Reagon Petrit Vasili: Shndërrimi i traumës në spital ushtarak, LSI kundër

September 2, 2015 19:19

Reagon Petrit Vasili: Shndërrimi i traumës në spital ushtarak, LSI kundër

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar përmes kryetarit të grupit të saj parlamentar lidhur me urdhërin e Kryeministrit për kalimin e spitalit të traumës nën varësinë e Ministrisë së Mbrojtjes.

Në një prononcim për mediat Petrit Vasili në cilësinë e ish-Ministrit të Shëndetësisë u shpreh kundër vendimit, që sipas tij bie ndesh me programin e qeverisë për shëndetësinë.

“Lidhur me urdherin e kryeministrit Nr. 3900 dt 27.8.2015 per kalimin e spitalit te traumes ne varesi te Ministrise se Mbrojtjes dua të them se rikthimi i spitalit te traumes ne ushtarak është hap prapa. Ky veprim është nonsens me programin e qeverise per shendetesine. Me kete vendim ndalet ndryshimi i nisur ne qendren e traumes.Do te ulet niveli i sherbimit per pacientet” tha ai.

Duke shtuar se vendimi nuk është konsultuar me specialistet e shendetesise, Vasili i kërkon qeverisë ta rishikoje me racionalitet kete vendim te saj.

September 2, 2015 19:19
Komento

18 Komente

 1. fteri September 2, 19:44

  *****L.S.I-ja ka uzurpuar sot spitalin ushtarak ,duke punsuar nje GJovalin drejtor spitali ushtarak te mere nga Mirdita nje militant i qmendur ,qe me mire jep jeten ,se jep L.S.ine.Ky drejtor ka terhequr nga Mirdita edhe 20 infemjre gjak dhe farefis te tijne ,ky eshte nepotizmi i Petrit Vasilit ,kjo eshte Politika e L.S.I.-se,Ne hipotek drejton L.S.I -ja ,me Ministrin e Drejtesise ne krye .Ky gjovalini ka sistemuar gruan me urdher te L.S.I-se .Kjo ne hipotek me rroga marramendese deri 800 euro ne muaj ,kjo eshte demokracia kriminale ne shqiperi dhe vlerat dhe frytet e saj qe gezojme sot,po marrim rruget e arratisjes nga shqiperia .Populli jeton ne prag varferije dhe urije.Prandaj kryeministri te mos beje ze para nepotizmit te L.S.I-se###############.

  Reply to this comment
  • feniks September 2, 21:08

   Spitali i dikurshem USHTARAK ka qene MODELI I NJE SPITALI MODERN ku mbi te gjitha ndihej NJEREZORJA!
   LSI-ja dhe ky Vasili e kundershtojne kete sepse jane pale me MAFIEN qe ka ururpuar kete spital!!
   Ne radhe te pare SPITALI USHTARAK duhet te jete ne sherbim te mbi 50 mije ushtarakeve aktive e ne rezerve,sepse ne kemi dhene JETEN per Shqiperine dhe e meritojme me KUSHTETUTE shewrbimin MJEKSOR te vecante!
   Se dyti SPITALI USHTARAK,i specializuar per TRAUMAT nuk ka te dyte ne Shqiperi!
   Fakti qe urgjencat e tragjedive apo aksidenteve te shumta qe ndodhin ne te gjithe Shqiperine i perballon ky spital,do te thote jo pak per domosdoshmerine e tij nen vartesine e ministrise se Mbrojtjes!
   Se fundi,ne Shqiperi duhet te kete nje SPITAL USHTARAK ku te jete ne gjendje t’i sherbeje vendit ne raste EMERGJENCE DHE LUFTE!!!
   PORDHACET e spitaleve te tjera civile kurre nuk munbd ta kryejne kete detyre!!
   ISSIS-in e kemi ne PRAG,ndaj mos kujtoni se jeta eshte vetem BIZNES I QELBUR!!
   Dihet qe LSI eshte PARTI E MATRAPAZEVE,por ne kete rast ata e PRANUAN HAPUR MAKUTERINE E TYRE!
   Edi Rama te mos degjoje keta hajdutet e LSI-se,por t’ua ktheje ushtarakeve SPITALIN E TYRE,si dhe SHTEPINE QENDRORE TE USHTRISE te grabitur nga hajdutet kriminbele te PD-se!!!
   POSHTE LSI-ja FASHISTE!!!

   Reply to this comment
 2. Zoro September 2, 20:22

  Ku e di ti vasili se cfarekane mendjeRama qekerkonteforcoj vendet ku duhet te kurohen ushtaraket apo te dergohen ne Greqi, Serbi, Maq

  Reply to this comment
 3. ***** September 2, 20:33

  Ky kerkon te beje edhe kryeministrin, jep urdhera e nsjerr direktiva se si te udhehiqet shteti dhe PS nga LSI, nuk kane faje keta, ju befsha naften me gjithe marrveshje qe keni bere me keta pederasti parti.

  Reply to this comment
 4. mireli September 2, 20:53

  Meqe nuk je dakort ti Petrit Vasili KM do ta rishohe urdherin.Po sa delenxhi je mor pizeveng.Cpune ke o zoteri me urdherin e KM.Do te behet ashtu si thote E.Rama do apo nuk do LSI.Ozot sa te pafytyre jeni.Shkopinj nen rrota dini te beni me mire.

  Reply to this comment
 5. LOVE September 2, 21:10

  ne mos keni arme
  gjeni
  dhe i bini ketij
  QENI !!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. SHISHJA E RAKISE September 2, 21:14

  ik o mafioz spitalesh

  Reply to this comment
 7. feniks September 2, 22:11

  Shkaterrimi i shtetit shqiptar filloi qe nga NDARJA E PUSHTETIT SI PLACKE LUFTE MIDIS PARTIVE FITUESE NE ZGJEDHJE!!!
  LSI-ja ka pervoje KRIMINALE ne kete drejtim,se duke u premtuar njerezve vende pune ajo rriti sasine e elektoratit ne kurriz te partive te medha!
  Berishes per ta mbajtur ne pushtet i kerkoi 20% te ministrive dhe me ato futi 100% te elektoratit te vet ne pune!
  Ne zgjedhjet e kaluara LSI doli me parullen FASHISTE:
  -ME LSI-ne FITONI TE GJITHE!
  Kushdo qe te fitoje zgjedhjet ne do jemi ne QEVERISJE,prandaj votoni per LSI-ne ta keni punen te siguruar!
  Dhe Rama,per te hequr qafe Berishen,pranoi t’i jepte LSI-se mbi 50% te administrates,qe ne fakt u be mbi 80% se edhe ata qe ishin ne pune me PD-ne kaluan me LSI-ne qe te mbeteshin ne pune!!
  Ndersa socialistet mbeten pa pune!!
  Tani kerkojne te mbajne SPITALIN USHTARAK,gjoja per me mire,por ne fakt atje ne cdo vend pune gjen MALOKERINE!!!
  Iku malokeria e Berishes erdhi MALOKERIA E LSI-se!!!
  Edi Rama!
  Shporre LSI-ne nga DIKTATI dhe prano me mire zgjedhje te parakohshme se sa ZGJEDHEN E HORRAVE TE LSI-se!

  Reply to this comment
 8. sperkatja September 2, 22:22

  na ishtenje spital ushtarak, me ushtarak me kulturee specialiste, me punonjescivile si ushtarake,
  kushtroheshin e kurroheshin ushtarake dhe familjaret e tyre,mesherbim te larte e pasterti shembullore.
  por jo duhej shkaterruar.pse?
  ku do te riaftesohen ushtaraket e aq me teper ish ushtaraket,qe hallet ja u kane shkurtuar jeten, semundjet etj.
  na ish nje shtepi e ushtarakeve, ku festonin gezimet dhe hidherimet,
  por duhej shkaterruar.
  na eshtenje status per ushtaraket, qe te mbronte me ligje.
  por duhej shkaterruar.
  urime petrit skifter vasili
  ej vasili, kur coke koken ne aksident u mjekove jashte……….
  ti ke pasuri se t idha mema LSI….se tenderat e ilaceve i bere me familjen.
  te lumte, programet e berishes per me duar te pastrane shendetesi e zbatove,tani kritikon
  rilindjen per shendetesi falas me etikete, se pa etikete eshte spec djegese/
  haram, ju qe poshteruat ushtaraket..
  dhe mimi del buzagaz se pastroji plazhet me makinate ushtrise,

  Reply to this comment
 9. TJ September 2, 23:14

  Nga LSI, filloni reformen ne drejtesi nga Likja,Vasili dhe me radhe!

  Reply to this comment
 10. Arben September 3, 05:20

  SA I MBRON LSI KRIMINELATE VET.

  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  Reply to this comment
 11. lena September 3, 08:19

  Pse qenke trembur kaq more burrec? Te iku nga duart LEKU?

  Reply to this comment
 12. Elisi September 3, 09:37

  Po mbylle ore se late nam ju te LSI-se,po ktheheni ne njerez te urryer e bajate,me plehrat keni mbledhur tamam si ajo drejtoresha e Arsimite te Lushnjes.

  Reply to this comment
 13. E verteta September 3, 09:39

  Ai Likja qenka njeri antipatik dhe shume skile hileqare,eshte gabim ta vesh ne koalicjon nje hajdute te tille pa norma e pa ideal.

  Reply to this comment
 14. E verteta September 3, 09:40

  Mbas Sales dhe Lul Bashes,e ka radhen Likja,njeri me shume fytyra.

  Reply to this comment
 15. Plaku i mencur September 3, 10:24

  Mbylle gojen o Petrit e mos I hengsh ato leke qe vodhe ne spital,boll me mbylleni se jeni bere te padurushem,e keni bere byk.

  Reply to this comment
 16. rifaka September 3, 14:19

  Shkopinj nen rrota i vene qeverise Likja me pushtat e tij te ndyre si vetja. K jo qeveri nuk po di ke ka kunder ilirin apo Lulin se te dy behen penges.

  Reply to this comment
 17. las September 3, 14:59

  LSI?
  Kolona e peste ne koalicionin qeveritar.
  Si thone ( e thone se e ka vertetuar jeta)… kurva, kur mesohet me me se nje k…. S’ndalet ne te tjere….
  Ilir Meta e lukunia, eshte mesuar tani, i eshte bere ves e atje e ka mendje……..
  posti….paraja….si ajo mikja….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*