Reagojnë demokratët pas propozimit të ri të Metës për Reformën në Drejtësi

July 19, 2016 16:01

Reagojnë demokratët pas propozimit të ri të Metës për Reformën në Drejtësi

Reagojnë demokratët pas propozimit të kreut të LSI-së dhe kryetarit të Kuvendit, për hapjen e tryezës së negociatave për Reformën në Drejtësi.

Partia Demokratike mbështet propozimin e Metës.

‘’Me qëllim që negociatat të jenë transparente dhe në sytë e mbarë shqiptarëve PD mbështet propozimin që këto negociata të jenë hapura për median.’’, reagon PD-ja.

REAGIMI I PLOTË:

Partia Demokratike vlerëson propozimin e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhe shpreh gatishmërinë për t’u ulur menjëherë në tryezën e bisedimeve me negociatorët e mazhorancës dhe ekspertet e huaj për të konkluduar pozitivisht me zgjidhje, për dy çështjet e mbetura, që u dakordësuan mbrëmë, e më pas papritur u zhbënë në orët e vona të natës.

Me qëllim që negociatat të jenë transparente dhe në sytë e mbarë shqiptarëve PD mbështet propozimin që këto negociata të jenë hapura për median.

Zgjidhja është afër dhe Partia Demokratike është gati të japë edhe njëherë kontributin e saj pozitiv për një draft kushtetues sipas propozimit hibrid dhe në përputhje të plotë me Komisionin e Venecias.

Shqiptaret nuk meritojne provokime të ulëta dhe as lojera politike me reformën në drejtësi, ndaj ftojmë mazhorancen të ulemi së bashku dhe të negociojmë në kushte transparence totale para shqiptareve për t’u dhënë zgjidhjen që ata meritojnë.

July 19, 2016 16:01
Komento

9 Komente

 1. andromeda July 19, 16:15

  Ul kokën o Lulash, o qurrash, se ta boni biopsinë Donald Lu-ja sot. Je i dhjerë deri në fyt o qaramani infantil. Si të durojnë ato që ke përqark o derdimen që s’ke për t’u bërë kurrë edhe pse dikush të ka quajtur ‘Ylli në ngjitje i politikës shqiptare’. Një gënjeshtar patologjik nuk mund të bëhet kurrë asgjë veçse një mashtrues dhe hajdut i ordiner.

  Reply to this comment
 2. Robi July 19, 16:19

  Per propozimin Hibrit ju duhet te kthenit vetem nje pergjigje, po ose jo, ndersa ju gomere as e morret ne konsiderate, per motive te cilat i dini ju me mire se askush tjeter dhe, na nxorret nga sirtari i SALIUT nje kundrpropozim. Nuk e keni marre vesh akoma qe me Ameriken dhe Evropen nuk mund te luani siç jeni mesuar te luani e talleni me popullin shqiptar. Tani hani njhe mut te madh (ju lutem copen me te madhe per Salen e Lulushin), se ju doli boja ne te gjithe globin.

  Reply to this comment
 3. Tani July 19, 16:25

  E paprevednte ky BTHQ lyli i argites i ka kerkuar vete vetingun nga nderkombetaret tani e mohon,ore qyrrash voto opsionin qe i premtove zonjes NULAND,ne votimet e ardhshme do ta maresh vesh ti me Co.

  Reply to this comment
 4. Gjobeku July 19, 16:48

  Βasha, ky surrat pa kende ose surat rrumbullaku si top , si pallosh qe eshte , me historikun e tij, vendin e ka ne (meqe) pra ne burg !! se bashku me kryetarin -de jure , dhe te tjeret nga pas!…

  Reply to this comment
 5. BEUNI July 19, 17:33

  He ore lulush bythe qiri pse te kishte ikur surrati,nuk di me ku te futesh koken sa vete te shquop te perze saliu,te thote shko ne koference shtypi genje sa te mundesh mase do ngelet dicka e vertet,por sote ta corri masken Donald Lu-ja ,bej gati valixhen dhe thyej qafen,se ja kalove dhe saliut me tre genjyer.

  Reply to this comment
 6. Besi July 19, 17:37

  O ndyrësira,,,!
  Përveç që ekini mbajtur peng Shqipërinë këtu e 25 vjet po për fajin tuaj dhe atij që ju e kini padishah ,edhe pse ju ka hipur të gjithëve juve si gomari,,,kërkoni akoma të pengoni.
  Erdhi dita ,është fare afër që do ti lëpini ato që thënë, që do ti mohoni ato që kinI bërë.Këtë radhë nuk mund të kaloni.Është misioni I pa mundur.
  Nuk mund të shpëtoni dot,vetë e pre gati të tjera këtë ditë.S’ka më as Bisha,as bylyk,apo byk bash t’ju shpëtojë
  Vrasës me ndergjegje të këtij populli ,ky ishte edhe fundi juaj

  Reply to this comment
 7. Mark July 19, 17:38

  Armiku i armikut tim,eshte miku im….keshtu eshte Meta me Lulin tani.U keputen dhe u dogjen keta per te votuar reformen.Kane marre flamurin tani.U pika qe su bie me gjith plakun Mere.

  Reply to this comment
 8. Besi July 19, 17:46

  ….??!

  Reply to this comment
 9. Devolliu July 19, 18:30

  Kjo është Partia Fashiste e Salih KRIMINELIT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim