Reagimi i Argitës në prill 2014 për denoncimin e Zafar Ansar

March 10, 2016 22:55

Reagimi i Argitës në prill 2014 për denoncimin e Zafar Ansar

Një gjyq mes Argita Malltezi Berishës dhe deputetit Taulant Balla, rikthen në vëmendje të opinionit publik, denoncimin e biznesmenit Zafar Ansar, i cili ka dëshmuar publikisht se i ishte kërkuar 3 milion euro ryshfet nga vajza e ish-kryeministrit.

Vetë Argita Malltezi pas intervistës së biznesmenit Zafar Ansar reagoi në 24 prill 2014, duke thënë se po e sulmojnë politikisht.

“Kjo është historia e një biznesmeni që kërkon të marrë nga Rama, sot kryeministër, të drejtën për të bërë biznes me Ramën dhe që si biletë hyrëse ofron një intervistë politike”.

Biznesmenit në fjalë – thotë Argita Berisha Malltezi – i është kërkuar të paguajë për punën ligjore me tarifa për orë pune, ose me shumë totale në mbarim të projektit, sipas preferencës së tij dhe kjo jo nga unë, por nga një firmë tjetër ligjore.

“Të vetmen faturë që i kam çuar personit në fjalë ka qenë ajo për punën e kryer nga një grup ekspertësh të fushave të ndryshme (rreth 8.000 euro), të cilën ai iku pa e paguar”, vijon Argita Berisha.

Pjesa tjetër e deklaratës është e mbushur me akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, për të cilin ajo thotë se, ndryshe nga aktiviteti i saj privat, që ka qenë nën sitën e ILDKP-së, Tatimeve dhe mediave dhe per të cilin ka dhënë llogari publikisht në shumë raste, Rama nuk e ka bërë kurrë një gjë të tillë për veten e tij.

Dita

March 10, 2016 22:55
Komento

31 Komente

 1. karamamund-elefanti i trete April 24, 18:23

  Po byt….,po te erdhi litari ty dhe ati qelbesires,tyt eti.

  Reply to this comment
 2. Daniel April 24, 18:36

  Duhet ta vertetosh ne gjykate pretendimin tend,e jo prpogande me intervista,pasi nuk te beson njeri alternativen tende.

  Reply to this comment
 3. toni April 24, 18:52

  po moj SHMPANZE po te gjithe ndyresirat e tua apo yt-eti ja faturoni EDI RAMES,,juve si SHPK familjare nuk kini bere asgje keto 23 vjet,yyyyyyt rrace e qelbur felliqesira serbije..

  Reply to this comment
 4. Jozi April 24, 18:57

  SI NGJAJN SIKUR JAN FEMIJET E HIENES

  Reply to this comment
 5. edi April 24, 18:57

  Kur ke mesuar dhe ti ARGITA ,qe ke tru sa nje pule fushe, nga historite dhe intrigat…u permbyste kjo bote….

  Reply to this comment
 6. inf April 24, 18:59

  Po kush te beson moj e gjore po ku e ke ate te drejt ti dhe kremineli baba jot filo serbi dhe dhendrri i Serbise e i Milices gjyshes tate ti pini gjakun nji Kombi,,,,
  Po ku e ke ate tager ti moj e mjere qe erdhet nga vuçidoli me nji luge druni e sot po hani me luge florini po kush jeni ju moj familje kreminelesh e tradhtaresh hajdutesh e horrash qe vrate e prete nji popull pa pushim.po kush eshte kinezi jot xeni lirijes sllobodakes te hedhi ne ere 26 njerez ne Gerrdec e mos ti hy nji ferr ne bythe.
  po kush jeni ju mor morrat e kombit qe jeni rrit me zorre derrash e sot hani e pini gjakun e popullit po kot nuk thone ti je berisha ne byth.
  Pse e them i ngjan nga Hunda nga goja e piset nga veset ai ginjen dhe ti ginjen ai mashtron dhe ti mashtron ai vret dhe ti dhe kinezi jot vritni po çfar nuk keni te perbashket ju asnji gje ju jeni dhe do vdisni llumi i popullit Albania ju jeni dhe do perfundoni si mos me keq .
  Ka pa ky Planet burra me bole Miliardera por kane shku per lesh dhe po qelben neper qelite e burgjeve dhe ju e dini ket nuk ka mjek qe ju sheron ju moj argjija e viçidolit .
  Aty e ke Zotin Asnar dili dhe kerkoji ballafaqim po ishe e zonja por ti i ngjan shemtires berisha moj e bija hajdutit dhe kreminelit je ti dil se Asnari doli si burre dil ti dhe Kopani jot sali kodoshi bashke me nanen sllobodanke dhe Xeni kinezi mbroni veten o kodosher e mjerane o FAMILJE E DIGJENERUME NE THEMEL E RRACE E FIS
  ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ja u qit zoti rracen e faren o rrace kaukaz sllavi jeni ju ptyyyyyy.

  Reply to this comment
 7. GENT... April 24, 19:04

  Ju lutem shume hiqeni kete foto

  .Shkerdhen Berisha-ne 1997 iken ne Suedi dhe ” i kceu” kushrines Sadije dhe nuk ka asnje fije turpi.Berishajt jane nga lugu i zi i tropojes qe shquhet shume per incest familjar e deri te veprime te turpeshem me kafshet

  Argita -para 1990 shkon ne perendim per operacjon plastik se kishte problem me nje vrime te trupit.Kjo shtrige me fytyre njeriu ka rekordin si dipllomtja me ere e globit se ja beri baba-presidenti kur u larguan ne 1997.

  Nuk po flasim per kete qerosin boshnjak qe na doli disident i djathit..

  E perseris largoni keto djaj nga ekrani i dites..hiqini monstrat…

  Faleminderit per mirekuptimin.

  Reply to this comment
 8. Hate April 24, 19:12

  Sipas jush,babit dhe vellait tuaj te gjithe genjejne,veç jush.Do ju vije radha dhe juve te jepni llogari.

  Reply to this comment
 9. Horri i Bulevardit April 24, 19:21

  Prit edhe pak moj rruspije, po sta bom bythen si surrati.

  Reply to this comment
 10. myzeqari April 24, 19:45

  Ah mor bushtrat e pushtetit ju jeni njesoj si ata qe iken dhe keta qe erdhen. Ropte te gjitheve ku ti keni.

  Reply to this comment
 11. rilindja April 24, 19:55

  Pse te mos themi qe shpif ti.

  Reply to this comment
 12. shpellari of fridem April 24, 20:09

  Argita!!!!!Ta permbledhsha ne te mira e gezime familjarisht…..^_^

  Reply to this comment
 13. kackavalli April 24, 20:12

  E ka fajin ku janullatosi qe si merre ne kish per te fale mekatet qe kane bere. Gezuar pashket

  Reply to this comment
 14. ali April 24, 20:56

  Argita Berisha,Gjin Gjoni i plepave , Basha , Berisha ati, etj.etj. te gjithe ”engjej” , e kane
  te siguruar ”PARAJSEN” E DANTES, POR PASI TE KENE KALUAR NEPER FERR E PURGATOR !
  MJERANET HAJNA,VRASES,PLACKITES, TE KORRUPTUAR DERI NE PALCE !

  Reply to this comment
 15. ali April 24, 21:00

  Shenim: Gjin Gjoni ,te plepat nuk mesoi as alfen e drejtesise, por mesoi si te vjedhe dhe si
  te pasurohet me gjakun e popullit fukara ! Rraseni ne burg dhe konfiskoni pasurine ! Kjo
  e fundit i dhemb me shume se sa burgu ! Burgu per te s’eshte asgje perpara konfiskimit
  te pasurise !

  Reply to this comment
 16. fat man April 24, 21:35

  Nga familja e lugatit lugeter do te dalin e tille eshte lugatja e shemtire Gita. Leri llafet shko para drejtesise e korruptuar dhe grabitqare keni vjedhur si familje dhe keni vrare ne biznese te jashteligjeshme 26 qytetare ne Gerdec, ndermjet tyre dhe “fukarain” me BMW X5 burrin e tezes. C’pune ka Edi ketu qe shpif, apo ashtu te thote Sali C4 ne shtepi qe akuzo e bej te tjeret pis, per te hequr vemendjen nga zhuli yt. Ti vete e pranon qe pasur marredhenie me biznesmenin Ansar dhe i ke derguar edhe fature per pagese, po per kete Edi e mesoi Ansarin. Ti je dhe femer e nuk eshte mire te genjesh, se do te rritet perseri hunda e prere e do te behesh Pinok moj lugate. Ansar po te akuzon direkt ty per 3% “tarife-suksesi”, ti thua Edi, dyert e prokurorise i ke te hapura shko e bej denoncim, apo e ke vete brenda e po te dhemb ca si dhume.

  Reply to this comment
 17. Toni April 24, 22:02

  Po ky rrushi, edvin Rama qa di Pret me i fut ne burg sipas jush???

  Reply to this comment
 18. MARKO April 24, 22:15

  O Argit shpjego ku i ke gjet gjithe ato pasuri.. sikur ju ka pjelle nje nene ju e Qin Gjonin..

  Reply to this comment
 19. Arben April 25, 02:23

  AH, PO KUR DO VIJE AJO DITE TE MOS SHINI DOT KESHTU SI TJU DOJE QEJFI, POR TJU SHOHIM ATJE KU E KENI VENDIN, NE BURG.

  Reply to this comment
 20. redi sheheri April 25, 03:44

  Familja me e urryer e planetit!

  Reply to this comment
 21. sopiqoti April 25, 08:29

  kur familja Berisha para viteve 1990 banonte ne periferi te Brakes,tek rruga Prokop Myzeqari ishte aq e thjeshte dhe ne nivel ekonomik pothuaj se me familjet e tjera te shkalles.Shikoni sot se ne cfar niveli ekonomik eshte jo ish-presidenti POR femijet e tij.Qe Argita te jete e besueshme le te ballafaqohet ne gjyq me pakistanezin dhe jo duke shpifur per Edi Ramen me keq se ben i ati.

  Reply to this comment
  • ALBANO April 25, 12:51

   po familja e rames e metes para disa vitesh cfare benin :::hanin buke me djathe :::dhe tani meta bene festa me mijera leke ::dhe rama po eben vilen ne dajt ::dhe sa leke kane ne banka :::me miliona por nuk ka njeri per ti kontrolluar ::::prandaj kjo vajza qenka korrupsion ::por tani rilindasit cfare jane :::rama ne paris ::hante nje sendviche ne dite dhe punonte ne notre damme te paris per buken e gojes :::dhe tani ku i gjeti leket ? //PO JU LEJE TE GJENI JU TE ZGJUAR ., ?? ,,,

   Reply to this comment
 22. ben April 25, 09:13

  O zot kjo dhe k…. gamori me pas ta shkref por meqe ka kaq miliona ndoshta i prishet menja te ziut gamor ?

  Reply to this comment
 23. PARTIA E VUQIDOLIT April 25, 09:21

  berisha iku me 23 qershor kurse argita do ja mbaj me dor

  Reply to this comment
 24. P.A.B April 25, 14:20

  Shteti Ligjor Mungon –> Vakumi i krijuar sjell rremujen qe mbush kete hapesire me Llogje e Spekulime

  Vajza do pergjigjej // Babi do jepte doreheqje, vec nga furia e Opnionit Publik // z. Ansar do kapej “per zverku” e te sqaronte me fakte si eshte puna. Me tej media so hetonte “qellimet e tij” kush eshte dhe pse erdhi tek ne. Dhe llogjet vazhdojne ” e paguajti Rama”


  Akoma dhe sot nuk i dihet pasuria, eksperienca e biznesi qe ben z. Ansar. Shqiperia jone e dashur gjithshka e ben “Politike dhe Personale” Askush nuk abuzon, vjedh apo te denohet.

  Reply to this comment
  • nofka April 25, 18:34

   Akoma gjalle eshte kjo hajdute,pse nuk e fusin brenda per vjedhje te gjithe tokave turistike te Shqiperise,nga na doli kjo juriste kaq e zgjuar ,dhe kaq fitime dhe shume prona,edhe femijet tane mbarojne juridikun por nuk gjejne dote pune e jo me te behen te pasur.prandaj gjykata ti denoje keta hajduta

   Reply to this comment
 25. Pipi April 25, 18:17

  Familje monstruoze dhe e pacipe! Lexoni se cfare ju shkruajne dhe do kuptoni urrejtjen e thelle qe ndjen populli i thjeshte per ju, moj grua vampire. Ke dhe pafytyresine dhe jep pergjigje. Je bere si mama-dhia dhe nuk i ke lene gje mangut babait-cjap. Nje familje qe jeton me ndershmeri dhe merr ate qe i takon, do te kishte bere harakiri si fis me kaq urrejtje qe ka ne popull. Mallkuar qofshi per ato qe i keni bere ketij vendi!!!

  Reply to this comment
 26. . March 11, 15:06

  Hajduti therret: “Kapeni Hajdutin”.
  PD cileson poziten e majte Koalicioni i “qelbesirave”.Tashti mos duhen shume mend se ku qendron qelbesira.
  Kerkohet dekriminalizimin.
  A mund te gjeni se ku ekziston kriminalizimi ma shume se ne PD e kamufluar ne te gjitha detajet e veprimtarise jetesore njerzore politike e shoqerore.
  Nji parti me gjithe kete tonelat bagazhi vendin e ka te jasht ligjit dhe ne biruce te burgut.Te vihen ne rresht si bagetia ne thertore.

  Reply to this comment
 27. Shkerdheni te shkerdhymin March 11, 22:52

  O albano qe vec albanas nuk je. Do jesh ndonje shpellar prej Vicidoli. Shkerdhenin ne 97 e dergoi baba ke miku me shpetu koken e madhe po ai shpetoi koken e vogel, ja hypi kusherines, e beri me 2 femije pastaj i futi shqelmin bytheve sikur te qe e rrugeve dhe i bleu dyqan kesaj bushtres tjeter. Nje familjed KRIMINELE.
  Ore Shkerdhen ….se mos i ke bere gje Gites o kastravec????? o mos mbeses se nuk e paskemni problem ju rrace muti….Qenkeni si ajo barsoleta qe i thote motra te vellaitE PaSKE ME TE MVDH SE BaBI…., aSHTU ME THa DHE MaMI i pergjigjet Shkerdheni i shkerdhym

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*