Raporti i DASH, ambasada amerikane: E turpshme që ka një deputet të dënuar për trafikimin e njerëzve

July 28, 2015 11:59

Raporti i DASH, ambasada amerikane: E turpshme që ka një deputet të dënuar për trafikimin e njerëzve

Në një reagim lidhur me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për trafikimin e qënieve njerëzore për Shqipërisë, ambasada amerikane në Tiranë e cilëson të turpshëm faktin që në parlament ka një deputet të dënuar.

Edhe pse si raporti i DASH ashtu edhe ambasada nuk bëjnë me dije se për cilin deputet bëhet fjalë, përfaqësia diplomatike e Uashingtonit në Shqipëri shprehet se, SHBA-të do të vazhdojnë t’i kërkojnë të gjitha partive politike që t’i mbajnë individët me të shkuar kriminale larg jetës politike dhe publike të Shqipërisë.

Sa i takon raportit në tërësi, ambasada shpreh qëndrimin se, raporti vlerëson se qeveria e Shqipërisë bëri përparim të mirë dhe vazhdon të bëjë përpjekje domethënëse për të përmbushur standardet minimale për eliminimin e trafikut.

Deklarata e ambasadës:

Në vijim të interesimit nga media për Raportin e Departamentit të Shtetit për Trafikimin e Personave për 2015, Ambasada e SHBA dëshiron të vërë në dukje se raporti vlerëson se Qeveria e Shqipërisë bëri përparim të mirë dhe vazhdon të bëjë përpjekje domethënëse për të përmbushur standardet minimale për eliminimin e trafikut.

Ne nxisim qeverinë shqiptare t’i vazhdojë ato përpjekje për të luftuar të gjitha format e trafikimit të njerëzve nëpërmjet zbatimit të fortë të ligjit dhe mbrojtjes efikase të viktimave, si dhe me politika për parandalimin e trafikimit.

Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara të punojnë me Shqipërinë për të mbështetur përpjekjet e vazhduara kundër trafikimit të njerëzve. Në të njëjtën kohë, Ambasada vlerëson si të turpshme që ka një anëtar të parlamentit shqiptar me dënime për trafikimin e njerëzve.

Shqiptarët kanë të drejtën të kenë përfaqësues të zgjedhur me integritet dhe standarde të larta etike, jo kriminelë. Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë t’i kërkojnë të gjitha partive politike që t’i mbajnë individët me të shkuar kriminale larg jetës politike dhe publike të Shqipërisë.

July 28, 2015 11:59
Komento

44 Komente

 1. albert July 28, 12:10

  Per cilin deputet behet fjale?????

  Reply to this comment
  • SHQIPERIA NUK ESHTE FERME KAFSHES E XHORXH ORWELLIT I NDERUAR AMBASDOR July 28, 13:17

   I NDERUAR AMBASDOR.

   JU LUTEM USHTRONI PAK MESIMIN E GJUHES SHQIPE ME LEKSIONIN E MEPOSHTEM

   ME KETO VEPRIME QE PO BENI DUKE BERE NAMIN PER NJE DEPUTET QE PASKA TRAFIKUAR NJEREZ..DHE MBYLLNI SYTE PARA NJE PARANOJAKU PERBINDESH SI SALI SATANAIT..KESAJ I THONE KINEZERI…

   ESHTE ME TURP PER ATO STRATEGE DIPLLOMATE AMERIKANE ( QE JANE NIVEL TEPER I ULET) DHE EUROPIANE QE ME MERREN ME SHQIPERINE DHE E TRAJTOJNE ATE SI FERME KAFSHES TE XHORXH ORWELLIT..KU CA KRIMINELE DEMOKRATE QENKAN ME TE NDERSHEM SE CA KRIMINELE SOCIALISTA….GIVE ME A BREAK

   EDHE JOHN GOTTIN TE KISHIT PRURE NE SHQIPERI NUK DO BENTE KAQ SHUME KRIME

   FAKTI QE KRIMINELI LUL BASHA..YLLI NE NGJITJE I ARVIZUSE PASKA FILLUAR FESTEN PER RREZIMIN E RAM-METES JU DEKONSPIRON I NDERUAR NENPUNES AMBASADE…

   Epopeja 25 vjecare e pabesueshme e krimeve te perbindeshit Berishovic

   1-puci shtetit 2 prill 1991
   2-lufta veri-jug 1997
   3-kater mije te vrare ne 1997
   4-urdheri per sulm kimik 1997
   5-remzi hoxha
   6-fshehja e kumbaros
   7-kosta trebicka
   8-fatmir xhindi
   9-oficeri shikut
   10 gjyqtari konomi
   11-viktimat e gerdecit
   12-protestuesit e 21 janarit
   13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
   14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
   15-ktheu k/m ne spital fushor
   16-refuzoi dorzimin e gardisteve
   17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
   18-perdhosi k/prokuroren di lavire
   19-ofendoi k/shikasin si pucist
   20-kercenoi ramen me egzekutim
   21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
   23-u fshine filmimet
   24-u ndrruan tytat e armeve
   25-u dekorua burri shtetit
   26-u dekorua ylli ne ngjitje
   27-u menderosen ekpertizat e FBI
   28-u zevendesua presidenti
   29-u zevendesua k/prokurri
   30-u zevendesua k/bashkiaku
   31-u zevendesua k/shiku
   32-u terrorizuan gazetare
   33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
   34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
   35-genocid fisit haklajve
   36-tritol te varezat e haklajve
   37-bulldozer te shtepia e haklajve
   38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
   39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
   40-vrasja e Aleks Kekes
   41-masakrimi Edi Rames
   42-masakrimi Zamir Dules
   43-masakrimi Bardhok Lales
   44-vrasja Florian Viles
   45-egzekutimi Anton Gjergjit
   46-egzekutimi Vaid.Lames
   47-perndjekja e Zef Brozit
   48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
   49-perndjekja e Shinasi Rames
   50-terrorizimi Eduart Sallamit
   51-terrorizimi Arben Dukes
   52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
   53-burgosjae e A.Frangajt
   54-burgosja e A.Ristanit
   55-vdekja misterioze P.Arbnorit
   56-vdekja misterioze Safet zhulalit
   57-vdekja misterioze Ali Spahia
   58-vdekja misterioze Besnik jacellit
   60-vdekja misterioze Gezim Dibra
   61-egzekutimi ahmet krasniqit
   62-egzekutimi ilir koloshevcit
   63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
   64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit (sekretarja berishes 13 vjet)
   65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
   66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
   67-vdekja misterioze Tani Topit
   68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
   68-Eleminimi Gani Malushit
   69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
   70-vrasja e 10 komisareve te policise
   71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
   72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
   73-…1800 te vrare me kanun
   74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
   75-fronezimi i janullatusit
   76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
   77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
   78-furnizimi me nafte i milloshevicit
   79-vjedhjen e votimeve 96′
   80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
   81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
   82-grushti i shtetit shtator 98′
   83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
   84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
   85-injorimi total i ceshtjes came
   86-shitja e detit jon
   87-implikimi me ligjin e plehrave
   88-vjedhje e votimeve ne 2009
   89-prishja klasave sportive
   90-prishja e rrjeteve kulluese
   91-tallja me shkollene plepave
   92-masakra e 21 janarit
   93-vjedhja e votimeve 2011
   94-perdhosja e luftes N.CL
   95-glorifikimi i satrapit zog
   96-deklarata qe kemi gjak turku.
   97-Shitja e resurseve strategjike
   98-lidhja me mafiozet e podestes
   99-parlameti i ri
   100-stadiumi i ri
   101-xhamia e re
   102-rruga e Arberit
   103-rrethrrotullimi ne unaze
   104-h/c skavices
   105-h/c devollit
   106-mullinjte e eres ne karaburun
   107-centrale atomike per tu bere superfuqi
   108-hekurudha tirane-pekin
   109-superfuqi arroresh
   110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
   111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
   112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
   113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
   114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
   115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
   116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
   117-mashtrimi kriminal me legalizimet
   118-deshtimi i censusit
   119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
   120-shitja e hidrocentraleve
   121-shitja mafjoze e armatimeve
   122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
   123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
   124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
   125-shqiperia 1-euro
   126-denoncimi i Hysen Shoshorit
   127-enoncimi i Margarira Kostaqit
   128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
   129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
   130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
   131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
   132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
   133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
   134-borxhi stratosphere me Cezin
   135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
   136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
   137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
   138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
   140-poshtrimi i Jon Withersit
   141-poshtrimi i Arvizuse
   142-loja me LHL
   143-komplloti Sokol Olldashit
   144-loja me lazaratin
   145-helmimi Ferdinant Ponit
   146-pagesa e vrasjes se Santos
   147-teatri qe po luan me Fullanin
   148-uzurpimi bsh
   149-uzurpimi i bankes Santos
   150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
   151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
   152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
   153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
   154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
   156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
   157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
   158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
   159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
   160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
   161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
   162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
   163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
   164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
   165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
   166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
   167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
   168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
   169-takimi sekret me milloshevin (1995)
   170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
   171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
   172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
   173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
   174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
   175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
   176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
   177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
   178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
   179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
   180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
   180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
   181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
   182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
   183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
   184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
   185-denimi Top Channel me 13 milion euro
   186-Trafik I madh armesh me Armenine
   187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
   188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
   189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
   190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
   191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
   192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
   193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
   194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
   195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
   196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
   197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
   198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
   199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
   200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
   201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
   202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
   203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
   204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
   205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
   206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
   207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
   208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
   209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
   210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
   211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
   212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
   213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
   214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
   215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
   216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
   217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
   218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
   219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
   220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
   221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
   222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
   223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
   224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
   225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
   227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
   228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
   229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
   230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
   231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
   232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
   233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
   234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
   235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
   236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
   237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
   238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
   239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
   240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
   241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
   242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
   243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
   244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
   245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
   245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
   246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
   247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
   249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
   250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
   251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
   252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
   253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
   254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
   255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe po
   ri-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi
   kur shikon sot kete popull qe eshte shpefyteruar,kete klase politike antishqiptare,keta ish te perndjekur politike akoma me gaveta neper duar,keta intelektuale te sklerozizuar,keto medium dhe gazetare tevet-censuruar,ate vend qe eshte kthyer ne nje kombinat gjigand prodhimi dhe tranziti droge me vlera kozmike,ku krimi ,droga,prostitucjoni,tradhetia , kurvelliku politik dhe hipokrizia unlimited e nderkombetare automatikisht “pa deshiren” tone e vene Enver Hoxhen Burrin me te madh qe ka nxjerre kombi shqiptar ne nivel me gjergj kastriotin

   EPILOG:

   ZOTI DONALD LU ME VJEN KEQ POR PAS RAJERSONIT DHE ARVIZUSE JU PO BEHENI NJE ARKITEKTI I RI RINGRITJES SE PERMENDORES ENVER HOXHES…

   Reply to this comment
   • Labi Vlore July 28, 13:45

    @SHQIPERIA NUK ESHTE FERME KAFSHES E XHORXH ORWELLIT I NDERUAR AMBASDOR.

    Ambasada Amerikane nuk eshte ne dijeni per keto Krime te Sali Malok Vrases Berishovicit.Ajo eshte ne dijeni vetem per nje deputet te inkriminuar qe ndodhet ne Parlamentin Shqiptar.Per keto te tjerat nuk eshte ne dijeni.

    Reply to this comment
    • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) July 28, 16:04

     Ambasada amerikane nuk e din hiq fare kush e vrau Kosta Trebicken e ndjer…??
     Kjo Ha-mrika mir na e boni se i besum,dhe ka 25 vite qi po e kthen Shqypnin ne Republik Bananesh.
     Ato trafiket e qenjeve njerzore ju sherbejn juve vendeve te zhvillume qi te knaqni epshet dhe te shtrydhni topet.
     Po te mos kishte konsumin te droges dhe klientel te prostitucionit ne vednet kapitaliste evropiane ather sdo kishte dhe trafikant o zotni i nderum Ambasador

     Reply to this comment
   • shqipja July 28, 17:30

    bravo o shqiperia nuk eshte ………………….
    255 pika edhe me shume
    i takon te madhit enver hoxha duam apo nuk duam .
    i rilindi shqiptaret e salic beric i perdhunoi te gjithe shqiptaret brenda e jashte kufijve.
    shkaterim fatal qe te gjithe te huajte kane gisht.

    Reply to this comment
  • Dashamiresi July 28, 19:12

   Per ke behet fjale…..?! Kjo eshte e kuptueshme. Eshte e hidhur per ta thene,por fatkeqesisht eshte e vertete. Per derrat e Veriut ,ku eshte e veshtire te gjesh njeri me logjike normale.

   Reply to this comment
  • Shqipe July 29, 06:36

   O Zoti Lu, po pse belbezon per krimin e kriminelet, kur ti e di fort mire se ke vrases ne parlament. E do me emer, Sali e quajne. Mos u fshih pas gjethes se fikut. Po ta mbajti merru me kriminelin e vertete.

   Reply to this comment
 2. ARGITA July 28, 12:12

  PSE NUK E THONI EMRIN EDEPUTETIT ?????????????

  Reply to this comment
  • ali asllani July 28, 12:37

   po spo e thot ambasadori LU,mi goc ta thon kta tonet qyqa qyqa?

   Reply to this comment
  • Arben July 28, 20:10

   ARBEN NDOKA, PS

   ESHTE I DENUAR PER TRAFIK QENIESH NJEREZORE DHE PROSTITUCION NGA GJYKATA E ROMES PER 7 VITE E GJYSEM BURG.

   AKTUALISHT DEPUTET NE PARLAMENTIN SHQIPETAR.

   Reply to this comment
 3. perkthyesi July 28, 12:20

  Ne se eshte e vertete fakti qe lajme te ndryshme japin emrin e Arben Ndokes si pratagonist te kesaj afere, me ben te jap nje apel qytetar kryeministrit te ketij vendi: Dilni dhe prononcohuni ne lidhje me kete fakt, mos rrini i strukur si struci! Kam besim te personi juaj, pasi ju kam votuar! Duhet transparence e plote! Kam frike se ne parlament, ka dhe te tjere, qe po i mbajme me para. Kjo eshte krejtesisht e pafalshme, dhe do kete kosto te rende politike neser. Ju keshilloj te mos e neglizhosh asnjehere kete dukuri te turpshme dhe te patolerueshme!

  Reply to this comment
  • ali asllani July 28, 12:34

   si urdheron o pall partia do ja ndegjoj fjalen ju si kal karroce qe je me parafonga qe nuk shikon majtas e djathtas vetem para cte thote udheheqsi yn i dashur piktor mavria,ah se harrova futi i xhiro anej ka ekspozita e piktorit ke kryeministria se e mleth menjen.

   Reply to this comment
  • Arben July 28, 20:24

   THIRRJE I DUHET BERE POPULLIT SHQIPETAR QE PO FLE GJUME SI PULAT.

   TE RRETHOJNE PARLAMENTIN DHE TI VENE PRANGAT TE GJITHEVE, SEPSE JANE KRIMINELA DHE GRABITESA.

   Reply to this comment
 4. Goni me July 28, 12:20

  Per aq sa i takon te flase,ambasada dhe Departamenti i Shtetit folen.Partite politike e dine ke kane futur ne parlament dhe ata duhet menjehere te bejne heqjen e imunitetit dhe zevendesimin e tij duke kerkuar edhe falje publike per elektoratin qe voton e nuk di ke voton,sepse besojne te partite qorrazi dhe ne takime nuk kerkojne pastertine e kandidateve.Per kete ka “merite’ edhe z.Bujar Nishani qe leshon Deshmite e Penalitetit si dhe i famshi Visho Ajazi Lika(qe nuk e dime a e ka mbiemrin e vajzerise njerin)qe duhet te jape te gjithe informacionet ne parlament nje per nje per te gjithe kandidatet.Vertet eshte turp qe akoma mbas 25 vjet demokraci te lejohen elemente te tille te depertojne deri ne parlament e qeveri,duke i humbur besimin popullit se Shqiperia mund te behet vertet si duhet nje dite.

  Reply to this comment
 5. ERA July 28, 12:30

  Po aq turp eshte te kesh kryetar kuvendi qe vjedh me nje dore 7qind mije euro,dhe kryminster qe thith koka, e lider opozite qe vodhi e vrau.ambasada le ti thote te gjitha jo ato qe i interesojne amerikes kurve.mut me komunistet,hale me demokracine e amerikaneve.populli i paguan te gjitha.te na rrojne batutat e rames qe tallet me shqiptaret dhe britmat e saliut te cmendur.sa per ameriken njerezit e dine se sa shume i don ajo,mjafton te shkojne per nje vize dhe do ju shikojne edhe dhembet si gomareve pasi ju zhvat 10mije dollare nen dore.ta gezojme demokar,acine qe na sollen aleatet.

  Reply to this comment
 6. ----------------- July 28, 12:39

  Shashka tymuese!
  Qe ne parlamnentin e Shqiperise te jete nje deputet trafikant eshte vertete e turpshme, por per nje mjedis normal.
  Por zoti Lu, nuk besoj se nuk e di qe ne parlamentin shqiptar nuk ka vetem nje deputet trafikant, por ka dhe nje palodeputet , qe ka qene president, kryeminister dhe tani deputet qe ka kryer krime monstruoze ne Shqiperi dhe qe nuk eshte sekret si ky deputeti trafikant.
  Ai parlament djathtas dhe majtas, nuk ka vertem nje deputet qe ne skanerin moral, absolutisht nuk duhej te ishin ne ato karrike, sepse jo vetem jane perfolur, por kane kryer korrupsion te paster, apo e thene me shqip vjedhje te taksave te popullit.

  Reply to this comment
 7. gjermani i fundit July 28, 12:39

  Po qe vetem njecke i vetem po ia falim. Ne kemi nje deputet tjeter qe shkaktoi ’97, urdheroi pushkatimin ne 21 janar, po meqe ketij ia dime emrin nuk quhet nga ambasada. Dhe se fundi, me gjithe respektin, kjo eshte legate diplomatike apo kontrollor kualiteti?Po qe se gezon licence nga populli shqiptar te na zgjedhe perfaqesuesit(a thua se nuk e ka bere?!), le te perdore te njejtin standart, i bie qe deputet te mbetet vetem ajo studentja e LSI, se te tjeret jane Tom Dosher

  Reply to this comment
  • Po,Po July 28, 19:44

   Pse,te besh grusht te armatosur shteti,si ne 14 shtator, zoti Lu,nuk qenka krim ne SHBA,por merite atdhetare ?! Eshte vetem nje grimce,nga mali me krime i vandalit Vucidolas.

   Reply to this comment
 8. SuloKapedani July 28, 12:41

  Eshte e turpeshme qe DASh nuk permend emrin e kryekriminelit saleehqenit me lul kallashin e 21 janarit .Te tjeret vijne pas tyre sepse parlamenti eshte i inkriminuar nga keta ne radhe te pare pastaj kelyshet e tjere majtas dhe djathtas.Nuk duhen anashkaluar keta te paret,nuk duhet bertitur per minjte dhe te lesh ne heshtje ujqerit.Te gjithe ne siten e drejtesise e cila eshte e kalbezuar ne maksimum dhe duhet me urgjrnce te ripertrihet.DASh duhet ti jap me çdo kusht prioritet sistemit te drejtesise dhe qeveria te vazhdoje reformat.Boll me fjalè boshe.

  Reply to this comment
  • nazim July 28, 20:26

   Nuk e kupton kaq gjo mer lal/

   Ate e ruajne per te trazuar ujrat kur ju duhet t’i vin eper fije serbise.

   As ne enderr mos e mendo se ndonjehere do te akuzojne tradhetarin me te poshter te ketij kombi, Saliq, Ramovic Berishovicin!

   Reply to this comment
 9. ismeti July 28, 13:18

  ambasada E SHBAS MOS LLAPNI PO SILENI EMRIN OSE BEHI SI SALA

  Reply to this comment
 10. Zoro July 28, 13:33

  Dakort me cfare thote DASH. Parlamenti dhe Kryetaret e Partive te reflektojne ne menyre ligjore dhe partiake.
  DELJA ka nje pyetje per DASH : “Po Sali Berisha me Lulzim Bashen si ju dalin te inkriminuar apo te pa inkriminuar, duhet te tregoheni me te hapur dhe te drejte per te gjitha rastet dhe jo me selektivitet.
  Ambasadorit te SHBA-ve ne Tirane si duket i mbeti qefi qe populli ne 2-3 rrethe ata qe donin ti quanin te inkriminuar i zgjodhi me numer rrekord votash si kryetar bashkie dhe tani DASH i orjentuar nga ky ambasador e zbuloj pas 2 vjetesh kete deputetin e inkriminuar si trafikant ?
  Kjo qe ngre DASH eshte e drejte por jo dhe aq serioze sepse ne ne parlament dhe qeveri kemi si Shqiperi gjera me serioze.

  Reply to this comment
 11. Arben July 28, 13:33

  CFARE EMRI DEPUTETI TE THOJE KY I SHKRETI.

  PROKURORIA DHE KRERET E SHTETIT I DINE SHUME MIRE.

  DUHET TE COHEMI TE RRETHOJME PARLAMENTIN DHE TU HEDHIM TE GJITHEVE PRANGAT.

  ATE KANE HAK KETA KRIMINELA.

  Reply to this comment
 12. Labi Vlore July 28, 13:39

  V R A S E S I i faktuar nga FBI-ja e juaj zoteri te Ambasades,ka nje emer,atesi dhe mbiemer.Ai quhet Sali Ram Berisha dhe gjendet ne Parlament.Eshte kjo e turpshme apo jo??Eshte e turpshme apo jo qe Sali Ram Berisha(Milloshevici i Shqiperise) ligjeron ne Parlament??Perse nuk flisni per kete??

  Reply to this comment
  • Labi Vlore July 28, 13:42

   P.S.Per pak harrova Lul Bashen.A e din Ambasada Amerikane se Lulezim Basha mbylli me procedure gjyqin per vjedhjen e 230 milione Eurove ne rrugen e Kombit??A ishte Basha Minister i Brendshem me 21 janar??Nderkohe kemi ne Parlament edhe Fatmir Mediun qe sebashku me birin e Sali Vrasesit(faktuar nga FBI-ja Amerikane),Shkelzen Berishen(sy peshkaqenin)..C’fare mendimi ka Ambasada per te ashtuquajturen Lavire Bulvardi??Ina Rama a mori pjese ne Pucin e Shtetit me 21 Janar??A eshte ne dijeni Ambasada Amerikane per Pucin e 21 janarit,te kryesuar nga Bamir Topi,Ina Rama dhe Edi Rama??

   Reply to this comment
 13. Moti July 28, 13:42

  Bravo zoti Ambasador ju dini shumë për politiken shqipëtare dhe stafin e punsuar e keni kristal të gjith të zgjedhur njërz me të kaluar të pastër.

  Sokol Drasati-Iniciator i levizjeve Demokratike në Shkoder – 1990

  / Histori / Sa “ish” Sigurimsa punojne në Ambasaden e Shteteve të Bashkuara në Tirane… ?
  Sa “ish” Sigurimsa punojne në Ambasaden e Shteteve të Bashkuara në Tirane… ?

  S. Drasati
  Pregatiti per botim Sokol Drasati-Iniciator i levizjeve Demokratike në Shkoder – 1990

  Pjese e nomenklatures te Sigurimit (famekeq) te Shtetit, Instruktore qe kane ne Curiculumin e tyre pregatitjen e Grupeve terroriste qe nga Lindja e Mesme e deri tek Grupet Marksiste te Amerikes Latine etj., spijuna e xhelat që kanë larë duart e krahët me gjakun e martirve që i mbytën me duart e tyre për Lirinë e Fjalës, të fesë, të mendimit e për një Shqipëri Demokratike, për ironi sot “strehohen” me bujari dhe punojnë aktualisht në Ambasadën Amerikane në Tiranë prej vitit 1991 e në vazhdim.

  Selia Diplomatike e Shteteve te bashkuara ne Tirane, ndoshta nga keqinformimi apo nga pa mundesia per te kontrolluar te kaluaren e ketyre personave, fyejne kujtimin e te kaluares diktatoriale 50-vjecare te popullit shqiptar duke punesuar keto pinjolle te dhunes marksiste te cilet masakruan nder celi e burgje dhe te likujdimit të njerezve që luftuan për Lirine e fjales e te mendimit, symbol i te ciles ato besuan deri ne vdekje se jane Shtetet e Bashkuara.

  1- Astrit Pullazi, nga Tirana.

  Ka filluar punë në ambasadën amerikane sapo ajo hapi portat e saj në Tiranë më 1991. Ky privilegj i është rezervuar prej amerikanëve për merita të veçanta: Pullazi ka qenë shofer i Enver Hoxhës. Në çdo rast që ndodhet vetëm, Astriti këndon këngën e tij të preferuar: «Enver Hoxha, o tungjatjeta!» Dhe jo pa të drejtë.

  2- Belul Cuka, nga Peshkopia.

  Ish-shofer i Kadri Hazbiut. Krenarinë për të kaluarën e tij e përmbledh në këto fjalë: «Kudo që e çoja me veturën luksoze “grushtin e hekurt të diktaturës” dridhej foshnja në bark të nënës.»

  3- Besnik Malo Çala, nga Vlora.

  Ka filluar punë në ambasadën amerikane bashkë me Pullazin më 1999.

  Cilësia e tij më e preferuar prej amerikanëve: Ka qenë kuadër i mirënjohur i Ministrisë së Punëve të Brendshme të diktaturës, ekspert i stërvitjes së grupeve terroriste marksiste-leniniste të mbiquajtura «Brigadat e Kuqe», të cilat stërviteshin në Shqipërinë diktatoriale. E ka ushtruar aktivitetin në kampet stërvitore në malet e Burrelit dhe në Pishë Poro të Vlorës. Lidhur me të kaluarën e tij, Besniku i Partisë shprehet me krenari: «Bin Laden do ta kishte pasur zili aftësinë time stërvitore të terroristëve.»

  4- Emri Baja, nga Kukësi,

  Survejues i ambasadës amerikane në Tiranë. Gjatë veprimtarisë 15 vjeçare në Ministrinë e Punëve të Brendshme të diktaturës ka qenë krahu i djathtë i Kadri Hazbiut. I mirënjohur për egërsinë e tij ndaj “armikut të klasës”, Hazbiu e emëroi për disa vjet shef të kampeve të internimit në rrethin e Lushnjës për të mbjellë terror. Të internuarit e rrethit të Lushnjës të asaj periudhe shpreheshin:

  «Xhebraili nuk mund të ketë pamje tjetër veç asaj të Emri Bajës.»

  Lidhur me veprimtarinë e tij përkrah Kadri Hazbiut, Baja kujton me nostalgji:

  «Ministri më kishte thënë disa herë: Kur ti mendon se lufta e klasave është zbutur, unë ia bëj të njohur këtë shokut Enver dhe për armikun e klasës bien kambanat e vdekjes».

  I mbiquajtur me humor prej ambasadorit amerikan «Barometër i luftës së klasave», komunistit veteran Baja i është besuar survejimi i ambasadës së «imperializmit amerikan».

  5- Hasan Spahiu, nga Skrapari.

  Kuadër i sprovuar i Sigurimit të Shtetit i rekomanduar për punësim prej Sulo Gradecit, i cili ka shkruar dikur për të:

  «Sikur shoku Enver të më pyeste: “Pas teje, kush është personi që më do mua më shumë?”, unë do t’i përgjigjesha pa u menduar: Hasani.»

  Hasani ka qenë sekretar partie ne Farkë të Tiranës, tek helikopterët. Në çdo xhep të tij mban një fotografi të Enver Hoxhës, ndërsa në shtëpi ruan me mall një statujë të vogël fildishi të diktatorit, të cilën e ledhaton në mbrëmje deri sa e zë gjumi.

  6- Selami Liço, nga Peshkopia.

  Ish-oficer zbulimi në kohën e diktaturës dhe oficer ushtrie deri më 1997. I akuzuar për kontrabandë masive armësh prej vitit 1997 e në vazhdim, Liçon e mori në mbrojtje ambasada amerikane në Tiranë, ku edhe u punësua në vitin 2000. Atje vazhdon të jetë edhe sot. I befasuar prej ngrirjes së dosjes së tij penale mjaft të ngarkuar, nuk lodhet së përsërituri fjalët:”Mallkuar qoftë kush mendon se amerikanët janë antikomunistë!” Gruaja e tij ka punuar gjithmonë në Bllok.

  7- Agim Bllaci, nga Gjirokastra.

  Ka filluar punë në ambasadën amerikane qysh më 1991, me “ajkën” e të punësuarve atje.

  Deri më 1973 – sa kishte gjallë babanë –, ka jetuar në “Bllok”. Është dëgjuar të përmendë shpesh kujtimin më të shtrenjtë që ruan nga jeta në «Bllokun e Udhëheqjes”:

  «Sa herë që vinte për vizitë tek ne, shoku Enver nuk harronte t’i thoshte babait: “Prokurorët e vendosur si ti janë maja e shpatës së diktaturës së proletariatit, shoku Misto Bllaci. I tmerrove klerikët me pretencat e tua, që s’njohin dënim tjetër veç atij me vdekje. Uroj që edhe Agimi të eci në gjurmët e tua.»

  Për meritat e babait dhe të tijat, Agimi dhe gruaja e tij ndodhen të dy të punësuar në ambasadën amerikane.

  8- Bashkim Male, nga Erseka.

  Ish-oficer, pilot, aktualisht mbikëqyrës në ambasadën amerikane. Bashkëpunëtor aktiv i Sigurimit të Shtetit. Shokët e tij të punës trembeshin më shumë nga Bashkimi, se sa prej kryetarit të Degës së Brendshme.

  «Përpiqem të jem më tolerant kur më shajnë për familjen, se sa kur më përgojojnë karrierën time si anëtar besnik i Partisë së Punës», pranon me çiltërsi Bashkimi.

  9- Sadik Hasko, nga Skrapari.

  Një tjetër rekomandim i goditur i Sulo Gradecit, i cili është shprehur me respekt të thellë si për patriotin e tij edhe për ambasadorin amerikan në Tiranë:

  «I vetmi komisar që i ka lexuar nga tri herë të gjitha veprat e shokut Enver është pikërisht Sadiku. Një ditë Sadiku, i përhumbur në kujtime, shkroi instinktivisht me bojë të kuqe mbi një mur të ambasadës emrin e pavdekshëm “Enver”. Falënderoj nga zemra ambasadorin amerikan i cili, në vend që ta pushonte nga puna mikun tim për pakujdesinë e treguar, e thirri në zyrë dhe i dhuroi një flakon parfumi Nostalgji. Vetëm tani po arrij ta kuptoj disi shprehjen e hollë që më kishte përsëritur disa herë shoku Enver gjatë viteve të fundit të jetës së tij të ndritur:

  “Sillo, në politikë gjërat nuk janë ashtu si duken. I shikon ata anglo‑amerikanët ti? Aq sa jam unë besimtar se kam mbiemrin Hoxhë, aq janë edhe ata antikomunistë”. »

  10- Veli Varfri, nga Tepelena.

  “Bashkëpunimi me Sigurimin e Shtetit për mua ka qenë po aq i domosdoshëm sa edhe frymëmarrja”, thekson Veliu me modesti.

  Edhe sikur të mos quhej Lug i Zi, ai vend atë emër do të kishte marrë prej nënave të shumta tropojane që veshi me të zeza Veli Varfri, duke iu vrarë djemtë në kufi.»

  Sa herë që bie fjala për Enver Hoxhën në ambasadën amerikane, Veliu përdor epitetin «I paharruari», duke psherëtirë dhe sytë e tij mbushen menjëherë me lot. Nëpërmjet një sajti privat shpërndan stema të ish-diktatorit

  11- Bardhyl Poda, nga Erseka.

  Një ndër komunistët fanatikë që e ka vizituar më shpesh shtëpinë muze të diktatorit në Gjirokastër, duke pozuar çdo vit para saj. «Sigurimi i Shtetit për mua ka qenë Zoti në tokë», shprehet Bardhyli në konfidencë.

  12- Qemal Bashkurti nga Tropoja,

  Baba i profesorit dhe akademikut, Presidenti i Universitetit, Lisen Bashkurti. I pyetur nëse do të dëshironte që t’i ngjallej njeriu i tij më i dashur që nuk jetonte më apo ish-diktatori, Qemali është përgjigjur pa ngurruar: “Nuk kam pasur në jetë njeri më të dashur nga Enver Hoxha”.

  13- Kasëm Ymeri, nga Skrapari.

  Dëshira e tij më e madhe në jetë: “Të kisha vdekur në të njëjtën ditë dhe orë me Enver Hoxhën!”

  14- Albert Hasanballiu, nga Skrapari.

  Ky është i rekomanduari i tretë i Sulo Gradecit, për të cilin Sulua vetë shprehej dikur me modesti:

  «Sikur shoku Enver të kishte njohur Albertin para meje, historia shqiptare do të kishte mbetur pa Sillo.»

  15- Aleks Ndini, me origjine Korça.

  Shprehja e tij më e spikatur: “Një ditë pësova një krizë kardiake pranë vendit ku ka qenë liceu francez në Korçë, të cilin e vizitoj shpesh. Në çast mendova: “Ç’vdekje të lumtur paskam pasur fat! Duke u rrëzuar përtokë, do të kem rastin të vë kokën atje ku ka vënë këmbën dikur shoku Enver!”

  16- Peti Çala, nga Fieri.

  Ditën që u rrëzua monumenti i diktatorit në Tiranë, duke u ngashëryer Peti deklaroi: “Do të kisha qenë i lumtur sikur të vdisja duke më rënë përsipër ai monument”.

  17- Shkëlqim Xhagolli, nga Tirana.

  “Po të kisha vdekur duke qenë anëtar i Partisë së Punës, me siguri vdekja do të kishte qenë shumë më e ëmbël për mua nga ç’do të jetë një ditë në të ardhmen”… është shprehur mes miqsh Xhagolli.

  18- Hajri Mazaj, nga Vlora.

  I paepur në zhvillimin e luftës së klasave edhe brenda fisit të tij të cilit i krijoi probleme serioze, Mazaj u kishte dhënë urdhër të prerë postave të kufirit në Peshkopi:

  “Ose asgjësoni thyesit e kufirit, ose vrisni veten; rrugë të mesme nuk ka”. Idenë e tij për vlerën e jetës, Hajriu e ka përmbledhur në pak fjalë:

  “Sa boshe do të më dukej jeta, sikur shoku Enver të mos më dilte çdo javë në ëndërr!”

  19- Fejzi Hoxholli, nga Korça.

  “Shumë herë u kam tërhequr vërejtjen prindërve që nuk më kanë çuar emrin Enver”, ka thënë Fejziu me keqardhje.

  20- Mels Arapi, nga Vlora.

  Të afërmve të tij u ka lënë këtë amanet: «Nuk duhet të harroni të çoni mbi gjoksin tim në arkivol teserën e Partisë së Punës.»

  21- Isa Lumani, nga Erseka.

  Çdo i interesuar mund të gjejë në shtëpinë e Isait secilën prej “veprave” të ish diktatorit. «Veprën 19» në anglisht ia ka bërë dhuratë ambasadori amerikan më 16 tetor 2008, me rastin e 100 vjetorit të ditëlindjes së diktatorit.

  22- Aleksander Shtepani, nga Tirana.

  “Sikur shoku Enver të kishte jetuar edhe 9 vjet, Shqipëria do të kishte mbërritur në komunizëm”, ka profetizuar Shtepani.

  23- Muharrem Ibrahimi, nga Fieri.

  “Po ratë në vështirësi, kujtoni shokun Enver; po ratë në nevojë, kujtoni Partinë e Punës!”, i ka këshilluar të afërmit e tij Muharremi.

  24- Halit Haliti, nga Erseka.

  “Kur mora teserën e Partisë së Punës nuk më ka zënë gjumi dy net nga gëzimi”, është shprehur i përlotur Haliti.

  25- Jorgo Kaçi, nga Saranda.

  Kur ishte komandant kufiri në rrethin e tij, Jorgua nuk harronte t’iu thoshte në çdo mbledhje forcave të mbrojtjes:”Çdo shqiptar që arrin të arratiset bëhet vegël e imperialistëve, për të luftuar kundër popullit e vendit të tij. Një atdhetar i vërtetë pranon më parë të vdesë, se sa të vihet në shërbim të amerikanëve”.Kur “atdhetari i vërtetë” Jorgo Kaçi pranoi të vihej në shërbim të amerikanëve në ambasadë (sigurisht pa vdekur), atje mësoi disa gjëra që nuk i dinte më parë dhe thirri i entuziazmuar:”Nuk ma priste mendja kurrë që karriera ime komuniste, e ideuar në Komitetin e Partisë të Sarandës, do të realizohej në selinë e ambasadës së Imperialistëve Amerikanë në Tiranë! I ftoj gjithë shokët e mi të idealit që parullën “Lavdi Marksizëm-Leninizmit!” ta zëvendësojmë me “Lavdi prapaskenave të politikës!”

  26- Rrapo Hazizi, nga Skrapari.

  Shef i kufirit të jugut deri më 1991. Rrapo Hazizi mbahet mend për vrasjet e shumta në kufirin e jugut të shtetasve që tentonin të arratiseshin. Për këtë “meritë të spikatur”, Ramiz Alia e dekoroi posaçërisht në fund të vitit 1990. Po për të njëjtën meritë, ambasada amerikane e punësoi duarpërgjakurin Rrapo pak kohë pas dekorimit.

  Prej datës 03 shkurt 1990 deri në datën 23 gusht 1990 (pra, brenda një periudhe më pak se dyqind ditë) me urdhër të Rrapo Hazizit janë vrarë prej postave të ndryshme të kufirit të Jugut 23 shqiptarë me moshën mesatare 27 vjeç. Ky krim i përbindshëm ka ndodhur disa muaj pas përmbysjes së komunizmit në Evropën Lindore dhe në një kohë që në Shqipëri ligji i vendosur rishtas parashikonte një dënim maksimal deri në pesë vjet heqje lirie për shkelje kufiri.

  Të gjith personat e listës janë me Tesera te PPSH-se, dhe 20 prej tyre marrin edhe pension nga shteti ngace janë mbi moshen 60 vjeç.

  Reply to this comment
  • nazim July 28, 20:28

   He he mor mik, ato qe permen ti, dine se kush eshte kush e kjo i vjen mare amerikonve, s ei kane ne dore te gjithe.

   Reply to this comment
 14. Dita July 28, 13:58

  U mërzitën fshehtas saqë greqi,itali, belgjik filluan të bënin krime publike ndaj popullsis son (fëmij,student,emigrant)

  Reply to this comment
 15. w July 28, 14:15

  per komentuesin moti.

  -kush kenka Sokol Rasati-Iniciator i levizjeve Demokratike në Shkoder – 1990 ,bre burre se nuk ja kemi pa surratin per 25 vjet.

  -deri nga 1997 te shaje sistemin e enver hoxhes kishte nje fare kuptimi ..kurse sot..po behet gati shenjterimi i tij….se shteti shqiptar ka shkuar ne te semes te ketij sokol rrasatit

  Reply to this comment
 16. skifteri July 28, 14:18

  O zoti “Moti”
  I mesuam permendesh keto te dhena qe jep per personelin e jashtem te Ambasades se SHBA-se eshte e treta here qe i komenton dhe shikoj se nuk ke vene asgje te re.Eshte e vertete qe jane keta qe thua, por edhe keta do punojne se do ushqehen o zotni dhe eshte e drejta e po kesaj ambasade te marri ke te doje ne sigurimin e vetvetes.
  Ke ndonje gje per ate cfare ngre DASH dhe cfare kerkon shoku LU ?

  Reply to this comment
 17. laska July 28, 14:37

  Avash, avash, avash!
  Me te vertete me ish sigurimsat punoka dhe u mbrojtka amasaba e Amerikes ne Tirane???
  C’po na degjojne veshe e shohin syte!
  Hajde beso ambasaden dhe DASH-n po deshe!

  Reply to this comment
 18. laska July 28, 14:45

  Z.LU,
  Me vjen keq, qe i ke filluar keq vitet e karrieres ketu ne Shqiperi. Do te duhen tre vite, aq sa ke afatin, te vish ne vete.
  Edhe me keq se paraardhesi Arvizu.
  Keq per ju personalisht, pa Shqiperia do te ece edhe me logjiken e dobet te Dashit dhe Tuajen.

  Reply to this comment
 19. Emri July 28, 15:46

  Palaco ambasador. Jeni fallco te rreme e hipokrite.
  Normale qe e mbrojne sb me shoke se kane bere biznese te pista ne kurriz te popullit e kane frike se mos u dalin te palarat. Maskara je o ambasador leshi. Ik ore mbushu. Nuk ke cfare te rregullosh tek ne se jane te gjithe palaco e batakcinj. Jane te mberthyer te gjithe me veprime antishqiptare. Politike e ndyer qe vazhdon tja shtypesh koken ketij populli te vuajtur. Genjejne e bejne qejf po bashke.
  Pse e degjeneroi lligjin e dosjeve Ram trimi? Te votuam ne mase per te qeruar e pastruar politiken por dhe ti na e fute…

  Reply to this comment
 20. skifteri July 28, 15:46

  ****…me keto shkrime dhe keto fakte armatosemi me metoden dialektike te njohjes se ralitetit te personelit te Ambasades se SHBA-se ne Shqiperi.Per mua keto jane shembulla te ndritura parashikimesh se Amerikanet nuk ndeshkojne njeri per nga perkatesia politike por shikojne aftesine dhe qendrimin e sjcilit ,per te mos perseritur nje lufte te re klasash ne shqiperi ,por bejne me te miren ne vendin tone per mbarvajtjen e punes se tyre per demokracine ne shqiperi.Perse te gjykojme njerzit kur ata nuk kane nje denim me vendim gjykate per vrasje,vjedhje,dhe krime tjera ?…Po te ja japim per studim nje astronomje kete fenomen qe ngrene PERSONI me nofken “MOTI” munde te paralajmeroi me perpikemri te habitshme se Socializmi si sistem i E.Hoxhes i ka mbushur mendjen Amerikanve si shpetuesi i botes ,si nje “flamur hynor” mbi te ardhmen botrore socializmi do te triumfoi per here te pare ne SH.B.A ,kunder sistemit aktul borgjez pa rrugdalje i ngarkuar me krime dhe korrupsion te vazhdueshem nje kalbezim qe shkon drejt vdekjes sigurte .**************.

  Reply to this comment
 21. Arben July 28, 16:25

  ARBEN NDOKA, PS

  ESHTE I DENUAR PER TRAFIK QENIESH NJEREZORE DHE PROSTITUCION NGA GJYKATA E ROMES PER 7 VITE E GJYSEM BURG.

  AKTUALISHT DEPUTET NE PARLAMENTIN SHQIPETAR.

  Reply to this comment
 22. ish July 28, 17:41

  Thuhej nje fjale e moçme: “Per nje plesht nuk digjet jorgani”.
  E sjelle ne rastin konkret nuk do te ishte asgje edhe ne se do te ishte e vertete NJE rast i vetem tek ne.
  Me siper jane rradhitur me dhjetra e dofta me qindar vjedhe bankas, thesaresh, fondedsh deri ne vrasje te shumta e te pa denuara…
  Ambasades dhe DASH-t nuk i kane bere pershtypje keto tmerre te ndodhura, por, duke i anashkaluar, i merr ne mbrojtje
  E degjuat sot Luli Bashen qe shte prototipi i ligesive bashke me Sal Berishen e te pellasesi asnje here tjeter..?
  Degjoje z.ambasador, degjoje cfare thote.
  Je i nje mendimi me te?

  Reply to this comment
 23. farukaqis July 28, 18:12

  rroft podesta grup dhe lul basha vrane njerez dhe su tha podesta gja eshte e modes kush vret ka pushtet

  Reply to this comment
 24. Dashamiresi July 28, 19:06

  Mire more z.ambasador,te japim shume te drejte per kete,po…a nuk na thua,qe te vrasish protestuesit paqesore , te pa armatosur ne mes te dites e me gjakftohtesine e nje krimineli te rregjur,si do te quhej nga ju amerikanet ? A eshte normale nje gje e tille ne vendin tuaj dhe per cdo vend demokratik ? Te duket gje e vogel dhe e pa rendesishme ky krim kaq i rende,urdheruesi direkt i te cilit,perseriti e kercenoi hapur ne parlament serisht kundershtaret e tij politike ? Prandaj,njerezit tek ne,deklaratat tuaja edhe kur jane te drejta, i shohim me dyshim

  Reply to this comment
 25. METEH July 28, 19:25

  Z.LU,mos keshtu se e DHJET fare.Ju duhet te beni atokritik per emerimin e Sali kriminelit ne krye te popullit shqipetar,me an te Rajersonit,i cili u futi tru gomari ne koke Saliut dhe Azemit me teorine:”Te shkaterrohet çdo gje qe eshte ndertuar ne shqiperi ne kohen e monizmit”.Dhe kete e di gjithe bota.Dt.27.07,915.u botua ne gazeten Shqip artikulli i Fred Abrahams ku thot se SHBA gaboi 110 % me Sali Berishen…pasojat e te cilit po i vuan dhe sot…! Ju e vut SB?-Hiqeni orgjent se ai po ju diskrediton edhe juve.Pa denuar SB,LB..ky vend nuk ndertohet kurre.Dhe nuk e ka fain nje deputet qe ju nuk guxoni ti thoni as emrin.Dosja Doshi çuditi boten dhe ju mbani sehir.Kush e ka fain Meta apo Doshi ? Kush e vrau Trebicken qe tregoi…Gerdecin i implikuar dhe Diveroli juaj..? Kush i vrau 4 vet ne bulevard me 21 janar dhe vrasesin Arvizuja juaj e cilesoi “YLL NE NGJITJE” ?? A mos doni te ngjallet Enveri tua thot me troç ??

  Reply to this comment
 26. sefer ziu July 28, 20:47

  Dmth, sipas dash-it amerikan ne parlamentin shqiptar eshte vetem nje deputet kriminel dhe kete e pohon Lu, ndersa sipas dele-s shqiptare ne parlament duhen te jene mbi dhjete kriminela dhe kete e pohon gazeta e pashkruar por e faktuar me sy, veshe dhe dore e kembe qe nga momenti ne moment prisnim qe keta te arrestoheshin dhe te kalbeshin ne burg. Une nuk i theme emrat se dhe Lu nuk i ka thene.

  Reply to this comment
 27. semanjaku July 28, 22:11

  Ambasadormos hidh shashka tymese po thuaj te verteten e parlamentit Shqiptare,,,mos I bjere fyellit ne nje vryme,,na se ke te drejten te besh vleresimin e deputeteve beje per te gjithe,,ne se ke tagrin te analizosh ecjen e Shqiperise per 25 vjet ne kapitalizem beje me objektivitet,,,ne se e ke per detyre te ndikosh per nje demokraci reale vlereso per punen e bere gjithe kreret qe kane drejtuar shtetin dhe ver gishtin mbi plage,,jeton ne Shqiperi dhe jo ne maje te OLIMPIT qe mund te leshosh rrufe atje ku do ti,,,ne se je burre clirohu nga ndikimet e para aredhsve te tu,,,..

  Reply to this comment
 28. Lili July 28, 23:05

  Po ambasadori di gje per diplomat false qe merren n’amerike kur je bashkpunetor i CIA se?

  Reply to this comment
 29. LABI July 29, 00:51

  dita ju lutem botoni komentin!

  Reply to this comment
 30. skeja November 27, 14:58

  Kure te sulmoni Ameriken ne toke ,ju komuniste qe e qelbet token tone shqiptare,ju keni sulmuar per 50vjet edhe zotin ne qiell.Ju egersira si hienat qe jane aq frikacake por dhe aq barabare.Por shikoni ore truthare se po te mos qe Amerika, Milloshevici do te ja u kishte nderzyer nenat dhe grate e juaja,shqiptaret do te mbyteshin ne Adriatik ne vitin 1999.Por ju nuk keni derte per kete pune,se po ja u ben Edi Rama si pederast qe eshte .Turp qe skeni o kafshe me fytyre njeriu.Ku po shkon moj Shqiperi qe nuk po te hiqen nga qafa keta komunistet e Enver qenit.Shpresojme ne fuqine e zotit qe ta shpetoje Shqiperine e te cfarose faren e keqe te bolshevizmit.Zoti ne qiell dhe Amerika ne toke per Shqiperine.Por ju e doni Stalinin,Titon,MAO CE DUNIN.kAM SE POPULLI SHQIPTARE DEGEJENEROJ ME KOPILAT E REGJIMIT KOMUNIST.Ja disa prej tyre qe qeverosin Shqiperine.Edi Rama kopil.Erion Velia i biri i Ahmedin Nexhatit te Iranit.Ditmir Bushati i biri i Shabanit ne Kukes.E qeveria komuniste e Rama-Meta kopila jane ,me fakte.Mjere Shqiperia ne doren e kujt ka rene.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*