrashka e Kotsias?
  Nga zonat shqipfolese..per misionet greke..

  Reply to this comment
 6. Besi December 31, 19:45

  Dmth kriter per t’u zgjedhur minister i jashtem eshte numri i librave qe ke lexuar? E bukur kjo, ja gezuar!!

  Reply to this comment
  • Hani mut, qeras qeveria. January 1, 13:01

   librat i ka lexuar ne serbisht, se shqip nuk di ky veshllapushi .

   Reply to this comment
  • ganiu January 1, 13:34

   një DVD, një HDD 1 terra, mban brënda tij aq libra sa jo ky palloshi i Prishtinës nuk do të kishte mundësi ti shikonte.
   Mos vallë duhet ta bënim Kryeministër?
   Ky pseudointelektual që mori votën tonë vetëm zgjuarsi nuk ka. Ky as për të mashtruar nuk di. Ky e sjell budallallëkun si argument. Fjalë të tijat për idiotësitë e paraardhësit të tij. Si rrotullohet bota? Të të bien thëniet e tua mbi kokë.

   Reply to this comment
 7. Paraqende December 31, 20:21

  Ministri Bushati ishte me te vetrtete i zoti.
  E pate vete sa mire e mesoi dhe e kerveu vallen greke ne Krete.
  Ne e ka kush ate video te ma dergoje ose te pakten ta var nj fotografi ne dhome se te frymezon patriotizem.

  Reply to this comment
 8. Lili December 31, 20:24

  Tash ia paskemi nis mbrapsht: heqim ma te miret embajme ma te keqinjte?

  Reply to this comment
 9. Agron January 1, 02:34

  Urdheri I Erdoganit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim