Zgjidhen problemet me denoncine online dhe mesazhe kryeministrit? Rama: Kështu funksionon në shtetet e zhvilluara

October 8, 2019 00:18

Zgjidhen problemet me denoncine online dhe mesazhe kryeministrit? Rama: Kështu funksionon në shtetet e zhvilluara

Në një takim “për bashkëqeverisjen” kreu i qeverisë Edi Rama replikoi me ata që i konsiderojnë zgjidhjet “nga lart” me mesazhe qeverisë dhe kryeministrit si dëshmi të paaftësisë së administratës dhe dështim të shtetit.

Rama tha se kështu e bëjnë vendet e zhvilluara.

“Deri tani kemi pasur 45326 ankesa në portal, nga të cilat 44224 kanë marrë përgjigje, ndërsa një mijë janë në proces, ç’ka tregon se kemi arritur që të garantojmë respektin e shtetit për qytetarët, të cilët nuk e hedhin fjalën në erë, apo nuk e lëshojnë ankesën në drejtim të paditur, por kur na adresohen marrin përgjigje. 30 mijë e 427 ankesa kanë marrë përgjigje pozitive. Ka arritur në 793 numri i masave ndëshkimore falë hetimeve administrative nga platforma. 46 masa në proces për nëpunës, shefa apo drejtues zyrash. Atyre që i bien shkurt dhe thonë se kështu nuk duhet të funksionojë shteti, u them se kështu funksionon kudo edhe në shtetet më të zhvilluara“, tha Rama.

 

d.a. / dita

 

October 8, 2019 00:18
Komento

9 Komente

 1. anticensurë25642654 October 8, 07:19

  ka të drejtë!!
  prandaj thotë që europa nuk është gati për ne!!
  ata nuk e kanë nivelin e qeverisë tonë!!
  a e keni parë se sa herë në del në tv merkel!as 1000 herë më pak se rama!!dhe ajo duhet të mësojë të dalë në tv dhe jo të rrijë e të punojë në zyrën e saj!!
  dhe ajo duhet të interesohet për plehërat në plazh dhe për ti ndërtuar shtëpi të varfërve,me paret e saj private,si ky dobiçi ynë!!
  he qelbësira e mutit!
  saliu na vuri në vënd të dytë pas gjermanisë ky ja kaloi në kthesë si saliut dhe gjermanisë!!

  Reply to this comment
 2. Albi October 8, 10:15

  Ky ne terezi e ka. Se mos i lexon pergjigjet qe kthen bashkeqeverisja. Te tre ankesat qe kam bere aty nuk jane marre parasysh sepse jane analfabete. Dine vetem te kthejne pergjigje dhe kaq. Dhe vetem me “muhabetin” qe bejne e quajne detyren e kryer. Madje edhe skema eshte idiote: ti ankohesh per institucionin, ata pyesin institucionin i cili sigurisht do mbroje veten. Dhe keta te kthejne pergjigjen qe ti e ke marre shume here, pra hic asgje. Sa per te hedhur hi syve.

  Reply to this comment
 3. kris 1 October 8, 15:21

  Edhe vendet e zhvilluara Kane bubureca nen tavolina por nuk kane sqiftera neper zyra.

  Reply to this comment
 4. fteri October 8, 18:08

  Jam hallexhi e bashkë vuajtës dhe i një mendimi me Albin . Institucioni vendos ,vetë shkruaj ,vetë vulos ,pra hiç gjë për ankesat e popullit !…

  Platforma ide e mirë ,por ralizimi =ZERO . Punë sa për ti hedhur hi syve .opullit në udhë kryq.

  Reply to this comment
 5. fteri October 8, 18:09

  Jam hallexhi e bashkë vuajtës dhe i një mendimi me Albin . Institucioni vendos ,vetë shkruaj ,vetë vulos ,pra hiç gjë për ankesat e popullit !…

  Platforma ide e mirë ,por ralizimi =ZERO . Punë sa për ti hedhur hi syve .popullit në udhë kryq !.

  Reply to this comment
 6. Kole Brana i Mokres October 9, 10:20

  Nje fatkeqesi per Vendin.

  Reply to this comment
 7. Kole Brana i Mokres October 9, 10:24

  Ti, mor Zotni apo Shok, nuk ben detyren, por nxit spiunllekun. Nuk je per KM. E ke situaten apo gjendjen jashte kontrollit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim