Rama: Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën

May 16, 2018 11:58

Rama: Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën

Rama tha në mbledhjen e grupit se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj nuk do të përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, pasi akuzat nuk vijnë nga organet e drejtësisë.

Në mbrojtje të pikërisht të drejtës tonë kushtetuese për të refuzuar një padrejtësi që Kushtetuta na e njeh mundësinë ta gjykojmë kur prokuroria vjen këtu në Parlament. Për ta mbyllur këtë pjesë nuk kemi njerëz për të lëshuar në dhëmbët e ujqërve po jo t’i kërcasim dhëmbët organeve të drejtësisë kur secili prej ne vihet në akuzë prej tyre. Akuzat sot ndaj ministrit të Brendshëm nuk vijnë nga organi i drejtësisë, dhe nuk kanë lidhje me të drejtën si vlerë po as mund të neglizhohen si shumë e për lumë, akuza që na bëhen përditë dhe as mund të lihen vetëm me sqarimet e radhës (….) Ministri i Brendshëm nuk do të përgjigjet, as ligjërisht as moralisht”, tha Rama.

 

o.j/dita

May 16, 2018 11:58
Komento

11 Komente

 1. Jimi May 16, 12:02

  Te lumte!

  Reply to this comment
 2. Timi May 16, 12:09

  BRAVO EDI RAMA. BRAVO E MADHE. JE NJERIU I DUHUR PER SHQIPERINE EUROPIANE…BURG PER SHPIFESIT DHE GENJESHTARET E SHANTAZUESIT…BERISHA E KOMPANI…

  Reply to this comment
 3. Fidel Kastro May 16, 12:12

  Rama gjithmone “thot te verteten, tamam sikur thoshte per avionet e droges se jane mushkonja, prandaj duhet besuar”!! ndersa ekspertizen shkencore sa shpejte e paske marre , vendin nuk e tregon, por duhet ta kesh bere andej nga Koreja e Veriut.

  Reply to this comment
 4. Eduarti May 16, 14:41

  Rama nuk zuri mend me Tahirin qe e mbrojti e u detyru ta leshoje. Tani po provon me Xhafajn. Te shohim sa do ta vazhdoje detyren ministri i brendeshem me vella te denuar me burg per trafik droge.
  Por Rama terhiqet, mjafton te detyrosh (si p.sh per ate taksen 5 Euro ne rrugen e Kombit qe u detyru ta heqe)

  Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku May 16, 15:04

  E mo, keshtu tha ky edhe per Elvis Roshin, edhe per Sajen, edhe per Shukriun, edhe per,,,

  Reply to this comment
 6. ALBAN DEGA May 16, 15:55

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 7. fteri May 16, 16:35

  Fatmir Xhafa është shtylla e qeverisë ,paradoks do të ishte shkarkimi i tijë .Të lumtë Z.Kryeministër je në rrugë të mbar .Vetëm shpartallo çerdhen e krimit në hipotekën e tiranës ,atje nuk kryhet punë ,kërkojm ndërhyrjen tuaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*