“RD”: Rama shkon në Kinë me avion privat

September 10, 2014 11:54

“RD”: Rama shkon në Kinë me avion privat

“Rilindja Demokratike” nuk mund të rinte pa nxjerrë ndonjë perlë nga vizita e kryeministrit Edi Rama në Kinë.

Sipas saj, Rama ka shkuar deri në Kinë me një avion privat.

Dhe i vetmi fakt që sjell “RD”, është se të pranishmit në delegacion…zbresin me avazh nga avionic, duke mos e vrarë mendjen.

Në foto dallohet se, menjëherë pas Ramës zbret ministri i Energjetikës, Gjiknuri dhe pas tij një nga këshilltarët mediatikë të pazyrtarizuar nga Kosova me emrin Baton Haxhiu.

Edhe nëse shikohet sesi zbresin shkallët, kuptohet se kemi të bëjmë me një qetësi dhe asnjë prej tyren uk ka ngut për t’i hapur rrugën pasagjerëve që mund të jenë duke pritur pas tyre”, shkruan “RD”.

September 10, 2014 11:54
Komento

20 Komente

 1. psy September 10, 12:03

  Po lerini plehrat me veten e tyre!

  Reply to this comment
 2. Me keqardhje September 10, 12:09

  edhe avijon prejvate ke pase bre edij ramaj?!!!??? ati ne qine te rrish e te mos vish se ne kena zotijn birish,njashtu.pike.

  Reply to this comment
 3. musolini September 10, 12:10

  po eshte e vertete ka shkuar edhe me nje grua te deputeti te pd -se a keni ma per belulin more vrases ju paskeni shkallu fare a keni ma per mamate tuaja o turpi i sales e lulit ju mbulofte

  Reply to this comment
 4. Vani September 10, 12:15

  Eh,moj gazet’ katrahur…
  E partise bere pershesh!
  M… i saliut qe kur…
  U ka mbet’ ne dere, peshqesh…

  Reply to this comment
 5. E VERTETA September 10, 12:22

  “Bobo, cfare gjigandi !” -thone kinezet! Inte interesant, se Rama kur ecte mes tyre perkulej paksa, qe mos dukej shume ndryshe.
  Bravo per modestine!

  Reply to this comment
 6. nastradini September 10, 12:57

  A MOS ESHTE BERE NJE PARTI TOTALE KOMUNISTE PD-JA E SALIUT?

  sepse vetem parti te tilla vajtojne si kukumjacka pylli per LEKAT e proletariatit nderkombetar dhe nga ana tjeter vjedhin si plengprishesh debile magjype hindie fonde publike pa menduar fare se te mirat materiale i ben te mundur Kapitali dhe Prodhimi.

  Do te ishte mire qe PD-ja dhe Saliu te thelloheshin pak ne fillozofine konservative te Partive te djathta ne Bote dhe t’i thonin Edi Rames balle hapur:

  “MERR NJE AVION PRIVAT PER NE KINEN KOMUNISTE QE T’U BESH PERSHTYPJE SA ME SHUME SE TEK TA NUK KA ARDHUR NJE KRYEMINISTER BREKECJERRE PER TE LYPUR LEMOSHA!”

  keshtu do ta kuptonin te gjithe PD-ne e Saliut, ndryshe ne syte e Botes ajo mbetet akoma si nje atavizme e kalbur e Partise se Punes.

  Reply to this comment
  • feniks September 10, 16:02

   O nastradin efendi!
   PD-ja e Sali Lesh Berishes gjykon si dikur para LUFTES SE DYTE BOTERORE,GRUPI I TE RINJVE KOMUNISTE,qe kishin si parim te tyre:
   -TE VISHEMI TE RRECKOSUR,TE LYPIM RRUGEVE,TE RRIME PA RRUAR E PA QETHUR,qe populli te na pranoje se jemi si ATA!!!
   Edhe sot PD-ja serbe kerkon qe kryeministri i Shqiperise te shkoje ne Kine me TREN NE VAGONIN E MALLRAVE!!!
   URRA!!!

   Reply to this comment
 7. Lulzim Bitha September 10, 13:02

  Sale muti as ka pa e as ka degju per klas, se gomari nuk ka klas. Sala ka klasen e dhive, gjinia e horrave, specia e bythqireve.

  Reply to this comment
 8. vlora September 10, 13:45

  Ka njerez akoma qe besojne ne perallat e pd ……….edi te lumte …edhe po ke vajtur me avion ….qente le te lehin ….avioni te shkoj ne kine ………hahahahahahahaaaaaaaa

  Reply to this comment
 9. manolqifja September 10, 13:52

  Ai qe e paska konstatuar kete fakt,qenka vellai i baxhanakut….ashtu sic i ka RD E 55 E Fahri kellires.

  Reply to this comment
 10. doni September 10, 15:28

  lesh me qime moj fatime

  Reply to this comment
 11. lis dushku September 10, 16:50

  Ec e beje pres.dhe kryem. malokun 20 vjet.O popull thrriti menjes,detyrat e larta shteterore,qe kane te bejne me fatet e popullit,nuk mund bte lihen ne dore te malokeve.Te vendoset ligji ne kushtetute,qe kryem.,presid.etj.te jene 4 breza qytetare.

  Reply to this comment
 12. info analitike September 10, 17:00

  Nuk duket me i mencur reagimi ne shtyp i kryeministrise qe shpjegon se udhetimi u sponsorizua nga ambasada kineze dhe nuk u kushton asnje qindarke taksapaguesve shqiptare.
  Ndoshta udhetimi nuk ka kushtuar por koncesionet qe mund te perfitohen nga kinezet mund te na kushtojne shume me shtrenjte se nje udhetim me avion privat.
  Po te analizoni se si po sillen kinezet ne Afrike ka pak per te qene te gezuar per investimet kineze.
  fatkeqesisht qeveritaret nuk arsyetojne ne te miren e vendit por sa shume mund te mbushin xhepat.

  Reply to this comment
  • rezart September 10, 17:51

   O info qyqari!!
   Me Kinen nuk do ti,po me cilin shtet do benim prokopi i krric???
   Po Kina ka vene perpara gjithe boten o lume madh!
   Kinezi thote:
   -Une te ble prodhimet bujqesore dhe mineralet!!!
   Pra kjo do te thote,qe BUJQESIA DHE MINERALET DO TE KENE TREG TE GARANTUAR TANI E TUTJE!!!
   Aju kujtohen VAPORRET KINEZE qe mbusheshin me KROM e ktheheshin me FABRIKA E UZINA????
   Kemi 24 vjet,qe nga MINIERAT shteti nuk ka marre asnje ….QINDARKE!!!
   Cfare doni me o DALLKAUKET E ANADOLLIT!!!
   E gjithe bota i rri GATI-TU Kines,ju llapni si LLAPAQENER!!!
   Edhe dhi e zgjebosur edhe bishtin perpjete!!!

   Reply to this comment
 13. Mark uk September 10, 17:01

  vani: Mbaja prap Berishes po kujdes se do pergjigjesh.

  Reply to this comment
 14. S.p. September 10, 18:24

  Le t’i bjer legenit PD, se nuk kane pune tjeter.Keta akoma nuk kane dale nga gjendja e shokut me zgjedhjet e 23 qershorit.
  Kjo PD me mostrat qe kane mbetur do katandiset edhe me keq, kush do beje opozite aty Saliu, Xhozefina, Rruli,Luli, Paloka, Mediu, Imami apo Kac Islami ?
  Do t’a marrin pergjigjen se kush e ka “paguar” avionin dhe nuk do ndihen se atyre ju ka plasur cipa dhe i gelltisin kollaj pislliqet qe thone.

  Reply to this comment
 15. drejtesi September 10, 20:08

  Edhe me Berishen keshtu ndodhi . Ne fillim e duartrokisim dhe i kunderviheshim kujdoit qe e kritikonte ,deri ku harritem te ndjejm faj dhe turp per qendrimet tona .E njejta gje do te ndodh edhe me ju qe sot mbeshtesni qorrazi Ramen ,do t’ju vij turp per dinjitetin qe falet dhe poshteruat ne emer te disa batakcinjeve hajdut. Ktheni koken ne gjithe historin e Shqiperise dhe do te shikoni se te gjithe qe na qeverisen kapardiseshin me fudullek duke na marr pasurite ,lirite,enderrat dhe ne fund edhe dinjitetin . Vertet mendoni se fatet e femijve tane jane ne te njejten mundesi dhe barazi me fatet e femijeve te politikaneve dhe oligarkise hajdute te ketij vendi ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim