Reagon Rama: Për gojët e përdala së shpejti një paketë antishpifje

October 2, 2018 21:43

Reagon Rama: Për gojët e përdala së shpejti një paketë antishpifje

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, iu kthye çështjes së Xhisiela Malokut, duke thënë se i vjen mirë që tashmë nuk është më i vetmi që thotë se “vajzën e morën peng dhe e kthyen në mish për topat e kazanit politik e mediatik”.

“Më vjen mirë që s’jam më i vetmi që them se vajzën e morën peng dhe e kthyen në mish për topat e kazanit politik e mediatik! Më mirë vonë se kurrë. Ndërkohë duhet çmontuar me fakte pjesa tjetër e këtij horrori mendjesh e gojësh të përdala. Dhe shumë shpejt një paketë antishpifje”, shkruan Rama në rrjetin social.

v.l/ Dita

October 2, 2018 21:43
Komento

26 Komente

 1. intelektuali October 2, 22:04

  JO VETEM VAJZEN XHISIELA POR EDHE POLICINE E SHTETIT E DHUNOVE DHE E DENIGROVE TI O EDI RAMA BASHKE ME ZEVENDESIN TEND, TAUALANT BALLEN DHE PASTAJ VAJZEN JA HODHE SI NJE KOCKE PER TA LEPIRE BYTHPAMUKEVE TE TU TE MEDIAS AMATORE KOMBETARE QE JANE TOTALISHT NEN URDHERAT E TUA

  njashtu:

  Sic bere me gruan tende te pare kur e akuzove per incest ne familje pa patur asnje faj.

  Po turp nuk te vjen sado pak o Edvin Imorali kur shikoje Xhisielen e frikesuar ne emisionet famoze TV, OPEN, OPINION, 360 grade etj si gelltiste gelboqen e saj duke deklaruar gjera absurde per nje organ te pavarur hetimi totalisht anapolla ne kundershtim me ato qe kishte deklaruar me pare?

  CFARE PAKETE ENVERISTE ANTISHPIFJE DO TE SAJOSH TI MORE DALLKAUK KAMPION MASHTRIMI?

  Po nuk te mjaftoi Dritan Zagani qe e masakrove me shpifje monstruoze, me familje dhe liber shpie more mavri genjeshtare vetem sepse kallezoi te verteten per Kapobanden tende te droges, Saje Qorri qe rezultoi katerciperisht e vertete?

  PO TI JE KAMPIONI I SHPIFJEVE DHE FABRIKA E MASHTRIMIT O EDI RAMA, TI JE NJE KOPJE E ENVERIT O KRYEMINISTRI YNE KARAGJOZ DHE PA KURFARE MORALI ELEMENTAR,

  Ke don te mashtrosh tani?

  Reply to this comment
  • DINGO October 3, 05:13

   Paska hyre free Wi Fi dhe per maloket e piste ne Psiqiatri.
   Si mund te shashe ti komunistet kur shkruan me stil stalinist per vete o injorant.Nuk komenton lajmin por merresh me shpifje.ti do jesh nje komunist antikomunist si xhaxhi salihi qeni serb.

   Reply to this comment
 2. Saras October 2, 22:11

  Sa i shkathet qe je mor inte…lesh i Pe-Dhes!!!!!!!!!!!!!
  S’e le te te bjere ne toke,e kap qe ne ajer,aq te eshte mesuar goja me gojore.

  Reply to this comment
 3. Ylli October 2, 22:15

  Sigurisht qe nuk je i vetmi o.Edo qe thua ” vajzen e moren peng”.Eshte dhe p.sh. Mero Baze i cili nuk eshte goje e perdale.Besoj ti kete e di se e ke provuar me historine e tet biri ( duhet thene çun flori).
  Meqe jemi te “gojet e perdala” dhe do propozoke ligj ,si do ta quaje rastin para ca vitesh te gruas se Elvis Rroshit qe ja hoqen femijen me dhune njerezit e Saliut. ?? Goje e perdale apo sajim i perdale.?? Po Lali Erin si do ta quaje per letren qe i nisi Tanja Fallon per rastin ne fjale duke e ditur qe ishte sajim …goje e perdale apo shpifje e perdale.
  Per Xhensilen zute be si Parti me ne krye Tao – Taon qe nuk i eshte prekur nje fije floku dhe eshte shpifje e opozites.
  Tani na dilka qe Xhensila eshte rrahur por opozita po e perdor.!?!?!
  Ne fakt po te ishit ju ne opozite nuk do ta perdornit ,madje do qanit si Parti te shtepia e Xhensiles mos ta publikonte rastin se demtohet Saliu ,imazhi i Shqiperise dhe mdjenjat e brishta te popullit tone largpames dhe liridashes.
  O Edo …pse u katandise keshtu o burre.Po.pse me katunaret e Fushe-Krujes e Librazhdit do merremi tere jeten ??

  Reply to this comment
 4. MH October 3, 01:02

  Gjithe ai parlament,kuvend demek burrash dhe asgja te hajrit nuk mendojne por vetem te shpifin sepse ne krye te politikes dhe te shtetit keni pasur nji halabak mesjetar feudal djalin e Rame Berishes,Salukun qe nuk dinte te ruante as lopen shkonte me e gjet humbte dhe vete. Jeni teper te vonuar me ndertimin e paktes ligjore kundra shpifesit.
  Kjo ka marre vendin m’qafe dhe sot katandiseni mbi shpifjet si varak pa timon e busull.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 October 3, 03:14

  Pse nuk pret kryeministri ta thote fjale drejtesia por jep perfundime njesoj si Saliu.
  Me kete pohim te Edvinit duhen ndaluar hetimet dhe duhen denuar shpifesit
  Rasti ndoshta duhet te verifikohet ne angli tek kompania qe verifikoje Babalen

  Reply to this comment
  • the punisher October 3, 10:33

   Eh po normal duhet te jape tani vleresimet. Te prese verifikimin e kompanise do te thote duhet te prese te dale vellai i Xhafajt nga burgu. Pra te pakten edhe nja 1 vit.

   Reply to this comment
 6. Jam Kush Jam October 3, 03:15

  Po mo “illi”, kater kembe ka dhe dhia dhe gomari po s’jane e njejta kafshe. Denoncimet e PS ishin denoncime te abuzimeve financiare dhe jo abuzime per jete njerezish qe i ben mish per top lideri yt i ‘madh’ Sala.

  Reply to this comment
 7. intelektuali October 3, 07:33

  Degjo ketu ti o karagjoz EROTIK, ate historine e gojores apo bythores tregoja sateme ose motres tende, por me mire tregoja Edi Rames qe t’i therrase trunit dhe te mos terrorizoje dhe frikesoje me forcen e pushtetit enverist qe ka grumbulluar ne duart e tij te pista popullin dhe njerezit e ndershem, nderkohe eshte ai dora vete me pushtetin e tij Mafioz qe ja hodhi hienave te medias imorale shqyptare, Xhisielen fatkeqe per ta shqyer dhe perdhuar, pasi banditet e Taulant Balles prej Xibrake e kishin palluar nga para dhe prapa dhe ja kishin djegur organet intime me cigare sikur te ishte tavell duhani,

  dhe jo vetem kaq:

  Por e quajti zyrtarisht HORR Komisarin e Policise se Shtetit te tij qe kreu detyren me nje ndergjegje te larte dhe e kercenoi se do ta ndiqte ne brimen e miut “hap pas hapi” kete polic qe zbuloi lakuriq banditet agresive, arrogante dhe perdhunues te femrave qe e kane bere Krujen nje narkoshtet te tyren.

  Edi Rama nuk e ka per here te pare kete masaker qe po ben tani me njerezit e thjeshte dhe pa mbrojtje, do kohe me pare ishte po ky MUT tani Kryeminister qe akuzoi gruan e tij te pare, Matilda Makocin per incest ne familje, me ke thua ti more BOLE fanatike erotike, ja ta thote intelektuali o KOQE budalli me brire fanatiku ne toc: E akuzoi gruan e tij artiste me babane e tij, kriminel enverist qe kishte firmosur urdherin per varjen ne litar te nje disidenti antikomunist ne vitin 1988 dhe qe po ky MUT i Enverit dhe i Nexhmijes sot nuk ka kerkuar akoma falje per krimet e babait te tij, por kercenon miletin me ligje staliniste per represione ndaj atyre qe tregojne me gisht vetem te verteten,

  njashtu:

  SIC BERI ME KOMISARIN E POLICISE NE DETYRE, DRITAN ZAGANI

  prandaj:

  Beju djale me edukate lere gojoren e halabakut

  SE KESHTU TE BEN ME MIRE

  Reply to this comment
  • Ai qe di ti October 3, 09:45

   Nga Dita ne Dite po shoh nje Qen kazani qe u leh te gjitheve qe “kalojne” ne Dita ,me nje goje patologjike dhe skizofrenie.Ky eshte personi me pseudonimin INTELEKTUALI qe vetem i tille nuk eshte,por eshte nje plehre “kuader i Partise” qe militon ,nje psikokomunist i pandreqshem me nje diare gojore shpifese deri sa ti dale ndonje hundlesh….Phu race e mutit…gojen ta mbyllte Hallati Fevziu me qe e prmend here pas here…Ju lutem te gjitheve mos u merrni me te ..mos ja jipni kete kenaqesi ketij “lektori” deficient.Ju falemnderit…

   Reply to this comment
   • the punisher October 3, 10:30

    Ore ‘intelektuali” eshte si eshte, por e njohim te gjithe. Ç’ti bejme gjigandit qe leshon punetoret e bodrumit te kryeministrise te hane mut neper forume ? Ne thelb “intelektuali” ka te drejte. Per temen ne fjale kishe ndonje koment apo u fute ne forum vetem per t’u versulur atyre qe komentojne kunder liderit boteror?

    Reply to this comment
   • intelektuali October 3, 11:40

    PER QENTE E EDVIN DROGES QE DINE VETEM TE LEHIN:

    Nje pergjigje nga intelektuali per Lulzim Bashen e Saliut, publikuar ne gazeten DITA nje dite me pare:

    “He pra o Luli i Saliut mbushja mendjen shqyptareve se nuk do t’i dhunoni dhe perdhunoni si ne Gerdec, sic vepruat me Remzi Hoxhen, me Kosta Trebicken dhe si ne 21 janar

    apo:

    KENI HARRUAR PERDHUNIMET NE SERI QE I KENI BERE SHQYPTAREVE?

    dhe:

    Tani po bertisni si Papa Pirati ne Mesjete:

    BENI SI THEM UNE, POR MOS BENI SI BEJ UNE

    dhe sepse:

    Me thene te drejten, ju berishistet kur hypni ne pushtet e keni shume te eger SEXIN e perdhunimit dhe pasi te palloni paq nga para e prapa, te vrisni prej verteti pa te kercenuar fare me kulishet besnike qe mbani per cdo rast”

    HE MO BOLE FANATIKE E DVIN DROGES A E NJOHE SE KUSH ESHTE INTELEKTUALI?

    dhe:

    KUSH ESHTE “QENI I KAZANIT” DHE “RACA E MUTIT” KETU TANI?

    Reply to this comment
 8. sigurimsi i PD October 3, 07:50

  mos nxirni ligj per thashethemet se do na ngelet plaku komunist sali krimineli pa pune.
  ky kriminel dallkauk e ka nisur spiunimin qe ne kohen e bllokut,dhe sot po sjell verdall nje popull e nje vend edhe hajdutet e pedhit eksitohen nga thashethemet e tij.
  nuk ka nevoj per ligje kemi nevoj per zbatimin e tyre,kemi nevoj per drejtesin.

  Reply to this comment
  • intelektuali October 3, 10:18

   Po kur na qenka kaq i fuqishem ky Plaku Sali Krimineli me “Celesat e Kashtes ne dore” sa i sajon fet e fet ne seri si “Qofte zgarre” thashethemet per banditet perdhunes te Edi Droges, qe te pallojne ne mes te dites dhe ne mes te sheshit, nga para dhe prapa dhe jo vetem kaq, por te djegin bythen dhe organet intime me pas qe te vuash nga sado-mazokizmi enverist, me cigare socialiste sikur te ishin tavlla duhani,

   atehere:

   PSE E ZGJODHEN SOCIALISTET DRU ME PRE EDVIN DROGEN SI KRYEMINISTER KAQ TE PAAFTE KUR KA GJITHE PUSHTETIN E DIKTATORIT ENVERIST NE DORE?

   qe:

   Jo vetem kaq, por e ka babane e vet nje kriminel komunisto-enverist vrastar gjakatar qe ka firmosur varjen ne litar te Havzi Neles, disident antikomunist, vetem nje vit para se te binte Muri i Berlinit.

   HE MO SIGURIMS I PD A KE PARE DHE DEGJUAR TE KETE NE BOTE NJE KRYEMINISTER FANATIK ME KOMUNIST DHE ENVERIST ME TE PAAFTES SE EDI RAMA?

   qe:

   Kur i thua ne sy: “Ndihme o Kryeministri Im, qe kam votuar per ty o BOS, me kane perdhunuar dhe palluar me patllake tek koka banditet me pushtet te Taulant Balles” atij ndihmesit tend nga Xibraka, me ndihmo o BOSI i plotfuqishem Edi Rama”,

   Kryeministri autoritar dhe fuqioplote:

   Ne vend te te mbroje dhe te meshiroje, fillon te akuzoje dhe te denigroje si HORR shpifes dhe deklaron se do te ndjeke ne “brimen e miut” per te shpallur ARMIK te popullit dhe POLIAGJENT te Imperializmit deri sa te masakroje me liber shpie gjithe familjen,

   njashtu:

   Sic veproi me Komisarin e Policise, Dritan Zagani,

   njashtu:

   Sic veproi me Komisarin e Policise, Emiliano Nuhu,

   njashtu:

   Sic veproi me Xhisielen e ngrate qe ja hodhi HIENAVE te medias se paguar prej tij per ta copetuar dhe shqyer nga studio ne studio TV vetem e vetem qe te gelltiste GELBOQEN e kallezimit te saj te pare tek Komisari i Policise se Shtetit.

   CFARE MUT KRYEMINISTRI ESHTE KY?

   Reply to this comment
 9. Martini October 3, 08:50

  MJERIM per Shqiperine e shqiptaret.Por mjerim me i madh jane drejtuesit e shtetit.Meren totalisht me nje Xhensilen pe e ekzaminuar psikikisht me pare.Me familjen e.dyshimte.Raja. Babale mashtruesa te tipit Alibeja Vokshi etj.Mire qe Pd dhe Lulu e Sala jane pjerdhur dhe bejne vetem idiotesira.Po Edi Rama ku e.con mushka? Pse nuk meret sa.duhet me ekonomine .rendin apo ja u ka lene Ben.Ahetajt dhe ca bibave e perverseve.te bejne ligjin ne fushat jetike per ne.duke i bere.decken pune e servilosur.kryeministrit.Edhe sikur kjo tollovi te jete mjegull per te lehtesuar vjedhjet e te.dy paleve dhe hequr.vemendjen nga hallet.Mos u merzisni per hundesh do tu.dale te.gjitheve.Dhe nuk do kini mundesine te shpetoni.si kingat Fatos Nano e Aleksander Meksi.

  Reply to this comment
 10. RRAhmon RRAjca October 3, 09:06

  Paketa antishpifje do ketedy nene,
  i pari : Shpifje do quhet vetem ajo qe do etiketoje si te tille vete kryetari Edi Rama.
  i dyti : Kush tregon tjera variante para e pas prononcimit te Edi Rames do konsiderohet – Goje e perdale.
  Ky ligj do hyje ne fuqi menjehere me rritjen e rrogave dhe pensioneve.

  Reply to this comment
 11. Ai qe di ti October 3, 09:47

  Nga Dita ne Dite po shoh nje Qen kazani qe u leh te gjitheve qe “kalojne” ne Dita ,me nje goje patologjike dhe skizofrenie.Ky eshte personi me pseudonimin INTELEKTUALI qe vetem i tille nuk eshte,por eshte nje plehre “kuader i Partise” qe militon ,nje psikokomunist i pandreqshem me nje diare gojore shpifese deri sa ti dale ndonje hundlesh….Phu race e mutit…gojen ta mbyllte Hallati Fevziu me qe e prmend here pas here…Ju lutem te gjitheve mos u merrni me te ..mos ja jipni kete kenaqesi ketij “lektori” deficient.Ju falemnderit…

  Reply to this comment
 12. intelektuali October 3, 10:18

  Po kur na qenka kaq i fuqishem ky Plaku Sali Krimineli me “Celesat e Kashtes ne dore” sa i sajon fet e fet ne seri si “Qofte zgarre” thashethemet per banditet perdhunes te Edi Droges, qe te pallojne ne mes te dites dhe ne mes te sheshit, nga para dhe prapa dhe jo vetem kaq, por te djegin bythen dhe organet intime me pas qe te vuash nga sado-mazokizmi enverist, me cigare socialiste sikur te ishin tavlla duhani,

  atehere:

  PSE E ZGJODHEN SOCIALISTET DRU ME PRE EDVIN DROGEN SI KRYEMINISTER KAQ TE PAAFTE KUR KA GJITHE PUSHTETIN E DIKTATORIT ENVERIST NE DORE?

  qe:

  Jo vetem kaq, por e ka babane e vet nje kriminel komunisto-enverist vrastar gjakatar qe ka firmosur varjen ne litar te Havzi Neles, disident antikomunist, vetem nje vit para se te binte Muri i Berlinit.

  HE MO SIGURIMS I PD A KE PARE DHE DEGJUAR TE KETE NE BOTE NJE KRYEMINISTER FANATIK ME KOMUNIST DHE ENVERIST ME TE PAAFTES SE EDI RAMA?

  qe:

  Kur i thua ne sy: “Ndihme o Kryeministri Im, qe kam votuar per ty o BOS, me kane perdhunuar dhe palluar me patllake tek koka banditet me pushtet te Taulant Balles” atij ndihmesit tend nga Xibraka, me ndihmo o BOSI i plotfuqishem Edi Rama”,

  Kryeministri autoritar dhe fuqioplote:

  Ne vend te te mbroje dhe te meshiroje, fillon te akuzoje dhe te denigroje si HORR shpifes dhe deklaron se do te ndjeke ne “brimen e miut” per te shpallur ARMIK te popullit dhe POLIAGJENT te Imperializmit deri sa te masakroje me liber shpie gjithe familjen,

  njashtu:

  Sic veproi me Komisarin e Policise, Dritan Zagani,

  njashtu:

  Sic veproi me Komisarin e Policise, Emiliano Nuhu,

  njashtu:

  Sic veproi me Xhisielen e ngrate qe ja hodhi HIENAVE te medias se paguar prej tij per ta copetuar dhe shqyer nga studio ne studio TV vetem e vetem qe te gelltiste GELBOQEN e kallezimit te saj te pare tek Komisari i Policise se Shtetit.

  CFARE MUT KRYEMINISTRI ESHTE KY?

  Reply to this comment
 13. Maloket jane sllave sjelle si skllever nga malet e Geghames ne Armeni October 3, 10:48

  Po ti je shpifesi numer nje.

  Ke hipur ne maje te partise qe themeloi Enver Hoxha, mbasi e pe qe partia juaj e malokeve, apo “partia e shpreses” sic i referohesh shpeshhere, nuk i bente dot kurre numrat, dhe qe nga partia e Enverit flet per “tmerret e diktatorit”.

  Nese Enveri do ishte Hitler, sic gjeniu yt e zbuloi qe ne oret e para, sepse Hitleri i beri Cifutet piktor, skulptor, mjek e president, sic beri Enveri tet ate, ty, Saliun e Ramizin, a do kishte ndonje Cifut qe do hipte ne maje te partise qe themeloi Hitleri dhe qe aty te fliste per krimet e Hitlerit? Nuk ka asnje gjase, sepse simbolika ka shume rendesi. Askush nuk do besonte ne krimet e Hitlerit nese partia qe themeloi Hitleri do ishte jo vetem partia me e votuar, por partia qe ka per lidhership nje Cifut.

  Por ti je gje aq e trashe, sa i beson me shpirt edhe shpifjet me te trasha.

  Saliu ishte si ishte, te pakten nuk ishte klloun si ty. Jam antikamunist tha, dhe s’mund te beje antikamunizem nga partia e kamunistave, do krijoj parti me vete dhe te kem aq mbeshtetes sa ka antikamuniste. Mbase do vjedh nje cike vota, se helbete malok jam, por kam aq minimum integriteti sa te mos peshtyj aty ku ha.

  Ndersa ti maloku i oreve te para, anikamunisti Ram, je misherimi i shpifjes ne c’do qelize te trupit.

  Reply to this comment
 14. era! October 3, 12:46

  Ky mut intelek-kafsha eshte sekretar i Janulles e ka si mision vetem te mbjell anarshi e pakenaqesi nder shqiparet prandaj varini kaeee..t ne qafe e prasin ne by…

  Reply to this comment
  • intelektuali October 3, 13:16

   O ERA QE FLUTURON ME PRESH NE BYTHE,

   I Janulles e pranoj qe edhe mund te jem sekretar nese ai e do nje te tille si puna e intelektualit, pasi besoj tek Zoti dhe tek Jezu Krishti,

   por:

   Kursesi intelektuali nuk mund te jete sekretar i Sali VARKARIT te Enverit, sepse eshte vemje nga soji juaj i peshtire i Partise se Punes, pjelle origjinale e Enverit,

   por:

   Qe eshte LULE ne krahasim me Edvin Drogen pernga morali familjar dhe ai qytetar, sepse Edvin Droga eshte nje Kryeminister REZILI me baba komunist kriminel qe ka firmosur varjen ne litar te nje disidenti antikomunist ne vitin 1988 dhe jo vetem kaq,

   por:

   Kur banditet e tij me pushtet nga Kruja te perdhunojne e te pallojne ne mes te dites dhe ti kerkon mbrojtje dhe perkrahje ne shtet, ky Kryeminister i pacipe enverist me baba kriminel del pa piken e turpit dhe te quan HORR, shpifes, dhe te kercenon qe do te fusi ne burg me forcen e pushtetit te tij enverist.

   HE MO BOLE FANATIKE PATRIOTIKE KUSH RENDON ME SHUME NE KANDARIN E DREJTESISE ME KRIMET E TIJ?

   Saliu apo Edvini?

   Reply to this comment
 15. kasem gahinji October 3, 13:27

  intelektual.Bej publik emrin te te themi sa intelektual je.Intelektuali i vertete nuk fshihet pas pseudònimeve. Sic duket nuk harrohen profesionet dhe bemat e vjetra

  Reply to this comment
  • intelektuali October 3, 13:54

   O Kaso Kureshtari,

   Po keta banditet e Edvinit dhe te Taulantit po i dhe adresen dhe po i tregove emerin te vijne ne mes te dites dhe te perdhunojne dhe te pallojne nga para dhe prapa me hallatet e tyre qe i kane sa Blendi Fevziu shtatin, nuk e de degjuar bejtexhiun e enverit si u kendon hymne me vargjet e tij?

   dhe:

   Jo vetem kaq, por pasi te kene palluar paq keta krutane te Taulantit prej Xibrake te djegin bythen dhe organet intime me cigare socialiste sikur te ishin tavlla duhani dhe te thone mos bej GEK me patllake tek koka se te vrame dhe te hedhim ne grope,

   dhe jo vetem kaq, por:

   Me pas del dora vete Kryeministri i plotfuqishem Edi Rama dhe te quan HORR dhe te shpall ARMIK vetem sepse ke guxuar te kallezosh ne polici krimin dhe perdhunimin qe kane kryer banditet e Rilindjes Socialiste mbi ty,

   HE MO KASO TRIMI SI TE DALESH NE DRITE ME SHTETIN E EDI RAMES QE TE PALLON DHE TE VRET SI ZOG PULE?

   Reply to this comment
 16. Adih October 3, 13:43

  Mjaft kundershtoni me pa te drejte ju o militantet e partise Intelektualin . Sinqerisht ka te drejte ,dhe kundershtoni me fakte dhe skeni te drejte ,se ulni vehten tuaj me ofendime .Nuk e kuptoni kete Ed Ramen ,qe eshte nje diktatori edhe me keqeardhje per ne popullin ,me i e keq si Sali larqofti , Doja vetem kaq tju thoja .Jo me pak se nje jave ,ne Durres vrau nipi gjyshen ,nuk i dha leke ajo e mjere atij ,se donte hashash ,ja kerkonte shpirti .Ky eshte fillimi ,me keqeardhje ,,rinia ka ikur per lesh harapi .Kush e mbushi vendin me ashash Mos e haroni kaq shpejt komisarin hero Dritan Zaganin .Apo ky komisar genjeu . .Kam dhimbje per rinine ,pa prespektive ,qe vret gjyshet ,rref nenat ,e baballaret per nje cike miell.Mos haroni se ky Rame ripjellsi i shtoi pensionin Nexhmije Hoxhes dhe vita Kapos ,e na tha ne te gjithe shqiptareve ,hani mut ,une vendos ,patishahu i botes.,

  Reply to this comment
 17. intelektuali October 3, 13:45

  LERI LLOGJET E MASHTRIMIT, POR NDIHMO XHISIELEN QE MASAKROVE NE PUBLIK NGA STUDIOT E TUA TV O KRYEMINISTRI EDI RAMA

  Nje thirrje per ndihme nga intelektuali qe ka perjetuar dhunen e xhelateve perdhunues te Enverit ne burg per vite me radhe:

  “Xhisiela Maloku ndonëse gënjeu live, prapë duhet ndihmuar. Duhet ndihmuar se perseri eshte viktime e shtetit tend te poshter dhe te lig o Edi Rama, është peng i Mafies me pushtet. Xhisiela Duhet ndihmuar se po e mbajnë prapë me dhunë dhe po e përdorin në media imorale servile për të shpëtuar veten e tyre në PS dhe dhunuesit e vertetë. Duhet ndihmuar që të flasë për të vertetën që mban fshehur thelle ne shpirtin e dhunuar keqazi nga miqte e Taualnt Balles, e frikesuar deri ne palce nga halli i jetës që të mos e vrasë banda kriminale. Duhet ndihmuar që të mos ketë më raste të tjera “Xhisiela”.

  Mbrëmë pamë se si mazhoranca ishte angazhuar për të mos dalë e verteta e vajzës së dhunuar nga bandat e PS-së.

  NDIHMOJE XHISIELEN O EDI RAMA!

  sepse:

  Ky krimi i Taulantit dhe i Rahjes pas tij është tashmë një krim Shtetror

  APEL PER NDIHME NGA INTELEKTUALI

  Reply to this comment
 18. intelektuali October 3, 13:55

  O Kaso Kureshtari,

  Po keta banditet e Edvinit dhe te Taulantit po i dhe adresen dhe po i tregove emerin te vijne ne mes te dites dhe te perdhunojne dhe te pallojne nga para dhe prapa me hallatet e tyre qe i kane sa Blendi Fevziu shtatin, nuk e de degjuar bejtexhiun e enverit si u kendon hymne me vargjet e tij?

  dhe:

  Jo vetem kaq, por pasi te kene palluar paq keta krutane te Taulantit prej Xibrake te djegin bythen dhe organet intime me cigare socialiste sikur te ishin tavlla duhani dhe te thone mos bej GEK me patllake tek koka se te vrame dhe te hedhim ne grope,

  dhe jo vetem kaq, por:

  Me pas del dora vete Kryeministri i plotfuqishem Edi Rama dhe te quan HORR dhe te shpall ARMIK vetem sepse ke guxuar te kallezosh ne polici krimin dhe perdhunimin qe kane kryer banditet e Rilindjes Socialiste mbi ty,

  HE MO KASO TRIMI SI TE DALESH NE DRITE ME SHTETIN E EDI RAMES QE TE PALLON DHE TE VRET SI ZOG PULE?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim