Raporti i panjohur i Prokurorisë për Olldashin: Nuk ishte vetëm në makinë

December 1, 2018 10:27

Raporti i panjohur i Prokurorisë për Olldashin: Nuk ishte vetëm në makinë

Pak ditë më parë u mbushën pesë vjet nga vdekja e deputetit dhe ish-ministrit Sokol Olldashi. Edhe pse një ngjarje që u vulos si aksident, ajo nuk u zbardh asnjëherë e plotë.

Versioni zyrtar i policisë ishte se ish-deputeti ka qenë i vetëm në makinë dhe ka humbur jetën.

Sot botohen për herë të parë dëshmitë që kanë dhënë përpara oficerit gjyqësor të gjithë personazhet që kishin dijeni apo lidhje me ngjarjen.

Deputeti Igli Cara si një mik i ngushtë i Olldashit ka shkuar i pari bashkë me shoferin e ish-deputetit dhe një biznesmen të afërt në vendin e ngjarjes përpara policisë.

Këtu gjendet dëshmia e një punonjësi policie i cili është shprehur se në makinën e deputetit Igli Cara ka parë një femër që rrinte fshehur në vendin e pasëm të makinës.

Ky person ka qenë në shoqërinë e viktimës. Me gjasa është ajo që ka telefonuar deputetin Cara nga vendngjarja dhe ky ka telefonuar policinë vetëm pasi ka mbërritur vetë aty dhe ka futur në makinën e vet shoqëruesen e Olldashit.

Është krejtësisht joprofesionale fshirja e këtij personi nga hetimet e një ngjarjeje të rëndë të mbushur me pikëpyetje.

Këto dokumente publikuar sot në Dita janë botuar në librin “Vrasja e Sokolit” të sapodalë në treg me autor gazetarin Arben Rrozhani.

Igli Cara

Më poshtë pjesë nga raporti i prokurorisë për vdekjen e Olldashit:

“…Në lidhje me këtë ngjarje janë pyetur në cilësinë e personit që ka dijeni për veprën penale shtetasit Hysni Lami, Eduart Cumani, Kadri Kullolli, te tre punonjës policie, Igli Cara, deputet në Kuvendin e Shqipërisë, Bledar Begolli, Murat Bala, mjeku i urgjencës së Tiranës, Haki Sallufi dhe Lorenc Sallufi. 

Në deklarimin e tij, shtetasi Hysni Lami ka sqaruar se është punonjës policie në Seksionin e Sigurise Publike Farkë dhe në datë 20.11.2013 ka qenë në punë turni i tretë, me shërbim tek tuneli i Krrabës.

Rreth orës 21.25-21.30 sapo ka arritur tek vendi i shërbimit, para daljes së tunelit të Krrabës, Elbasan-Tiranë, ka qenë së bashku me kolegun tjetër Kadri Kullolli dhe janë takuar edhe me kolegun tjetër Eduart Çomani, që ka qenë në drejtim të mjetit të policisë tip “Chevrolet”, me targe Policia2104, kanë hipur në mjet, ku Eduarti i ka thënë atyre se kishte marrë një njoftim nga salla operative (Eklispi), nëpërmjet radios se një mjet kishte dalë nga rruga, në segmentin te tuneli i Krrabës-Tiranë, giithashtu salla i kishte dhënë numrin e telefonit me të cilin duhet të kontaktonin dhe ka qene numri 0682058590.

Në deklarimin e tij, shtetasi Eduart Çomani ka sqaruar se ka qenë në punë dhe rreth orës 21.20-21.25 është njoftuar nga salla operative (Eklispi), nëpërmjet radios se një mjet kishte dalë nga rruga, në segmentin rrugor tuneli i Krrabës-Tiranë, gjithashtu salla i ka dhënë numrin e telefonit me të cilin duhet të kontaktonte, numrin 0682058590.

Më pas ka sqaruar ngjarjen sikurse dhe deklaruesi tjetër Hysni Lami. Janë takuar me deputetin Igli Cara dhe personi tjetër është prezantuar me emrin Bledar Begolli dhe shton se kur kanë parë makinën e përmbysur dhe brenda saj një person të shtrirë, Hysniu dhe Kadriu kanë qëndruar aty tek mjeti i aksidentuar, kurse vetë ka vajtur në hyrje të rrugës së varrezave dhe ka bërë rrethimin e vendit me shirit dhe është marrë me moslejimin e personave të pautorizuar të shkonin tek mjeti i aksidentuar.

Ai sqaron se në një moment ka vënë re Bledarin të shkonte tek makina e tyre, me targë AA009GF, e përmendur më parë nga ana e Hysniut, të hapte derën e pasme të krahut të djathtë dhe e ka parë të komunikojë me një femër, ku në reflektimin e dritave të makinave që kalonin në rrugën me sens lëvizje në drejtim të Elbasanit, ka vënë re fytyrën e saj, me flokë të drejta, të gjata deri tek supet. Në këtë moment aty ka vajtur ambulanca dhe është marrë me moslejimin e personave të hynin në vendin e ngjarjes…”

k.a. / dita

*****

Raporti i plotë mund të lexohet duke klikuar KËTU

December 1, 2018 10:27
Komento

92 Komente

 1. sali bastardi November 21, 14:39

  Kurverine nuk ua solla une, ate e kemi trashgimi nga nana sheqere qe me zuri mua me vuk karaxhicin te pojata……

  Reply to this comment
  • demo November 21, 16:42

   Ajo femer eshte motra e Fatmir Mediut dhe gruaja e Celibashit. Te gjithe heshten per te shmangur skandalin.

   Reply to this comment
   • gazetar durres November 21, 16:50

    DELETED

    Reply to this comment
   • raimondi Vlonjati November 25, 21:53

    Olldashi mund te jete rasti i vetem ne bote qe humbet jeten ne nje aksident me 45km /ore …dhe me nje makine super moderne

    Kjo eshte e vecanta e vdekjes se tij, dhe kjo flet shume per ate si njeri

    Por nje pyetje kisha une, pyetje qe nuk e ben askush as nga media as nga politka,
    sepse ju duket normale qe nje politkan te kete nje makine super moderne……Sepse nqs poltikanet jane te koruptuar konkretisht ketu del , media eshte e koruptuar menderisht …

    Ku i gjeti parate ky politkan qe kishte nje makine kaq moderne ..?

    Kishte ndonje biznes ky zotnia qe perdorte kete makine ..?

    Pra, fatkeqsia jone nuk eshte politika qe leviz me makina luksoze, por Media qe behet pale me politiken dhe me artikujt e saj i ben fresk ketyre te korruptuarve
    qe perodorin parate e shqitpareve te varfer per te levizur lart e poshte te zhytur ne lluks te pamerituar

    Shteti me i varfer i Europes dhe politikanet e saj levizin ne makina super luksoze —
    Ky eshte Korrupsioni !

    Reply to this comment
   • Andi December 3, 20:21

    Po pse shpif mor ndyresire per nje njeri qe nuk asnje lidhje me kete ngjarje??????!!!!!!!!!.
    Te gjithe e dine qe kjo zonje nuk asnje lidhje me kete ngjarje dhe se burimi i ketij thashethemi te ndryre eshte ministri ordiner Saimir Tahiri

    Reply to this comment
  • prokuror November 21, 22:04

   keto deshmi jane te rendesishme
   fakti qe fshihet nje deshmitare e ngjarjes eshte i rende dhe ttregon mungesen e seriozitetit te shtetit shqiptar

   sa per dyshimet nese eshte aksident, une mendoj qe ekspertiza i ka sqaruar, pavaresisht se Dita me sa mbaj mend botoi nje ekspertize alternative nga nje figure e fizikes shqiptare si Ben Mecaj

   Sipas ekspertizës, shkaqet e aksidentit që i mori jetën deputetit të PD-së janë pakujdesia dhe mungesa e barrierave anësore në rrugë.

   Në raport përmenden edhe faktorë të tjerë që çuan në pasojat fatale të aksidentit.

   -Shpejtësia: Olldashi udhëtonte me 45 km/h. Automjeti duhet të lëvizte me shpejtësi më pak se 20 km/h.
   -Nuk ka pasur të vendosur rripin e sigurimit
   -Mungon sinjalistika horizontale
   -Nga Enti pronar i rrugës nuk janë vendosur barrierat e sigurisë në pikat kritike, shkeli nenin 14 të Kodit Rrugor.

   Eshte e thjeshte, pa rrip, vdes edhe me shpejtesi te ulet.
   Perseris: Shume e rende fshehja e nje bashkeudhetari cilatdo qofshin arsyet

   Reply to this comment
  • doni November 24, 13:57

   Rripin nuk e ka pas vene?

   e thjeshte pse

   Sepse ajo qe kishte ne makine nuk e bente dot ate qe po bente me rrip te vene

   Shqiperia eshte e mbushur me femra qe ua marrin ne goje politikaneve dhe miqve te tyre biznesmene

   Per fat te keq, kjo eshte shoqeria jone

   Nje shoqeri qw ankohet se po ua marin shpirtin politikanet dhe ata qe mbajne ata afer. Por nga ana tjeter ua merr ne goje atyre dhe eshte gati te shes trup, e dinjitet vetem per te patur ca therrime nga ato qe ata vjedhin

   Te mos na vije keq fare: Jemi shoqeri derrash me kollare dhe kurvash qe nuk kane as gjysmen e moralit te atyre prostitutave ne rruge.

   Te cilat te pakten e kane pranuar qe jane te tilla

   Reply to this comment
  • ELIOT December 1, 12:43

   SE ISHTE ME NJE FEMER NUK ESHTE KRIM EDHE BILL KLINGTON BERI DASHURI ME STAGIEREN POR ISHTE PRESIDENT SHUME I MIRE …..JACK CHIRAK FLENTE CDO NATE ME NJE GRUA TE HUAJ …DITEN QE U BE AKSIDENTI I PRINCESHES DIANA ..ISHTE ME KLAUDIO KARDINALEN PLAKEN E VJETER NE DYSHEK ….PRANDAJ DEBILA MOS JA VENI FAJIN SE DASHURONYE NJE GRUA TJETER …. ATE E VRAU BASHA BERISHA ..DHE RAMA E MBYLLI CESHTJEN SE ESHTE MUT MUTI … ISHTE ME NJE VAJZE ??? ..PO PASTAJ DONIN TE ISHTE PEDERAS SI ENVERI NDOOSHTA ….

   Reply to this comment
   • uuuee c krahasim!!! December 1, 12:54

    Ore pse fshihet???
    Kur dashuria qenka kaq e perhapur [se fshihet?
    Te duket serioze ty Eliot ?
    Ato qe permende kane qene te gjitha publike

    Reply to this comment
   • Bruno December 1, 13:17

    Po mire mor Eliot, mund te na e shpjegosh se si ka mundesi qe Enveri kur ia fuste sat’eme ia nxirrte nga goja, kaq te madh e kishte?
    Leri pallavrat me pederasta, se e dime qe vjen nga familje asojshi.

    Reply to this comment
   • I tillë je , sa herë që hap gojën December 1, 20:44

    Ore idjoti Eliot , në mos qofsh maskara , je një copë injorant i trashë ! Problemi nuk shtrohet se përse ishte me në femër , porse dyshimet për vdekjen e tij bien pikërisht mbi këtë femër . Në rrethanat që ndodhi kjo ngjarje , me shpejtësi kaq të ulët , mjet kaq shumë të sigurtë , që ai nuk ishte i ri në timon , vendi ku ndodhi ngjarja nuk ishte i rrezikshëm , që në vend ngjarje shkoi i pari nje politikan , i cili pastroi provat ( celularin , dokumenta , lekët , etj) , sikurse ndodhi me Azem Hajdarin , femra e pranishme me të , nuk njoftoi policinë për ngjarjen dhe më pas është mbajtur e fshehtë e nuk është pyetur nga prokuroria , edhe pse ishte dëshmitar kyç për zbardhjen e të vërtetës !
    Tani , i dashur Eliot “francezi” , si shkodrani prej Puket , zgjidh e merr , ose idjotin , ose maskaranë ! Më mirë do të të shkonte ajo e maskarajt , me që të pëlqen të lakosh në çdo rast Enverin , si ta kishe pasur burrin e nënës ! A më kupton , zoti plehrë ?!

    Reply to this comment
   • shvejku December 1, 23:18

    Ta paska thene babai kete punen e pederastit,ty o Eliot?
    Po ty jot eme,mos te polli me ndonje sigurims,meqenese babain e paske patyr PEDE?
    Me siguri qe edhe ti PEDE do jesh se e rreh shume kete teme!

    Reply to this comment
  • prizem December 1, 16:36

   Krim pasioni do te thoshte salibabalja…

   Reply to this comment
 2. 'Dora e zeze" Sali Bisha ...... November 21, 14:40

  Koncidence eshte dhe Ky rast ? ….. ne dite shiu Saliu vrau dhe Azem Hajdari.
  Ky eshte krim politik !

  Reply to this comment
 3. Dike Mullai thote- November 21, 14:53

  Te nderuar EKSPERTE: Verifikimi ne FAKT nuk le vend per ‘DYSHIME’! Personat qe nxorren Viktimen (apo Viktimat?) ia hoqen Rripin e Sigurimit apo ISHTE pa rrip sigurimi?

  Reply to this comment
 4. Vrasje politike November 21, 15:30

  Si e ka emrin kjo motra e mediut?
  qekan kurva si familje, meshkuj e femra
  lum ata

  Reply to this comment
 5. Vrasje politike November 21, 15:52

  …. “Ikje kaq tragjike” thote Z.Rama ….
  Populli hedh dyshime per keto vrasje politike.
  Berisha personi me i dyshuar qe e luftoi edhe pse Ai i ndjeri rrezistonte shume here, por “Nuk mundi ti rrezistonete deri ne fund ashtu si Azemi”.
  Vrasje politike !

  Reply to this comment
 6. al November 21, 16:06

  ca koincidence eshte aksidentuar te varrezat e fshatit

  Reply to this comment
 7. Hithri November 21, 16:34

  Duket e qarte se ketu dicka nuk shkon.

  Reply to this comment
 8. Hyska November 21, 17:20

  .Shkaqet e verteta te aksidentit kam frike se do ndjekin ceshtjen ‘Xhindi’ nese nuk merren ne pyetje urgjent ata qe shkuan te paret ne vendin e ngjarjes.Une me llogjiken e qytetarit te thjeshte pyes :a duhet te nderhynin ne vendin e ngjarjes njeres jo pjestare te organeve kompetente?.Nuk e di por une them ‘JO’.

  Reply to this comment
  • lili November 21, 21:13

   Pa shume sikur aksidenti i kostes ky aksident, rrypi lene shenj ne gjyks,air bagu po ashtu-me apo pa rryp – nuk lejon demtimet qe ky ka pasur….

   Reply to this comment
   • PSE ? December 1, 20:55

    Prova më bindëse , që vdekja e tij nuk ka qënë aksident me makinë , ËSHTË FAKTI , QË FEMRA QË E SHOQËRONTE , NUK KA MARRË ASNJË GËRVISHTJE NË TRUP , PËRVEÇ DHËMBËVE TË NGULURA NËPËR TULET E SAJ , NGA VIKTIMA PARA SE TË VDISTE ! Për deri sa në makinë ishin vetëm ata të dy , pse njëri vdiq , kurse tjetra doli krejt pa asnjë dëmtim , edhe pse makina u rrokullis 2-3 herë ?!

    Reply to this comment
 9. ben November 21, 17:33

  Lexoni komentet e mesiperme dhe kuptoni sa popull shpirtkeq jemi, si mund te ecet perpara keshtu ? Cfare njerezish……….makaber

  Reply to this comment
  • Tan Peka November 21, 18:08

   E verteta themb me shume se plaget. . .

   Reply to this comment
  • ARUSHA November 24, 19:56

   Politika eSales e ktheu kete popull ne makaber , se populli nuk ishte i tille kur votat ja dha Sales ne1991 , ne gjithe keto vite u vra e tere Shqiperia dhe lapidaret e bijve dhe bijave te Shqiperise , kur i sheh anembane ,te kthejne ne makaber do apo nuk do njeriu !

   Reply to this comment
 10. ne grope ishalla November 21, 18:24

  DELETED

  Reply to this comment
 11. ...5 Yjet... November 21, 18:53

  Ben,komentet janë të lira,nuk shpetojnë a denojnë viktimën (pse paska dhe një vajzë tjeter qe kriminalisht komunikata zyrtare e shtetit,policise nuk e thotë? Ministri duhet të ndëshkojë ose të jap dorheqje per fshehje shtetrore të fakteve,qe s’kanë të bëjnë me sekret shtetror! Turp për ministrin e Rilindjes! Vertet shoh qe pas aksidentit mund të kemi krim të mirorganizuar!
  Si iku viktima 150 metër duke dal nga rruga kryesore ne nje dytesore dhe ra ne “greminë”,ku makina nuk ka pesuar dëme dhe ka viktima jo nje por dy qe SHTETI me Tahirajn në krye e mohon dhe turpesisht,kriminalisht,Rama e mbivlerson me “ditë zie”(?!)
  Nuk ka për SHTETIN e së drejtës,kush ishte viktima(qenkan dy) kryesor,por edhe nën qartësi aksidenti,pa prapamendime,viktimat janë për shtetin të barabartë dhe vetem partitë qe perfaqesojnë po të duan u japin tributet,sepse nese Olldashi i ndjer,ishte deputet i PD,nuk ishte i LSI,as i PS,Republikane a partive “cane” qene të tjera!
  Natyrisht ceremonia ne kuvend e drejtë,por cne ditë zie,o Rilindas koqe? Ku u vra dhe në ditvdekjen plot dyshime cfare lavdie i dha vendit,ta dimë,momentin tragjik? Nese e beni ditezie se ka pistë dyshimi ne zberthim,ku autoret duhen zbuluar më parë,dhe kjo qoft Saliu a Basha,qofshin nga Beogradi ku dhe ai për mua” lëpihej”,dhe “shkeli dhe vijën e kuqe”, duke u dekonspiruar, dhe nga kjo duhej eleminuar,(fantashkenca ime) atëherë perseri gabim shpallja ditë zie
  jane thjesht viktima aksidenti nga vetvetja,koha,dreqi!…
  Olldshit mund ti themi njeqind merita dhe njemijë e nentqind e shtatedhjete e dy të keqia,por ai ka dy rrugë qartesimi ose u vetvra nga pakujdesia,humbja e kontrollit të mjetit(kontrolloni frenat,sepse nuk thuhet difekt ne sistemin e frenimit) ose rruga me e mundëshme u eleminua si të tjeret!
  Dhe nese kjo vertetohet,atëherë Banda e Ramiz Alisë ne PD e ka kryer,pasi Saliu ka garanci jetësore nga ish kapobanda e Beogradit në Tirane,Alia i cili mesiguri,kur coi Berishën tek studentët e ka garantuar me jetë gjer duke “prerë” ferrat dhe drizat qe do i delnin perpara! Dhe numroni sa “ferra” janë prerë gjer me sot!

  Di mire se Berishën askush nuk do ta zevendesojë me gjallje në PD,meperjashtim vetëm të ndonjë ish komunisti të rinovuar qe”do ta mund” dhe vetëm me “njeriun që ai vet,Berisha, do percaktojë!…”

  RiLindja me këtë gafë ne dëm të shtetit të shqiptareve,per shpallje ditë zie,meriton të zbres në mbeshtetje politike nga ata qe jane vertet koshjentë dhe lealë për humbjen tragjike të deputetit Olldashi! Duhet urgjent shteti të konfirmojë e mbajë pergjegjesi personat pergjegjës ndaj fshehjes se viktimës se dyte,pothuaj minorene,si u bë dhe pse!

  Ministrit personalisht i kerkojmë dorheqje,per fshehje shtetrore të faktit! Ka shumë paqartësi dhe shumë pista kjo ngjarje me dy viktima njeri deputet i PD ne parlamentin shqiptar! Probabiliteti më i madh,qëndron në paqartesinë që sjell shteti i cili me keto fshehje e bën enigmatike vdekjen vertet tragjike të dy qytetareve shqiptarë,njeri deputet dhe kandidat per kryetar, i eleminuar me “votë”,më parë në partinë e tij pse jo,kriminale, dhe më pas pse jo, sipas njoftimeve të gjertanishme, me mafjozitet perjetsisht!

  Ne e konsiderojmë pjestar në shkaterrimin total dhe varfëror,të Shqiperise dhe shqiptareve, i njohim meritën e denoncimeve për vjedhjen e manipulimin e votës qe i bënë “ata qe i lexuan nekrologjinë, dhe kurrsesi nuk i kemi dashur humbjen e jetës,e cila,kuptojmë se ka ardhur befsisht dhe në mundesi gjer dhe eleminimi të perllogaritur nga ata që “pastrojnë ferrat” për ramizizmin!…

  Ngushellime familjes,pasi humbi njeriun e saj,e cila nuk duhet të rresht të kerkojë të vertetat qe edhe shteti i Rilindjes me Tahirin ne krye,i fshehu…

  Reply to this comment
 12. Skanderbegu i Tropojes November 21, 19:28

  Hej ta lumsha baca Sali. Gjemen ben kur ta don logu i zemres e kush ka me te prek fije floku.

  Reply to this comment
 13. Argita November 21, 19:55

  NUK E KUPTOJME KY ISHTE NE LUFTE PER SHQIPERINE DHE E CLIROJE SHQIPERINE BERI NDONJE AKT MADHOR PER SHQIPERINE?
  KY ISHTE NE BIZNESET E TIJA PRIVATE DHE BERI NJE AKSIDENTE SI GJITHE BIJTE E NENAVE TE TJERA DHE NUK E KUPTOJME PSE DUHET DITE ZIE

  NGUSHELLOJME FAMILJEN SI NGUSHELLOJME GJITHE BIJTE E NENAVE SHQIPTARE

  Reply to this comment
 14. nuru November 21, 20:26

  Nuk I kuptoj ata qe bejne komente antihumane edhe ne raste te tilla ? Keto njerez qe nuk ndalen as nga vdekja shprehin rrezikshmeri te larte shoqerore, ata nuk jane te majte, nuk jane socialiste por thjesht kafshe te terbuara qe duhen izoluar. Mos i publikoni!

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit November 21, 20:59

   nuru kukudh, keta qe sbejne “komente humane” kane bere te qarte perpara se Olldashi te vritet nga shefi i tij, se jane te korruptuar dhe vrases, mos do qe te behen pale me vrasesit, as mos te shkoje neper mend.

   Reply to this comment
 15. Vrasje politike November 21, 20:57

  po Azemin kush e vrau ?
  Po Olldashin kush e vrau ?
  TMos harroni aksidentet e Trebickes, Tanit te Topit, Xhindit … etj etj.
  Kjo eshte “dora e zeze” Krimineli Sali Bisha.
  Pse nuk zbardhen kurre keto krime??

  Reply to this comment
 16. Oscar November 21, 22:03

  Politika shqiptare eshte kthyer ne nje patologji. Te shikosh komentet e njerezve ketu nuk mund vecse te te vije keq deri sa thelle ka vepruar kjo semundje ne mendjen e njerezve, te cilet vecse po shfaqin njera pas tjetres teori konspiracioni pa asnje fare baze, jane shnderruar dhe ne persona antihumane. Gjithsesi sic thuhet bota eshte me rrota dhe secilit do i vije momenti i tij. Shpresoj njerezit qe do gjenden aty te tregohen me humane ndaj jush

  Reply to this comment
 17. Kopani November 22, 00:16

  E verteta eshte nje dhe vetem nje , dhe duhet thene e plote sado e hidhur qofte ajo , do jete e turpeshme , do jete e pa moraleshme , ne qofte se ka viktima te tjera te pa bera te njohura, trasparente per publikun , kujt i hyn ne pune dy fytyresia , ne qofte se imoraliteti shitet per heroizem , vrasesi i nje jete tjeter behet Martir i Kombit , viktima denohet per se dyti , mos qofte e verteta keshtu se e ben shtetin , organet e hetimit , prokurorise te pa deshitueshem , te pa dinjitetshem , te po denje ne rapori me ligjin , te verteten, barazine e informimit ne fatkeqesise.

  Reply to this comment
 18. Edi November 22, 00:54

  Un nuk denoj as viktimen dhe as rrugen. Un denoj ata qe perpiqen te transformojne te verteten. Un nuk i marr vesh keto ekspertet e juaj sa ekspert jane. Po e bejne me enigmatike te gjithe ceshtjen.
  Me thoni si ka mundesi nje njeri me qafe te thyer ne aksident sic thoni ju, me hemoragji gjaku ne tru, pas asaj perplasje e rrokullisje me makinen 180 grad me kembe perpjet te gjej telefonin e para punes. Sokol Olldashi perdorte dhe syze optike qe ma merr mendja do i jene thyer ose minimumi i kane ikur nga syte. Pra i duhet te gjej syzet ne fillim, pastaj te gjej tel se ku e ka, pastaj ti bjere numrit edhe te thote kam ber aksident jam keq. Por me sa di un njeriu ne keto raste gjeja e pare qe ben eshte te perpiqet te dali nga makina me aq fuqi sa i kan ngel (instinkti i mbijeteses) dhe jo te bej veprimet e mesiperme. Edhe pastaj po keta ekspert vijn e na tregojn qe nuk hapnim dot dyert se ishin te mbyllura nga brenda. Makina nuk ishte bere pershesh aq sa mos kishte fuqi i plagosuri te ngrinte siguresat e dyerve perderisa ka pas fuqi me fol ne tel. Keshtu qe ate telefonaten nuk e ka bere olldashi se eshte e pamundur po me aq informacion sa ka than ekspertiza. Ajo telefonat esht bo nga dikush tjeter. Se nga kush ta gjejn ato ekspertet qe tregojn perralla.
  Me aq sa na thone keta ekspert hetimesh un kuptoj se skena e krimit eshte tjetersuar me paramendim dhe ky eshte krim akoma me i rende.

  Reply to this comment
 19. Argita November 24, 11:35

  NGJARJA TREGOHET SA KALOJ TYNELIN ,O NJEREZ KU ISHTE ,KE TAKOJ ,ME KE PIU ,CFARE I HODHEN NE USHQIM APO PIJE , AUTOPSIA KAQ URGJENTE ,QYFLAKU NUK KA DALE LIVE AKOMA NE TV KA SHUME GJERA PER TE THENE

  Reply to this comment
 20. Arben November 24, 13:06

  Renia e makines nga lartesia 20 – 30 m?! Distanca qenka elastike ? As kete ekspertet nuk e
  saktesojne dot, ndoshta duhet speciaisti i firmes Mercedes?

  Reply to this comment
  • mirel December 1, 19:09

   Makina nuk ra, por rreshqiti. 45 km/ore nuk eshte vdekjeprurese per nhe makine supermoderne si ajo, qe kishte tip dhe shtresetr bute ne pjesen e siperme per te evituar demtimin e kokes
   Raporti i pare i mjekut ligjor la qene qe ai kishte kafken e care me dysh.
   Po dhe kjo u zhduk nga regjistri.
   Akoma nuk ju mbushet mendja qe eshte vrasje?

   Reply to this comment
 21. Vlora November 24, 13:36

  ekspertet, si ai mjeko ligjor dhe ata te kriminalistikes dhe prokurori qe shkoi ne vendin e ngjarjes jane njerez te besuar te Saliut.Cfare tu thote Saimiri atyre?
  A se shihni qe Sala eshte i sprovuar si vrases?

  Reply to this comment
 22. toni November 24, 15:35

  Edi, e ke shume gabim. U tha se Olldashi ishte duke folur ne cel. ne momentin e ktheses, pra kur sapo po ndodhte aksidenti dhe ne ate moment tha: bera aksident!

  Keshtu qe eshte shume e qarte qe e gjitha ndodhi nga shperqendrimi i vemendjes.
  Sa per ju qe thoni qe e ka bere Berisha e keni shume gabim, pasi eshte me mire te shikoni keta ditezinjte e Rilindjes suaj famekeqe!

  Reply to this comment
 23. olti November 24, 15:36

  shpejtesia 60 ne ore qe thone keta ekspertet sa per sqarim kur e vendos ne ose kur e gradon nuk eshte se automjeti do eci gjithe kohes me 60por ti mund ta ngadalsosh ate dhe asnjehere mos e kalosh shpejtesine prej 60 km ne ore.fakti qe ai e ka vendosur ne 60 ore tregon se ka qene i kujdesshem keshtu qe ekspertet te shikojne ndonje teori tjeter se po behen bajat me keto teori

  Reply to this comment
 24. nirvana November 24, 15:41

  Nese makina ishte 1 ore e 30 min ndezur nuk paska qene ne Elbasan atehere !!!
  tjeter, nese sipas pretendimeve te fundit te shoferit ai e ka marre ne telefon sa ka dale nga tuneli mendoj se nuk ka pasur mundesi reale ta beje sepse makina eshte rrezuar me pak se 1 km nga dalja nga tuneli, ne kete hark kohor kaq te shkurter nuk ka mudnesi te realizosh nje telefonate, ti thuash shoferit qe po vjen shpejt, ti thuash ku je etj etj….

  Reply to this comment
 25. VF LP November 24, 15:54

  MJAFT!

  Reply to this comment
 26. abana November 24, 16:14

  Fajin e ka rripi dhe cel. – kot qe lodheni me teori konspiracioni!

  Ne makine nuk kishte asnje person tjeter, pasi vete viktima ka thene qe: bera aksident, duke parakuptuar se ishte vetem. Per, me teper, po te ishte me tjeter person, aq me teper me nje femer, do te fliste ne cel. me te tjeret? A nuk duhet te ruante fshehtesine? Pra, po e perseris – ishte aksident, si cdo aksident nga pakujdesia dhe nuk ka asnje gje per t’u diskutuar! Ta leme te ndjerin te prehet ne paqe!

  Reply to this comment
 27. keli November 24, 16:19

  Mjaft, o popull me komente te tilla monstruoze! Nuk shihni punen tuaj, por c’fare nuk po shkruani per te ndjerin. Lereni te prehet ne paqe!

  Reply to this comment
 28. tol francezi November 24, 16:42

  Kush del kundra sali udb dhe lulit qe firmosi paktin detar ne favore te gerqise e gjen koken e kandilit ,edi ramen dhe rilindjen e mbeshtetem per te vene drejtesine ne vend ,jo te meret me llafollogjira e tehorira duhet te veproje ne praktike .

  Reply to this comment
 29. Emigranti November 24, 17:54

  KUJTES: PER GRAT E DEPUTETVE TE PD DHE PER BURAT E GRAVE SEKRETARE TE ATYRE QE IKEN DHE ATYRE QE JAN “RUANI BURAT,dhe JU sekretarxhi RUANI GRAT” T’JU MBLIDHEN NE DARKE NE SHTEPI MOS T’JU a mbledhin TE TJEREY DHE TUA SJELLIN NE THES PER PD ESHTE RASTI I DYTE ME SA DI UNE……

  Reply to this comment
 30. Arjani November 24, 18:30

  Mund te kete qene aksident por disa pyetje lindin
  1-Pse ishte ne Elbasan ne kete mot te keq?
  2-Kush e thirri?
  3-Makina 1.5 ore e ndezur, atehere, ne Elbasan ka qene?
  4-Pse devijoi rrugen mbasi doli nga tuneli ne rruge dytesore?
  5-Pse u fol ne fillim se nuk ishte vete?
  6-Me tel. komunikoi para apo pas aksidentit?
  7-Kur demtimet ishin te medha ne koke si arriti te komunikoje ne cel ?
  8-A u vertetua qe demtimet ne koke e qafe ishin shkaktuar nga perplasja brenda mjetit?
  9-Me cilen pjese te brendeshme te makines ishin shkaktuar demtimet fatale?
  10-Kur u be kaq shpejt ekspertiza e trupit nga kom.mjeko-ligjor?

  Reply to this comment
  • Skavse November 26, 01:04

   Une do shtoje si ka mundesi qe ne lufte me jeten celulari ju gjet ne dore pasi kishte pushuar se jetuari?

   Reply to this comment
 31. Marin November 24, 18:58

  Ai jo vetem rrypin e sigurimit nuk e ka lidhur, por as te pantallonave. Nejse, eshte gjynah, se te gjithe e kemi qejf ate pjeshken…

  Reply to this comment
 32. Pavarësia November 24, 20:42

  Këtu, sipas shumë komentuesve, të tilla vrasje janë politike dhe dora kryesore qenka S.Berisha. Po Saliut kush do tia kthejë këmbët nga dielli? Me siguri ata të cilëve u ka shërbyer për 40 vite me radhë por që një ditë nuk do tu hyjë më në punë. Ruajna, o Zot Shqipërinë!

  Reply to this comment
 33. redisheheri November 24, 20:48

  Deputeti iku ne mekat,kujtoni hamletin tek skena e lutjes se xhaxhait vllavrases dhe incestar.Nuk e vrau qe te mos shkonte i falur ne ate bote.Kryeministri nuk ka atributet e perendise qe te shpalle dite zie per nje deputet qe nuk dihet se si iku.

  Reply to this comment
 34. selimi November 24, 20:54

  Kam frike se eshte nje skenar i parapergatitur.C ne ne Elbasan benzi dhe 1.6 ore i ndezur?Nga tuneli 30 minuta mban.Ky eshte njeri publik , ku shkoi , pse, ke takoi, me ke udhetoi.Ka per dreq nje paralele me aksidentin e Kosta Trebickes.Ne se PD humbet zgjedhjet lokale te 2015 a duhet te jape doreheqjen Lulzim Basha?. Kush do t mund te kandidonte perballe Sali Berishes pervec Olldashit?.Sa e cuditeshme . Si ke kohen e diktatures. U vra Azem Hajdari, Gramoz Pashko, Vdiq papritur Pjeter Arbnori, etj.

  Reply to this comment
 35. bato November 24, 21:19

  Kush do i zbuloje krimet e mundshme? Te gjithe hetuesit profesionist kriminalist jane hequr nga puna qe me 2005 kur erdhi ne pushtet Sala. Ata qe jane tani mender eksperte, nuk dallojne dot lopen nga dhija! Harruat Trebicken? Ekspertet shqiptare qe guxuan dhe kundershtuan “ekspertet” amerikane ( nje polic rrugor i pakualifikuar ishte),ua mbyllen gojen me telefonata anonime. Dhe Trebicka fle i qete nga eleminimi politik. Sic fle Azemi e shume te tjere.

  Reply to this comment
 36. Shqipe November 24, 21:21

  Duhet bere nje ekspertize nderkombetare. Po per Arminda Qylafkun perse nuk flitet?

  Reply to this comment
 37. thuthuqi November 24, 22:05

  ai ra ne krye te detyres…leshin…ai ra ne rrugen qe e inaguroj 10 ore para votimeve…rruge e sigurte…me benz 140 mije eurosh…pare te vjedhura nga djersa e popullit..thone edhe qe kishte me vehte…me mire spo e them…thone qe perdorte hunden…..thone….thone….epo pushofte ne paqe…me ne fund….

  Reply to this comment
 38. aksidenti November 25, 00:04

  Or ma hoqet trunin fare!!!! Po pse nuk thoni sa e kishte sasin e alkolit ne gjak qe eshte veprimi pare qe duhet te beje policia,per me teper mbas nje aksidenti me pasoje vdekje.

  Reply to this comment
 39. Genti November 25, 04:48

  A iu be autopsia trupît te ndjerit ne spital? A kishte alkol apo helm ne gjak?
  Si ka mundesi qe ai te beje aksident qe i merr jeten dhe te kete kohe te flase qetesisht ne cellular me shoferin e tij “Bera aksident, jam keq”?

  Reply to this comment
 40. dada November 25, 09:55

  Pse thoni makina e Olldashit , ajo makine nuk eshte e olladshit me letra se kushton 150.000 euro dhe do ta deklaronte , por ne fakte nuk eshte e deklaruar sepse ajo eshte e regjistruar tek Drejtoria e automjeteve ne emer te nje bizesemeni qe ketij ja kane regjistura kote se ajo eshte blere nga bizesemen tjeter qe eshte afre Berishes thjeshte per te fshere gjurmet . PER KETE JU TE GAZETES VERIFIKON . ESHTE nje dhurate per tendrin e fibrave te internetit.

  Reply to this comment
 41. genta bardhoku November 25, 15:20

  Te merret ne pyetje nga prokuroria Skender Gjinushi, sepse ai e ka paralajmeruar Kolin se do perfundosh si yt gjysh. Dashnor Mamaqe zyrtarisht vdiq aepae u rrezua nga kamioni. Koli zyrtarisht vdiq se u rrezua menje benz prodhim i vitit 2012, blere me parate e biznesmenit Bashkim Ulaj! per kete koincidence duhet pyetur Gjinushi.Prokuroria duhet te hetoje kush dhe pse ka treansferuar gjithe te dhenat nga lap-topet e gjetura ne bagazhin e Benzit ne hard disc nje terrabyte?

  Reply to this comment
 42. alb November 25, 16:05

  Ore ne te gjithe komentet qe shoh-lexoj, ve re shqetesimin per familjen e te ndjerit, teori konspirative per eleminimin fizik te tij, kushtet e motit, rast fatkeq etj budalliqe si keto.
  Ju kujtoj shkurtimisht:
  Sokol Olldashi ne jeten e vete ka qene nje “rrogetare” fillimisht gazetar, pastaj deputet dhe se fundi minister dmth ka pas nje rroge normale ministrore prej po themi 1 milion lek te vjeter.
  Tani lind pyetja prej 1 milion $ KU DREQIN I GJETI LEKET PER TE BLERE NJE MAKINE 140 MIJ DOLLARESHE? SI KA MUNDESI QE NE ASNJE MEDIA NUK U PERMEND NJE FAKT I TILLE? SI KA MUNDESI QE NJE NJERI ME NJE RROGE TE TILLE TE MBAJE SHOFER, KOSTUME TE SHTRENJTA SHTEPI 1000$ M KATRORE? TE GJITHE KEMI PRINDER, VELLEZER ETJ QE PUNOJNE SHUME ME FORT SE I NDJERI DHE NUK KANE KETO KUSHTE!!! Per post fatkeqesise qe i ka rene familjes dhehumbja e nje njeriu, besoj se duhet te shqetesohemi me shume per fatet tona, taksat tona te vjedhura, te ardhmen tone dhe femijeve tane qe po na vidhet!!!
  Kjo vdekje duhet te na sherbeje si mesim, duhet te reflektojme per vendin dhe njerezit qe po dhe do te na qeverisin.

  Reply to this comment
 43. Symiza!... November 25, 17:02

  Po perse ekspertët nuk deklarojne se në makine Olldashi ishte vetêm? Harrese? Duhet të kuptojne se neser pasardhesit e tyre do pergojohen dhe tregohen me gishta!Vertet ishte aksident?Po perse u deshën mbi dy orë per ta nxjerr të ndjerin nga makina? Nuk perben shkelje të rëndë kjo “vonesë”? A mundet dikush të ma shpjegoi kete vonese? Dhe pse gazetaret nuk jane lejuar të filmojnë e fotografojnë qe ne momentet e para? Cka ndodhur,o shtet i Rilindjes?

  Reply to this comment
 44. Horri i Bulevardit November 25, 17:59

  Informimi i pare qe ju be publikut ishte me i sakti, panvaresisht se duan ta quajne si nje loje e Lulit me gazetat e veta.
  Por mbasi shkuan , qe nuk duan te gjejne shkakun, por te mbulojne shkakun, puna u prish fare, se PD-se i duhej Olldashi Hero i Demokracise, nuk i duhej nje njeri me vese te keqija, qe kudo qe shkonte linte gjurme krimi dhe fodulleku.
  Sokol Olldashin e kane vrare, mire paska qene vetem, po e besojme, por na u deklarua se makina ishte shtypur ne ate gjendje, sa duhej zjarrfikesi dhe gersheret prerese, per te prere llamarinen, qe ta nxirrnin jashte te ndjerin, por ne pame makinen e Oldashit ne karrotres, ne gjendje te mire, vetem gervishjte.
  Ska qene vete i dyte, por rastesia qe rastis vetem tek krimineli Sali, ishte se edhe nje plak ka qelluar qe ka hyre paralel ne morg me trupin e Olldashit, ehe mire edhe kete rradhe po ju besojme se ne fund te fundit, sna behet vone se po hiqni qafe njeri tjetrin.

  Reply to this comment
 45. lisdushku November 25, 18:37

  Mua me shqeteson fakti se PD nuk protestoi per vonesen e reagimit te policise 1.ne mbrritjen ne vendngjarje 2-Ne nxjerrjen e te ndjerit 3-Verifikimin e prere profesional per egzistencen e personit te dyte 4-Sqarimin e prere nga vinte i ndjeri?,ishte apo nuk ka qene kurre ne Elbasan,ende sot nuk del nje person i vetem ne Elbasan qe ta kete takuar,(1,5 ore makina ndezur,i bie te vinte nga Korca)5-Autopsia e bere me nxitim si per ndonje te pastrehe te gjetur rrugeve,me rezultate kontradiktore 6-Kontrolli teknik i mjetit i kryer me vonese,jo profesional me te dhena kontradiktore qe bien ndesh me kartelat e garancise qe shoqerojne mjete te tilla.7-Fshehja dhe mos publikimi i provave,gjurmeve,elementeve biologjike ne vendngjarje 8-Mos kryerja e analizave me te thjeshta te gjakut dhe peshtymes.Edhe per nje nga keto elemente do te kishte pasur revolta per paaftesine e qeverise dhe policine e Tahirit..

  Reply to this comment
 46. bbb November 25, 20:07

  Njoftim

  Shoqata “Zagari dhe Gjuetari”, duke patur parasysh kohen e keqe qe pritet me mbizotoroje kete sezon dimeror, si dhe daljen e burgaxhinjve nga burgu I sigursie se larte, i ben thirrje anetrave te Komitetit Qendror te partise Demokratike, si dhe deputetve te saj qe mendojne ndryshe nga shoku Sali dhe nenkryetari Lulzim se:

  1. NDALOHET RREPTESISHT TE KRYENI UDHETIME NATEN APO DITEN NE QAFA MALESH APO KODRA SE KA QAFA KU PARTIA KA HAPUR “GROPA” GATI
  2. NDALOHET RREPTESISHT DALJA PER GJUETI JASHTE QYTETIT PAVARSISHT SE CFARE ZAGARI KENI ME VEHTE
  3. NDALOHET TE SHKONI NEPER MOTELE APO HOTELE ME DASHNORE APO SEKRETARE
  4. NDALOHET RREPTESISHT TE DILNI TE BENI DIVERSION POLITIK JASHTE LINJES SE PARTISE NEPER STUDIO TELEVIZIVE SE DO MERRNI VETEN NE QAFE POR EDHE KALAMAQRIT
  5. NDALOHET PERDORIMI I CELULARVE NEPER GREMINA APO HUMNERA
  6. NDALOHET TE VINI RRIPIN E SIGURIMIT NE CDO LLOJ UDHETIMI ME MAKINE, DHE SHPEJTESIA E MAKINES TE MOS TE JETE ME PAK SE 100KM/ORE
  7. NDALOHET TE MBANI DOKUMENTA IDENTIFIKIMI ME VETE SEPSE PARTI JU GJEN EDHE PA I PATUR ATO, SEPSE JU NJEH QE NE SURRAT SE KUSH JENI
  8. NDALOHET TE JENI ESELL NE MAKINE DHE REKOMANDOHET TE KENI KTHYER SE PAKU NJA 3-4 DOPIO RAKI OSE ALKOLRA DHE PIJE ALOKOLIKE ME NGJYRE
  9. NDALOHET TE VDISNI PA NJOFTUAR ME PARE PARTINE DHE KOMITETIT QENDROR TE SAJ, NE TE KUNDERT NUK DO TE VARROSENI NE VARREZAT E DESHMORVE
  10. NE RAST AKSIDENTI NJOFTONI PARTINE DHE POPULLI QE PO VDISNI ME CELULAR NE DORE PER TE MIREN E PARTISE DHE POPULLIT, MBYLLNI DYERT SE MOS JU FUTET UJKU NE MAKNE, PASI DASHNORJA APO SEKRETARJA TE KETE DALE NE MAKINA PA I PARE NJERI
  11. FAMILJARE U NDALOHET QE NE RAST AKSIDNETI ME VDEKJE TE KERKOJNE AUTOPSI DHE HETIM MJEKOR LIGJOR

  Shoqata “Zagari dhe Gjuetari”,
  QAFE KERRABE 25.11.2013

  Reply to this comment
 47. nick November 25, 22:41

  http://www.youtube.com/watch?v=XNCGRaQrDPk

  Crash Testi euroNCAP behet me shpejtesi 60 km ne ore dhe manekinet supozohet se nuk pesojne asnje demtim.

  Reply to this comment
 48. kasem gahinji December 1, 13:40

  eshte plotesisht e vertete qe ne makine ka qene motra e fatmir mehdiut,gruaja e celibasit.pas aksidentit eshte derguar ne spitalin ushtarak dhe prej andej eshte cuar ne nje spital ne maqedoni,per ta mbajtur larg ngjarjes.

  Reply to this comment
 49. Asnjë enigmë December 1, 14:02

  Unë, si shumë të tjerë, isha para TV kur u dha lajmi i parë: Sokol Olldashi aksident me një person tjetër brenda në makinë, paksa më vonë u tha se ishte një femër. Pastaj femra u “zhduk”, besoj për arsye etike.

  Reply to this comment
 50. Asnjë enigmë December 1, 14:04

  Unë, si shumë të tjerë, isha para TV kur u dha lajmi i parë: Sokol Olldashi aksident me një person tjetër brenda në makinë, paksa më vonë u tha se ishte një femër. Pastaj femra u “zhduk”, besoj për arsye etike. Pas ndonji dite femra e supozuar ka folur në TV duke thënë se “jam shëndoshë e mirë” dhe nuk kam lidhje me aksidentin.

  Reply to this comment
 51. Ela December 1, 14:48

  Po Celibashin a e pyeten ku e kishte gruan kur i ndodhi aksidenti Olldashit.Mund te jete nje deshmi e vyer.Se ja kane lene sikur e vrau Saliu.

  Reply to this comment
 52. ETHEM December 1, 14:53

  DITA PERKUJTON NGJARJEN E 5 VJETORIT TE S.OLLDASHIT,I CILI E PSOI SI AZEM HAJDARI.KUSH DEL KUNDER UNITETIT TE PD DO E PSOI SI ATA.KOMENTET E TJERA JANE DRU ME PRE.EDHE BUFI PULAVE E KUPTON NJE GJE TE TILLE.
  O SHQIPO:SHIFNI FAMILJEN TUAJ,PUNONI E MOS LOZNI BIXHOS,MOS SHPIFNI SI DIXHITALI SB DHE KRITIKONI ME FAKTE POLITIKANET QE I KAN BERE GJEMEN KETIJ VENDI NE 28 VITE DUKE VJEDHUR,SHKATERRUARE E VRARE NJEREZ SI NE GERDEC,21 JANAR, ETJ,E NUK JAN NDESHKUARE.
  -SOKOL OLLDASHI KA NJERZ TE TJERE NE FAMILJE E PO QE SE KANE DYSHIME TI VENE GISHTIN FAJTOREVE NE DREJTESI.

  Reply to this comment
 53. demo December 1, 16:16

  Z.moderator!Eshte botuar nje koment me nofken time :demo..Nuk kam dijeni per kete koment ku preken persona te vecante.Ka ndodhur dhe here te tjera qe te kopjohet pseudonimi im demo,per provokime politike de personale.

  Reply to this comment
  • Karahmani December 1, 17:27

   Zoti Demo !

   Si mund te na vertetoni se ai demo nr-1 eshte i njejte me demon nr-2 qe ankohet..per vet-reklame idiote

   te ngreme nje grup ekspertize nga komentusit dhe te kontrollojme moderatoret qe po na i dredhin
   .
   Po te jesh merak per ta vene nofken merr kete timin qe e kam perdorur dikur..e ke free

   .Fundja ai demo Nr-1 ne nje rrjesht ka thene me shume se nje roman..
   .
   Kaq i semure je o demo ??

   Reply to this comment
 54. SS December 1, 16:23

  HLISNI JU FLISNIU KOT E ME KOT E PALOSI EDHE NJE TJETER SALIU …TANI KUSH E KA RRADHEN….HAJDE RRADHA …SA DO VERE PARA SALIU NGA KETA ZOGJ…..!!!!?????

  Reply to this comment
 55. fteri December 1, 16:55

  Përse ekspertiza fshehu vrasjen ?
  Përse Sali dixhital heshti ?
  Përse zhdukën provat dhe dogjën vendin ku ra makina ?
  Kush gurë i rëndë mund të mbulonte këtë vrasje ?
  Kush mund të fshehë vajzën e zhdukur që u përfol se ishte brenda në makinë në momentin e aksidentit të Olldashit ?
  Kush ishte kundërshtari i interesuar për ta vrarë e hequr qafe Olldashin ?
  -Rivali politik Basha ?
  – Celibashi i shoqi ?
  -Apo “pushka” për nderë e irëz e F.Mediut ?

  Kush ja mbylli gojnë ekspertizës ,që falsifiki vrasjen makbre dhe të vërtetën e vrasjes deputetit PD-së .?!…
  Vetëm zoti e di ,por ai nuk flet ,edhe sikur të flasë edhe atijë ja byllin gojnë.

  Reply to this comment
 56. VIRXHINIA SEKRETS December 1, 16:56

  Titulli eshte komplet gabim:

  Qe ka qene nje femer ne makine e dine gjithe shqiptaret.
  .
  Ate qe nuk dine eshte fakti pse Qeveria Rama dhe Ambasada amerikane fshehen fakte tronditese per brezat qe do vine ..
  .
  Kam mendim se skenari ka qene;
  .
  Eleminimi i Olldashit eshte kryer nga instanca inteligjente per ti hapur rruge yllit ne qitje te Arvizuse.
  .
  Eshte gjetur pika e dobet e tij sepse ka qene maniak seksual….dhe i futen ‘ELENEN E TROPOJES”
  .
  fakti qe Xen berisha-Mul Nuka dhe shkelzen aliaj arriten para “policise” tregon se pushtetit paralel i berishes ka qene eshte dhe do te jete me i forte se vota e popullit se ka mbeshtetje te hapur dhe nga rruga e elbasanit..
  .
  Kam bindjen se mbi 90% e shqiptarëve besojnë se Sokol Olldashi është vrarë në mënyrë perfekte nga e njejta dore qe vrau Kosta Trebicken,drejtorin e Shikut Isa Coba qe e dogjen t e gjalle ne makine..Gjyqtarin Konomi me telekomande…e deri te fisi i Haklajve qe arriten te perdorin dhe fusha te minuara qe as vende te zhvilluara nuk i kane.
  .
  Ajo qe ka bere pershtypje se dhe mafja me kollare,tentakulat e te cilave shtrihen deri ne bodrumet e institucjoneve euro-atllantike eshte Prokurori qe erdhi nga Virgjinia USA per te vertetuar se Kosta Trebicka pesoi karambol me nje lepur dhe …vdiq….Po ashtu paisja me vize nga ambasada amerikane e gjeneral Luan Hoxha se ishte kercenuar me jete nga Shkelzen Berisha na bejme te besojme qe ka nje lidhje te ‘KOBESHME” midis mafjes se rruges (lexo GRUPI NAZISKIN CIFTELIA” dhe mafjes me kollare qe ka metastazat deri ne bodrume institucjonesh euro-amerikane.
  _________________________________________
  I ftoj lexuesit te ndjekin nja nga lajmet e para te pa-censuruar te medias
  ———————————————————-
  Vini re cfare donte
  1-Shkëlzen Aliaj, ish-drejtor i Policisë Rrugore
  2-Flamur Noka
  3-Shkelzen Berisha
  4-Nje femer ne makine
  5-per dijeni nje femer adoleshente u varros ate dite ne rrethinat e Fushkrujes e vdekur ne rrethana misterioze
  6-Dihet qe Sokol Olldashi ishte maniak seksual dhe te gjithe gjurmet te cojne ne nje kurth..me nje zogeze ne nje dite me shi….
  NDIQNI NJE NGA LAJMET TE PA CENSURUARA
  >>>
  Tanimë është konfirmuar se deputeti i PD-së, Sokol Olldashi, ka humbur jetën në këtë aksident të rëndë trafiku. Përveç deputetit Olldashi, jetën e ka humbur edhe një person tjetër, identiteti i të cilit ende nuk është identifikuar. Lajmi është konfirmuar nga policia. Shkak i aksidentit dyshohet të jetë moti i keq.
  Mjeti dyshohet të ketë dalë nga rruga për shkak të lagështirës, ndërkohë që së bashku me deputetin e PD-së udhëtonte dhe Shkëlzen Aliaj, ish-drejtor i Policisë Rrugore, i cili raportohet gjithashtu të ketë humbur jetën.
  Deputeti i Partisë Demokratike Sokol Olldashi dyshohet se ka humbur jetën sot në mbrëmje në një aksident të ndodhur në aksin Tirane-Elbasan, pasi automjeti me të cilin udhëtonte ka rënë në greminë. Pritet konfirmimi zyrtar, por burime policore nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se informacionet nuk janë të mira.
  News24 mori informacion se rreth orës 21:18 minuta, një aksident automobilistik u shënua në zonën e njohur si Lapidari i Krrabës. Në momentin e aksidentit, deputeti Olldashi së bashku me një person tjetër femër ende i paidentifikuar po udhëtonin me automjetin tip ‘Benz’ i zi AA003HN’. Makina ka rënë nga një lartësi jo e madhe, ndërsa vështirësi është paraqitur në nxjerrjen e trupave.
  Policia, dy ambulanca dhe një makinë zjarrfikëse mbërritën menjëherë në vendngjarje. Pas kësaj në vendin e ngjarjes mbërriti dhe Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri,deputeti Flamur Noka si dhe Shkëlzen Berisha djali i ish kryeministrit.
  Deputeti Flamur Noka ndodhet në vendngjarje por nuk ka pranuar të flasë. “Nuk mund të flas dot”, tha ai për gazetarin që ndodhet në vendgjarje, transmeton BW.
  >>>>>>
  .
  Thjesht eshte nje skenar i perpikte si vrasja e kosta trebickes..vrasja e isa cobes mungon vetem ai prokurori i virxhinias..qe nxorri vrasjen E TREBICKES si karambol me nje lepur-ujk te GRUPIT QIFTELIA

  Reply to this comment
 57. Alban December 1, 17:03

  Ajo gruaja duhet te jete femra e vdekur qe me pas u gjet ne morg…

  Reply to this comment
 58. Personi shoqerues i viktimes eshte gjalle nga aksidenti por Prokuroria nuk di gje !! Pse kaq vone ky hetim December 1, 21:40

  Si ka mundesi te fshihet bashke udhetari i viktimes, nga hetimi ?!!!! Kane kaluar 5 vjet ! Prandaj Organi i hetuesise duhet ri ndertuar, duhet ri formatuar urgjetisht ! Ky eshte nderskandalet me te medha te sitemit te drejtesise shqiptare !
  Ka me qindra raste te tilla ne keto 28 vjet shkerdhatokraci shqiptare ! Konspiracione te pafundeme !

  Reply to this comment
 59. Lili December 1, 22:16

  Ky deputeti qe rren ashiqare per kete rast,di kush a eshte halla deputet,nuk ka nje ligj qe heq prej punes njerezet publike qe rrenjne

  Reply to this comment
 60. Bledi December 2, 01:48

  Emri i tij nuk ishte Sokol Olldashi por Sokolaqis Oldaqis dhe ishte grek.
  Berisha e ka mbajtur fjalën e dhënë mos harroni sloganin që e solli në pushtet

  ME DUAR TË PASTRA

  E çfarë do i sillte demokracisë 1 njeri që i pallonte motrën e gruan mbrapa kraheve shokeve .Nuk është humbje për popullin as për gruan e vet.
  As për Saliu me kompani.
  Nëna dhe femite po e kanë humbje.
  Edhe dashnorja, Ermali , dhe shokët mafioze te bisnesit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*