Rasti i Beratit/ Qentë e rrugës vrasin, banoret ndihen të rrezikuar për jetën

February 8, 2019 16:20

Rasti i Beratit/ Qentë e rrugës vrasin, banoret ndihen të rrezikuar për jetën

Qentë e rrugës janë kthyer në një rrezik për qytetarët ku nuk mungojnë edhe rastet e humbjes së jetës.

Rastet nuk mungojnë, ku me dhjetëra të rritur por edhe fëmijë janë sulmuar në hapësirat publike nga qentë e rrugës.

Më i fundit ishte ai i Beratit ku qentë sulmuan për vdekje një banore të zonës. Lëvizja e tyre e lirë dhe shtimi i tyre në numra të frikshëm ka bërë që jeta e qytetarëve të rrezikohet seriozisht jo vetëm nga sëmundjet infektive, por  duke rrezikuar edhe humbjen e jetës nga sulmet e tyre të papritura.

Edhe rasti i 64-vjeçares që nuk arriti t’u mbijetonte plagëve, duke e lënë fshatin jo vetëm në dhimbje, por dhe me frikën e shfaqjes së qenve agresive, ka risjellë edhe njëherë në vëmendje nevojën urgjente për trajtimin e qenve të rrugës që sjellin jo vetëm rreziqe shëndetësore që mund të vijnë prej tyre, por edhe sjellje agresive sikurse ngjarja e Beratit me pasoja tragjike për jetën.

Nevoja për sterilizim dhe kastrimin e tyre mbështetet nga shumë qytetarë të cilët i druhen sulmeve të qenve endacakë.

l.h/ dita

February 8, 2019 16:20
Komento

5 Komente

 1. xxx February 8, 16:40

  Per organiztata OJF OJQN (Nonen ku ta kene) ka me shume rendesi jeta e qënve se sa jeta e njeriut, fshati duhet te ngrihet me arme, me bomba, me helme me kundratanke me flakehedhes dhe me cdo mjet tjeter per te cfarosur keto qenie njerezngrenese.

  Reply to this comment
 2. shabani February 8, 17:10

  Rama Berisha Meta Basha u hengshin qente e beratit

  Reply to this comment
 3. mirel February 8, 18:02

  Ne Shqiperi nuk kane njerezit buke te hane, keta kerkojne te mbrohen qente e rruges.
  Helmojini ose plumbin. Nuk eshte as turp e as krim. Qente kerkojne fonde per ti vaksinuar dhe trajtuar.
  Ne fund te fundit gjithe zhurma eshte nje fallcitet pa moral. Sepse dhe ne bote qente qe nuk adoptohen ekzekutohen. Me gjilpere..po kjo eshte tjeter gje.

  Reply to this comment
 4. Arben February 8, 20:55

  Aq vlere Kane njerrzit ne allbani, sepse aq vleresim Kane per vehten e tyre.

  Reply to this comment
 5. Genti February 9, 15:01

  Eshte eshte e thjeshte zgjidhja. Nje nate xhiro me makine dhe nje Beretta me karrikator 22 9 mmm, e problemi merr fund. Po Beracuket nuk kane kohe te zgjidhin e hallet e tyre, se jane te okupuar me teper me politiken e Tiranes jo e lagu jo se lagu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim