“Jo dhunës”, Trump bën thirrje amerikanëve: Të ndihmojmë që tranzicioni të jetë paqësor

January 13, 2021 20:53

“Jo dhunës”, Trump bën thirrje amerikanëve: Të ndihmojmë që tranzicioni të jetë paqësor

Zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë sapo ka dhënë një deklaratë nga Trump, i cili normalisht do të bënte reagim në Twitter të drejtpërdrejt në një ditë si kjo.

“Në dritën e raporteve për më shumë demonstrata, unë theksoj që të mos ketë asnjë dhunë, asnjë shkelje të ligjit dhe asnjë vandalizëm të çfarëdo lloji.

“Kjo nuk është ajo për të cilën unë qëndroj dhe nuk është ajo që Amerika përfaqëson. Unë i bëj thirrje të Amerikanëve të ndihmojnë në zbutjen e tensioneve dhe qetësimin e humorit. Faleminderit”.

h.b/dita

January 13, 2021 20:53
Komento

2 Komente

 1. Shefqet Cela January 13, 22:00

  MESAZH I ARSYESHËM.BRAVO!
  FRIKËN E NJEH SI”BURRAT”.
  Tani ligjëroka ndryshe.

  Reply to this comment
 2. vlora January 14, 03:38

  E nxore shejtanin nga shishja,veshtire se e fut me.Nga ne thone do te lash mu me shu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim