Rama zgjedh “Xhaminë e beqarëve” për të uruar besimtarët myslimanë

September 1, 2017 09:20

Rama zgjedh “Xhaminë e beqarëve” për të uruar besimtarët myslimanë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur foton e një xhamie për të uruar Kurban Bajramin. Bëhet fjalë për “Xhaminë e Beqarëve” në Berat, për të cilën Rama thotë se është objekt i trashëgimisë kulturore.

“Mirëmëngjes 😀 dhe gëzuar Kurban Bajramin me këtë foto të Xhamisë së Beqarëve në Berat, një objekt i çmuar i trashëgimisë sonë kulturore, ku po punohet intensivisht për restaurimin e saj, bashkë me Teqenë e Helvetive, Xhaminë e Et’hem Beut në Tiranë dhe Xhaminë e Pazarit në Gjirokastër”, shkruan kryeministri.

 

September 1, 2017 09:20
Komento

2 Komente

 1. Anne Frojd September 1, 13:34

  ZAKONISHT NJEREZIT QE KANE IKUR PER LESH MENDERISHT SHPETIMIN E PRESIN JO TEK ZOTI PO TEK TULLAT E KISHAVE E XHAMIJAVE…OSE NUK I MER ILAÇET OSE DUHET TE SHTOSH DOZEN—–

  Reply to this comment
 2. DN September 1, 14:04

  Anne,
  Parizi i ka fajet.Nga parizi po na pershendet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*