Reagimi i Myslim Pashait: Pa u hetuar Kalifi, kot merreni me Gërvenin!

Xhevdet Shehu May 31, 2015 13:22

Reagimi i Myslim Pashait: Pa u hetuar Kalifi, kot merreni me Gërvenin!

Shumëkush mund të jetë ndier dje i befasuar nga deklaratat e ish-admiral Gervenit për paktin detar me Greqinë. Ata që e dinë se si është zhvilluar ajo histori, e kapin nëntekstin. Ndoshta më mirë nga të gjithë këtë e shpjegon Myslim Pasha.

Kot merreni me Gërvenin, pakti detar është vepër e kalifit Sali – thotë Pashai duke iu referuar një interviste për gazetën ‘DITA’ në 1 mars të këtij viti ku është shprehur se “Pakti Detar u rrëzua, por jo kalifi që e mbrojti”.

Nuk merrem me Gervenët. Kam folur shumë herë për këtë çështje dhe nuk dua të përsëris veten. Ky ishte një Pakt i hapur (në demonstrimin e tij të parë) i mbrojtur më kompas në dorë me “kurajo dhe trimëri” nga Kalifi Sali para opinionit shqiptar, i hapur, sypatrembur duke patur brenda tij , antiligjin, antishkencën, antikombëtarizmin – thotë koloneli për Dita.

 

Xhevdet Shehu May 31, 2015 13:22
Komento

31 Komente

 1. palikari May 31, 14:41

  Bravo i qofte , burri nje here flet.Mos bejme gerr-verr kot i biem samarit qe te degjoj gomari Sali se kjo dihet.

  Reply to this comment
  • Mali May 31, 16:28

   Kalifi gomas gospodin Berishoviçi bashkje me iditotin buf Lul i vocërr. Votojini keta o kope e species saliere se keshtu i sherbeni me mburrje Serbise e Greqise.

   Reply to this comment
   • skrapalliu June 1, 09:58

    Fiks o Mal. Kush voton pd voton per serbin dhe grekun. Kush voton pd i voton tradhetise kombtare. Kush voton pd nuk SHQIPTAR me gjak SHQIPTARI. Kush nuk kerkon qe luli te shkoje ne burge per TRADHETI TE LART NDAJ ATDHEUT, nuk eshte PARTIOT

    Reply to this comment
  • Bureto June 3, 13:42

   Amerika dhe prokuroria jane ata qe duhet ta zgjidhin kete lemsh. Por mesa duket per te mos prishur ujrat si me rastin e masakres se Peshkopise ne gjirokaster kur u vrane ushtaraket shqiptare ne gjume nga komandot greke, edhe ne kete rast duhen ruajtur ekuilibrat”. Kujt i plasi per principet e demokracise dhe aq me teper per shkelesit e Kushtetutes, kur keta jane nga radhet e politikaneve marioneta ne duart e atyre me “lart”, Brukselit dhe Uashingtonit. E pra: me mire mut se i vogel! Si kurdohere ne keto 102 vjet pavaresi. Na pelqen s’na pelqen ky eshte realiteti i hidhur per ne shqiptaret. Mos i bini ne qafe saliut. A diten qe do ta therrase ai ne qiell, do ta mbulojne me flamurin kombetar dhe do t’i ngrene shtatore ne mes te Tiranes, si “burre shteti”. Pastaj cfare do te thoni ?

   Reply to this comment
 2. Emi May 31, 15:18

  Nje gje nuk kuptoj ne fotot e kesaj ceremonie gjithmon Sala del i vrenjtur jo entuziast a e dinte ai se cfar po firmosej sepse ky idioti tjeter vetem te qeshe di se pune nuk ka ditur te beje.

  Reply to this comment
 3. plakukjgg May 31, 15:35

  Ka bere mire

  Reply to this comment
 4. Mark uk May 31, 15:39

  Sa mire paska mesuar shqip ky turku Myslim Pashaa.

  Reply to this comment
  • Toni May 31, 16:09

   oooo mark uk ti patriotit Myslim Pashait ti lashe+ti thashe bolet 3-vakte ne dite pastaj tja pishe ujin kur ke mbaruar adetin mor serb i degjenerumen,Po nuk ke faj ti more qenef serb se nuk ndjen patiotizem+detyrim per kombin tone Shqiptare jo per gje por nuk je i atille je nje gjak+hale si ai skizofreni yt ne foto pas dylberit lul basha,ikore serb i felliqur ku ja ke idene ti se kush eshte Myslim Pashai,po te jete per vucic-dacic-salicin-fazllicin keto po i qane ti gjaku+rraca jote…

   Reply to this comment
   • koco May 31, 21:10

    Eshte maskarallek , eshte e turpeshme, eshte edhe e denueshme , si ka mundesi qe nuk bllokohet e lejohet te beje komente ky Mark uk , ky anti shqiptar i felliqur ? cfare fjale fyrese duhet te tolejoje nje organ publik ne se nuk reagon ngaj ca monsterave te tille anti shqiptare .?

    Reply to this comment
  • kolonel May 31, 16:15

   Kur na hiqen per shqiptare dhe keta serbomaloket qe na i prune kryqezatat nga etiopia dhe e mesuan shqipen nga arusha. Ka ardhur koha ti shpiem mbrapsh ne etiopi nga kane ardhur e te pastrojme rracen pellazge nga te ardhurit serbomaloker e grekocobanet. Se dikur keta serbomaloker nuk zbrisnin nga shpellat se dalloheshin menjehere qe nuk ishin pellazge

   Reply to this comment
  • intrigantet e saliut May 31, 16:47

   Myslym Pashaj, jo vetem qe shkruan mire shqip , por eshte mbi te gjitha Patriot dhe atdhedashes i VERTETE!
   mark ukoviç, te komplimentoj per shqipen tende, per dashurine e pafund qe tregon ndaj atij qe te pallon gruan dhe tere femrat e fisit qe eshte sali berisha, sepse eshte e rradhe qe nje filo serb te shkruaj kaq mire gjuhen tone te bukur.
   mark ukoviçi, sojin ternd te felliqur prej shovinisti e gjen me shumice te gazeta 55 , dhe tek gazeta rd, sepse nga aty thuren te gjithe tradhetite dhe intrigat e sojit tuaj te felliqur!

   Reply to this comment
  • bato May 31, 16:55

   Or Mark Ujku,
   Mew siguri je njeri pa kulture e shkolle sepse vetem nje i pashkolle ka kurajon te fyeje e te akuzoje nje akademik, shkencetar e dijetar si Myslym Pashaj. Por ti ke te drejte sepse nuk mund te presesh gje te mire nga nje njeri me mbiemer Uk( Ujk).

   Reply to this comment
  • Halit o xhan ! May 31, 22:34

   Myslim Pasha eshte Shqiptar nuk esht turk..Po Sali satrapi cfare eshte o “Mark uk” qe fal territore,.Ty o Mark uk ta q…..

   Reply to this comment
 5. SuloKapedani May 31, 16:08

  Z.Myslim ke tè drejtè dhe ju mbèshtesim.Ja ke vènè tabelèn zotrinjève me mbishkrimin e merituar sipas mallit qè janè.Bostani emrin bostan do pavarsisht se ne i themi edhe pjepèr.Kalifi ynè ringjallet sipas çdo rasti kur e djeg speci.Natyra ndonjèherè bènè mrekullira tè mèdha.Shpresojmè.

  Reply to this comment
 6. bato May 31, 16:58

  Sa foto e bukur kjo e ishit Salush dhe ketij idiotit me emrin Lulush. Njeri skermitet si ujk e tjetri qeshet si majmun. Nje tablo qe ploteson konceptin e PD se sotme!

  Reply to this comment
 7. Emigrant May 31, 18:32

  Myslym Pasha nuk eshte turk por eshte shqiptare ndersa gerveni eshte Grek dhe eshte bere pjese per te shitur troje te vendit per te mare grada e detyra te larta

  Reply to this comment
 8. METEH May 31, 18:44

  Oh sa krime ka bere KALIFI ne kete vend ne keto 25 vjet,nuk numurohen dot,pasi jane numuruar disa here,por KALIFI ka mbrojtje Nd/kombetare se gjoja mbron vendin nga komunismi..!

  Reply to this comment
 9. dajtiusa May 31, 20:08

  Vetem ngjyra e kollareve e te ashtuquajturve perfaqesues te shtetit shqiptar tregon qartasi se cilin flamur valvisin keta te shitur.

  Reply to this comment
 10. lato May 31, 21:05

  Mos i vini re Markut,sepse sikur te ishte vetem me ato 4 klase qe pretendon se i ka,do te ishte gjysma e te keqes,por Marku eshte me te meta mendore.Po te jete i biri Dodes,ky eshte i shtruar ne Azilin e personave te braktisur ne Shkoder.Nuk eshte agresiv,por rri gjithe diten para kompjuterir dhe punonjesit sociale e qesendisin:-He Mark,kujt ke me i ra sot?-Komunistave!-pergjigjet Marku.

  Reply to this comment
 11. GURI I KAMJES May 31, 21:30

  Nje nga kandidaturat e mundshme per President te Republikes duhet te jete dhe z. Myslim Pashaj. Ka gjithe staturen e nevojshme: shqiptar i thekur, me moral te larte, ekspert, njeri me kulture. Njeh mire historine e vendit, poet. I guximshem. Iu kundervu pa asnje interes nje klike te poshter e te fuqishme, te rrezikshme qe ende populli e ka neper kembe e qe mezi pret rastin per te kafshuar. Nuk besoj se ndonje kandidat tjeter mund te kete veti e cilesi te tilla. Strukturat perkatese duhet ta kene figuren e ketij personi ne vemendje. Ndonje neperke qe leshon vrerrin ndaj tij duhet t’i beje mire hesapet sidomos kur mundohet te nxise urrejtjen midis besimeve fetare. Per keta lloj njerezish ka dhe sanksione penale prandaj duhet te beje kujdes.

  Reply to this comment
 12. protesilahu May 31, 21:59

  Ky debil qe ngriti ne piedestal kriminelin M. Shehu,duhet denuar me tredhje ne gjendje te gjalle e pa narkoze,e jo me te dale ne menxheliz e te jape mendje e intervista,sharlatan e llafazan pa brume e koke bosh,tip homo e me pordhe ne zemer,qe u fsheh si mi gjirizi ne kohen kur shteti u shkaperderdh ne ’97,njelloj me Nano bythen,yyyyytttt,race zhigolosh !!!!!!!

  Reply to this comment
 13. lato June 1, 04:29

  Kjo fotografi eshte shkrepur nje dite pas Gerdecit.Saliu po qan baxhanakun,Bakojanis po masturbohet nga kenaqesia,kurse Basha qesh si Mark-uk.

  Reply to this comment
 14. Lexuesi. June 1, 07:18

  Ka te drejte Markakruku qe çuditet se intelektualet si M.Pasha flasin shqipen sepse shpellaret flasin si majmunet vetem “shqup”-isten, qe nuk ka ne baze indo-evropianishten,por ka ne baze sal-ari-uk-ferrishten ose gjuhen e bishave te birave dmth.birishisten.Keta sal-ari-uk-ferrishtet, ose birishistet, qe zgerdhihen duke i prere trupin vatanit e kane origjinen prej Zululandit dhe quhen karraduzet e Arnautistanit, te cilet duke puthur ungjillin permbysen pese here ne dite siper kuranit, sepse nen masken e engjellit bejne punen e shejtanit..

  Reply to this comment
 15. "BALASHI" June 1, 10:35

  Me vjen keq qe flite broçkulla per mallakastriotin Myslim Pasha. Eshte nje kokeplot e mjaft patriot. Sa per Mark-Uk nuk mund te ul veten ne nivelin e tij…

  Reply to this comment
 16. Lexuesi. June 1, 10:37

  Edhe fotoja pasi te shihet e te mendohet mundet te komentohet.Burri i pare ne rreshtin prapa ka ulur shikimin per toke duke menduar se keta arnaute-shpellare-maloke jane pa mend ne koke.Burri tjeter ne mes duket se po buzeqesh gjakftohte duke dashur te na thote se nuk e don,por e perbuz kete kryeshpellarin e Arnautistanit,karraduz..Kryeshpellari, shkaterrimtari i vendit,qe i ben temena grekut e serbit, don te gjeje me dore gryken e xhepit te fushe brenda parate e detit.Ne rreshtin para, Bakojanis, eshte e lumturuar, ndihet triumfaliste qe ka fituar siç ka deshiruar me keta hijena shqup-iste. Kurse dylber Lulushi masturbohet dhe nga kenaqesia ekzaltohet, leshon leng si kokerr rrushi,duke ditur se e veshtron nga prapa tere epsh Salushi.

  Reply to this comment
 17. Hektor Malo June 1, 10:44

  Mire, o Myslym, kalifin e dime se ç’eshte. Po Gerveni si ushtarak, i betuar per te mbrojtur,
  edhe me jete, teresine territoriale te Atdheut, nuk ka pergjegjesi? Sikur t’i thoshte Saliu Gervenit: Falja nje sy grekut; do t’ia falte Gerveni?

  Reply to this comment
 18. nje komentues June 1, 11:31

  KUR ESHTE BERE MARRVESHJA E DETIT SALIU BASHKEQEVERISTE ME Like Floririn.

  AMANI O VELLEZER, PO LIKJA SKA FAJ ORE ?!

  Reply to this comment
 19. Nje shqiptar June 1, 13:34

  Zoti Myslim Pasha per sherbimin qe i beri vendit tend duke denoncuar me shume trimeri “dhurimin e korridorit detar te detit Jon, Greqise”, ju meritoni titullin e larte te HEROIT te POPULLIT. Duhet te vazhdoni te botoni dokumentat perkates pasi shoqeria shqiptare dhe shume perfaqesues te klases politike e kane kujtesen dhe veçanerisht kujtesen historike qe lidhet me fatet e vendit dhe interesat e popullit, shume te vogel.

  Reply to this comment
 20. Mark uk June 1, 14:01

  Dilni si gjelat e fyejn te gjitha qe i dalin ne mbrojtje nje Pashaaa sic eshte mislimi.Po fatkeqsisht flet shqip bashk me kta turkushaket qe edhe fyejn ne nje kohe qe une vetem ralitetin kam thene.Dikush me pyet per Berishen se cfar eshte.Edhe ai vetem flet shqip,se mbasi na lidhi ne konferencen islamike,mbrapa diellit shkoft si ai si dhe ata qe jan si ai.

  Reply to this comment
  • Sami Xhaferi June 3, 22:28

   JU pershendes. me vjen teper keq kur ,vllaznit e mi sod e ksaj dite, nuk e kan largu nga mendja, se ka SHQIPTAR NE TRE FE APO DHE MA TEPER, HABI ME VJEN, SI MUNDET DHE SA POSHT MUND TE BJEN NJI NJERI QE ,ENDE NDAN FET TE NEVE . PO JA KTA JEMI, NUK NDROHEMI PER HATER ,OSE NGA FRIGA, KESHTU DOTE NGELIM. NJI PJESE MYSLIMAN NJI PJES KATOLIK,NJI PJES ORTODOKS, DISA ME FE E DO PA FE. POR NUK MUNDEMI ME I PERULE TJERIT SE KAN BESIM TE VECANT. TURP I MADH. ATA QE MENDOJN PERCAMJE. ATA JAN ANTI SHQIPTAR.ANMIK I VETVEHTES. PERULJE E MADHE . AI QE MENDON.. QE FLUTURON SHUM NALT ,BJEN SHUM POSHT. TETOVARI I VJETER.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*