Reagon Soreca: Dënojmë veprimet kundër Borchardt

May 13, 2019 20:26

Reagon Soreca: Dënojmë veprimet kundër Borchardt

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca ka reaguar në rrjetin social në lidhje me grafitet dhe veprimet e tjera të kryera në apartamentin ku jeton ambasadori i BE në Tiranë Bernd Borchardt.

E dënojmë me gjithë zemër frikësimin që i është bërë ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borchardt. Dënojmë grafitet dhe të gjitha mënyrat e tjera që janë përdorur kundër tij, kundër autoritetit të tij zyrtar. Nuk ka vend për veprime të tilla në një demokraci moderne”, shkruan Soreca.

Disa protestues të opozitës së bashkuar kanë shkruar grafite, ndërsa veprimi u cilësua edhe si një sulm, ndaj ambasadorit të OSBE.  Një ditë më pas, policia mori në mbrojtje Borchardt.

b.b/dita

May 13, 2019 20:26
Komento

6 Komente

 1. Taraboshi May 13, 21:20

  Deri tani ja krehet bishtin Lulit dhe Mones dhe tani po korrni ato qe mbollet gjete nje viti.Ja pafshi hajrin.Nga ne
  kesaj i themi rrit kelysh behen qej dhete hajne.

  Reply to this comment
 2. prizem May 13, 21:29

  Poshte imperializmi Anglo-amerikan bashke me ate te BE-se, ne ne goje te ujkut do hedhim valle me ne krye Salibabalen me 40 hajdute e kriminele bashipozuke qe i shkojne nga pas.

  Reply to this comment
 3. Mark .U.K May 14, 08:48

  Kta nuk jane socialista po specialista thoshte i ndieri Pjeter Arbnori(drite paste).Ashtu siç shpifi Erjon Veliaj i cili njoftoj te gjitha ambasadat se njerzit e PD dhunuan dhe i nxoren me dhune fèmijn nga barku grues se kryetarit te Kavajes ne shenj hakmarrje se humben Kavajen e fitoj ky socialisti drogaxhi vrases trafikant femrash i cili nuk ishte as i martuar .Eshte sajes e tyre edhe kjo.Vertet qeverin e mbrojne evropianet menjefjal zyrtart ne Tirane,po jo ta mbrojn deri ne ate menyre,siç mbrojti Berishen ambasadori amerikan pas 21 janarit qe e quajti burre shteti.O Zote ruaje Shqiperin prej shqiptarve ka thene Konica i madh.

  Reply to this comment
 4. E verteta May 14, 09:02

  Ka marrre fund. O te gjithe te vdekur e toke e djegur Shqiperia,o shqiptaret e lire e zot te fateve te veta duke varrosur njehere e pergjithmone keto falangra krimi pa dinjitet!

  Le ta dije Amerika e Europa se Shqipetaret nuk bashkjetojne me me kete kancer .
  As t amerkeas tiieurope s,keni as te drejtenmoaleme na tregu nese duhet dialog .Dialog me ke :falangra
  krimi,cinike,prostituta politike,hamshore te vetkenaqur,plehra qe shesin e blejne lire fatet e kombit,pasurite kombetare? Jo me ! Fund kesaj mortaje qe na mbajti te semure tash 80 vjet ! Jo me!

  Reply to this comment
 5. Koli May 14, 15:40

  Jeni ne vete ju?! Dietaxhinj!
  C’fare i bene? Turp te kete ,turp dhe ti.
  Sa here beheni pale me diktaturen,per turp jeni.

  Reply to this comment
 6. intelektuali May 14, 23:18

  BEJI TE FALA HAJDUTES VLLAHUTINI, QE KOMUNISTJA MOGHERINI E DERGOI AMBASADORE NE TIRANE PER TE VJEDHUR TAKSAPAGUESIT EVROPIANE PERPARA SE TE HIDHTE TY ME PARASHYTE NE TIRANE!

  Po ato 200 milione USD qe ka vjedhur Edi Rama dhe i ka depozituar ne dhe te huaj qe i publikoi OSBE-ja ku kane avulluar tani o Soreca makaronexhiu i Mogherinit?

  sepse:

  Ky Bernd Borchardt-i qe mbron ti po te ishte ne nje vend tjeter ish komuniste te Evropes Lindore dhe te fliste si “e jema maje thanes” i paguar nga Edvin Droga me lekat e krimit do ta kishin mbuluar me veze te prishura dhe do ta kishin vzheshur lakuriq sic e ka bere nena e tij gjermane e Hitlerit dhe do ta kishin detyruar ne ecte karkacul ne bulevard midis miletit qe do te kelthiste me gjithe forcen e fytit:

  SHAME! SHAME! SHAME! SHAME ON YOU!

  njashtu:

  Si ne filmin “Game of Thrones”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim