Reagon Bode: S’kam lidhje me trukimet e Skënderbeut dhe as me bastet

September 9, 2016 20:02

Reagon Bode: S’kam lidhje me trukimet e Skënderbeut dhe as me bastet

Ish-ministri i Financave, Ridvan Bode ka bërë një reagim lidhur me përfshirjen e tij në trukimin e disa ndeshjeve të ekipit të Skënderbeut.

Në raportin e UEFA-s, për përjashtimin e Skënderbeut nga Champions League, përmendet dhe emri i deputetit të PD-së si i përfshirë në trukime.

Vetë Bode thotë se, lidhja e tij me ekipin korçar të futbollist është vetëm si tifoz pasi nuk ka qenë asnjëherë finaces apo anëtar i bordit drejtues.

“Kurrë nuk jam takuar apo biseduar për ndeshje apo rezultate me presidente, trajnerë apo lojtarë të asnjë ekipi futbolli”, shprehet Bode.
Reagim i plotë i Ridvan Bodes:

I habitur dhe i indinjuar, mesova nga mediat se eshte permendur emri im, Ridvan Bode, ne justifukimin e nje vendimi per denimin e klubit te futbollit “Skenderbeu” me pezullim nga pjesmarrja ne kompeticionet e liges europiane te futbollit.
Per opinionin publik dua te sqaroj se:
1.- Nuk kam qene asnjehere financues, donator apo anetar bordi ne asnje organizim shoqeror, kulturor apo sportiv ne Shqiperi apo jashte saj.
2.- Si fans futbolli dhe vecanerisht i klubit te futbollit Skenderbeu, kam dhene mbeshtetjen time nga shkallet e stadiumit sic bejne mijra sportdashes. Asnjehere nuk kam kontaktuar per te influencuar ne ecurine e futbollit as drejtuesot e klubit, as trajnerin apo lojtare. Kurre nuk jam takuar apo biseduar per ndeshje apo rezultate me presidente, trajnere apo lojtare te asnje ekipi futbolli.
3.-Nuk kam lidhje me privatizimin e klubit te futbollit Skenderbeu (me sa di ai nuk eshte i privatizuar). Klubi ka qene ne pronesi te bashkise ku kryetar ka qene zv.kryeministri aktual dhe cdo procedure transformimi apo privatizimi kryhet nga bashkia Korce.
4.-Nuk kam privatizuar ndonje llotari sportive shteterore, pasi nuk ka patur te tilla. Eshte dhene me ligj licensa e llotarise kombetare qe nuk ka te beje me baste sportive.
5.-Shpreh indinjaten time per perfshirje ne nje material te tille, te prezumuar jo politik, te akuzave dhe konsideratave politike te eksppnenteve te qeverise aktuale te bera ndaj meje.
Per sa me siper do te ndjek ligjerisht shpifjet e ulta e denigruese ndaj meje ne te gjitha instancat kompetente.
p.s. nuk jam njohur me asnje material zyrtar. Reagimi im bazohet ne sa eshte shkruar ne media.

Ridvan Bode

September 9, 2016 20:02
Komento

8 Komente

 1. I.Troplini September 9, 20:24

  ” I pafajshèm èshtè”,

  ia bèjnè “pèr inat”, ia bèjnè sepse èshtè “antikomunist i orès sè parè” dhe mik i Fullanit. Ia bèjnè sepse edhe kèta tè UEFA kanè filluar tè mos e duan mè Saliun dhe lavjerrèsit e tij.
  Vazhdo lojèn o fshatar i Korçès. Vazhdo tè luash rolin e budallait dhe tè painformuarit, pèrsa kohè, keni Gjinin dhe sojin e tij nè karriket e gjyqtarève dhe prokurorève.
  Kur tè ikin ata, mos u merr mè, me kèto punè o trim i Saliut. Mè dègjo mua. Shijoje atè gruan e re dhe fèmijèn qè bère nè pleqèri. Do jetè mè mirè se qelia e burgut.
  Njerèz ordinerè, bajga tè njè shteti impotent, qè nuk do ngrejè kokèn kurrè, pèrsa kohè formati i Bode halabakut, do njihet pèr simbol inteligjence.

  Reply to this comment
 2. Arben September 9, 21:08

  TI KE SHERBYER SI MBUROJE PER KETA KRIMINELE, CFARE DO TI MORE MUT?????!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Spata September 9, 21:17

  Mos genjeni se nuk i justifikuan parat qe ke vjedhur. Do ti pastrosh por ke per ti humbur. Asnje hajdut qe nga Zogu e deri tek i fundit nuk i ka gezuar parat e te vjedhura popullit.

  Reply to this comment
 4. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... September 9, 21:41

  E shikoni ore milet, kush i ka pasur ne duar per 8 vite FINANCAT e Shtetit ne kohen e Saleih Koleres, nje matrapaz e bastexhi.
  U be edhe fshatari nga Rakicke e Korces nje ish brekegrisur te manipuloje ndeshje dhe te krijoje calciopoli ne Shqiperi.
  Ne burg qelbesira ky edhe 2 qelbesirat e tjere pa harruar koken e Mafias ne futboll, Duken kreun e FSHF.

  Reply to this comment
 5. paci September 9, 22:14

  Reforma ne drejtesi duhet te nise me mafjen e futbollit te Skenderbeu , te denohen matrapazet qe shiten edhe shpresen e fundit te ketij populli te pa pune e te pa mbrojtur i shiten edhe futbollin se nuk u mjaftoj djersa e mundi i 50 viteve te ketij populli .Skenderbeut te i hiqen titujt dhe te zbrese dy kategori me posht .

  Reply to this comment
 6. Darius September 9, 23:28

  PO Duka i Madh Aksioneri AMA-CAFE,e cila eshte SPONSORI SKENDERBEUT,pra DUKA I MODH,eshte…..cfare eshte…???

  Reply to this comment
 7. Sharra September 10, 08:54

  Me thoni nje rast kur hajduti thote qe se vodha une po s me kape dot, dhe nje vrases qe se bera une po s pate fakte. Ky eshte fshatari Bode qe nga vic rrites ne Librazhd u be milioner nga militantizmi komunist i Berishes. Plehra qe fshehin miliona nepermjet bixhozit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*