Rama-Xhafaj, 45 minuta takim kokë më kokë

May 16, 2018 15:15

Rama-Xhafaj, 45 minuta takim kokë më kokë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim kokë më kokë Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Mësohet se takimi ka zgjatur 45 minuta, teksa ende nuk dihet se çfarë është diskutuar konkretisht.

Ky takim vjen fill pas fjalës së mbajtur të Kryeministrit në grupin parlamentar të PS, deklaratës së vëllait të Ministrit të Brendshëm se do të dorëzohej tek autoritetet italiane dhe protestës së opozitës në Ministrinë e Brendshme.

Pak më herët, në mbledhjen e grupit Rama tha se Xhafaj do të qëndrojë në detyrë, pasi çështjen e vëllait të tij, Agron Xhafës, e shikon kryekëput si një mashtrim me synim destabilizimin.

Ky i fundit akuzohet nga opozita për përfshirje në trafikun e drogës, përmes një përgjimi audio të publikuar përpara dy ditëve.

s.a/dita

May 16, 2018 15:15
Komento

8 Komente

 1. Negociatori May 16, 15:34

  Zoti Rama per ta poshteruar kete opozit kerkoi zyrtarisht BE te mos hapen negociatat se pastaj do te shohesh kur ti bejne video vetes

  Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA May 16, 15:49

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 3. Mark .U.K May 16, 16:19

  Se cfar eshte folur kuptohet lehtesisht.Si te shpetojn lekuren e as gje ma teper.As nje implikim nese nuk ka ish hetuesi i komunizmit duhet te jap dorheqjen.Vetem ne Shqiperi ndodhe qe nje person si ka vllain te lidhur me trafikim droge te behet minister e aq ma pak minister i mbrendeshem.Nese nuk je trafikant nuk mund te prenihesh te PS ne as nje dhoj detyre.

  Reply to this comment
 4. Mark U.K May 16, 16:26

  Alban Dega:Si nuk u bane nje her burre.Po kujt i plasi se nga shkruen nje hetues i sigurimit te shtetit.Ne USA ke shkuar me pasport diplomatike.Po hajde nje here e takoj shoket tu se i ke ne pushtet.Tani qe nuk je aktiv jeni bere nje servil i pa shoq.

  Reply to this comment
  • Gringo May 16, 18:06

   Mark uk je nje bajge vicidoliste qe sdi as shkrim e as kendim. Je turpi i blogut o shpellar zhuls.

   Reply to this comment
  • ALBAN DEGA May 16, 18:28

   KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !

   … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

   SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE, UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!
   Edhe ti MarkUKU i Vicidolit je kamikaz i tyre !

   Reply to this comment
 5. XXXL May 16, 18:25

  Mark uk bolja, apo koqe kandari i prish….. ke ndonje mesazh per Sekretarin e Partise te PPSH shokun “penicilina” Sali Kar-axhic djali i Zeheres qe shhkerdhehej ne kulle me Vuk Karaxhic, (ashtu sic shkerdhehen edhe moloket), pas te cilit shkoni u ka tredhur, u ka hedhur trute e gomarit, ne fakt jeni krica akoma nuk jeni bere gomere dhe u ka mbushur gojen me mut.

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro May 16, 23:51

  Alban Dega ke tradhtuar atdheun , ke shkuar tek “Inperializmi Amerikan” do te beje mire ti’ a fusje nje rruge andej nga Koreja e Veriut tek Kim Jong- Un . Gjuha jote duke shpallur te gjithe ato qe mendojne ndryshe, tradhetare, me kujton fjalimet e xhaxhit Enver , kur patriotet i shpallte tradhetar dhe kriminelet i bente heronj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim