VIDEO / Rama zbret në terren: Ik në shtëpi, mos e zgjat!

March 25, 2020 11:55

VIDEO / Rama zbret në terren: Ik në shtëpi, mos e zgjat!

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot vetë në terren për monitoruar situatën.

Por, teksa po ecte, kreu i qeverisë ka debatuar me një të moshuar që kishte dalë në rrugë.

Rama i ka bërë thirrje që të qëndrojë në shtëpi në këtë periudhë të vështirë, pasi mosha e tretë është më e rrezikuar.

Gjatë këtij monitorimi, kryeministri shoqërohej nga kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.

Siç duket edhe nga pamjet, Rama lëviz duar e këmbë duke sqaruar të moshuarën, ndërkohë që jo vetëm ai por edhe ekspertët e fushës kanë bërë thirrje që të gjithë të moshuarit të qëndrojnë në shtëpi për të shmangur infektimin pasi janë grup-mosha më e rrezikuar.

“A ka mundësi të ikni në shtëpi, mos e zgjat!”, mësohet se i ka thënë Rama të moshuarës në pamjet e siguruara nga Faxweb.

j.l./ dita

March 25, 2020 11:55
Komento

38 Komente

 1. Arben March 25, 11:59

  PRANDAJ U VJEDH PARATE SE I DHIMBSEN

  Reply to this comment
  • Aviatori March 25, 12:39

   I erdhi avioni nga Erdogani, ia ka nisur miku vet ilacin ne rast se semuret.
   Ndaj u be trim dhe doli ne rruge sot.

   Reply to this comment
 2. Edkokaina March 25, 12:12

  Ky eshte budalla fare.

  Reply to this comment
  • Ergyz March 25, 13:01

   Ky vend eshte barcalete. Emerohet tigri gjeneral i luftes kunder Covid-it, dhe ai nuk di gje qe eshte shpallur gjendja e emergjences. E merr vesh nga mediat, live ne emision. Eshe dikush qe luan luftash nga Sureli dhe tallet me “ushtrine” e vet.

   Reply to this comment
  • makarona March 25, 15:52

   Ky eshte ” budalla fare ” ndersa ju jeni superlegena. edhe kur ju thote Qeveria shkoni e rrini ne shtepi se do ju paguaj ju lehni si qen te zgjebosur. Rrace e keqe dhe e pandreqshme!

   Reply to this comment
  • Mandi March 25, 21:30

   Bravo !

   Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 March 25, 12:14

  ore dobiç përse nuk respekton rregullat që ke vendosur vetë??
  o dobiç përse rri pa maskë,apo që të infektohesh e të na lësh ne pa pishkar??
  kush do të na ndriçojë o dobiç azmatik??shko or bëj joga se të qetson,të rrit urtësinë dhe sju ha mutin pleqve!!

  Reply to this comment
 4. Era March 25, 12:26

  Ne fakt ne situata te tjera une nuk do ta degjoja Ramen se jam kunder tij por ne kete situate ka te drejte njerezit duhet tu binden rregullave te vendosura per sigurine dhe jeten e tyre

  Reply to this comment
  • Arben March 25, 12:36

   MOS ME THUAJ SE E BESON QE I DO NJEREZIT ME SHUME NGA CFARE DUAN ATA VETEN E TYRE.

   LIDER BOTROR, FUTU EDHE TI TEK KLUBI I KONKUBINAVE RILINCE.

   Reply to this comment
  • Edkokaina March 25, 12:46

   Bir Selmani Nenes ke te qaje me pare.Dhe me zbatimin e rregullave ne rruge do merret Kryeministri!Ktu kan pjerdhur te gjith nga truri,ndryshe nuk do te ishte nje budalla kryeminister.Ka folur per faturen 140 milion euro qe do ti paguaj Beketit?Nuk ka koh se do merret me plakat ne rruge Ver Llapa.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 25, 13:06

    edo
    ky do që të zbatojnë rregullat dhe vetë nuk i zbaton!!
    rreklamë edo rreklamë!!
    e ka dhe ai kontigjentin e tij!!kontigjentin idiot që i quan trimëri!!të kujtohet kontigjenti “sqepar”??
    ai i freskëti “tërmek”?
    ky është kontigjenti më i fundit “rri në shpi mos infekto të tjerët”,për vete se ça bythën fare,duke i ndenjur nonës 25 cm larg nga goja!!

    Reply to this comment
    • Zigur Qarri March 25, 13:59

     Çere rreklame me Daj,ky eshte kungull pa fare.
     Nuk ka lon pune pa bo,do beje edhe punen e policit?
     Ky ka dale nga shinat sa ka le.

     Reply to this comment
     • Zigur Qarri March 25, 16:16

      Une Zigur Qarri
      jam rrote kari.

 5. nickname March 25, 12:44

  Hajt se do vije Lulushi (Sala) me Moniken (Likja) vitin tjeter ne qeveri dhe do kenaqeni te gjithe, nuk do merreni me me Ramen. Kaq doni ju, nuk pretendoni me shume

  Reply to this comment
  • Aladini me Eskorte March 25, 12:50

   Edhe po erdhen do merremi me ta.
   Vete Rama ka mundesuar qe vetem ata te vijne e askush tjeter.
   Shoket e Rames jane.
   Rama e la Saliun te lire ndersa burgosi gjithe popullin me ligje e akte normative qe vetem Saliun nuk kapin.
   Rama e beri Meten e 21 janarit president.
   Rama futi ne qeveri dhe administrate ridvanet dhe ciftelite e Saliut.
   Rama firmosi paktin e 2008 me Saliun qe garanton ose Ps +Lsi ose Pd+ Lsi ne pushtet.
   Keshtu qe mos i kerko kujt llogari per mundesine e rikthimit te pushtetit te Pd pervec Rames shoku.

   Reply to this comment
   • nickname March 25, 14:36

    Kam frike se s’do merreni dot kollaj, te pakten kaq kollaj siç merreni me te Gjatin. Provat i ka dhene dy here Sala dhe pleqeria te ben me te lig.

    Po ne fund te fundit ky eshte shqiptari: Per inat te sime vjehrre…, prandaj nuk ka bere hajer ne 2000 vjet histori.

    Ju vafte mbare!

    Reply to this comment
    • Aladini me Eskorte March 25, 15:25

     Ne merremi me votën vlla.
     Duke votu
     Ia lam ketij gjeniut te Surelit pjesen tjeter te “marrjes”.
     Pse nuk u mor?
     Pse Sala qe vrau ne 21 janar eshte ne vilen e tij akoma kurse Meta shkakuni 21 janarit eshte president?
     Si te merremi ne mor shok akoma?
     Donte gjeniu te dilnim ne shesh per keta, dolem dhe hengrem plumbin.
     Donte gjeniu voten te vinte ne pushtet, ia dhame.
     Donte gjeniu tepsine ia dhame
     Donte timonin ia dhame
     Cfare do më nga ne ky farë pisi?
     Gjysmat e parave qe na dha Europa per termetin 300 milion euro (se t tjerat jane kredi) do ti marri Beketi. Nie njeri i vetem!
     Pse? Prej sjelljeve te timonierit tepasixhi.
     Ikni ore, militante qorra, fajesoni popullin se po ardhka Saliu prape, kur vete ky pis Sureli e mbajti Saliun e po e risjell n pushtet

     Reply to this comment
 6. Ylli March 25, 12:58

  Kush ka parë opinionin mbrëmë, ka tashmë provën e qartë se qeveria nuk ekziston.

  Në emër të saj merren vendime, madje dhe ligje që shmangin autoritetin e gjykatave dhe të vetë Parlamemtit.

  Ministrat as nuk e dinë se ç’kanë vendosur! Kulmi i kulmit!

  Shpallja e fatkeqësisë natyrore, zyrtarisht rezulton të jetë e propozuar edhe nga Ministri i Rindërtimit, por edhe Ai u habit kur e mësoi në studion e OPINIONIT!!!

  Ç’rëndësi ka pas kësaj se çfarë tha ministri? Qartësisht Ai është anëtar i një qeverie që nuk ekziston. Ndaj ato që ka thënë skanë më asjë rëndësi, sepse realizimi i tyre nuk varen nga Ai, as nga qeveria ai organ Kushtetues.varen thjesht nga BOSI.

  Ndërkohë me këtë lloj “vendimmarrje” është ndryshuar i gjithë rregjimi juridik i shtetit, sjellja e publikut dhe reagimi i institucioneve. Në këtë mënyre është anashkaluar Kushtetuta dhe ligjet normative të shtetit.

  Pra vendos vetëm BOSI! Pa proces, pa debat, pa propozim, pa mendim e propozim zyrtar të pjekur dhe pa vendim kolegjial siç kërkon ligji.

  Ja ku është prova se si SUNDON Bosi dhe JO LIGJI.

  Apo edhe këtë që e bëjnë hapur dhe dhunshëm nuk duhet ta themi se nuk është koha?! Vazhdoni e prisni kohën…

  E vërteta është që thuajse kështu ka qenë edhe kur skishim virusin, por ky virus e nxorri më dukshëm atë që kemi denoncuar prej kohësh.

  Vendi është në dorën e një njeriu të vetëm që jeton gjithnjë e më vetëm…

  Na pëlqen apo jo ky është fakt.
  Kujt i pëqen ky fakt ja paftë hajrin Enverit të ri!

  Personalisht rrefuzoj ta pranoj si standard qeverisës.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 25, 13:18

   yllo e thu dhe vetë
   “Kush ka parë opinionin mbrëmë, ka tashmë provën e qartë se qeveria nuk ekziston.”
   tashti është dhe prova e QARTË se vetëm palloshi dëgjohet!!të tjerët asqë lajmërohen që të mos e nxjerrin kallëp!!
   nuk i rruhet për askënd!!
   gjithnjë ndjek lajmet e zvicrës dhe pash një diskutim për pezullimin e parlamentit në këtë rast të jashtëzakonshëm!!
   përplasje e madhe sepse nuk pranojnë që qeveria të jetë e pa kontrolluar nga legjislativi!!pavarsisht se zvicra ka përqindjen më të lartë të infektimeve për banorë në europë!!
   pavarsisht se qeveria bën çdo veprim me qetsi e në bazë të ligjit!!
   ata nuk mund ta pranojnë që qeveria të mos ket kontroll!!
   e ndryshme tek ne!!
   është bërë më keq se në kohën e zogut e të enverit,bile më keq se të haxhi qamilit!!dhe ai kishta ca të tijët që i dëgjonte,përveç “opozitës” me pushkë në dorë!
   ky asqë denjon të luaj teatër sikur kanë vendosur të tjerët!!
   asqë mund të pranojë që dikush të ketë thënë “po unë pranoj tërë atë që thua ti!!as këtë nuk do ta quaj si një mundësi e vogël për të aprovuar urdhërin e tij ABSOLUT!!
   psh si ta merr mëndja se ministri i filoqylit do ti ishte përgjigjur pyetjes se “a i thatë që ne jemi të të njëjtit mendim me këto masa që merrni”??

   Reply to this comment
  • fteri March 25, 17:43

   O YLLI që nuk lëshon dritë!
   E ke fjalën për përpalsjen në emisionin opinjon të Blendi Fevziut kur Arben Ahmeti i përmendi Berishën atijë i rrini urtë.se ai është bosi !… ?
   Po keni të drejtë se ai nuk është Blendi Fejvzi ,por muti pas këpuce i Saliut ,shikoni më lart këpucës Fevziun ballsamosur ,gatuar me mut Saliu rromba ,rromba të vjetër e ri ,nga v.91,96,97-98 ,gërdecit,21 janarit ,tradhtinë e detit,vjedhjen e pasurisë kombëtar .Dhe nuk është pak gatimi me mut maloku,që as plumi blindëshpues nuk e shpo ,jo më plumbi plastik i Ahmetajt.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 27, 08:04

    beterr
    të jap të drejtë 1 mijë përqind”ai nuk është Blendi Fejvzi ,por muti pas këpuce i Saliut”,por dhe po të kujtoj se ti je MUTI NË BYTHË TË RAMËS, E Them lalai të ka si ushqim!!

    Reply to this comment
 7. 123 March 25, 13:00

  Paska dale ne terren per te monitoruar ?! Per te monitoruar cfare? Tiranen qe me gjithe ato investime (te vjedhura), duket si Kabuli ? Apo spitalet qe duhet te ishin me te mira se ne Amerike me gjithe ato Tendera, Koncesione apo PPP. Del rrugeve per te filozofuar me te shkretet mbasi i fut nja dy vija kokaine.

  Reply to this comment
 8. gjermani i fundit March 25, 14:22

  Edi Km ka te drejte, por do pak sjellje me te bute. Ne foto duket sikur po ben sherr me plaken. Para ndonja 2 javesh duke shkuar per ne pune u ndala ne nje supermarket. Ishte nje çift pleqsh qe hyne dhe ata me nje karroce te blinin. KIshte hyre ne fuqi ligji me mesat e shternguara dhe porositur mosha e trete qe te mos dilte nga shtepia. Une i ndihmova te marrin dy arka me shishe duke u thene e nuk duhej te vinin ne supermarket, se mosha e tyre ishte me ne rrezik. Me pane ne sy dhe me thane se nuk kishin asnje femije afer. I lame ne rradhe te shkonin te paret, kasierja me tha se nuk e kisha idene sesa pleq vijne vete s’ka kush t’ua beje furnizimin. Edi km eshte i fokusuar ne kete fushaten di me ene Xhenxhis Khani me shkop ne dore, pro drama e pleqve eshte shume e madhe. Jna eme qindra mije te moshuarit qe s’kane femijet afer, por ne emigrim. NUk dua te them se eshte gabim Edi Km-ja, porse si gjithmone, kur del nje problem nxjerr ne siperfaqe nje mori te tere problemesh, Duke pare Edi km dhe gruan e moshuar, deduktoj qe ajo te pakten ka vene nje shall dhe kjo e mbron diçka, kurse Edi km.ja eshte pa asnje mbrojtje; duhet te ishte gruaja ti bertiste Edit dhe jo ky asaj; Ik, mos e zgjat!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 26, 09:38

   mon
   pak më parë shkruajta të njëjtën gjë pak a shumë,për njerëz në moshë!!
   nuk më pëlqen,puna jote jo timja,që thua “Edi km eshte i fokusuar ne kete fushaten”,ai përqëndrohet vetëm në reklamën për veten e tij,ky harbut i ndyrë nuk ka asnjë ndryshim nga ai harbuti plak që po bën botën rrëmujë!!edhe ai bjond 75 vjeçar vetëm për kokën e vetë mendon!!
   mono duhet të ngrihet një popull i tërë ti ulërasë këtij bastardi “zhduku qën, se shkatërrove dhe atë që kishte shpëtuar pa shkatërruar”!!

   Reply to this comment
 9. O zoti KM : O plak Demokratike ajo mer lal ,bo c'i don asaj March 25, 14:57

  Ky KM s’e ka aspak te qarte Konceptin Demokratik or ti !

  Reply to this comment
 10. LEON March 25, 16:29

  E ka te sigurte qe plaka nuk do ti kthehet.
  Kur s`ke me cfare merresh,do luash deren.

  Reply to this comment
 11. mirel March 25, 17:43

  Shiko kafsha, vetem ti zeri me shqelma qytetaret.
  Ky do qerruar nje ore e me pare. Do futur me koronen ne nje dhome e ta lesh atje pa ventilator

  Reply to this comment
 12. fteri March 25, 17:46

  O YLLI që nuk lëshon dritë!
  E ke fjalën për përpalsjen në emisionin opinjon të Blendi Fevziut kur Arben Ahmeti i përmendi Berishën atij i rrini urtë.se ai është bosi !… ?

  Po keni të drejtë se ai nuk është Blendi Fejvzi ,por muti pas këpuce i Saliut ,shikoni më lart këpucës Fevziun ballsamosur ,gatuar me mut Saliu rromba ,rromba të vjetër e ri ,nga v.91,96,97-98 ,gërdecit,21 janarit ,tradhtinë e detit,vjedhjen e pasurisë kombëtar .Dhe nuk është pak gatimi me mut maloku,që as plumi blindëshpues nuk e shpo ,jo më plumbi plastik i Ahmetajt.

  Reply to this comment
 13. info analitike March 25, 21:12

  Ka dale kriekaqoli te trembe pleqte e shkretet qe nuk i mjaftojnë hallet qe kane por u duhet te degjojne dhe kete qe del rrufeve duke bere si psikopat me nga 100 police q i shkojnë nga pas.

  Reply to this comment
 14. Duktori March 26, 04:30

  Ka disa komentusa qe i vejne edhe epitete Rames.Kete te drejte e para ja jep media qe pranon pseudonimin,dhe e dyta prap media qe boton gomarllqert e lloj loj debili qe shkruan!..Lexoj shume epitete qe burojne vetem nga urrejtja partiake dhe shpirti nihilist,por asnjeri nuk jep ndonje gje konkrete…! Askush nuk mund ta pranoj faktin ,qe askush nuk mund ta bente ne Shqiperi ,K/Ministrin me mire se sa e ben Rama!Une mund te rreshtoj 1000 fakte te puneve te mira dhe kritiket nuk me japin dot asnje fakt po themi te puneve te keqija( Flasim per fakte dhe jo kritika opozitare!!!)

  Reply to this comment
 15. info analitike March 26, 07:11

  Kriekaqoli po imiton ata kryebashkiake italiane qe doken vete ne terren pasi kjo cje pati Eno mediatike. Vetem se kriekaqoli eshte imitues i keq sepse nuk e le harbuterua dhe psikopatie te jete normal.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 26, 09:57

   info
   ata tipat e italisë,si ai i siçilisë!!
   nuk ma merr mëndja se do të dilnin në rrugë e të thoshin të njëjtat gjëra!!ashtu si i thanë si videoklip,ishte e bukur e drejtë,por në asnjë mënyrë nuk do të ishte e drejtë që të vëhej një gjë e tillë në një situatë sy më sy!!
   e përgjithësuar është e bukur domethënëse!
   e thënë në sy?!
   është poshtëruese!
   pastaj kemi dhe nivelin,ndërmjet një K/M dh enjë kryetari bashkije!!
   lali fiku psh nuk mund ta bëjë,lali leli i vlorës nuk mund ta bëjë,por një kryetar bashkie ku i njeh njerzit mund tia lejojë vetes dhe të tjerët tia lejojnë sepse e njohin njëri tjetri!pra në një bashki të vogël ku njerzit njihen,ku personit i drejtohesh me eër të përvetshëm,atëherë mund të lejohet,pranohet pa pikë problemi nga të dy palët!!
   nuk e di nëse të kujtohet një pjesë e filmuar në ’97,që nuk ishte më e pakët se kjo situatë,ku ishte zani çaushi dhe një tip tjetër!!zani si duket kishte bllokuar rrugën!ky tipi kishte dalë dh epo fliste me zanin!!
   përfytyro momentin dhe frikën që ishte në atë kohë,e haje plumbin kot më kot!
   nuk e mbaj mënd se çfar diskutonin,por ai tipi i thotë zanit”ec mor loqe “….e fajlë të tjera!
   ata të dy njiheshin,nuk di se si,por njiheshin!sepse në atë kohë dhe në atë moment dikush,i panjohur me zanin!?
   nuk do të kishte diskutuar urdhërat e tij e jo më ti thoshte loqe!!
   kështu dhe me bashkiakët e italisë!!
   ma merr mëndja se dhe konte i italisë nxehet dhe di të shajë!!nuk besoj të jetë invalid në këtë drejtim,por ndryshe del e flet,nuk del rrugëve!sepse nuk është puna e tij,nuk është detyra e tij!!makroni e merkel,bile dhe ai hajvani i amerikësh dhe sozia e tij në britaninë e madhe nuk bëjnë këto idiotësitë e dobiçit tonë!!
   jo se atje janë të gjithë më të rregulltit në botë,por asnjëri prej nuk e ka për detyrë të bëjë punën e tjetrit!
   pra të policit!!
   policia për atë paguhet!!

   Reply to this comment
 16. servet March 26, 07:34

  Po pse mo fteri po te duket Edi me i mire se Berisha!

  Reply to this comment
 17. Mos e lexo se e hongre March 26, 13:14

  S
  ,
  K
  ,
  A
  ,
  P
  ,
  E
  ,
  H
  ,
  A
  ,
  J
  ,
  D
  ,
  A
  ,
  R
  ,
  I
  ,
  N
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  Kush s’e zbaton urdhrin,
  E shqepim me dajak,
  Që nesër mos t’guxojë,
  Në plazh të dalë cullak !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim