Reagon Hervin Çuli: Do vazhdoj rrënimin e teatrit me “Zbutja e kryeneçes”

January 23, 2016 19:01

Reagon Hervin Çuli: Do vazhdoj rrënimin e teatrit me “Zbutja e kryeneçes”

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli shprehet i bindur se nuk do të dorëhiqet nga detyra, sikurse u kërkua nga përfaqësues të opozitës dhe nga televizioni ABC, pas incidentit me gazetarin Eni Shehu.

“Deri tani në sezonin artistik 2015-2016, Teatri Kombetar me dy premierat e tij “Tartufi” dhe “Tri Motrat”, i ka shitur qind për qind biletat.

Cudi, se unë mirë që s’punoj fare sepse jam një i degjeneruar, por ndërkohë (siç flasin dhe vetë faktet) e kam shkatërruar dhe rrënuar plotësisht institucionin me politikat e reja që kam aplikuar.

Nejse, Molieri dhe Cehovi na nderuan. Së shpejti është radha e Shekspirit me “Zbutja e Kryeneçes” nga Elma Dorezi, që të vazhdoj stafetën e shkatërrimit të Teatrit”, shkruan në Facebook Çuli.

January 23, 2016 19:01
Komento

2 Komente

 1. Spektatori. January 24, 08:38

  KOMKLUZION.

  Z. Culi qe kur mundesoi ne teater SOKRATIN, pushtetaret paranojake filluan ti hapin gropat ta zevendesojne me mercenatrin e tyre.
  Sokrati ne Shqiperi ka qene dhe eshte aktual, me te vertetat e politkes anakronike 70 vjecare.Me Sokratin politikaneve tane ju kercenua froni.

  Reply to this comment
 2. demo January 24, 12:05

  Vazhdo punen!Qente le te lehin,karvani shkon perpara.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim