Reagon Manjani: Nxis hetim të thellë dhe të plotë

September 28, 2016 22:19

Reagon Manjani: Nxis hetim të thellë dhe të plotë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas video-skandalit të publikuar në emisionin investigativ “Stop” duke thënë se nevojitet veprimi energjik i ligjit.

Manjani ka thënë se ngjarja është e dënueshme dhe për të duhet hetim i thellë dhe i plotë.

“Nxis hetim të thellë dhe të plotë të çështjes”, ka thënë Manjani për video-skandalin ku dukej oficeri i Prokurorisë, Fatos Lushi teksa i merrte 18 mijë euro rryshfet një qytetari për llogari të prokurorit Ardian Braho.

Ndërkohë kryeprokurori Adriatik Llalla pezulloi prokurorin Braho, ndërsa Lushi është shpallur në kërkim.

September 28, 2016 22:19
Komento

4 Komente

 1. Hani pak mos hani shume m.... September 28, 23:30

  Kjo eshte Reforma ne Padrejtesi, asnje nuk e can trapin.
  Sot po vidhet dhe po grabitet me shume.
  Nje emision si “Fiks Fare” po ben punen e te gjithe organeve qe jane te ngarkuar me ligj per te kapur e denoncuar rastet e mitmarrjes dhe te grabitjes s e qytetareve.
  Shtet me fytyre hajduti dhe krimineli.

  Reply to this comment
 2. I.Troplini September 29, 07:07

  I cilès parti èshtè ky “luftètari” pèr drejtèsi? Cili èshtè kryetar i partisè sè tij?
  E kuptoni pse nuk mund tè ketè reforma kèrrkund, me njè peshk qè i qelbet kokè e bisht bashkè. Nuk luftohet korrupsioni me baballarèt e tij.
  Edhe kur filmojnè njèri tjetrin duke vjedhur dhe pèrdhunuar, nuk e bèjnè pèr arsye “fisnike”, “shtetformuese”. E bèjnè pèr tè vazhduar lojèn si gjithmonè por me ndarje tè re territori, e bèjnè pèr tè tèrhequr vèmendjen nga probleme edhe mè tè mèdha se ato tè filmuara.
  Kjo Republikè e dèshtuar qè paguan me taksat e qytetarève njè hordhi “specialistèsh” tè SHKB, kjo qeveri me ministra si ky Manjani qè vetèm dinè tè “reagojnè” kur shtèpisè i ka dalè flaka, kèto janè varrmihèsit e shpresès shqiptare pèr njè jetè nè dinjitet.
  Mendoni pèr njè moment se kjo administratè kleptomanèsh, do tè ketè sè shpejti si detyrim kushtetues, kontrollin dhe mbikqyrjen e ” lèndès sè parè” pèr fabrikat e riciklimit qè na paskan mbetur pa punè.
  Sa i papèrgjegjshèm duhet tè jesh si politikan, tu thuash shqiptarève tè kenè besim nè shtetin e tyre?
  Deri kur shqiptaret tè dalin nè rrugè dhe tu zhdukin nga ato zyra,,,,,,,, vazhdoni vallen lepurusha, fshihuni nèpèr gèmusha. Vazhdoni ti nxini jetèn njerèzve dhe tu vidhni çdo shpresè pèr njè jetè nè vendin e tyre. Mbase ikin tè gjithè dikur diku nè perèndim dhe Shqipèria u mbetet juve, dhe plehrave toksike qè doni tè sillni aty.

  Reply to this comment
 3. adri September 29, 07:18

  Super i korruptuar prokurori. Ky e paska bere namin . Turp ti vije e ka qelbur shqiperine e Tiranen . Dhe qytetaret shqipetare presin drejtesi dhe ligj e zbatim ligji dhe ndershkimin e hajduteve nga ky kriminel ky krim i e bashkepunetor i krimineleve. Ne Burg kete qelbesire.
  BRAVO SAIMIR KODRA VETEM TI KE NGELUR NE SHQIPERI SE ED RAMA LESHI DHE AI I KORRUPTUAR ESHTE DERISA NUK NDERSHKON TE KORRUPTUARIT E KRIMINELET QE I KANE VJEDHUR DHE PO JU VJEDHIN PASURINE DHE SHPRESAT SHQIPETAREVE. NDERSA KY PROKURORI BRAHO KY KLRIMINEL QE PASKA GISHT NE PUSHIN E MIJERAVE CESHTJEVE ME MILIONA EURO TE KALBET NE BURG SE BASHKU ME TE GJITHE BASHKEPUNETORET E TIJ.

  Reply to this comment
 4. Arjani September 29, 11:37

  Edhe ju z.Manjani jeni nje frikacak dhe demagog. Je sfiduar disa here. Se fundmi te sfidoi dhe gjygjtarja e Durresit. Duket se ajo ka te drejte ne vendimin e saj. Ju jeni minister drejtesie dhe thoni “nxis hetim per kete ceshtje”. Merrni masat me ekstreme zoteri, coni peshe kryeministrin dhe kryetarin tuaj te mencur. Pse nuk flet per vizitat dhe valixhen e z. S.Brahu. Me keto merru, dhe ke kontribuar mjaftueshem.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?