Rasti i Xhisiela Malokut, Rama: Policia, asnjë favor ndaj djalit të deputetit

September 29, 2018 11:02

Rasti i Xhisiela Malokut, Rama: Policia, asnjë favor ndaj djalit të deputetit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për rastin e Xhisiela Malokut.

Shefi i qeverisë shprehet përmes një statusi në Twitter se dhuna ndaj vajzës është e pafalshme, por shton se policia ka bërë detyrën pa i bërë asnjë favor djalit të deputetit.

Referuar akuzave të shumta nga opozita në ditët e fundit, Rama thotë se është ‘i pafalshëm është abuzimi politik me vajzën’.

Dhuna ndaj vajzës është e pafalshme!Po aq i pafalshëm është abuzimi politik me vajzën. Policia ka bërë detyrën pa i bërë asnjë favor djalit të deputetit. Ata që hungërrijnë si derra në llucën e gërrgërreve politike e mediatike po ridhunojnë vajzën. Për ne askush s’është mbi ligjin“, thotë Rama.

o.j/dita

September 29, 2018 11:02
Komento

9 Komente

 1. intelektuali September 29, 11:35

  VAJZA JETIME NUK ESHTE VETEM DHUNUAR NGA BANDITET E TU ME PUSHTET TE YSHTUR NGA TAULANT BALLA, POR PERDHUNUAR DISA HERE DHE ESHTE DJEGUR ME CIGARE NE ORGANET INTIME O KRYEMINISTRI PA MORAL EDI RAMA

  prandaj:

  O Kryeministri Karagjoz imoral, o Derr i ndyre Enverist pa piken e morallit qe hungeron llogje mashtrimi pas pilafit, pas disa muajve te skandalit me poshterues per popullin tone ne syte e Botes qe ka te beje me rezilin e Policine e Shtetit qe banditet e tu deputete socialiste ja vene patllaken tek koka sa here te duan,

  CFARE DETYRE KA KRYER POLICIA JOTE O MAVRI KRYEMINISTRI ENVERIST?

  Keshtu do te flisje ti o geneshtar i pacipe per Policine e Shtetit qe ka kryer Detyren sikur ne vendin e vajzes se perdhunuar te ishte gruaja jote, Linda Rama, apo nje vajze tjeter e farefisit tend?

  PO CFARE KRYEMINISTRI “LESHI” JE TI O MAVRI DHE CFARE SHTETI IMORAL NA QENKA SHTETI YT RILINDAS I PESHTIRE ME PERDHUNUES FEMRASH DHE ME BANDITE QE KERCENOJNE KOMISARE POLICIE SI NE VENDET ME MAFIOZE TE BOTES?

  Po po te ikin te gjithe Komisaret e Policise o Kryeministri HAJVAN dhe genjeshtar i pacipe, te gjithe keta keta Komisare Policie qe tregojne vetem te verteten per Saje Qorrin dhe Taulant Xibraken, te keta Komisare te Shtetit tend imoral, te gjithe POLIAGJENTE do t’i shpallesh si Enveri o Edvin Droga?

  NE CILEN HUMNERE DO TA HEDHESH SHQYPNINE O KARAGJOZ INJORANT DHE MASHTRUES PA SHKOLLE?

  Reply to this comment
 2. Un nuk mendoj se kjo eshte puna e nji Kryeministri ! September 29, 12:05

  Eshte per te ardhur keq ,
  qe ne cdo rast , sado ordiner qofte ai ,
  Kryeministri Shqiptare zhytet ne llumin qe media shalatane prodhon nen ndikimin e bandave pd lsi !

  Shqiperia ka shume me shume probleme qe e shqetesojne dhe se ku duhet te koncentrohet dhe komentoje zoti kryeminister ,qe per fat te keq bie ne cdo rast ne lojen e peshtire te bandave te Fabrikes se Babahalese Opozites qe jeton ne Halene e Shqiperise !

  Un s’arrij dot te kuptoje persen(?) e ktij banaliteti politike ,qe Zoti Kryeminister i shkon nga pas ,
  duke personalizuar gjithcka ,sepse ashtu i shkon per mbare bandes “Opozite” ,
  per ta corientuar ne cdo rast ate .

  Ndoshta eshte momenti qe ti jepet fund ksaj loje idiote
  me sharlatanet pseudoOpzitare ,
  duke injoruar Ping-Pong-un e pakuptimte politike , topat qe hedhin banda e idioteve ne drejtim te Kryeministrit ,duke i injoruar ato thjeshte e ne kte menyre ,duke nxjer jashte loje ne ofsajt cdo perpjekje per te exzistuar
  ai stil banale e ordinere ,e asaj politike rrugesh ,qenesh rrugace ,qe afron banda opozitare .

  Natyrishte nqs duam te ndryshojme shoqerine Shqiptare dhe i bashkohemi Europes ,duhen qit jashte e lene te jetojne ne halene tradicionale anadollaket e kriminelet tradhetaret e funderinat qe perbejne te ashtuquajturen opozite .

  (eshte koha qe ti behet Vaksina qenve te terbuar e bashkuar ne Politiken Shqiptare ,per te kafshuar e terbuar shqiptaret ! )

  Basta . “9-vjet luluzime te maskaralleqeve e instikteve andollake ,duhet t’i mjaftojne asaj shoqerie te ulur posht bythes se Njerezimit

  Reply to this comment
 3. MH September 29, 15:29

  Z.Rama kryeminister.

  Deklarata e yte : Policia, asnjë favor ndaj djalit të deputetit.

  Len dyshime ne ndetimin e shtetit Rilindje.Nuk duhet te deklarosh.Kjo deklarat nuk ka vend ketu,sepse me kete trgon qe policia ka hije ne raste te tilla.E nese ka tregon se nuk asht e sincerte per te ushtrue detyren e vet.Policia duhet ti dije vete detyrat dhe jo ti marrin me paterica nen keshillat e kryeministrit.Ti duhet te mbahesh tek raporti mjeko ligjor i ekspertizez.Vajaza asht perdhunue.
  Prokuroria te kryej detyren.Mbi kete fakt zyrtare duhet te shprehesh mendim.Pushteti ka institucionet dhe te baje detyren.Nuk ka fare rendesi ekzistenca e deputetllekut ne zbatim te ligjit ne kete raste.
  Ashtu sic ka dy here privilegje ma shume se njerzite e tjere.Po keshtu duhet te ket dy here ngarkes kundraveprues ma shume ne shkeljen e ligjit.

  Reply to this comment
 4. Arben September 29, 15:41

  jepi q…. mamane ketij populli.

  te quan baba

  Reply to this comment
 5. katarakti September 29, 18:44

  Rama ka folur drejt. Si kryeminister dhe jo si kryetar partie. Te hetohet gjithçka dhe fajtoret te denohen. Ky eshte me pak fjale qendrimi i tij korrekt si kryeminister i vendit. Dhe eshte e ditur se Rama nuk te mbron kur gabon. Madje ai nuk te mbron edhe po nuk gabove! Nejse. Po ky qendrim i tij bie eshte si nata me diten me ate te karaducit nga Tropoja. Per te nuk kishte rendesi nese je fajtor apo jo, por nese je besnik i tij apo jo! Qendrim prej bajrraktari dhe mafiozi. Deklarata e Rames deshmon se ai vertet kerkon te beje shtet. Ku drejtesia te jete mbi te gjithe dhe te gjithe te barabarte para saj. Chapeau.

  Reply to this comment
 6. info analitike September 29, 19:48

  Po promovimi i krimineleve dhe trafikanteve te femrave dhe te droges veper e kujt eshte? Po Bushin kush e perzgjodhi qe te kandonte si kryebashkiak? A jane keto gabime te pafalshme? A e ndjen veten fajtor kriepsikoja per keto zgjedhje te tij qe vazhdon dhe i mbron edhe sot? Ju kujtohet si tallej publikisht me ate cerrin e Kavajes derisa i doli boja fare?

  Reply to this comment
 7. Alban Dega September 29, 21:42

  NJE REGJI E SKENAR ALA SHQUPI LAKURIQ !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Gjithcka eshte sajuar, hartuar dhe zbatuar nga SHQUP-i i Berishes, i qehajait te tij ne krye te Partise Babale Lulezim Basha dhe kamikazet e tyre politike dhe mediatike ala Basir Collaku dhe Shijaku TV.
  Regji 24 karat ala Babale !
  Skenar 100 per qind Basir Zagani !
  Si regjia edhe skenari jane hartuar dhe arnuar aq keq, aq mjerisht sa kane bere gafa edhe me te renda se ne Babalen Nr. 1.
  Cdo fjale e Emiljano Nuhut dhe Basir Collakut eshte kontradiktore, kunderthenese me vetveten sa nje tragjedi njerezore si ajo e Xhisiela Malokut eshte kthyer ne nje komedi vetdemaskuese e SHQUP-it dhe Collakut si hijena qe i versulen nje sorkadhjeje te plagosur jo vetem me egersi bishash por edhe cinizem te pashoq .
  Jane ngutuar aq shume, kane vepruar aq mjerisht
  e egersisht sa ne vend qe ti vinin vetullat Xhisieles i kane nxjerre jo vetem syte por edhe lakuriqesine e vetvetes ne syte e cdo shqiptari .
  Deklaratat e vete viktimes, deshmite e provat me ze e figure, faktet e pakundershtueshme te SHCBA-se dhe prokurorise i kane shqyer jo vetem arnat, por krejt veladonin e tyre djallezor dhe cnjerezor dhe kane nxjerre ne pah ne syte e cdo njeriu me mend ne koke te verteten e tyre si babaliste, mashtrues, shpifarake te shpifur, cinike… sa edhe qesharake e te trashe!
  Sic e thote filozofía popullore shqiptare peri keputet per se holli dhe zollumi keputet per se trashi !
  Behet fjale per nje zollum aq te trashe sa ka keputur jo vetem perin por edhe shqyer krejt regjine dhe skenarin qesharak te SHQUP-it politik dhe mediatik !
  Nje regji e skenar 24 karat shekspirian Mbreti Lakuriq qe ne kete rast meriton titullin e turpit SHQUP-i Lakuriq !

  Reply to this comment
 8. Alban September 29, 21:43

  PERDHUNUESIT E XHISIELES NE PRANGA !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  CFARE MASKARALLEKU DHE MASHTRIMI BANDITESK I SALI BERISHES DHE PERDHUNUESVE POLITIKE E MEDIATIKE TE PARTISE BABALE LULEZIM BASHES, EDI PALOKARI, GRIDA DUMA, MONA CIZMHA… BASIR COLLAKU, BLENDI KORAN TOPTANI E CO. I JANE VERSULUR SI HIENAT NJE VAJZE FATKEQE DHE PO E PERDHUNOJNE ME KEQ E ME BARBARISHT SE I DASHURI I SAJ !
  NESE AJO ESHTE MBI MOSHEN 18 VJECARE KA TAGER TE PLOTE LIGJOR DHE AVOKATI E DESHMITARI PAMOR I SAJ TREGON PA MEDYSHJE SE NUK KA PARE ASNJE SHENJE DHUNE NE TRUPIN E SAJ DITEN QE KA TERHEQUR DENONCIMIN E SAJ QE ESHTE E NJEJTA DITE ME PARAQITJEN E SAJ NE POLICI .
  PO ASHTU AVOKATI I SAJ VERTETON QARTAZI SE MARRESI I DENONCIMIT NUK ESHTE MASHTRUESI DHE CIMKA E BERISHES NE POLICINE E FUSHE-KRUJES EEMILJANO NUHU, POR OFICERI I POLICISE GJYQESORE GENTIAN CITOZI!
  TE NJEJTEN GJE E RIKOFIRMON ZYRTARISHT DHE LIGJERISHT, ME FAKTE E PROVA TE PAKUNDERSHTUESHME, DREJTORESHA SHCBA-SE Z. ANILA TRIMI QE ME 21 KORRIK 2018 EMILJANO NUHU NUK KQ QENE FARE NE STACIONIN E POLICISE SE FUSHE KRUJES.
  QE KETU BIE KREJT KESHTJELLA PREJ RERE RENASH SKANDALOZE TE REGJIZOREVE SALEH BERISHES, LULEZIM BASHES… DHE SKENARISTIT TE PAGUAR PREJ TYRE DHE TE DESHTUAR KEQAZI BASIR COLLAKU, CKA ME OSE PA PAGESE NGA PARTIA BABALE PERBEN NJE KRIM TE RENDE DHE NJE SHKELJE FLAGRANTE TE LIGJEVE SHQIPTARE DHE NDERKOMBETARE TE PERSERITUR TE TYRE PER AZILIN POLITIK DHE PER DESTABILIZIMIN POLITIK TE VENDIT .
  PERVEC HETIMIT TE NGJARJES SE DHIMBSHME TE XHISIELA MALOKUT, TE HETOHET EDHE ROLI I NDYRE I KAMIKAZIT TE BERISHES DHE PARTISE BABALE, BASIR COLLAKU JO VETEM NE KETE RAST, POR EDHE ATE TE DRITAN ZAGANIT, I DENUAR ME VENDIM TE FORMES SE PRERE ME TRE VJET BURG NGA GJYKATA E VLORES.
  NJEKOHESISHT MINISTRIA E BRENDSHME, MINISTRIA E DREJTESISE DHE PROKURORIA E PERGJITHSHME TE PERGATISE DOSJEN ME DOKUMENTE E DESHMI LIGJORE DHE TE KERKOJE NGA KOLEGET E TYRE TE ZVICRES ANULLIMIN E STATUSIT TE AZILANTIT POLITIK PER DRITAN ZAGANIN DHE EKSTRADIMIN E TIJ DHE TE EMILJANO NUHUT NE SHQIPERI PER KRIME TE RENDA DHE MASHTRIME FLAGRANTE ME QELLIM QE TI JEPET FUND SAGES SE PARTISE BABALE DHE MAFIAS SE SAJ MEDIATIKE, QE, SIC E FSHIKULLOI MJESHTETISHT DEPUTETI I PS-SE DHE KRYETARI I KOMISIONET TE LIGJEVE TE KUVENDIT TE SHQIPERISE ZOTI ULSI MANJA MBREME NE “OPEN” TE TOP CHANAL , JANE KTHYER NE ZYRA AZILI POLITIK TE RREME DUKE SHKELUR LIGJET SHQIPTARE DHE NDERKOMBETARE !
  PERDHUNUESIT POLITIKE… DHE MEDIATIKE TE XHISIELES NE PRANGA !
  LIGJ E DREJTESI !
  ASKUSH NUK ESHTE MBI LIGJIN !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*