Raportet me Metën/ Rama: Do të jetë president më i mirë se sa kryetar Kuvendi

September 14, 2017 21:55

Raportet me Metën/ Rama: Do të jetë president më i mirë se sa kryetar Kuvendi

Duke komentuar marredheniet me Presidentin Ilir Meta, Rama nga studio e “Top Story”, tha se ndersa te gjithe e mendonin se do te kishte nje kataklizmo, tha se ai ia njeh cdo dallge qe e con ne fatkeqesi Metes. Teksa me ironi tha se i njeh edhe nje merite si kryetari i Kuvendit.

“Unë e kam thënë më parë kur mendonin se na pret një kataklizmo, që nuk i druhem fare të ardhmes në aspektin e rolit që do luajë Meta si Presidenti i Republikës, ia di edhe dallgën që e çon në fatkeqësi kur vjen puna për të bërë zgjedhje strategjike ia di edhe sensin e përgjegjshmërisë kur dallga bie dhe ai qoftë në ujë qoftë në breg ecën me qetësi dhe maturi.

Madje besoj se do jetë si president shumë më i mirë se sa kryetar i Kuvendit, si kryetar i Kuvendit ka vetëm një meritë, që i dha liderit legjendar mundësinë të flasë në 4 vjet aq sa do ishin dashur 40 vjet një kryetari si Gramozi. Berisha do flasë sa thotë rregullorja për cdo deputet i Shqipqrisë”, tha Rama.

September 14, 2017 21:55
Komento

3 Komente

 1. alphade September 15, 03:30

  Shenim: Zoti kryeminister me kete deklarate qe ke bere
  ne vleresimin e Ilir Metes ke gabuar tejmase ! Pranoje !
  Koha do te tregoje se Ilir Meta nuk eshte Ai qe Ti mendon
  Eshte krejt ndryshe. Edhe nje here them se koha do ta tregoje. Deklaratat e tij gjate fushates ishin shume ekstre-
  miste dhe mos harrosh kurre nje mije fijet e fshehta dhe
  te padukeshme te Ilir Metes me Sali Vicidolin ?! Eshte
  krejtesisht e pajustifikueshme miqesia midis tyre kur
  Ilir Meta mbeshtet LNCL ,ndersa montra e Vicidolit eshte
  armike e eger e kesaj Lufte. Njeri kunder mbretit Zog,tje-
  tri i ndertoi shtatoren ne Bulevardin kryesor te Tiranes ,
  Jane te panumurta “koicidencat” paradoksale midis kety-
  re dy figurave politike. Kaq e madhe te jete hipokrizia e
  politikaneve tane ……..!!!!!

  Reply to this comment
 2. sapa September 15, 06:52

  Si thote?me Gramozin kryetar Berisha do flase aq sa i takon.E bere shtetin o Rame leshi!

  Reply to this comment
 3. alphade September 15, 12:37

  Komenti im,please .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim