Rama dhe Meta përshendesin votimin e reformës në parim

May 9, 2016 12:28

Rama dhe Meta përshendesin votimin e reformës në parim

Kryeministri Edi Rama përshëndeti votimin e reformës në drejtësi edhe nga opozita.

Drafti është votuar në tërësi edhe pse do ketë negociata për nene të vecanta, – sipas PD-së.

“Hap i madh perpara votimi ne parim i draftit kushtetues te Reformes ne Drejtesi nga Komisioni i Posaçem, bash ne diten e Europes”, u shpreh Rama në një postim në Facebook.

Ndërsa kreu i Kuvendit Ilir Meta e quan votimin mesazhin më të mirë në ditën e Europës. “Përshëndes miratimin në parim të Reformës në Drejtësi. Të vazhdojë me përkushtim miratimi përfundimtar i Reformës. Ky, mesazhi më i mirë në ditën e Europës”, shprehet z. Meta.

Këtë paradite komisioni i posaçëm i reformës në drejtësi miratoi në parim draftin kushtetues.

May 9, 2016 12:28
Komento

3 Komente

 1. rilindja May 9, 14:44

  Kjo nuk eshte Reforme ,kjo eshte Amnisti per hajdutet qe kane qeverisur e po qeverisin,bravo Rama ,e shpetoi edhe Berishen edhe Meten ,kjo eshte DREQESIA ne Shqiperi

  Reply to this comment
 2. rilindja May 9, 14:56

  pse nuk i botoni komentet apo edhe ju te Dita-s jeni si ata?

  Reply to this comment
 3. Arben May 10, 07:15

  PO E PERSHENDETI META, GJEJENI VETE SE CFARE ESHTE.

  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?