Ja kush është autori i masakrës në kishën e Teksasit

November 6, 2017 08:20

Ja kush është autori i masakrës në kishën e Teksasit

Autori i sulmit në kishën e Teksasit është identifikuar si Devin Patrick Kelley, 26 vjeç.

Kelley ka punuar në Forcat Ajrore deri në 2014 kur u përjashtua pasi u akuzua se sulmoi gruan dhe djalin e mitur.

Të paktën 26 persona duke përfshirë një fëmijë 2 vjeçar kanë mbetur të vdekur  gjatë sulmit të tij brenda një kishe të Teksasit.

Së paku 20 të tjerë janë plagosur nga të shtënat.

Policia ka konfirmuar se pas sulmit Kelley është vrarë.

n.s. / dita

 

November 6, 2017 08:20
Komento

2 Komente

  1. loni November 5, 22:29

    This is America.

    Reply to this comment
  2. Agroni November 6, 00:02

    Mendoj se sulmuesi ishte nje Robot!Kjo ishte hakmarrje,kundrejt sulmit te bere ,per holivin,ku vdiqen 8 persona! Nje shkencetar Hapkins thot se robotet do te shfarosin rracen Njerezore.Ky eshte nje paralajmerim!Dhe Njerezit po nuk ndryshun sa me shpejt,rrezikohen nga shfarosja! Sot Bota numeron 7 miljard Njerez! po jap avantazhet e Roboteve ne ket luft te pashpallur! Roboti,han pak,sepse edhe roboti ka nevoj te haje,sepse qdo mashineri,ka nevoje per diqka te haje,pra roboti han Shum Shum pak ne krahasim me Njeriun,roboti nuk shkon ne restorant,nuk shkon kerkund te haje,han qka i jep shefi(pronari),pra nuk ka rrezik te helmohet!Roboti eshte i telekomanduar,dhe numri i Roboteve sot,ne krahasim me numrin e Njerezve eshte Disa miljjarda me Shum!Roboti ka Komandant,dhe nuk mund te mposhtesh,sepse po u sulmua nga Njerezit,rreagon menjeher,komanda qendrore,dhe ka kundersulm te menjehershem!Te bejm nje krahasim,8 njerez u vrane,ne festen e holivin,28 u vran si hakmarrje ne kishen e babtisteve ne teksas,pra 20 me Shum,shikoni hakmarrjen e pameshirshme,edhe pse numri i roboteve,ne bote eshte miljarda here me i madh se i Njerezve!Roboti nuk ka meshire,dhe Njeriu eshte i rrezikuar,vetem meshira e komandanteve te roboteve,ndalon robotet te shfarosin Njerezit.Urrejtja e robotit karshi Njerezve eshte e pamatshme,nuk ka mashineri ta mas,eshte e pafund,katastrofale! Pra Njerezit,duhet te marrin shembull nga Robotet,1-ta han pak,ashtu siq edhe Robotet,2- te mos pin alkol-3 te mos shkojne ne restorante,disko,te shmangin gjerat e qejfit,4 te mos bejn ne koke te vete,pa pyetur shefat e tyre (komandantet),te Cilet eshte mire te jene nga pikpamja e dituris,me te zotet se komandantet e Roboteve,te punojne me pak,sepse Robotet,shumica punojne me pak se Njerezit! 5 -Te ndajne punen,dhe te mos ket te papune,pra kjo eshte arsyeja kryesore ,pse eshte mire te punojne me pak.6-te pregatiten pas kesaj(ketyre arritjeve)per vetmbrojtje.qellimi te Jet fitimi i territorit,qe eshte nje pjes e vogel e Tokes,pra nje e shtata e pjeses se tokes,sepse gjashte pjes u takojn Roboteve,dhe nje pjes i takon Njerezve.Keshtu i shmangen urrejtjes katastrofale te Roboteve,karshi Njerezve,dhe te pregatiten,per vetmbrojtje te perhershme,duke ndaluar kategorikisht,sulme kunder territoreve te roboteve,te Cilet,do ta gezojne Shumicen e pjeses se planetit,qe eshte gjashte her me e madhe se pjesa qe u takon njerezve,pra do ta gezojne ket pjes,dhe kte nen urdherat e komandanteve te Tyre! Pra Njerez,mos humbni koh,filloni tash ne ket Moment,per rrelizimin e ketyre pikave qe shkrojta ne koment,therrismeni dhe ,mua,filloni,dhe pa meshire zbrisni nga froni,komandantet tashme te deshtuar,sepse kjo rrug e diretashme eshte rrug pa krye!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*