Ramazani, Berisha uron besimtarët myslimanë

Redaksia Online July 9, 2013 15:43

Ramazani, Berisha uron besimtarët myslimanë

Në ditën e parë të Ramazanit, kryeministri Berisha uron besimtarët myslimanë për agjërim të lehtë. Berisha ka përdorur Facebookun për t’u uruar myslimanëve mbarësi dhe pranim të sakrificës së tyre nga Zoti.

“Të dashur miq, sot fillon muaji i madhnushëm i agjërimit, në të cilin besimtarët sakrifikojnë me qëllim pastrimin e shpirtit për besimin tek Zoti dhe vlerat më të larta njerëzore dhe hyjnore. Me këtë rast unë uroj të gjithë besimtarët myslimanë që këto ditë përvëluese dhe net të nxehta të agjërojnë që sakrifica e tyre të pranohet nga krijuesi i gjithësisë dhe të sjellë paqe, të mira e mbarësi në familjet e tyre si dhe për mbarë shqiptarët. Uroj që Zoti t’i përkëdhelë Shqipërinë dhe shqiptarët me mëshirën dhe dashurinë e tij! Sb”, shkruan Berisha.

Redaksia Online July 9, 2013 15:43
Komento

2 Komente

 1. Sapuni i burgut July 9, 16:13

  Si e ke Shkerdhenin Sal Vucidolsi? Mire i ka bastardet e importum? Rujae se mos i ben ndonje gje goces more? E kam fjalen per gocen e Sadijes qe e eshte me mashe se gruaja e dyte e djalit te Ali Alujshanit. 😛
  Keshtu te pafsha plere !

  Reply to this comment
 2. tol francezi it July 9, 18:30

  o sali plehra ke goje ti te urosh besimtaret ik o legen .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*