Izeti, Zeni dhe droga / Dëshmia që do përfshihet në Komisionin Tahiri

March 29, 2018 10:55

Izeti, Zeni dhe droga / Dëshmia që do përfshihet në Komisionin Tahiri

Dje deputetja Ermonela Felaj ka deklaruar se do hetohet një akuzë e Izet Haxhisë për Shkëlzen Berishën për trafik droge.

Bëhet fjalë për një nga intervistat e Haxhisë në DITA, ku ai flet gjerèsisht për raportet me familjen Berisha.

Kjo dëshmi e tij është përmendur edhe në një raport të OSBE në shtator 2015.

Asokohe, ish-kryeministri Sali Berisha i dërgoi një letër ambasadorit të OSBE në Tiranë Florian Raunig.

Pas kësaj, Haxhia dha detaje mbi dëshminë e tij duke përmendur emra dhe rrethana konkrete.

Berisha dhe Raunig

I shkruante Berisha, Raunig-ut:

“Ne raportin tuaj ju shkruani se: “Shkelzeni eshte akuzuar publikisht per trafik nderkombetar droge nga Izet Haxhia, i cili eshte i denuar per vrasjen e Azem Hajdarit”. Mirepo, si per te qendruar ne anen e Izetit, ju ne raport nuk citoni faktet e botuara po ne media, te cilat deshmojne se Izet Haxhia, vrasesi i Azem Hajdarit, eshte denuar kur une kam qene ne opozite, me 25 vjet burg mbi bazen e deshmise dhe fakteve te paraqitura nga Sali Berisha nepermjet ambasadorit te SHBA para prokurorit nderkombetar te caktuar per kete çeshtje, dhe se ai prej 13 vjetesh ndodhet ne arrati.  Ai tani, ne vend qe te paraqitet per te vuajtur denimin per vrasjen e shemtuar, duke menduar se mund te lehtesoj denimin, ben shpifje dhe trillime per llogari te kundershtareve te mi, sipas te cilave Shkelzeni ne moshen 17 vjeçare, gjimnazist, paska qene trafikant nderkombetar droge. Ju per shkak te anesimit tuaj nuk keni pasqyruar ne raport as pergjigjen qe vet Shkelzen Berisha, i ka dhene publikisht akuzave te vrasesit ne arrati Izet Haxhia.

Po çfarë ka thënë në fakt Haxhia në intervistën në DITA për të cilën bëhet fjalë në materialin e OSBE dhe për të cilën deputetja Felaj thotë se do ketè një hetim parlamentar nga komisioni që u ngrit për ish-ministrin Tahiri.

Shkëlzeni njhet për jetën luksoze pa patur asnjë punë të njohur

Tekstualisht, në një përgjigje për pyetjen se “si i ka patur raportet me familjen Berisha”, Izet Haxhia ka thënë:

“…Raportet kanë qenë korrekte. Fëmijët kanë qenë të vegjël, vajza ka qenë pak më e rritur. Unë shkoja e merrja në shtëpi edhe gjatë kohës kur nuk ishte President. Kemi shëtitur gjithë Shqipërinë bashkë. Shkëlzeni në atë kohë ka qenë i vogël, por që atëherë ka pasur ato prirjet për luksin, i kishte qejf lekët.

Tregoj vetëm një rast që vitin 1997, në muajin Janar e kujtoj edhe datën, në 28 janar, te stadiumi Qemal Stafa ka marrë nga një trafikant droge rreth 30 milionë lireta.  I ka thënë që më duhen për një ndërtesën e dajës së tij, që po ndërtonte te Blloku. Atë e njihja, e kisha edhe mik edhe pse nuk e dija në atë kohë që merrej me trafik droge.

Emri nuk ka shumë rëndësi sot, po të doni edhe e them. Dua të them se që në atë kohë Shkëlzeni ka pasur qejf lekun. Edhe disa herë ka transportuar nëpërmjet makinës që përdonte familja, edhe heroinë. Dhe aty ka marr shuma parash…”

Pas letrës që Berisha i dërgoi OSBE, Haxhia dha detaje mbi dëshminë që kidhte dhënë në intervistë.

Fatmir Rama i njohur si Miri i Xhikes, vrarë në 2003

I pyetur nga DITA për emrin e trafikantit, ai tha duke iu drejtuar Berishës:

“Së pari, unë atë që kam thënë për të birin kanë qenë plotësisht të vërteta. Kam qenë dëshmitar vetë në distancë kur Zeni ka marrë 30 milionë lireta nga Miri i Xhikes tek stadiumi “Qemal Stafa”. Plus do të shtoja edhe diçka tjetër për Zenin; çfarë e lidhte Zenin e “vogël” me Fitim Gërxhalliun e firmës “Gjallica”?

E pyes babë Saliun: A kishte dijeni që Zeni shoqërohej me Fitimin? Apo nuk e pa as Fitimin kur ishte i ftuar personal i Zenit në festimet e 28 Nëntorit në darkën që jepnit ju o Salë Mashtruesi. Po qe se edhe këtë e quan gënjeshtër, të hapen arshivat e TVSH dhe shifni kronikën se më ke shoqërohej Zeni jot i dashur. Ka pas nuhatje për lekët ai Zeni jot që kur ishte i vogël, Sali, nuk duhet ta mohosh. E nisi me trafikantë droge e pronare firmash piramidale dhe e bitisi me trafikantë armësh”. 

Më shumë rreth kësaj teme mund të lexoni sot në DITA versioni print.

*******

Intervista e plotë e Haxhisë ku ndodhet dëshmia për Shkëlzenin mund të lexohet KËTU

Përgjigja e Shkëlzenit dhe replika e redaksisë mund të lexohet KËTU

Letra e plotë e Berishës për ambasadorin e OSBE mund të lexohet KËTU

Përgjigja e Haxhisë për letrën e Berishës mund të lexohet KËTU

 

March 29, 2018 10:55
Komento

34 Komente

 1. kaqi i vertete September 14, 17:15

  vini re se si me shume dinakeri Berisha hiperbolizon akuzen e truprojes se tij familjare.

  kete e ben me qellim qe deshmia e ketij truproje te duket e genjeshtert

  dhe nese lexon vetem letren e Saliut ashtu vertet duket.

  Po kur lexon origjinalin, kupton realisht ji vetem te verteten e Shkelzenit po edhe te vertetn e Saliut: qe ky marifetxhi plak eshte nja Jago i ndyre dhe i peshtire

  Ju djegte shpirti ne ferr

  Reply to this comment
 2. predator September 14, 17:18

  po per ate qe thote Izeti per 14 shtatorin ke ndonje pergjigje o Sali?

  Nga gjithe akuzat qe te ka bere njeriu yt me i afert, kjo e Shkelzenit eshte me e pakta.

  Ke dhene urdhera per vrasje e shkaterrime o qen

  Reply to this comment
 3. alushani September 14, 17:19

  shkelzeni eshte cun i paster
  Milionat i ka bere me djersen e ballit packa se nuk dihet cfare pune ben ky djalosh
  Merrni shembull nga Shkelzeni o rinia e Shqiperise
  Merrni shembull nga Saliu o baballaret e Shqiperise
  Kuku, sa te mjere qe jemi

  Reply to this comment
 4. protesilahu September 14, 17:24

  Raport qe bazohet ne thashetheme,nuk mund te quhet i besueshem bile eshte i denueshem,populli pret nga institucionet demokratike nderkombetare,raporte serioze dhe me vlere per dekriminalizimin e klases politike,por me c’po shohim e degjojme edhe ato kane rene ne batakun e shoqerise shqiptare,prandaj populli qe e ndjen dhe provon zhgenjimin po ja mbathen per ne perendim.

  Reply to this comment
  • aladin September 14, 17:31

   tjeter muhabet raporti tjeter muhabet ky i deshmise se izetit
   izeti eshte deshmitar i atyre qe thote
   nuk ka prokurori ne bote qe anashalon nje deshmitar sic po ndodh ketu
   raporti ka dhe pjese te tjera
   thote pershembull qe Edi Rama ka 200 milion euro pasuri
   ka deshmi direkte per kete qe te afrohen me deshmine qe jep izeti per saliun?
   po merreni me mend cfar do behej sikur truprija e Rames te thoshte per Ramen sikur cerekun e atyre qe ka thene ky izeti per Saliun.
   perfytyroni cfare furtune do bente saliu, klani i Frangajt dhe mediat e tjera
   zot i madh zot sa force duhet me duru keto padrejtesite e “demokracise”

   Reply to this comment
 5. besnik September 14, 17:28

  me cfare te drejte i thote vrases ne arrati Izet Haxhise ky pleh?
  po gjithe dynjaja e di kush e vrau azemin dhe kush ia perdhosi kufomen?
  Ore sperme beogradi po pergjigju per ato qe thote ky truproja yt per krimet e tua?
  Ai inkriminon veten duke deshmuar mor legen burre
  po kur nuk ka burra ky vend, kur paguan kot prokuror e gjykatesa vetem per korrupsione, mire na i ben

  Reply to this comment
 6. Lini September 14, 17:30

  Izet Haxhia, vrasesi i Azem Hajdarit, eshte denuar kur une kam qene ne opozite, me 25 vjet burg mbi bazen e deshmise dhe fakteve te paraqitura nga Sali Berisha nepermjet ambasadorit te SHBA para prokurorit nderkombetar te caktuar per kete çeshtje, dhe se ai prej 13 vjetesh ndodhet ne arrati.Sa kom qesh ,sa kom qesh ,sa kom qesh!Kudo pas bemave te krykrimit Berishe na del nje pseudoambasador te cilet kryekrimi i djeg vetem ne rast rreziku e kercenimi direkt per vehten e familjen!Me habit nje fakt si nje njeri qe per nga sherbimet eshte mbi ambasadoret perse nuk i urdheron tek e fundit qe ta ekstradojne I.Haxhine ose ta ftojne per ndonje gjah me anen e ndonje cubi qe eshte ne Turqi e te mbyllet edhe kjo deshmi e fundit persa i perket krimebe shteterore te kryera deri me tani .Rrofte miqesia Shqiptaro-Kineze !

  Reply to this comment
 7. eli-tiv September 14, 18:06

  ….edhe trafikant droge eshte i biri i saliut…??? hajdut e vrases eshte e vertetuar…jemi te sigurte..

  Reply to this comment
 8. lis dushku September 14, 18:26

  Sipas Izetit,Zeni i vogel ka qene vetem transportues kombetar heroine me makinen e babajt.Itinerari;Tirane-Vlore e kthim.

  Reply to this comment
 9. SuloKapedani September 14, 18:55

  Kur goditet egersira ,merr vrull per kunderpergjigje dhe ja egersira e shpellave si vepron pa din e iman thote populli,kurse dite me pare kritikonte Ramen se i kundervihet te medhenjeve te botes.E shikoni fytyren e poshter te shqiptareve,ja ky eshte monstra qe na poshteron kombin.

  Reply to this comment
 10. Besi September 14, 20:07

  Ec aty sali Berisha, i paske dhene nje pergjigje qe ta kane zili tere politikant pushtetaret dhe vete OSBE.
  Kesaj i thone te shkoi vlera te i zoti dhe njekohesisht verteton se nuk ta ha kurre qeni shkopin

  Reply to this comment
 11. Hurma Arabie. September 14, 21:34

  Kriminel Saliu, ato cfare jane thene dhe cfare ka bere Shkerdheni yt, jane nje hic para menxyres e katraures qe u ke shkaktuar shqipareve. Pas gjykimit tend qe nuk do te jete i vonuar, do te takoheni me familjen ne burgun pa qera (por qe paguhet nga takasat e qytetareve ku i ke shtypur vrare e tradhetuar) ai me numer 313, gjeja e pare qe do mesoni aty, do te jete “loja” kapja e sapunit ne dush, me instruktor Zani Caushin. Tung.

  Reply to this comment
 12. orli September 15, 08:47

  Dita!pyeteni salen,çfare lidhje ka patur shkerdheni qe se bashku me Gani Dizdarin ne 97-en para se te mbyllej “gjallica” ne Vlore kane shkuar me fugon dhe kane marre “dokumentet” e gjallices(sipas ganiut qe na e ka treguar te bar nikolino) per mendimin tim vetem 4-5 persona si puna e Izetit po te dilnin e te deshmonin vetem te vertetat per saliun nuk do kishte gjin gjon ne bote qe mund ta shpetonte nga burgimi i perjetshem dhe si rezultat nga sapuni 15-esh i kavajes…

  Reply to this comment
 13. orli September 15, 08:48

  ..gjithashtu sa vjeç ka qene sy peshkaqeni!

  Reply to this comment
 14. Mark .uk September 15, 09:59

  Bejani nje kerkes prokororis per cfar bertisni si ju si ata komunistet qe nga viti 1990 te tilla gjera thuani.Ose perndryshe rruajani menermethanen.

  Reply to this comment
 15. XXL September 15, 10:20

  Domethenia e jashteqitjeve te menderosura te Sal-bashibuzukut kuptohet me kuiusjet e jargavitjen e Mar-ka-uk-ut, qe mendon e shkruan si ne kohen e bishtukut.Vereni sa i drejte eshte Sal-uk-ari-bisha qe perkund te verteten me dy gishta.Ne njeren ane thote se nuk besohen fjalet e I.Haxhise ne arrati “kunder meje e femijeve te mi”,por besohen fjalet e Zaganit ne arrati kunder armiqve te tij.Per kete sharlatan-rrumpalle dallkauket behen fli, i futen ne prapanice e ne gji..

  Reply to this comment
 16. Edi September 15, 11:06

  Nje pyetje z mero baze…..sa kam lezuar ne gazeten dita dhe tema eshte thene dhe deklaruar edhe nga familjaret se azem hajdarin e ka vrare Fatmir haklaj pyetja ime eshte a mund ta vertetosh o vertetoni ato qe vet Ju shkruani neper gazetaa tuaja

  Reply to this comment
 17. Populli September 15, 12:33

  Ai qe beri pocen i vuri edhe bishtin per mos e djegur zjarri kur t’a heqi. Edhe Saliu mundohet t’i vere bishtin poces se hajdutrise se djalit dhe vajzez. Shikoni: A ka then me pare Saliu se Izet Haxhia eshte vrasesi i Azem Hajdarit ? E thot tani kur Izeti tregon mekatat e Saliut si dhe mban pergjegjesi per vete. Kur e dinte se vrasesi ,apo pjesmarres ne vrasje ishte Izeti ,pse nuk e denoncoi qe ate moment kur beri thirrje per grushtin e shtetit po e vuri ne krye te grushtit te shtetit ? Pse nuk nderhyri per 8 vjet qe policia Turke t’a sillte ne Shqiperi e t’i behej qygji? Premtoi se c’eshtja “Hajderi dhe 2 prilli do zgjidheshin me ardhjen e tij ne krye te shtetit. As 2 prilli i shkodres nuk u permend ,as Azem ” trimi ” nuk u zu ne goje pa le te rihapej gjyqi. Po me se i ndertuan vilat Argita e Shkelzeni? Dhe jo vetem keta. Po Bodja i Devollit qe ishte pa shtepi kur erdhi ne Tirane ,si u be ministri me i pasur i Ballkanit ? Ende n’a merr per budallenj Saliu ne popullin qe e njohim me dhemb e dhemballe ? Mire ambasadori qe nuke njeh mire ,po as populli nuk e njeh? Jo mor Saliu i Vicidolit te gjitha ato qe shkruhen ne raport jane te verteta per ty dhe pushtetaret e tjere……. Ju shini se ka vdekur drejtesia. Kush do bej drejtesi Bylukbashi ? Halimi ? qe duken se i kane ende buzet me qumesht per nga menyra si flasin e argumentojne ? Kush flet per kriminele Lulzimi . ? kush flet per hajdutllek Ristani i denuar? Po Fatmir Mediu qe na qenka denuar 4 vjet ne ITALI pse nuk permendet nga SHqupi ? Jo mor jo,nuk beni dot shtet ju. Shtet beri kush beri dhe te merrte ymrin po te shkelje mbi shtetin .

  Reply to this comment
 18. MH February 10, 14:13

  protesilahu.
  Te kuptoj drejte.Por nese marrin te gjithe me aktivitetin e trafikimit te bimeve narkotike.Ta garantoj qe do te binte cmimi.Si brenda vendit ashtu dhe jasht vendit.

  Reply to this comment
 19. Adih February 10, 14:47

  Lereni rehat Sali Berishen ,ai eshte ne stres galopant .

  Ka ne kurriz Haklajt. (private)
  Ka ne kurriz drejtesine .(Shtetin)
  Ka ne kurriz popullin ,qe e shkaterroi kete vend .
  Ka ne kurriz te gjithe pronaret ,qe ja vodhi pronat , e u tall me to , ,ne menyren me makabre ,duke e quajtur vehten te djathte ,ish karjeristi me i madh ne PPSH ??? .Ka ne kurriz , ish te burgosurit politike
  Ti leme vrasjet mbrapa shpine , gerdecat e vjedhjet qe e akuzon jurist Karaj e tj. E shkaterroi kete vend dhe sbehet me , me ndertimet pa leje ,dhe duhet nje eskavator i madh ta rrafshoje ,per te ardhur ne gjendjen e me parshme natyra ,qe zoti na i fali e dhuroi aq te bukur ,ku ky qen e shndroi si nje hale te gjithe teritorin .Ku me keqeardhje vazhdon edhe me kete te gjatin edhe sot ,(Piktorin e deshtuar ) , shkaterimi i natyres pa plan ,sidomos me bregdetin . E shkateruan kete natyre ,sinqerisht ,kam dhimbje . Gjynahet jane tmeresisht brutale e te dhimbshme . .Cdoni me shume ? Eshte i rrethuar me te gjitha pislleqet qe ka bere .
  Nje gje eshte e vertete ,sic thote populli ,kur jevgu behet pashe , vret te jatin. E kjo e verteton fshatarllekun e kesaj familje ,kur populli po vuan ,per mbijetese ,ai Shkelzeni ,pa punuar as edhe nje dite , shkon dhe reklamon foto ne te gjithe boten ,ne plazhet me te shtrenjta ,ja une jam fshatari nga tropoja , eshte fshatar trim budalla , e indirekt i thote popullit me ironi ,Hani mut (me falni per fjalorin) ,une jam pashai dhe fshatari nga vucidolli i Tropojes ,bej qejf me leket e gjakun tuaj ,o kokpalare ????
  Prandaj lereni rehat kete familje , te rrethuar nga te gjitha anet ,per te dhene llogari , shteterore dhe private ,per zullumet qe kane bere .Si e shkaterroi ky kete vend ,sinqerisht eshte zor te gjesh nje te dyte ,ne te gjithe rruzullin toksor .. Sinqerisht ,po te ishja une ,do beja vetvrasje ose do kishja luajtur menc. Te forte paskan qene ??????

  Reply to this comment
  • Bureto March 29, 14:22

   Jo, nuk janë ata të fortë, por është shteti i dobët, sepse shqiptarët vetëm shtet të së drejtës (ligjor), nuk duan pa le t’ua q…nënën Saliu dhe gjithë skota e demokomunistave të pas ’90. E kanë hak, se po të donin , do të mbushnin rrugët spontanisht pa i thirrur njeri, e jo të turren me kuç e me maç, kur i thërret hamshori i rradhës, qoftë ky Saliu, Rama apo Meta, për intreresat e tyre, por jo për drejtësi. Shqiptarët u mësuan të durojnë. Duruan 40 vjet diktaturën dhe kishte justifikim, sepse diktatura të bënte gjëmën deri tek brezi i tretë. Po sot kujt i tremben? Ku janë intelektualët, ku janë idealistët etj. që kanë një zë publik? Pse nuk i bëjnë thirrje popullit të ngrihet në këmbë jo për të bërë “revolucionin” alla Sali, por protesta paqësore masive e të pandalshme , deri sa vendi të pastrohet më në fund nga kjo e keqe e madhe që ka kapluar vendin, e që është PANDËSHKUESHMËRIA e zullumqarëve. Shembulli i Francës në fillim vitet ’70, solli rithemelimin e Republikës dhe u konstituua ajo që sot quhet Republika e V, në të cilën bëhet i mundur nga policia, ndalimi i presidenti të parafundit Sarkozi. Ku Sarkozija e ku Salija nga bëmat! Por ja që në Republikën tonë të bananeve Saliu dhe spurdhjaku i tij, na tallin e na përqeshin dhe ne bëjmë sehir dhe mastutbohemi nëpërmjet komenteve në masmedia. Shyqyr që, falë teknologjisë, na është dhënë dhe kjo mundësi. Por, fatkeqësisht kjo është e pamjaftueshme deri në dhembje.

   Reply to this comment
 20. Drashovica February 10, 15:14

  Me godit bazat ekonomike te krimit si fillim, duhet shiku mbrapa prapavijat politike qe i mbeshtesin Ne Shqiperi i gjithe krimi dhe korrupsioni ka baze te fuqishme politike.
  Politika shqiptare 27 vjecare eshte e mbushur me krime te shumta te gjitha !
  Mbrapa cdo qendron Politika ! Mbrapa cdo deshtimi qendron Politika ! Mbrapa cdo mashtrimi ekonomik me pasoja te renda per publikun shqiptar qendron Politika! Mbrapa cdo krimi ordiner,me afera te ndryshme, me tokat rruget, spitalet ,pronat,vjedhjet, mashtrimet,vrasjet, analizat mediatike,televizive dhe gazetareske, qendron Politika dhe politikanet !
  Keta per 27 vjet ndertuan tempullin e tyre te drejtesise llalljane, qe nuk i prekte dhe nuk i prek, sikur te kene kryer edhe krimin me te rende dheme ordiner !
  Pra jane me te paprekshimit. Shqiperia nje vend i vogel mund te jete vend unikal ku Politikanet nuk denohen edhe pse ka fakte qe ata kane kryer krime te shumta dhe abuzime me funksionet qe kane patur dhe sherbyer !
  Faktet jane aty te regjistruar me ze figure, rezultatet e deshtimit jane aty mund ti shikosh per 27 vjet me radhe !
  Lista e krimeve te renda fillon me 1997, dhe vazhdon e gjate, deri ne 2018, kudo do te shikosh “SKEMA MASHTRIMI” e mbara ketyre skemave te mashtrimit si zakonisht mbrapa qendron POLITIKA dhe Politikanet e mbrapa tyre PUSHTETI I KATERT- media dhe ushtria e analisteve !
  E turpshme e dhimbshme dhe tragjike per POPULLIN SHQIPTAR !
  27 vjet DRAME ku luajne te njetit aktore LIFE !

  Te njetet fytyra por tashme te plakura e te cmendura per para dhe pushtet personal, te etur per gjak si shushunja mbi kurriz te Popullit shqiptar !

  Reply to this comment
 21. bakteria kanceroze ne trupin e Shqiperise ka kte surrat shpellari February 10, 15:45

  pothuaj te gjitha Ambasadat ne pushtetin
  e shpellarit islamutit salih abdurrahman brrrisha pri vicidoli , kan pasur nji veprimtari te jashtligjeshme ,te angazhuar direkt dhe perdorur ambasadat ne nji Baze trafiku ,me droge ,prostitucion ,tregeti femijesh ,tregeti armesh ,kudo te lidhur me organizata kriminale ,islamistesh e organ. terroristesh , nderkohe qe Bota ,e cila i di te gjitha kto , mbyllte syt ,per ti rrasur sa me thelle ne mut ,sepse keshtu arrinin me mire qellimet e tyre vs Shqiperise .Prandaj akoma sot ,i mbrojne nga Ligji e shteti Shqiptare ,nderkohe qe salih badurrahman brrrisha duhet ti jepet per hetim Gjykates se Hage-s ,per krimie jo vetem kunder njerezimit .

  Reply to this comment
 22. valentina February 10, 17:45

  Per te gjithe ju komentues te Gazetes Dita qe me te drejte ndjeheni te revoltuar nga bemat e ketij anderthali te shpellave te vicidolit kur nuk ka lene gje pa bere per te shkaterruar kete vend te bukur, por per te qene asnjeanes dhe te sinqerte duke treguar se e doni me te vertete vendin tuaj do ju sugjeroja me dashamiresi te lexonit me kujdes komentin e DRASHOVICA,qe duke u marre me te shkuaren e erret dhe shkaterruese te politikaneve tane per gjate 27 viteve ku kane mbuluar krimet e njeri-tjetrit dhe te mos i japin te drejte ketyre qe na qeverisin sot dhe neser djalli i vicidolit te zevendesohet me djallin nga tirana.

  Reply to this comment
 23. alfons March 28, 21:42

  “Djallit” nga tirona i rruan k………et”valentina o”qe po shkermoq zhdrejtesine me pune kolosale ku si qenq e ku si tiger dermoj nano komarxhiun dhe po ve ne fronke sal kanunin lani gojen se deri tani nga kombinati i baltes ma de in sali vetem nje krim i ka dale kollozit shtat gjate i faktuar dhe ta mbaje me shendet ESHT KAPUR GAFIL ME FIGURE TE PLOTE TE BESUESHME “TE DENUESHME”lakuriq ne plazhet gjermane DROPI THON GREKET TURP THON SHQIPTARET KY AKT KAQ I “RENDE ” i kalon krimet e salrave lulreve medinjve shkerdhenve like florinjve ndaj dhe valentinoa komentus ka shum e shum te “drejte”se do shtet me njeres djall me brire e nje qe na “turperon “kur del lakuriq ne plazhet e botes pavaresisht qe tani me, u fshi nga lista turp se po dalin lakuriq femra e meshkuj bashke

  Reply to this comment
 24. alphade March 28, 23:24

  Shenim: E mbani mend qe per investigimin e vrasjes se
  Trebickes,Berisha,ky mafioz i regjur,solli gjoja nga SHBA-
  ja nje ekspert te FBI- qe vetem shpinen i pame ketij eks-
  perti por jo fytyren dhe Ai “konkludoi” hetimin se Trebicka
  ishte vrare aksidentalisht,idem Olldashi, etj.etj. qe tashme
  opinioni publik shqiptar eshte i njohur me dhjetra e qindra
  vrasje te bera drejtpersedrejti me urdherin e Qoftelargut
  Vicidolas.
  Z. Berishovic,ashtu si djali yt ,17 vjecar,ishte edhe Elvis Roshi i Kavajes po Ti e mban mend shume mire se c’i pununoi banda jote atij duke mos i lene kusur dhe duke
  fsbrikuar genjeshtrat me monstruoze kunder tij.Ndersa
  djalin tend 17 vhpjecar e ben “femije” .Megjithate ,sado te
  perpiqesh te genjesh,te mashtrosh,te trillosh,te shpifesh,
  te shtremberosh faktet ,Ti dhe djali yt nuk i shpetoni drej-
  tesise. Shkelzeni yt pa dashje e zbulon vete veten kur
  thote se per nje vit apo dy nuk me kujtohet ka paguar
  50 milion leke taksa. Ne kete rast konkret,pyetja eshte shume e rhjeshte,ku punoi djali yt qe iu ka dashur te pa-
  guaj 50 milion leke taksa ?! Ne deklaratat tuaja,zoti Beri-
  sha vete inkriminoni veten tuaj kur thoni se ” Per drogen
  ne Lazarat ishte nje vendim i imi politik” apo rasti me fla-
  gerant kur i pohoni gazetares Eni Vasili ? se “Kisha ven-
  dosur te shtija vete me pushke shnaipere per te vrare
  kryetarin e PS…” Ju jeni as me pak dhe as me shume nje
  KILLER i tipit AL Capone….! Por, sic thote populli, kur nje
  qeni si Ti i vjen ngodhja shkon e ben shurren te dera e
  xhamise apo Kishes…! I tille je edhe Ti dhe banda mafio-
  ze qe Ti drejton qe prej 27 vjetesh rremuje,anarkie,rrum-
  palle. Shkurt historia e Shqioerise kurre deri me sot nuk
  ka njohur nje antishqiptar me te madh se Ti,nje tradhetar
  qe Esat Pashe Toptani do ju kishte zili per nga shitja e in-
  teresave te adheut, nje kryehajn,kryekriminel,kryemafioz
  te kategorise tende. Mbi bazen e te krimeve qe bien mbi
  qenien tende meriton denimin kapital por me qe kete de-
  nim kspital ju e keni shkrire atehere burgimi i perjetshem
  megjithese eshte shume pak per juve si dinasti perseri
  do te ishte nje fare ngushullimi per te te gjitha ata qe kane pare me syte e tyre ligesine tende ne gen.

  Reply to this comment
 25. Kris 1 March 29, 02:34

  Shkelzeni dhe Tahiri jane dy ceshtje te vecanta kriminale por qe i lidh vetem malli droge.Neqoftese Izeti ka dijeni se te dy kane pasur lidhje kriminale duhet te thirret ne rast te kundert e con ceshtjen Tahiri dhe ceshtjen Berisha ne kalendat greke.Thirja e izetit eshte Idjotesi apo nje veprim rilindasi shejtan budalla?

  Reply to this comment
 26. Arbeni March 29, 09:36

  Sa here eshte ne hall pushteti, del ne skene Izeti!
  Dhe u desh te ngrihet komisioni hetimor per Tahirin qe “te kujtoheshin” ustallaret e Izetit per ate Shkelzenin?
  Kjo eshte nje tentative per te shperndare hetimet ose e thene shkurt, per ta derguar objektin e hetimit qe ka kerkuar opozita ne kalenda greke.
  Pse nuk u ngrit nje komision per Shkelzen Berishen me pare, por duhej pritur ky komisioni per Tahirin qe ti bashkengjitej? Tani “u kujtua” Izeti per Shkelzenin? C’do gje eshte e qarte, ky pushtet nuk mund ta leshoje dot Tahirin, me fatin e tij lidhet fati i kesaj qeverie. Dalja e Tahirit ashtu si eshte, pra ingranazhi kryesor i trafikut droges ne Shqiperi, ben qe Rames ti shkase toka nen kembe perfundimisht. Pa ate trafik droge ky pushteti sotem nuk do kish asnje dite jete.

  Reply to this comment
 27. Bureto March 29, 14:39

  Jo, nuk janë ata të fortë, por është shteti i dobët, sepse shqiptarët vetëm shtet të së drejtës (ligjor), nuk duan pa le t’ua q…nënën Saliu dhe gjithë skota e demokomunistave të pas ’90. E kanë hak, se po të donin , do të mbushnin rrugët spontanisht pa i thirrur njeri, e jo të turren me kuç e me maç, kur i thërret hamshori i rradhës, qoftë ky Saliu, Rama apo Meta, për intreresat e tyre, por jo për drejtësi. Shqiptarët u mësuan të durojnë. Duruan 40 vjet diktaturën dhe kishte justifikim, sepse diktatura të bënte gjëmën deri tek brezi i tretë. Po sot kujt i tremben? Ku janë intelektualët, ku janë idealistët etj. që kanë një zë publik? Pse nuk i bëjnë thirrje popullit të ngrihet në këmbë jo për të bërë “revolucionin” alla Sali, por protesta paqësore masive e të pandalshme , deri sa vendi të pastrohet më në fund nga kjo e keqe e madhe që ka kapluar vendin, e që është PANDËSHKUESHMËRIA e zullumqarëve. Shembulli i Francës në fillim vitet ’70, solli rithemelimin e Republikës dhe u konstituua ajo që sot quhet Republika e V, në të cilën bëhet i mundur nga policia, ndalimi i presidenti të parafundit Sarkozi. Ku Sarkozija e ku Salija nga bëmat! Por ja që në Republikën tonë të bananeve Saliu dhe spurdhjaku i tij, na tallin e na përqeshin dhe ne bëjmë sehir dhe mastutbohemi nëpërmjet komenteve në masmedia. Shyqyr që, falë teknologjisë, na është dhënë dhe kjo mundësi. Por, fatkeqësisht kjo është e pamjaftueshme deri në dhembje.

  Reply to this comment
 28. Danielstorm March 29, 20:34

  Te nderue lexues,komentues dhe bar-pertypes.
  .
  Qofte artikulli i Kopertines i shkruar nga z. Koperton qofte dhe nga komentet nuk ka absolutisht ndonje gje te re..ose ndonje zgjidhje..apo ndonje qe te beje me gisht ndonje fajtor.
  ..
  Nga keto rrjeshta te pafundme te artikullshkruesit dhe komentshkruesve me beri pershtypje vetem nje rrjesht te komentusit NR 8-…..LINI i cili me kete fjali ketu poshte i thote te gjitha:

  %%%%%%%

  CITOJ NGA KOMENTUESI # 8 LINI
  “”Me habit nje fakt se si nje njeri si Berisha qe per nga sherbimet eshte mbi ambasadoret dhe i urdheron ata””

  %%%%%%%

  Ne mbeshtetje te ketij komentuesi brilant do te shtoja shume fakte te pabesueshme qe kane ndodhur midis Trimit Kolonel Berishe dhe Ushtareve Ambasdore ‘te gjore”.
  .
  Me perjashtim te Rajersonit qe fshinte sumen me Berishen ( 1992-1994) me vone ishte Berisha qe ka qene me i larte ne grade se te GJORET AMBASADORE qe erdhen me vone ku 2 te fundit i perdori si leter higjenike…kuptohet me ato qe kane graduar serberishen ne 1991 dhe tani po ato emrojne ambasadore qe
  VINE SI GJENERALE
  DHE IKIN SI USHTARE XHENJO.
  ..te perdhosur nga koloneli rajersonoviqit dhe elezbiberoviqit.
  .
  Nuk po permend faktin tjeter KRIMINAL te nje ambasadori i cili kur Gjenerali Luan Hoxha ju ankua se Xeni e kish kercenuar se do ta vriste si Kosta Trebicken…Ambasadori ne vend te denonconte DJALLIN E BURRIT SHTETIT ARVIZUSE si terrorist..i jep azil nje GJENERALI GJYTYRYM…..pra
  a nuk eshte ky nje poshtrim qe keto dipllomate i bejne vete Amerikes dhe besimit qe kane shqiptaret te demokracia amerikane ?
  %%%%%%%
  Izet Haxhia do perfundoje me keq se ekspertizat e FBI per 2I janarit 2011 qe salibisha fshiu SEKRECIONET..sepse po merret me Tema Teper Ordinere..
  NESE KA TEME NR 1 PER SALIKRIMINELIN
  ESHTE URDHERI I TIJ PER TE BOMBARDUAR AMBASDEN AMERIKANE
  QE MBETI NE TENTATIVE DHE SULMI NDAJ GARNIZONIT
  GJERMAN NE RINAS QE ESHTE 1001% I FAKTUAR NGA 6
  DREJTIME TE NDRYSHME ( NJE NGA KETO ESHTE DHE IZETI QE ESHTE FRIKSUAR KOHET E FUNDIT SI KOSTA TREBICKA)
  PRA THJESHT NGA KY RAST POR DHE TE PAKTEN 10 RASTE TE TJERA TERRORISTE TE KRYER NGA BERISHA DUHET QE:
  1-KY KAPERTONI I DITES QE KA SHKRUAR KETE KOPERTINEN
  2-KOMENTUESIT ANONIME OSE JO DUHET TE DENONCOJNE
  QARTE
  SAKTE
  FORT
  POLITIKEN E DYSHIMTE ANTISHQIPTARE TE SHTETIT AMERIKAN DHE BASHKIMIT EUROPJAN RRUFJAN VETEM ME NJE FJALI TE VETME:
  .

  PSE MOJ AMERIKE DHE EUROPE
  NA FUTET NE GROPE.
  .PSE MBRONI SERBERISHEN TUAJ
  DUKE PERDHOSUR NJE KOMB TE TERE….

  TUNG

  Reply to this comment
 29. Syrja Qarri March 31, 01:59

  Edi Rama ka te dtejte. Shqiptaret jane K….ra qe ngrihen vetem per te share Berishen, a thua se i kane te gjitha punet ne terezi. Sa here qe Merua tall menderen ( merr dhe pagesen e majme) shqipot harrojne qe jane pa pune, pa buke, pa shprese por ama te gatshem t’i pergjigjen thirrjes s partise per te dermuar armikun neper portale.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank