Raporti i DASH, Vasili: Kryeministri e shet realitetin me fantazi

July 31, 2018 17:51

Raporti i DASH, Vasili: Kryeministri e shet realitetin me fantazi

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për raportin e DASH-it.

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Vasili është shprehur se Rama po vetpërkëdhelet për gjendjen aktuale të vendit.

Ai vijon të thotë se DASH ka thënë qartë se “Shqipëria është në buzë të greminës”.

Reagimi i Vasilit

Kryeministër i lodhur!!!

Media e kapur dhe kërcënuar nga qeveria, pastrim masiv i parave të pista të trafiqeve dhe krimit të organizuar, korrupsion i çfrenuar, biznese klientë të qeverisë, vjedhje gjigante me koncesione, këto po shkatërrojnë vendin dhe këtë e thotë Departamenti Amerikan i Shtetit.

Kryeministri i lodhur vetpërkëdhelet në imbecilitetin e vet me autovideo, me fantazi që i shet për realitet, me një fjalë do që të pengojë ortekun me kruajtëse dhëmbësh. Zgjidhje e lodhur shumë kjo, impotencë totale!

Duket qartë që kryeministrit truri i ka rënë te brekushet e ka humbur nëpër to, dhe duke qenë shumë i vogël, nuk gjendet gjëkund.

DASH-i foli qartë, që Shqipëria është në buzë të greminës.

Imbeciliteti kryeministror po e rëndon tragjikisht krizën sepse është edhe shumë shumë i lodhur, i derdelisur fare…

s.a/dita

July 31, 2018 17:51
Komento

7 Komente

 1. Koqifozin ne Gryke petritit , qi nga vryma e komandantes mos te knoj mo July 31, 18:18

  lsi-se do t’ja fusim Koqifozin ne Gryke

  hahahahahhaha

  Reply to this comment
  • Tani July 31, 19:09

   Bejini lobotomi (hiqini nje pjese te trurit) ketij idiotit se ka ikur nga vapa per LESH. Ka nevoje ti hiqet nje pjese e trurit qe te kthehet ne realitet! Hajde leshelist hajde!

   Reply to this comment
 2. Fidel Kastro July 31, 21:06

  Vasili ben gabim qe i prish humori rilindasve , po ashtu i fyen dhe komandantin , liderin global . Rame tepsine.

  Reply to this comment
  • saleh shpellari July 31, 21:23

   Fidelo ,
   ne nji atmosfer te qelbet mbush me Re Pordhesh
   vetem ju ndiheni mir si Parti dhe shpell .

   ftoheni kokpordhen tju knoq me humorin e tij

   aaaaaaaaaaaaahahahahahah sa kom qesh

   Reply to this comment
  • Vicidolisti Digital July 31, 21:45

   Po ty Fidel i kastruar ta shton humorin Tit Veshgjati kjo gjallese e inkubuar “me qetesi dhe dashuri” ne cizmet e Mona Baxhelles dhe breket e Like Floririt.

   Reply to this comment
 3. alphade August 1, 03:22

  Cuditem me kete Vasilin ! Po te shikosh komentet qe
  bejne qytetaret e zakonshem asnje nukmflet mire per
  kete njeri,bile ne komentet e tyre shihet nje percmim i
  tejskajshem ,nje mosperfillje dhe kundershtim katego-
  rik i deklaratave te tij. Valle ky nuk i lexon keto komen-
  te apo politikanet jane kaq pafytyre saqe nuk i ben per-
  shtypje asgje: ” Folni sa te doni ju plebej shqiptare por
  ne deputetet cdo fund muaji marrim miliona leke,plus
  dieta,plus benefite te tjera dhe ju vazhdoni te na kriti-
  koni se ne kritikat plebeje na bejne mire dhe na stimu –
  lojne per ‘beteja’ te reja ne mbrojtje te ‘drejtesise’ dhe
  te ‘vetingut’ qe po e ‘saboton’ Rama,kryeminister.”. Kjo
  eshte deklarata e fundit e zotit Vasili,sigurisht e vene ne
  thonjeza per aresyen e thjeshte se ky Vasillaqis gjithmo-
  ne ben te njejten deklarate, e pse te mos e ia shkruaja
  une paraprakisht qe te mos lodhesh zoti Vasillaqis …!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*