Rastësia mbret i botës, historia e çiftit që u njohën që fëmijë dhe martohen pas 20 vitesh

May 10, 2019 11:53

Rastësia mbret i botës, historia e çiftit që u njohën që fëmijë dhe martohen pas 20 vitesh

Është një histori dashurie sa prekëse aq edhe emocionuese. Një çift nga Ohajo të cilët kur ishin ende fëmijë vuanin nga e njëjta sëmundje janë martuar pas 20 vitesh.

Por si u takuan për herë të parë dhe si arriten të ruanin kontaktet gjarë gjithë kësaj kohe?

Emily 28 vjeç dhe Cameron Kohlman 27 vjeç u takuan kur ishin fare të vegjël. Ata vuanin nga një çrrgullim i madh lindjeje që njihet si bladder exstrophy, e cila ndodh kur lëkura në “muret” e barkut nuk është formuar siç duhet.

Të dy iu nënshtruan një operacioni tjetër kur ishin 4 vjeç, nga ku vendosën të bëheshin edhe miq. Operacionet i kishin me pak ditë në mes ndaj edhe gjatë kohës së qëndrimit në spital ata u bënë shumë rë afërt me njëri-tjetrin, sa në pafajësinë e një fëmijë shkëmbyen edhe puthje e ndërkohë që në duar mbanin lodra.

Emily nuk me harroi kurrë Cameronin dhe në vitin 2004 ajo e pyeti nënën e saj nëse e kishte ende numrin e familjes së tij.

“Gjithmonë e kujtoja dhe e mbaja mend si një djalë të vogël. Telefonova dhe arrita të merrja numrin e tij personal.Gjithashtu u lashë edh numrin tim”

Pas këtij momenti ata filluan të flisnin, të dërgonin mesazhe të shkëmbrnin e-maile dhe dita-ditës të ndjenin diçka për njëri-tjetrin.

Ne vitin 2006 Cameron dhe Emily filluan vendosën të takoheshin , që edhe të shihnin njëri tjetrin përballë pas shume vitesh.

“Kur u takuam në fillim ishte e vështirë. Por pas 10 minutash u mësuam dhe na dukej sikur kishim gjithë jetën bashkë, ndonëse ishim që vegjël pranë njëri-tjetrit”.

Në nëntor të vitit 2012, Cameron i cili punon në një kompani promocioni për makinat, i propozoi dhe më në fund në vitin 2015 u kurorëzuan në martesë.

Ata tashmë janë prindër të një djali 2 vjeç me emrin Everleigh.

Ndërsa Emily e cila punon si mjeke, shoprehet se nëse nuk do të kishte atë problem shëndetësor nuk do të mundte të njihte dashurinë e jetës.

e.t./dita

 

May 10, 2019 11:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim