Rama zbardh telefonatën me SHBA: Çfarë bisedova me këshilltarin

January 31, 2019 14:46

Rama zbardh telefonatën me SHBA: Çfarë bisedova me këshilltarin

Kryeministri Edi Rama ka informuar për telefonatën që ka zhvilluar me Shtëpinë e Bardhë për të cilën foli pak orë më parë nga foltorja e Kuvendit.

Sipas asaj që shkruan shefi i qeverisë, në fokus të bisedimeve më Këshilltarin për Sigurinë, John Bolton ka qenë Ballkani dhe një marrëveshje paqeje mes Kosovës dhe Shqipërisë.

“Bisedë me Shtëpinë e Bardhë. Në fokus Shqipëria, rajoni dhe objektivi strategjik për një marrëveshje paqeje mes Kosovës e Serbisë, që të mbyllë konfliktin historik. Këshilltari për Sigurinë J.Bolton, më falënderoi në emër të Presidentit për qëndrimet konseguente të Shqipërisë🇦🇱🤝”, shkruan Rama.

l.h/ dita

January 31, 2019 14:46
Komento

32 Komente

 1. Janulles me sqepar kokes January 31, 14:52

  Bravo o Gjigand !! O lider global, o njish, o kryeministri me i gjate i Evropes.

  Reply to this comment
 2. Artemisa January 31, 14:56

  E zeme se kjo bisede eshte bere ( sepse besoj se ne anen tjeter te tel. te kete qene kryetari i PS se Skraparit).
  Me cfare tagri ky Psiko paska folur se cfare duhet te beje Kosova? Ky Trap kujton se Kosova eshte Baton Haxhiu?

  Reply to this comment
 3. Gimi January 31, 15:06

  Cili eshte roli i ketij skizofreni ne marredhenien midis Serbise dhe Kosoves qe Amerikanet do donin ta diskutonin me te?

  Ky nuk eshte politikan as i Kosoves as is Serbise. Gjithashtu ky nuk perfaqeson ndonje potencial ekonomiko-ushtarak qe te influencoje vendet e tjera te Botes apo rajonit.

  Cfare roli mund te presin Amerikanet nga ky? Cilat vende ky mund te “binde” qe Amerikanet nuk mund t’i bindin dot? I vetmi vend do ishte Kosova. Po edhe ketu, Amerikanet kane me shume influence ne Kosove se sa ky.

  Reply to this comment
 4. mirel January 31, 15:16

  Oree..a te kerkoi Bolton ndonje pikture? Po modelin e atleteve?
  Apo i sugjerove qe nevojiten vetem corapet
  Mos na thuaj qe ti kish zili brekushet, ato i ke per Rilindjen. Aty mrena mbeshtillen gjithe ramistet. Te pakten sa te dali dimri, se ne vere per zgjedhje do shperthejne vete si larvat

  Reply to this comment
  • @ January 31, 15:43

   Po mireli sali arushës
   I kerkoi Rames nje pikture te Pithturës se satëme.
   Besoj se do ta ndimosh edhe ti mirel qe jot ëmë te pozoje mire e te mos ta luj qi ate bithë…

   Reply to this comment
   • mirel January 31, 16:12

    Mua me duket se Ramuti i ofroi Saliut ate te Lindes. E degjove si i tha: Ja hongsh Lindes o Sali?
    Pastaj nuk e kam problem tja ve perballe surratit veren e b.thes se plakes sime. Ka ardhur dhe ne moshen qe pjerdh shume, dhe ndonjehere nuk e kupton ne pjerdh apo del jashte.
    Kushedi duhet te jete interesante per piktorin ta kapi kete moment..

    Reply to this comment
 5. Arben January 31, 15:30

  Ne.asnje.menyre nuk I falet veriu serbise.

  Reply to this comment
 6. @ January 31, 15:43

  Po mireli sali arushës
  I kerkoi Rames nje pikture te Pithturës se satëme.
  Besoj se do ta ndimosh edhe ti mirel qe jot ëmë te pozoje mire e te mos ta luj qi ate bithë…

  Reply to this comment
 7. Kuq e zi January 31, 15:53

  Amerika po kerkon deshmitar per historine qe falja e veriut ishte ide e gjithe shqiptareve
  Nuk i mohohet ndihma amerikes por ajo don pas vetes jo vetem shqiptaret por dhe serbet

  Pak a shume sikur dikush me te dhene nje femer te bukur dhe si kembim nderi te kerkon me te pre koqet

  Reply to this comment
 8. Futja kot January 31, 15:57

  J. Bolton e falendroic? Uauuuuu.

  Hajde lajm hajde, në këtë fshatin tonë të madh/vogël!!!

  Sa TURP e fëlliqësirë që tregon se ç’foli me dikë që nuk e publikoi se ç’foli me LarGjatësinë e Tij, VeshGjatin.

  Komplet TALLAVA’ ky IDIOTI!!!

  Reply to this comment
 9. intelektuali January 31, 16:24

  PAQE MES KOSOVES DHE SHQYPNISE?

  Por kur ka pasur Lufte?

  sepse ja cfare shkruhet ne kete lajm senzacional si ai i ekspertizes se zerit te BABALES ne nje laborator nderkombetar prestigjoz:

  “…Sipas asaj që shkruan shefi i qeverisë, në fokus të bisedimeve më Këshilltarin për Sigurinë, John Bolton ka qenë Ballkani dhe një marrëveshje paqeje mes Kosovës dhe Shqipërisë…”

  Reply to this comment
 10. Besniku January 31, 16:30

  Historike do te ishte po t’i ktheheshin trojet shqiptareve , te grabitura ne kohe, jo te vazhdohej grabitja per “ qellime strategjike” te botes se te medhenjve.
  Mendoja se te pakten Rama eshte patriot, sido qe te bente punet e tjera.
  Po dolli para kallp I teri, jo pergjysem.

  Reply to this comment
 11. anticensurë25642654 January 31, 17:09

  ramuti,ose Edrama
  më në fund e pranoi publikisht se është në mes thaçit dhe vuçit!!
  pra ajo që është folur deri tashti se Edrama është katalizatori i thënjeve të “mënçura” të thaçit për korigjim kufijsh!!
  se Edrama nuk i dha kotë kompetencat zarushit të botonës së haxhijve!!
  si nuk arriti të mbajë një të fshehtë ky debil?!
  kot nuk i thonë “se budallain nuk ka nevoj ta pyesësh të tregojë budallallëqet e tij!ai ti tregon vet!”

  Reply to this comment
 12. info analitike January 31, 17:20

  Gezoni shoke se copetimi i trojeve te Kosoves po behet gati. Ja pra keta atdhetaret rilindjote se cfare letyrash qene, qelbesira e shkuarc qelbesirash.

  Reply to this comment
  • NjeQytetarOptimist January 31, 18:45

   Cfare po copetohet?!?!. Ne ate vend (Mitrovice) ke popullate te madhe serbe.. Sduan te bashkeqeverrisin me shtetin e Kosoves. Vet serbet e Kosoves ne Mitrovice kane 19 vjet pa ligjet kosovare. Kemi popullate derrmuese ne Serbi dhe jane aneksuar pa kuptim.. Cfare ti bejme popullit serb ne Mitrovice?!?! Ti perzeme?!?! Per te bashkepunuar, sduan.. Po merr territor te banuar me shqiptar ne kembim per anasjelltash.. Lerini patriotizmin dhe shihni realitetin ne terren.. Jeni kapur tek historia dhe e sotmja ka ngelur ne vend numuro (te varfer, te pacivilizuar, te pa integruar etj etj)..

   Reply to this comment
   • Tartufi January 31, 19:11

    Po coptohet truri I kokes !! Nje tru shplare I coptuar,, nuk
    qeveris dot racen e tij,,,,jo per te folur per te tjeret qe u gjenden ne mes te ketij mileti te c orjentuar !!!!
    Ore eshte bela me trute e kokes kur gjikon me kete mendje ,qe je I gjendur ne madheshtine e kesaj bote.
    Me vjen keq per kete popull,qe nga mesi I tij u c faros pa meshire ,mendija e urte e tij ,per te lene te lulezoje
    leshkua dhe legeni ne krye te tij. Po ju pjes o milet I pa kuptimte,,,, kush eshte ai popull tjeter ,qe pretendon te jetoje I qeverisur nga kjo marezi e ketij populli , brenda tij ???

    Reply to this comment
   • joel shkodra January 31, 22:19

    Problemi eshte se zona e Mitrovices, veriu i Kosoves, eshte plot me miniera. Dhe ato mniera don t’i marre Serbia, nuk e ka hallin te popullsia serbe. Pra, çeshtja nuk eshte kaq e thjeshte.

    Reply to this comment
 13. kris 1 January 31, 18:09

  Doni me per Belulin?Eshte udheheqes I mash.Por per cdo veprim pyet piktorin

  Reply to this comment
 14. Fidel Kastro January 31, 18:22

  Ky te genjen sy me sy per gjerat qe i shohim ketu ne syte tane e jo per telefonaten me keshilltarin e Trump qe as kemi pare gje e as kemi degjuar gje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 1, 08:05

   kjo është e vërtetuar!
   dhe thaçi ka pasur të njëjtën gjë!!
   pra po bëhet kordinimi për të na i futur brrylin!!
   e rëndësishme është se ky na ka gënjyer deri dje kur thoshte se nuk ka gisht në planin e thaçit për “korigjim kufijsh”!po ashtu tregon përse hoqi bushatin dhe vuri atë llapaklyshin e prishtinës!!
   këto përçartje të këtij ndyrësirës tregojnë se jo vetëm kosova po tradhëtohet vënçe,por dhe shqipëria do të shitet më keq seç e bëri saliu para 10 vjetëve!!
   gjaku tek gjaku do të shkojë,thënja e saliut,nipi i zogut do të bëjë tradhëtinë e dajës së zogut dhe do të ketë përmendore në beograd si esati!

   Reply to this comment
 15. xixa January 31, 19:14

  DHE MODA PERSERITET, BREKUSHET I KA PATUR EDHE GJYSHI IM NE VITIN 1918. SIC DUKET AMERIKANET PO KERKOJNE RROBAQEPES NE SHQIPERI PER KETE MODE PASI NE AMERIKE NUK KA EKZISTUAR ASNJEHERE.

  Reply to this comment
 16. mirel January 31, 19:19

  Kjo zyra e tij ngjan shume me ekspozene e Berlinit.
  Shikojani muret ..letra apo boja eshte i njejti print me zhgaravinat ku ka dale ne Berlin

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 1, 09:18

   çdo herë një lyerje të re!!
   llogarit se dikush duhet të paguhet për të bërë këto punë!!
   psikoja na griu dhe nga shpenzimet që bën për të mbajtur lartë frymën artistike me paratë e taksave tona!!
   përveç kësaj ai përçudnon rregullat që ka për zyrat shtetrore!!ky e ka këthyer kryeministrinë në një park lojrash!!
   dhomë për të birin,sallë basketbolli,ekspozitë e zhgaravinave të tij!?
   çdo të presim më tepër??
   a thu se do tia lejonte kush në SHBA obamës ose trampit të tallte hajdarin me dhomën ovale ose shtëpinë e bardhë??
   jo,se atje ti tredhin koqet po shkele protokollin!!
   në shqipëri!?
   protokoll shtetror është idioti,narcisti,psikopati,diktatori i radhës!!

   Reply to this comment
 17. Dn January 31, 20:22

  Cfare diskutova me lobin serbe n’amerike do ishte ma korrekt.

  Reply to this comment
 18. Adih January 31, 20:40

  Po ore ramadan me bojna ,Me padurim , ty po te presin tek telefoni ,keshilltaret e TRUMP …?????Kalama .

  Reply to this comment
 19. Aleksander Thana January 31, 21:38

  Bolton eshte i deklaruar haptazi per qendrimet kunder Kosoves. Ai eshte shprehur qe ne fillim se Kosova i takon Serbise dhe se dhenia e pavaresise ishte veprim I gabuar. Eshte i njohur si filosllav. Qendrimet e sotme mund te paraqiten me te moderuara, por perseri jane ne favor te Serbise. Ky eshte thelbi i interesimit te Bolton per problemin dypalesh serbo-shqiptar dhe ketij qellimi I sherben perdorja e E.Rames si pyke ne treshen serbi-kosove-shqiperi. Kryeministri I Shqiperise, ne rast se eshte ashtu sic paraqitet ne disa deklarata me tone te theksuara kombetare, duhet ta mbroje Kosoven, integritetit e saj territorial sepse ketu rreh cekani, perndryshe te rri aty ku eshte ne rast se nuk ka kellqe.

  Reply to this comment
 20. PD + PS + LSI = BANDA HAJDUTÈSH dhe KRIMINELÈSH February 1, 10:05

  Po kujt i Plasi K*** se me kè do Flasin nè Telefon kèta HAJDUTÈ Politikanè ???!!!! Pse kèshtu do na Mashtroni neve , edhe nè Vitin 2019 , me Budalliqe dhe Përralla Amerikane !!! Ju paskeni qenè Prostituta dhe Dobiça POLITIKANÈ more HAJDUTÈ tè PÈSHTIRÈ !!! HAJDUTI ngelet HAJDUT dhe HAJDUTI èshtè i NEVERITUR ! HAJDUTI èshtè i URRYER me kèdo qè tè flasi nè Telefon ! Me Trump Leshin apo me Tereza May !!!! HAJDUTI ngelet HAJDUT !!! Ky KRYEMINISTÈR PALAÇO u bë mè KEQ sesa Sali Berisha , sepse ai na shiste Takimet me AMERIKANÈT dhe Zgèrdhihesh me ata , dhe nga ana tjetèr NUK linte GJÈ pa VJEDHUR dhe pa GRABITUR !!!

  Reply to this comment
 21. PD + LSI + PS = CRIMINALS , HAJDUTË , BANDITË , KUSARË February 1, 11:16

  Kujt i RRUHET se çfarè fole ti me atë “LESHKON” John Bolton !???! Hajde HORR hajde , po pse në Vitin 1991 ështè SHQIPÈRIA , që të na Mashtrosh ti HAJDUT bashkë me LUL Krimin , neve Shqiptarëve !!! STOP VJEDHJEVE! STOP ZHVATJEVE të ZYRAVE tè SHTETIT ! STOP GRABITJEVE ! STOP STOP KORRUPSIONIT SHTETÈROR me BANDITÈ Alla ARBEN AHMETAJ dhe DAMIAN GJIKNURI ! ! ! ! O tè MALLKUAR juve i dini SHQIPTARÈT Budallenjè akoma !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim