STUDIMI: 8 familjet që kontrollojnë tregun e medias në Shqipëri

March 26, 2018 14:06

STUDIMI: 8 familjet që kontrollojnë tregun e medias në Shqipëri

Një studim i realizuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Investigative (BIRN) dhe Reporterë Pa Kufij (RSF) ka nxjerrë disa të dhëna mbi tregun shqiptar të medias. Përmes një kërkimi tre mujor, rezultatet e “Monitorit të Pronësisë së Medias në Shqipëri” hedhin dritë mbi këtë treg duke publikuar se kush e ka nën pronësi dhe kush e kontrollon median – shkruan Zëri i Amerikës.

Sipas rezultateve “katër pronarët kryesorë në segmentin e televizioneve janë Familja Frangaj (Klan), Familja Hoxha (TCH), Familja Dulaku (Vizion Plus) dhe Familja Ndroqi (Ora News), televizionet e të cilëve arrijnë gjysmën e audiencës totale (rreth 48.93%) – thuhet në këtë studim.

4 familjet që kontrollojnë tregun televiziv sipas studimit

Ndërsa përsa u përket gazetave studimi identifikon 4 familje të tjera që kontrollojnë tregun. Katër pronarët kryesorë në print janë Irfan Hysenbelliu (Panorama), vëllezërit Dabulla (Dita), Koço Kokëdhima (Shekulli) dhe Henri Çili (Mapo), të cilët kanë një lexueshmëri të kombinuar prej 43.29% – shkruhet ndër të tjera në raport.

4 familjet që kontrollojnë tregun e gazetave sipas studimit

Sipas studimit të 8 këta pronarë kryesorë në Televizione dhe Gazeta arrijnë një audiencë që varion nga 72,1% deri në 80.1% të tregut (tabela e parë poshtë). Në pjesën e transmetimeve televizive katër pronarët më të mëdhenj kontrollojnë së bashku 89.6% të tregut televiziv (tabela e dytë poshtë). Kurse në pjesën e gazetave katër botuesit kryesorë në vend kontrollojnë bashkërisht 86.5% të tregut të shtypit (tabela e tretë poshtë).

Audienca që kanë 8 pronarët TV-Gazeta bashkë, sipas raportit

4 pronarët kryesorë të TV kontrollojnë 89.6 përqind të këtij tregu, sipas studimit

4 pronarët kryesorë të gazetave kontrollojnë 86.5 përqind të këtij tregu, sipas studimit

Studimi rendit si ndikues në treg edhe mediat ekonomike të vëllezërve Leka, kurse në online veçon Temën Online të Mero Bazes.

Rezultatet e kërkimit, bazuar në metodologjinë e ndjekur, arrijnë në përfundimin se”kontrolli politik mbi mediat në Shqipëri vlerësohet si i lartë”. “Klima e medias në Shqipëri është nën presion edhe nga një seri faktorësh të tjerë, përfshirë reklamuesit e mëdhenj korporativ dhe institucionet qeveritare.  Gjithsesi, asnjë nga këto faktorë të jashtëm nuk luan një ndikim aq të madh për t’i shtyrë gazetarët drejt vetëcensurës se sa interesat ekonomikë dhe politikë të pronarëve” – shkruan studimi.

Gjatë prezantimit të raportit, Olaf Steenfadt, drejtori global i Projektit të RSF Monitori i Pronësisë së Medias u bëri thirrje “elitave të kuptojnë vlerën e një sektori mediatik me të vërtetë të shëndetshëm dhe të veprojnë në mënyrë të përshtatshme, duke marrë parasysh edhe përpjekjet e vendit për anëtarësim në Bashkimin Europian”.

Pronarët e mediave kryesore në Shqipëri sipas studimit:

Vjollca Hoxha (TCH)

Aleksandër Frangaj (Klan)

Vèllezerit Dulaku (Vizion Plus)

Ylli Ndroqi (Ora News)

Irfan Hysenbelliu (Panorama)

Vëllezërit Dabulla (Dita)

Koço Kokëdhima (Shekulli)

Henri Çili (Mapo)

Mero Baze (Tema Online)

Vëllezërit Leka (Media Ekonomike)

b.m. / dita

March 26, 2018 14:06
Komento

5 Komente

 1. fteri March 26, 17:47

  Televizone tallava ,medje bythlëpirse kriminale ,e degjeneruar dhe hajdute ,kjo është militarizmi real i kësaj klase milonerësh që zhvat përditë popullin me taksa më të rënda ,dhe i pi gjakun me kallam popullit ,Kjo ka qoroditur e varfëruar në maksimim jetën e shumicës popullit, nuk ka buk të hajë !
  Kjo qënka politika shqiptaromadhe e tradhëtisë dhe e shkatrrimir të Republikës së shqipërisë.

  Reply to this comment
 2. fteri March 26, 17:51

  Televizone tallava ,medje bythlëpirse kriminale ,e degjeneruar dhe hajdute ,kjo është militarizmi real i kësaj klase milonerësh që zhvat përditë popullin me taksa më të rënda ,dhe i pi gjakun me kallam popullit ,Kjo ka çoroditur e varfëruar në maksimim jetën e shumicës popullit, nuk ka buk të hajë !

  Kjo qënka politika shqiptaromadhe e tradhëtisë madhe dhe e shkatrrimit të Republikës së shqipërisë.

  Reply to this comment
 3. Ilirjana Mezini March 27, 10:23

  Nuk di kush e pse por dua te tregoj tre qe me kane ndodhur me dy televizione te medha.
  Mqs prej dy vitesh nuk gjeja zgjidhje tek ALUIZNI,per nje shtese pa leje qe fqinji katit te pare ka ndertuar poshte ballkonit tim,i jam drejtuar dy emisioneve investigative ne Shqiperi,konkretisht STOP,BOOM…

  Fillimisht i Sajmir Kodres ne profilin e tij por edhe emisionit STOP ,ne adrese emaili.
  Pas kesaj telefonohem nga gazetarja e atij emisioni,Rudina,nje vajze trupvogel me syze e leme takim.
  Ajo vjen me kameramanin,filmojne shtesen pa leje qe KISHTE MBYLLUR HAPESIREN PUBLIKE NGA KALONIN BANORET PLUS KOLEKTORIN E UJRAVE TE ZEZA QE NUK PO PASTROHET PER GATI 20 VJET.
  Rudina,bile fliste kur filmohej nga kameramani,duke treguar shtesen pa,leje pas saj.
  Donte te me intervistonte ne vend por une refuzova mbasi kondravajtesi mund te bente skena…
  Atehere shkuam tek kafene TAFAJ dhe ne nje nga tavolinat jashte,ne oborrin e saj,beme intervisten.
  Para kameras une nxora edhe provat materiale,fotografi,shkresa zyrtare si dhe nje foto te marre nga profili z.Lame ku me 25 dhjetor 2016 me shkruante:”Z.Ilirjana Mezini,sic e shikoni kjo shtese qe duket qe eshte e shemtuar,NUK ESHTE CESHTJE LEGALIZIMI POR PRISHJE NDERTIMI PA LEJE” etj.etj.
  Para kameras tregova shkresen zyrtare qe ish kryetari i njesise bashkiake nr.9 i kishte derguar Policise Ndertimore ne v.2007 duke kerkuar prishjen e ketij ndertimi pa leje por qe ky ndertim pa leje nuk u prish mbasi komshiu im ate periudhe punonte si shofer i ANTIKONTRABANDES dhe kishte njohjet e tij…
  Para kameras tregova edhe te tjera prova por nuk po zgjatem.
  Pas intervistes Rudina me tha se do vazhdonin per te ALUIZNI dhe ndonese kerkova te isha me ta,nuk me moren.
  Prita telefonaten deri ne oret e mbremjes por askush nuk me mori per te me treguar se cfare rezultati kishte biseda me ta.
  Ne fakt nuk me erdhi mire qe nuk isha prezente ne ate rast sepse ne emisionet investigative te STOP-it kam pare qe edhe ankuesat shkojne tek institucionet per te cilat ankohen.
  Nejse.
  Te nesermen perseri prita telefonaten e mqs askush nuk po kujtohej e lidha me faktin se do ishin te zene me te tjera probleme,
  Telefonova vete dhe shtanga nga pergjigja qe me dha Rudina”ALUIZNI NUK DO E PRISHE NDERTIMIN…”
  Si perfundim problemi qe une shtrova NUK do te shqyrtohej nga emisioni STOP ndonese gazetarja e pa ne vend ndertimin qe kishte bllokuar rrugen si dhe me intervistoi,bile udhezonte kameramanin qe te merrte ne plan te pare pergjigjen e z.Lame qe me kishte shkruar mua me 25 dhjetor 2016 ne fb e tij…
  ZHGENJIM ME TE MADH NUK KISHTE,M’U THYE ZEMRA !
  Ne grupin ku beja pjese me shkruanin t’i drejtohesha emisionit FIKS FARE,por e dija qe ne kete emision nuk kishte asnje gjase te trajtohej ky problem mbasi e bija e komshiut punon ne TOP CHANNEL,si hyri e kush e rekomandoi nuk po e trajtoj ketu.
  Pas bisedes me Rudinen e STOP-it i kerkova te me kthente dosjen mbasi nuk kishte perse ta mbante e une kam shpenzuar goxha para per te bere foto me e pa ngjyra,fotokopje shkresash,postime per dy vjet rrjesht!
  I shkruaj Fjori Dardhes ne profilin e saj duke i treguar nga fillimi kush isha,odisene dhe cfilitjen per me shume se dy vjet neper zyra te ndryshme,gjithashtu postova dhe fotografite…
  Nuk me kthen pergjigje,duke me zhgenjyer jashtezakonisht sepse e kam admiruar per menyren si trajtonte problemet qe ne emisionin Fiks Fare…
  Eh nejse.
  Shkoj vete tek ORA NEWS,dhe kerkoj te takoj ndonje gazetare te emisionit BOOM.
  Ndersa prisja te vinte gazetarja dridhesha nga i ftohti sepse nuk me lejonin te hyja brenda nderteses,te pakten tek dera e brendeshme.
  Erdhi gazetare Alketa,nje vajze simpatike me te cilen une tek nje nga tavolinat jashte,mes te ftohtit,bisedova te njejtat probleme qe i kisha treguar gazetares Rudina te emisionit STOP.
  Ajo pa dhe fotografite,me dha te drejte per cfare i tregova por me tha se NUK MUND TE VENDOSTE VETE,NDAJ DO E BISEDONTE ME BORDIN E EMISIONIT TE NESERMEN,NE MBLEDHJEN E MENGJESIT NDAJ DO ME NJOFTONTE TE NESERMEN ,PAS MBLEDHJES.
  U ndame miqesisht .
  Edhe kete takim ua tregoj miqesise ,te njohurve te mi.
  Te nesermen deri ne oren 12.00 nuk po vinte asnje telefonate.
  Atehere telefonoj vete dhe kerkoj gazetar Alketen.
  Vajza e informacionit,me miresjellje me tregon se gazetarja Alketa ishte shume e zene me pune.
  Iu luta te kishte miresine ta pyeste nese Bordi kishte rene dakord apo jo qe te trajtohej problemi im.
  Vajza e informacionit u kthye pas pak dhe me nje ze qe tregonte keqardhje me tha”ALKETA KA BISEDUAR ME BORDIN E BOOM POR ATA NUK KISHIN QENE DAKORD QE PROBLEMI JUAJ TE TRAJTOHET NGA AI EMISION”
  Ja dhe zhgenjimi dyte!
  Pyesja veten,perse askush nuk e merr persiper denoncimin e veprimeve te ALUIZNIT ne TIRANE,ndersa per ata te rretheve behet nami…❓
  Perse kjo neglizhence per nje shtese pa,leje qe ka mbyllur hapesirat publike dhe Kolektorin e ujrave te zeza per gati 20 vjet e ky kolektor po helmon banoret se era e rende na futet neper shtepite tona❓
  Perse nuk denoncohet fakti qe shkresa zyrtare e ish kryetarit te njesise bashkiake nr.9 ne Tirane drejtuar policise ndertimore ne v.2007 nuk merret parasysh❓
  Perse nuk denoncohen punonjesit specialiste qe sipas Aluiznit vendor,kane ardhur dhe kane verifikuar ceshtjen ne vend❓Po si keta punonjes-specialiste nuk pane zenien e hapesires publike nga kalonin banoret,trotuarin e pallatit te zene,kolektorin gjithashtu,pa permenduar cenimin e prones qe me eshte bere,lageshtiren etj…
  A nuk eshte kjo shperdorim detyre ❓❓❓
  Desha te tregoj se tek ORA NEWS ,ne vitin 2009 jam drejtuar per nje tjeter problem pronesie mirepo ky problem nuk u trajtua deri ne fund nga programi ALARM…( e gjeni ne internet denoncimin tim ne ALARM-ORA NEWS TV)
  Nuk doli para kamerave Drejtori i Pergjithshem i Hipotekes se atij viti,Arben Qirjako ,sepse gazetarja NUK e intervistoi.
  Kur gazetarja e emisionit ALARM,ne ORA NEWS e kishte pyetur:”PERSE KENI DREJTUAR NE HIPOTEKEN E DURRESIT QYTETAREN ILIRJANA MEZINI KUR PRONA E SAJ NDODHET NE TIRANE E JO NE DURRES❓” ky palo drejtor me paturpesi i ishte pergjigjur”LAJTHITJE…”
  Gazetarja i ishte pergjigjur”KJO LAJTHITJE DO I KUSHTOJE SEANCA GJYQESORE QYTETARES PER NJE MBIVENDOSJE QE JU E KISHIT NE KOMPETENCE PER TA FSHIRE BRENDA V.2008!”
  Arben Qirjako kishte ngritur shpatullat e ishte shprehur”Eeeeeehhhhhhhh!”
  E te mendoni o lexues te gazetes DITA qe Arben Ristani me pas u zgjodh deputet i PD-se e me sa kam degjuar,ka vite qe jeton ne AMERIKE…
  Ja pra,po te ishin treguar kembengules drejtuesat e medhenj te emisionit ALARM,ky palo drejtor do korigjonte ate LAJTHITJE qe kishte bere…
  Kjo tregon se drejtuesat e disa mediave jo te gjitha problemet i marrin seriozisht e ndihmojne qytetaret!
  TITULLARET E INSTITUCIONEVE TE PRONAVE NE TIRANE JANE TE PAPREKSHEM !
  Te mos prishet nje cope shtese pa leje ne gjatesine e nje ballkoni,qe ka zene Hapesiren Publike nga kalonin banoret e lagjes,te mbyllet nje kolektor e te helmohen per gati 20 vjet banoret e pallatit nga nje person qe tek e fundit eshte i ardhur ne ate pallat ndersa une jam pronare trualli sepse mbi truallin e shtepise prinderore u ndertua pallati,ky eshte kulmi!
  TE GJITHE PYESIN: PERDERISA NE EKRANET TELEVIZIVE ERJON VELIJA DHE ARTAN LAME PARALAJMEROJNE SE DO PRISHEN GJITHE SHTESAT PA LEJE QE BLLOKOJNE HAPESIRAT PUBLIKE DHE KOLEKTORET,KUSH PO PENGON PER PRISHJEN E NDERTIMIT PA LEJE,SI NE V.2007 EDHE GATI PAS DY VJET E DISA MUAJSH❓
  Korespondecen me z.Lame e kam filluar qe ne dhjetor te v.2015…

  Reply to this comment
 4. Ilirjana Mezini March 27, 10:47

  Nuk di kush e pse por dua te tregoj tre qe me kane ndodhur me dy televizione te medha.
  Mqs prej dy vitesh nuk gjeja zgjidhuje tek ALUIZNI,per nje shtese pa leje qe fqinji katit te pare ka ndertuar poshte ballkonit tim,i jam drejtuar dy emisioneve investigative ne Shqiperi,konkretisht STOP,BOOM…

  Fillimisht i Sajmir Kodres ne profilin e tij por edhe emisionit STOP ,ne adrese emaili.
  Pas kesaj telefonohem nga gazetarja e atij emisioni,Rudina,nje vajze trupvogel me syze e leme takim.
  Ajo vjen me kameramanin,filmojne shtesen pa leje qe KISHTE MBYLLUR HAPESIREN PUBLIKE NGA KALONIN BANORET PLUS KOLEKTORIN E UJRAVE TE ZEZA QE NUK PO PASTROHET PER GATI 20 VJET.
  Rudina,bile fliste kur filmohej nga kameramani,duke treguar shtesen pa,leje pas saj.
  Donte te me intervistonte ne vend por une refuzova mbasi kondravajtesi mund te bente skena…
  Atehere shkuam tek kafene TAFAJ dhe ne nje nga tavolinat jashte,ne oborrin e saj,beme intervisten.
  Para kameras une nxora edhe provat materiale,fotografi,shkresa zyrtare si dhe nje foto te marre nga profili z.Lame ku me 25 dhjetor 2016 me shkruante:”Z.Ilirjana Mezini,sic e shikoni kjo shtese qe duket qe eshte e shemtuar,NUK ESHTE CESHTJE LEGALIZIMI POR PRISHJE NDERTIMI PA LEJE” etj.etj.
  Para kameras tregova shkresen zyrtare qe ish kryetari i njesise bashkiake nr.9 i kishte derguar Policise Ndertimore ne v.2007 duke kerkuar prishjen e ketij ndertimi pa leje por qe ky ndertim pa leje nuk u prish mbasi komshiu im ate periudhe punonte si shofer i ANTIKONTRABANDES dhe kishte njohjet e tij…
  Para kameras tregova edhe te tjera prova por nuk po zgjatem.
  Pas intervistes Rudina me tha se do vazhdonin per te ALUIZNI dhe ndonese kerkova te isha me ta,nuk me moren.
  Prita telefonaten deri ne oret e mbremjes por askush nuk me mori per te me treguar se cfare rezultati kishte biseda me ta.
  Ne fakt nuk me erdhi mire qe nuk isha prezente ne ate rast sepse ne emisionet investigative te STOP-it kam pare qe edhe ankuesat shkojne tek institucionet per te cilat ankohen.
  Nejse.
  Te nesermen perseri prita telefonaten e mqs askush nuk po kujtohej e lidha me faktin se do ishin te zene me te tjera probleme,
  Telefonova vete dhe shtanga nga pergjigja qe me dha Rudina”ALUIZNI NUK DO E PRISHE NDERTIMIN…”
  Si perfundim problemi qe une shtrova NUK do te shqyrtohej nga emisioni STOP ndonese gazetarja e pa ne vend ndertimin qe kishte bllokuar rrugen si dhe me intervistoi,bile udhezonte kameramanin qe te merrte ne plan te pare pergjigjen e z.Lame qe me kishte shkruar mua me 25 dhjetor 2016 ne fb e tij…
  ZHGENJIM ME TE MADH NUK KISHTE,M’U THYE ZEMRA !
  Ne grupin ku beja pjese me shkruanin t’i drejtohesha emisionit FIKS FARE,por e dija qe ne kete emision nuk kishte asnje gjase te trajtohej ky problem mbasi e bija e komshiut punon ne TOP CHANNEL,si hyri e kush e rekomandoi nuk po e trajtoj ketu.
  Pas bisedes me Rudinen e STOP-it i kerkova te me kthente dosjen mbasi nuk kishte perse ta mbante e une kam shpenzuar goxha para per te bere foto me e pa ngjyra,fotokopje shkresash,postime per dy vjet rrjesht!
  I shkruaj Fjori Dardhes ne profilin e saj duke i treguar nga fillimi kush isha,odisene dhe cfilitjen per me shume se dy vjet neper zyra te ndryshme,gjithashtu postova dhe fotografite…
  Nuk me kthen pergjigje,duke me zhgenjyer jashtezakonisht sepse e kam admiruar per menyren si trajtonte problemet qe ne emisionin Fiks Fare…
  Eh nejse.
  Shkoj vete tek ORA NEWS,dhe kerkoj te takoj ndonje gazetare te emisionit BOOM.
  Ndersa prisja te vinte gazetarja dridhesha nga i ftohti sepse nuk me lejonin te hyja brenda nderteses,te pakten tek dera e brendeshme.
  Erdhi gazetare Alketa,nje vajze simpatike me te cilen une tek nje nga tavolinat jashte,mes te ftohtit,bisedova te njejtat probleme qe i kisha treguar gazetares Rudina te emisionit STOP.
  Ajo pa dhe fotografite,me dha te drejte per cfare i tregova por me tha se NUK MUND TE VENDOSTE VETE,NDAJ DO E BISEDONTE ME BORDIN E EMISIONIT TE NESERMEN,NE MBLEDHJEN E MENGJESIT NDAJ DO ME NJOFTONTE TE NESERMEN ,PAS MBLEDHJES.
  U ndame miqesisht .
  Edhe kete takim ua tregoj miqesise ,te njohurve te mi.
  Te nesermen deri ne oren 12.00 nuk po vinte asnje telefonate.
  Atehere telefonoj vete dhe kerkoj gazetar Alketen.
  Vajza e informacionit,me miresjellje me tregon se gazetarja Alketa ishte shume e zene me pune.
  Iu luta te kishte miresine ta pyeste nese Bordi kishte rene dakord apo jo qe te trajtohej problemi im.
  Vajza e informacionit u kthye pas pak dhe me nje ze qe tregonte keqardhje me tha”ALKETA KA BISEDUAR ME BORDIN E BOOM POR ATA NUK KISHIN QENE DAKORD QE PROBLEMI JUAJ TE TRAJTOHET NGA AI EMISION”
  Ja dhe zhgenjimi dyte!
  Pyesja veten,perse askush nuk e merr persiper denoncimin e veprimeve te ALUIZNIT ne TIRANE,ndersa per ata te rretheve behet nami…❓
  Perse kjo neglizhence per nje shtese pa,leje qe ka mbyllur hapesirat publike dhe Kolektorin e ujrave te zeza per gati 20 vjet e ky kolektor po helmon banoret se era e rende na futet neper shtepite tona❓
  Perse nuk denoncohet fakti qe shkresa zyrtare e ish kryetarit te njesise bashkiake nr.9 ne Tirane drejtuar policise ndertimore ne v.2007 nuk merret parasysh❓
  Perse nuk denoncohen punonjesit specialiste qe sipas Aluiznit vendor,kane ardhur dhe kane verifikuar ceshtjen ne vend❓Po si keta punonjes-specialiste nuk pane zenien e hapesires publike nga kalonin banoret,trotuarin e pallatit te zene,kolektorin gjithashtu,pa permenduar cenimin e prones qe me eshte bere,lageshtiren etj…
  A nuk eshte kjo shperdorim detyre ❓❓❓
  Desha te tregoj se tek ORA NEWS ,ne vitin 2009 jam drejtuar per nje tjeter problem pronesie mirepo ky problem nuk u trajtua deri ne fund nga programi ALARM…( e gjeni ne internet denoncimin tim ne ALARM-ORA NEWS TV)
  Nuk doli para kamerave Drejtori i Pergjithshem i Hipotekes se atij viti,Arben Qirjako ,sepse gazetarja NUK e intervistoi.
  Kur gazetarja e emisionit ALARM,ne ORA NEWS e kishte pyetur:”PERSE KENI DREJTUAR NE HIPOTEKEN E DURRESIT QYTETAREN ILIRJANA MEZINI KUR PRONA E SAJ NDODHET NE TIRANE E JO NE DURRES❓” ky palo drejtor me paturpesi i ishte pergjigjur”LAJTHITJE…”
  Gazetarja i ishte pergjigjur”KJO LAJTHITJE DO I KUSHTOJE SEANCA GJYQESORE QYTETARES PER NJE MBIVENDOSJE QE JU E KISHIT NE KOMPETENCE PER TA FSHIRE BRENDA V.2008!”
  Arben Qirjako kishte ngritur shpatullat e ishte shprehur”Eeeeeehhhhhhhh!”
  E te mendoni o lexues te gazetes DITA qe Arben Ristani me pas u zgjodh deputet i PD-se e me sa kam degjuar,ka vite qe jeton ne AMERIKE…
  Ja pra,po te ishin treguar kembengules drejtuesat e medhenj te emisionit ALARM,ky palo drejtor do korigjonte ate LAJTHITJE qe kishte bere…
  Kjo tregon se drejtuesat e disa mediave jo te gjitha problemet i marrin seriozisht e ndihmojne qytetaret!
  TITULLARET E INSTITUCIONEVE TE PRONAVE NE TIRANE JANE TE PAPREKSHEM !
  Te mos prishet nje cope shtese pa leje ne gjatesine e nje ballkoni,qe ka zene Hapesiren Publike nga kalonin banoret e lagjes,te mbyllet nje kolektor e te helmohen per gati 20 vjet banoret e pallatit nga nje person qe tek e fundit eshte i ardhur ne ate pallat ndersa une jam pronare trualli sepse mbi truallin e shtepise prinderore u ndertua pallati,ky eshte kulmi!
  TE GJITHE PYESIN: PERDERISA NE EKRANET TELEVIZIVE ERJON VELIJA DHE ARTAN LAME PARALAJMEROJNE SE DO PRISHEN GJITHE SHTESAT PA LEJE QE BLLOKOJNE HAPESIRAT PUBLIKE DHE KOLEKTORET,KUSH PO PENGON PER PRISHJEN E NDERTIMIT PA LEJE,SI NE V.2007 EDHE GATI PAS DY VJET E DISA MUAJSH❓
  Korespondecen me z.Lame e kam filluar qe ne dhjetor te v.2015…

  Reply to this comment
 5. Ilirjana Mezini March 27, 11:03

  Ndjese lexuesve dhe komentuesve,ngaqe po,nxitoja gabimisht kam shkruar mbiemrin RISTANI ne vend te mbiemrit QIRJAKO.
  (E te mendoni o lexues te gazetes DITA qe Arben Ristani me pas u zgjodh deputet i PD-se e me sa kam degjuar,ka vite qe jeton ne AMERIKE…)
  …KUSH PO PENGON PER PRISHJEN E NDERTIMIT PA LEJE,SI NE V.2007 EDHE GATI PAS DY VJET E DISA MUAJSH…
  Gabimisht eshte shkruar ,duhet EDHE GATI PAS DHJETE VJET E DISA MUAJ,mbasi problemi i prishjes ka filluar qe ne v.2007.Tani jemi ne mars 2018.
  Faleminderit per mirekuptimin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim