Edi Rama: VOA, kazan. Unë sot pres telefonatë nga Shtëpia e Bardhë

January 31, 2019 12:56

Edi Rama: VOA, kazan. Unë sot pres telefonatë nga Shtëpia e Bardhë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të një lajmi nga Zëri i Amerikës lidhur me blerjen e votave në Shqipëri gjatë zgjedhjeve të vitit 2017.

Kryeministri Edi Rama u tregua i ashpër me VOA-n, duke e akuzuar se për herë të dytë brenda pak ditësh, kjo media u bë kazan i Tiranës.

Kreu i qeverisë tha se me Shtëpinë e Bardhë flet në mënyrë të drejtpërdrejte dhe se sot po pret një komunikim.

“Qysh prej ditës së djeshme, edhe sot, ka mbirë në gjuhën e miqve tanë vulëhumbur shprehja: E tha Zëri i Amerikës. Domethënë e tha Amerika…

Fatkeqësisht është e dyta herë që VOA bëhet zëdhënës i kazanit të Tiranës. Herën e parë ne e dëmostruam me qindra faqe të dokumentuara të gjithë gënjeshtrën e lajmit të dhënë mbi rekrutimet e punonjësve.

Ndërsa këtë herë, asgjë e re nga fronti juaj. Një sallatë fjalësh e cila nuk ka asnjë shans të çorodisë asnjë shqiptar. Me Amerikën, kjo qeveri dhe unë personalisht, komunikojmë drejtpërdrejtë.

Pas këtij fjalimi jam i detyruar t’ju lë se jam në pritje të një komunikimi të drejtpërdrejtë me Shtëpinë e Bardhë” – tha Rama në Kuvend.

l.h/ dita

January 31, 2019 12:56
Komento

11 Komente

 1. anticensurë25642654 January 31, 13:04

  nga kazani në shtëpinë e bardhë!?
  e fillon me kazan tirone e mbyll me shtëpi të bardhë uashingtoni!!
  i madh është i madh!!
  i paarritshëm për gomarllëqet e tij!!

  Reply to this comment
 2. ZOROOS January 31, 13:06

  BRAVO Z RAMA

  Reply to this comment
 3. Peza January 31, 13:15

  Rama!
  Ti je nje super mashtrues,super i korruptuar qe urren popullin tend!
  Ti e mban karrigen duke ju servilosur te huajve se popullin tend ti e quan “DELE”: e bindur qe te jep votat!
  Ti je bukeshkale,o Rama se ke marre votat e fukarenjve por u ke dhene si shperblim VARFERINE DHE PADREJTESINE!
  SHPORRU RAMA o armik i shqiptareve bashke me Berishen!
  Per deri sa te vune para ata qe kane vrare dhe vjedhur shqiptaret,kjo do te thote se edhe ti je bere si ata!

  Reply to this comment
 4. Janulles me sqepar kokes. January 31, 14:03

  …..dhe ne tallim Nard Ndoken.

  Reply to this comment
 5. Bureto January 31, 14:17

  Udhëheqësit më jetë gjatë të PS janë Nano, Meta (lereni mënjanë LSI, se PS e vogël është) dhe së fundi Rama. A keni më të mirë? Nxirreni dhe votojeni! Rimerrni pushtetin dhe zgjidhni gjithë hallet e këtij populli, që janë aq shumë, por që për shumë prej tyre ka dhe ky popull pjesën e vet (e di, e di, që populli nuk fajësohet). Mundeni përsëri Berishën ose Bashën bashkë me që ka dalë nga ju, me atë kryesocialistin e duhur, që do të jetë, sipas jush më i miri. Suksese! Por mos harroni se në rrugën tuaj do t’u japë ( me shpresë) një ndihmë të madhe, së pari, drejtësia e reformuar. Pa këtë, t’i gëzoni për jetë të gjithë këta që kanë 29 vjet që ju nxjerrin gjuhën. Mos e harroni thirrjen që një i mençur ka thënë: “O popull, sa poshtërsi bëhen në emërin tënd!”.

  Reply to this comment
 6. epo kjo bela January 31, 14:44

  Rame, ki parasysh se ca tipa ne Amerike po perfliten per flitrime me rusin, dmth serbin, kujdes se Amerika eshte me shume se Shtepia e Bardhe, eshte dhe Kongresi, te dyja dhomat dhe vetem kur te vije njezeri sugjerimi nga Amerika, atehere ke te drejte te prrallisesh… ne kohen e Obames, Netajahu nuk ia vershellente sugjerimeve te Amerikes per politikat rreth palestinezeve, tani eshte me bekimin e Shtepise se Bardhe beri Jeruzalemin kryeqytet, sigurisht qe i takon se jane kombi me i vjeter ne rajon por ja pra qe e njejta Amerike, dy politika te ndryshe per te njejten ceshtje, hajde jepi dum tani

  Reply to this comment
 7. Genti January 31, 15:15

  Kur i dalin te palarat ne shesh, ankohet per kazan. O njeri ordiner, po nja 50 raste te blerjes se votes, i di edhe une me ze e figure ne 2017-en. Po do ti postoj edhe te ajo faqja jote mjerane e FB-se. Mos na bej ku….rven e ndershme.Blerja e votes dhe manipulimi i rezultateve ne Shqiperi, eshte nje fakt qe nuk e nxorri sot vetem VOA. E di edhe OSBE e ODIHR, Bile i ke te raportet e tyre per zgjedhjet parlamentare ne Shqiperi neper vite. Nuk besoj se dhe ata jane kazan.

  Je bere per te ardhur keq, Edi Rama. Ke degraduar me keq se Saliu kur ishte ne fazat e fundit te pushtetit te tij kryeministror.

  Reply to this comment
  • PO , PO January 31, 19:10

   O @Genti , po si buk folet as nje here t; vetme p;er vjedhjet masive te votave nga bajraktari serb i Vicidolit ? Si u harrua kaq shpejt fshati Ruzhdie vota ne te gjithe Shqiperine ?! Si nuk flisni as edhe nje fjale te vetme per votimet brenda SHQUP-it , qe para pak ditesh , nga numurimi delnin me shume flete votimi se sa votues . Po kjo gje ndodhi edhe se fu di me zgjedhjen e kryesise se PD-se ! Pse i merrni te mireqena “informacionet e qytetarit dixhital ” dhe mbyllni syte e veshet per cdo brockullitje te banditeve te PD-se , qe duan te marrin pushtetin me dhune , ashtu sikurse kane tentuar disa here ? Serisht Berishen , vrasesin e popullit te vet , doni te risillni ne pushtet ? A nuk jini ne unison me strategjine shekullore te serbo-grekeve , si armiq te betuar te shqiptareve ?!

   Reply to this comment
 8. Adih January 31, 15:16

  Ore genjeshtar ,ti ke kohe ,qe spo ti hedhe as edhe nje politikan perendimor qurret .
  Tamam si ne Gjermani ,kur hape “ekspoziten ” tende .
  E kupton o i pa pergjegjshem rrumpalle dhe pislleqet qe i ke ciper kokes , Si Studentet ,aferat e Unazez se Re ,dhe banoret e ASTIRIT , ku akoma , nuk ja ke mesuar adresen e shtepise dhe te zyres atij 26 vjecari centralist ,qe i dhe 30 ml euro .,ti shkon familjarisht ne Gjqermani ,dhe i krekosesh Shqiptareve ,jam ne Gjermani .Pa care koken fare .Apo do ta mbyllesh karjeren duke na prure Saliun dhe Liken prap ne pushtet E te thuash caho ,se i mbusha xhepat .Nuk eshte ironi ,koha ka per ta vertetuar kete , te pa pergjegjshem femije ,bile i keq.

  Reply to this comment
 9. mirel January 31, 15:43

  Telefonata me sakte monitorohet nga Moska, dhe kalon ne Beograd. Kjo eshte linja qe perdor Ramuti per te folur me Ameriken.

  Reply to this comment
 10. Donald LU January 31, 22:19

  More HORRA Politikanè po kujt i Plasi Kari me kè do flisni ju ???!!! Me Shtèpinè e Bardhè apo me Shtëpinè e Zezè ???!!! Pse kshu do na Mashtroni neve Shqiptarève ju HAJDUTÈ tè Degjeneruar , që VIDHNI dhe PLAÇKISNI Vendin qè ju bèri Kokën !!! Ptu Ptu Fundèrrina tè Pèshtira !!! Jeni HAJDUTÈ dhe HALABAKÈ tè Fèlliqur qè tè gjithè ju HORRAT e kètyre 29 Viteve !!!! VDEKSHI VDSKSHI qè tè gjithè .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim