Peka: Unioni i Gazetarëve, union i Drejtorisë së Policisë. E përsëris, Stefani ka probleme mendore

February 18, 2015 20:49

Peka: Unioni i Gazetarëve, union i Drejtorisë së Policisë. E përsëris, Stefani ka probleme mendore

Peka i është përgjigjur me fjalë të rënda deklaratës së Unionit të Gazetarëve, e cila dënonte sjelljen e tij ndaj Andrea Stefanit në studion e Opinion në Tv Klan.

Peka sulmon drejtuesin e këtij Unioni, Aleksandër Çipa, që është edhe vëllai i drejtorit të Policisë së Tiranës.

Ai thotë se ky Union, që edhe pse Peka e përçmon, është organizata zyrtare e gazetarëve shqiptarë, po mbron një ish-kapter.

Sot ne mediat online, eshte botuar nje “fleterrufe” ne emer te “Unionit te Gazetareve”. Aq serioze ishte kjo “fletrrufe” sa nje pjese e mire e drejtuesve te kesaj organizate fantazme, e kishin lexuar per here te pare ne media.

Paskan reaguar ne mbrojtje te Andrea Stefanit “Unioni i gazetareve te Drejtorise se Policise”. Se nuk besoj se perfaqesues real te Unionit te reagojne duke shpifur. Se qenka renduar rende morali i Stefanit ne mungese te argumentit nga ana ime!!! E paskam fyer rende pse i kujtova Andreas se: Jo kushdo qe nuk mendon si Andrea, eshte Berisha. Dhe po e perseris. Nje gazetar qe pretendon se te gjithe ata qe mendojne ndryshe nga ai, jane Berisha, ka seriozisht probleme mendore. Dhe kjo nuk eshte fyerje por konstatim.

Fyerje eshte pretendimi i Stefanit dhe “Unionit te Gazetareve te Drejtorise se Policise”, se po nuk pate lindur ne kohen e Enverit ne Tirane, e aq me keq, po pate ardhe nga verilindja e vendit, nuk mund te jesh i denje per te jetuar si gazetar ne Tirane.

Gjithsesi, vetem keqardhje per “flete rrufene” e “Unionit te Gazetareve te Drejtorise se Policise”. Ne studion time e te Fevziut, e ne te gjitha studiot ka cdo dite mungese etike sa here ju mungon argumenti. Dhe zhurmuesit e ketyre studiove i njeh opinioni me mire se une. Fatmiresisht rrjetet sociale nuk i mbyll dot askush.

Dhe nje fjale per drejtuesin e ketij Unioni fantazme. Je aq i vogel ne ndergjegje (jo vetem fizik), dhe nuk duron te mos jesh ti ne qender te vemendjes. Kaq i ngushte je, saqe sa here drejtuesit e Min Brendshme ne kohen e Berishes propozonin per ta promovuar vellain qe ke sot drejtor te Policise se Tiranes, ti do shpifje ne gazeten qe drejtoje brenda nates per drejtuesit e Policise se shtetit, vetem e vetem qe Cipa i policise mos te ishte me i arrire se Cipa i gazetarise.

Te heshtesh kunder racizmit te nje ish- kapteri qe sot e ke ne Unionin fantazme, te heshtesh kur ky kapter gazetar ka 6 muaj qe ndot kedo qe nuk mendon si ai, kur ka sepaku 5-6 emisione qe eshte kthyer vetem ne perbaltes dhe fyes edhe ndaj drejtuesve te emisioneve, vetem pse nuk mendojne si ai dhe te gjithe i duken Berisha, vetem nje i ngushte ne gjithcka si ti mund ta bej. Thjesht nje fletrrufe. Morali juaj ka nevoje per meshire. Sa per racizmin tuaj, ka zgjidhje”.

February 18, 2015 20:49
Komento

22 Komente

 1. Mark uk February 18, 21:51

  Po sikur ta dinte cipaj se cfar do te thot ne gjuhe polake cipaj.Sa mos me lodh eshte emri i organit femror te femrat.

  Reply to this comment
 2. bukurie February 18, 23:06

  Sa i pelqen vetja ktij Pekes,ai,me ate surrat,sikur e ka perplas njeri ne mure,e me ate koke me qoshe. Po hik si ke bo ditet te vleresosh ti Andrean.

  Reply to this comment
 3. Dardhari February 18, 23:23

  Peka a e di ti se çdo te thote me u mat me hijen e mengjezit .
  Nuk eshte puna qe ske jetuar ne Tirane po eshte puna ku u edukove
  Megjithate ti ke te drejte te mburesh qe je gazetar sepse te beson Berisha,po me thene te drejten sja vlen as per gje

  Reply to this comment
 4. "BERISHA" February 18, 23:32

  Ore… cfare kini me Peken juve..?! Ai ka tri te mira qe nuk i vlersoni, dhe.. mund ta pesoni:
  1- Peka eshte trim.
  2- Ka mesuar shkrim dhe kendim.
  3- Eshte me “taborrin” tim.

  Reply to this comment
 5. Noli February 18, 23:50

  Cimi eshte idjot, nuk di gje nga etika ai. Kush ka nevoje te degjoje budalleqe ta ftoje ne emisione ne TV. E keqja eshte se si Cimi ka edhe shume te tjere nuk eshte i vetem.

  Reply to this comment
 6. Agimi February 19, 03:12

  Kur eshte dhe ky qim peka gazetar….obobo ku ka vajtur vendi I shkrete.

  Reply to this comment
 7. Agimi February 19, 03:19

  O Qim Peka,,,,sa te paguan familja….Berisha,Veriu dhe verilindja ka njerez me virtyte te larta njerezore,por nuk je ti qe I perfaqeson keto njerez,mos luaj lojen e Sali Berishes si percares I shqiptareve,ti je vec nje lapangjoz,,qe pret te lepish kocken e rradhes.Andrea Stefani , kam nderin ta njoh . eshte nje njeri I rralle, me vlera ,I kulturuar, e ngaterron me kapterrin se te duket si Bujar Nishani, por Andrea detyren e tij me te vogel e ka patur professor.
  Sa per Aleksander Cipen ,,, kur flet ndyen gojen tende, se ai ai eshte modeli I gazetarit dhe I njeriut te mire. Ty si te ka bere zoti surratin dhe koken,, ashtu te zi ke edhe shpirtin o kokrra e injorantit.

  Reply to this comment
 8. Arben February 19, 06:53

  SHUME E DREJTE,

  STEFANI NUK DUHET FTUAR ME NEPER EMISIONE.

  1- MENDJE PER TE DHENE NUK KA
  2- PARAGJYKIME KA.
  3- E NGJYEN NDOPAK DOREN ME PARA TE PISTA.

  PERSE E FTON FEVZIU NUK E KUPTOJ.

  Reply to this comment
 9. Populli February 19, 08:05

  Te gjith ju qe keni shkruar me lart jeni bythlepirsa si Stefan b.c qe sdi gje tjeter pervec se me I be fresk dhe me u …..

  Reply to this comment
 10. Lleshi February 19, 08:30

  Permbytje e qytetrimit shqiptar nga llumrat dhe gurret e shpellave ! E keni pare ? Ku jane qytetet e te pareve tane ? Nen keta llumra dhe shkembinj te tipit Peka !

  Reply to this comment
 11. analisti February 19, 09:08

  Cim Peka eshte nje poltron berishian i cili pothuajse imiton klonin e Sali Berishes ,me intriga ,shpifje thashe e themnaje,madje edhe me fjalorin vullgar e primitiv,vetem i mungon ulurima dhe gjestikulacioni i Berishes.Eshte e vertete se me klonet e tille te neveritshem eshte veshtire te debatohet normalisht,keta qellimisht nxisin edhe debatuesit me te qete dhe te ekuilibruar te dalin ne Momente nga takti.
  Cimi eshte vertete i neveriteshem ne debate kur leshohet ne sajesat e teorive e prapaskenave njesoj si idoli i tij,duke u Futur ne spekulime nga me te ndyerat thuase eshte nje fallxhore a ne fakt eshte vetem nje krijese e shemtuar te cilit vete perendia i ka dhene pamjen e jashtme ashtu si e ka brendesine shpirterore.
  Mos prisni nga ky xhuxh igazetarise ndonje reflektim apo brerje ndergjegjeje sepse kjo specie nuk kete nuk e ka aftesine as kurajon njerezore ta beje.Keta jane te farkur keshtu nga modeli i klonuesit dhe vete ekzistenca dhe fuqia e tyre mvaret nga kuantiteti i hudhjes se baltes,fyerjeve,etiketimeve dhe nga vullgariteti e primitivizmi qe nxjerrin nga goja sepse ne mendje jane te tredhur teresisht.

  Reply to this comment
 12. Mark uk February 19, 09:27

  kokpalari i 21 janarit:Se je kokpalare dihet,po se jeni i shplar nga truni po e vertetoni vet.Nuk kam nevoj te fshihem ne emer te kujt.Quhem Mark dhe e kam per nder se jam me emer tipik shqiptar.Ate Stefanin duhej ta nxierrte per zhelesh.Edhe ne rregjimin e kaluar babaj i tij arriti kulmin ne karrier se jo nga se ishte i mencur,po te till i donte komunizmi.Tani ky i bene jehon perseri atyre qe i bene te 99.Ky spiun servil i servilosej Nano ,majkos,metes,e tani kti psikopatit qe per fat te keq eshte kryeminister.Shko laju se do zesh morra o morracaku i vogel.

  Reply to this comment
  • zef m'hilli February 19, 13:10

   E ta lumsha o MARKI :
   TASH te preshenes me Kangen :

   Heuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ,
   ne at maje T’kepit
   ku ma ke K’sollen .,

   Dhia bardhoke asht Hidhnue fort me ty ,
   si bre nuk pate koh me i shkrue dy gisht leter ?

   prej dashnise eshte ligeshtue ,
   e ka Thone :
   Qi kur Marku asht tu bo politik
   Me Ka harrue , e ma ka tradhetue .

   Mark mos u merzit ,
   Ne te puthim si Fshat ,
   ani he burre se nuk je la ,

   Reply to this comment
 13. BISHA February 19, 10:08

  Vetem nje pyetje kam per Stefanoviqin. Ç’fare lidhje keni me Simon Stefanin????. Ik ore debil se je bere i neveritshem.

  Reply to this comment
  • Lleshi February 19, 12:52

   Juve vemjet antishqiptare spiune te gjithfarelloj pushtuesi dhe invadori , vetem te Shqiperise dhe shqiptareve jo , jeni ushqyer me shpifje dhe shpifje villni nga goja !
   Mu as nuk ma ndin per kete Stefanin , por fjalet e tua jane shpifje e paster ! Sigurisht qe Simoni s’ka lidhje me kete Stefanin !

   Por problemi ketu nuk eshte Stefani , madje as ky Peka si person , sesa shkaterrimi qytetrimit shqiptar nepermjet kultures se shpelles se neolitikut !
   Ky eshte krim kunder Shqiperise realisht dhe jo kunder Stefanit ! Stefani eshte nje viktime individuale qe as nuk ul dhe as nuk ngre peshe !
   Shqiperia eshte viktima e madhe e kesaj llumnaje dhe kulture neolitike qe ze vend nte jeten e saj edhe mediatike !

   Reply to this comment
 14. qerosi February 19, 10:43

  peka kokrra legenit

  Reply to this comment
 15. doku February 19, 10:49

  Cuna dhe goca, Cimi mund te kete probleme si cdo njeri prej nesh, nuk jemi perfekt por ama nuk eshte lepires si Stefani dhe aq me pak i cmendur si ai. Cim Peka eshte gazetari i guximshem dhe ka bere nje emision qe shpesh here konkurronte edhe qerosin e Klanit apo Ballen. Mos u beni militant por flisni te drejten, popull dele.
  Stefani pervec se i semure eshte edhe njeri i ndyre, per aq kohe sa i vleresojne njerezit prej nga prejardhja. Edhe nqs do gjykonim keshtu, atehere Cimi eshte me larte se Stefani pasi erdhi nga Hasi, studioi dhe mori nje zanat te cilin e aplikon mire, kurse Stefan tironci u lind ne Tirane dhe pervec se bythlepiresin e PS dhe te fondeve te Soros-it nuk njihet per ndonje gje tjeter, pasi i ka gjetur gati.
  Besoj nuk ka nevoje te them se une nuk jam as militant i cimit, as i pd dhe as i PS, me sakte : Nuk me rruhet per parti apo persona, por te bardhes ti themi te bardhe dhe te zezes te zeze pasi kemi kriju nje stereotip te keq ne keto portalet. P.S: Sjam as “malok” 😛

  Reply to this comment
  • elio February 19, 13:35

   @doku, mos I ngaterro problemet e “cdonjerit nga ne” me problemet e Pekes…Peka ka kompleksin e inferioritetit dhe eshte po aq lepires si Stefani, por per fat te keq eshte lepires I anes se gabuar. sa ishte “baca” ne fuqi, Cimin nuk e prekje dot, tani po “ha pak pluhur”. Le te haje pak se I ben mire…

   Reply to this comment
 16. Lexuesi. February 19, 10:52

  Sikur ta dinte dikush qe flet si tamruk se ç’do te thote “uk”, mendje “firikup”,qe kullon gjak si vrases e hajdut,nuk do te mburrej,por do te trembej nga vetja dhe do ti vinte turp.Ky soji qe trembet,siç thote vete, nga nje kapter, sojit te nje ambasadori te trianise don t’i beje nder, sepse uku jeton ne fshehtesi duke zene prite ferre me ferre.Ai llomotitesi Pe(dem)ka,qe don te fyeje gazetarin Stefani zhvillon instinktin e vet ne sherbim te Salari shpellarit si qen stani. Ai fyen edhe “unionin e gazetareve” nen kompleksin e inferioritetit te salarinjveve qe kane zbritur nga mali, sepse ne perfytyrimin e tij gazetaret jane vetem ata qe krakerrijne si korbat e sorrat tek Klani kur u hedh ca krunde perpara Fevzotoptani.

  Reply to this comment
 17. February 19, 12:10

  Une nuk di se çthote Peka por di nje gje qe , Stefanit ,Nanos dhe sidomos Bazes ju eshte bere Berisha obsesion. Ju eshte bere Berisha me keq se turku grekeve.Deri ketu ne rregull , por te pakten te mos bejne analistin se mire qe jane te pabesueshem por behen edhe bajat se jane.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*