Raporti i Gallup, Manjani: Po çojmë vendin në shpopullim, shteti është në drejtim të paditur!

June 11, 2017 10:35

Raporti i Gallup, Manjani: Po çojmë vendin në shpopullim, shteti është në drejtim të paditur!

 

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e konsideron alarmant një raport të publikuar nga Gallup International, sipas të cilit 56% e shqiptarëve duan të ikin nga vendi, duke u renditur pas Sierra Leones dhe në të njëjtën shkallë me Haitin.

Sipas Manjanit, vendi po shkon drejt shpopullimit.

Alarmante! Po çojmë vendin në shpopullim!

Dërdëllisim kot në politikë. Shteti është në drejtim të paditur!

Gërr mërr pa kuptim! Politika po përzë njerëzit nga vendi i tyre! Nuk jemi në luftë me askënd! Kërkohet siguri, mirëqenie e shpresë. Asnjëra nuk garantohet!

Turp e faqja e zezë, për të gjithë ata që drejtojnë! Ky është dështim!

Kjo politikë quhet ANTI-KOMBËTARE!”, shkruan Manjani.

June 11, 2017 10:35
Komento

3 Komente

 1. Liri June 11, 11:05

  Mos e mbyllni listen me Jamaica tregoni pak edhe Italine. Me siguri edhe atje qeveris Rama,,,,

  Reply to this comment
 2. kaloresi i leshelise June 11, 12:46

  ti manjani dhe te tjere jeni rrufjane fodulle.atehere,sipas teje ta ndalojme te drejten per qarkullimin e lire te njerezve,mbase ta ka qefi te mbyllim kufijte si dikur.?levizja per punesim eshte dhe do te jete edhe kur shqiperia te prodhoje raketa kozmike.njerezit synojne te jetojne atje ku eshte me mire per ta,ku rroga eshte me e mire.po pse,vetem shqiptaret shkojne?ka plot italiane rumune kroate hungareze,etj(vende antare te be)qe jetojne,punojne ne vende te tjera.mos do te thote kjo se eshte fatkeqsi?per ne problemi eshte qe nukpo veme mend dhe u japim pushtetin atyre qe 25 vjet e rropen,vodhen,keqperdoren popullin,pushtetin ligjin per interesat e tyre.dhe nje nga keta jeni edhe ju personalisht qe merrni pozicionin e profetit dhe jepni mend.po kur ishe minister ia qave hallet te varferve?cfare u zgjidhe ti dhe partia juaj?asgje.dhe kerkoni te beni si kurva e ndershme.a e di qe leshtelikes po blejne votat ne shijak me 100 mije leke te vjetra?ku i gjeni leket?do te behet edhe ajo qe thua zotrote,por do kohe,atehere kur ti ,leshtelikistet,pedet,me leke te mos blini votat,por ti investoni per te hapur vende pune,jo ti fshihni parate nen dysheke,ne offshore,se do vije koha te beni si te ai filmi:-na,haje ti,vetem keta mos e marrin.

  Reply to this comment
 3. Besoj June 11, 17:42

  Personi me i paskrupull, dhe pengues i hapur i Reformes ne Drejtesise, per interesa te Likes, dhe tani flet per shtetin……sikur nuk ishin ata qe nuk i dhane asgje ketij populli, por vetem e vodhen ate me bllocke ne dore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*