Reagon Basha: Rama nuk i ka votat në parlament

July 18, 2016 22:31

Reagon Basha: Rama nuk i ka votat në parlament

Pas deklaratës së bërë sot pasdite nga kryeministri Rama se drafti do të miratohet me ose pa PD-në, reagoi edhe kreu i opozitës Lulzim Basha.

Përmes një postimi në Facebook,Basha thotë se gjuha e përdorur nga Kryeministri tregoi se nuk e do miratimin e kësaj reforme.

Nje perpjekje per ta hequr reformen në drejtesi nga tryeza ku po negociohet, nga tryeza ku u ra dakort pak orë më pare, edhe nga ai, qe te negociohet. Një përpjekje për ta hequr nga tryeza e zgjidhjes e për ta shtruar në tavolinen e ushqimit te tij të përditshëm politik që është sulmi dhe provokimi ndaj opozites”, tha Basha.

Ai shtoi se shumica nuk i ka votat e nevojshme, ndërsa thotë se Rama provokoi duke thërritur deputetë që janë në hetim për të votuar në seancë plenare.

Nuk i ka vota sepse projekti Rama nuk ka qenë dhe nuk është reforma në drejtesi, por kapja e saj nëse do ta kishim lejuar ne, ose dështimi i saj. Drejtesine qe lufton krimin e korrupsionin e kaane tryeze. Drejtesine e pavarur qe e rekomandon Komisioni i Venecias e ka ne tryezë. Drejtesine per qytetarët, per ligjin, e jo per te mbyllur dosjet e tij e ka ne tryeze. Per kete drejtësi jane votat, gati per ta kaluar te enjten në parlament. Është koha për të marrë përgjegjesi dhe për të shërbyer konsensusin dhe jo per te trazuar çorben e prishur te rilindjes se skaduar qe s’e gelltit dot me askush”.

July 18, 2016 22:31
Komento

8 Komente

 1. Arber July 18, 22:48

  PD ka hedhur ne tavolinen e konsensusit Antireformen e Ali Baba Saliut dhe 40 hajduteve e ktimineleve te tij.

  Reply to this comment
  • kujtesa July 18, 23:20

   Dhe kerkon ky qe te behet politikan! Me gjuhen e nje demagogu te mbaruar!
   Shiko se cthote: Rama kerkon votat e deputeteve qe jane ne hetim per te kaluar reformen!
   Dmth,sipas tij,ne hetim jane Eduart Selami,Majlinda Bregu,Astrit Patozi etj,pra deputete qe kane shprehur gatishmerine per voten PRO reformes!
   Hajde tani besoji ketij qe genjen edhe per ate se sa eshte ora!

   Reply to this comment
 2. TLN July 18, 22:55

  Bushter. Nqs reforma jote nuk eshte kapje e sistemit atehere perse SHBA-BE nuk e aprovojne?

  Reply to this comment
 3. ILIR-MONIKA July 18, 23:07

  po ti i ke votat te besh qeverine e vrasjes smerlap ik o shkerdhate i ndyre

  Reply to this comment
 4. shitja detit July 19, 00:14

  Doli edhe ky manekini prej parafine.

  Reply to this comment
 5. alphade July 19, 04:18

  Bande hajnash,kriminelesh , antishqiptaresh , mafiozesh
  dhe si te tille ne gjyqin e hages si bande mafioze dhe ne
  asnje menyre te knsiderohet si parti !!!

  Reply to this comment
 6. SHKERDHEN -VIQIDOLI July 19, 08:56

  rendesi ka qe ka ameriken se tri nuk i duhesh gja as qenefit as dreqit as lanetit vetem saliut per figure si prostitute

  Reply to this comment
 7. ela July 19, 10:11

  Po nuk e kuptoj kte perzonazh… po pse i qan hallin Rames ai “ka vota apo nuk ka vota per t’a miratuar” – me kte qe ka pohuar Lulushkja eshte se nuk ka hallin tek reforma e te mendoje te aprovoje ate qe te tjeret i kan vene me kusht ne tavoline… por thote ska vota … po ky as per hajvan nuk ben.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim