Reagon Tiede: Do më padisni se ofendova lartmadhërinë tuaj?

June 17, 2019 18:50

Reagon Tiede: Do më padisni se ofendova lartmadhërinë tuaj?

I menjëhershëm ka qenë reagimi i gazetari gjerman Peter Tiede i cili publikoi plot 16 përgjime ditën e sotme ka reaguar pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama se do të padisë.

Në postimin e kryeministrit Edi Rama, në rrjetin social Tiede i shkruan Ramës se përgjimet janë reale, ndërsa e ironizon duke thënë se mos vallë kryeministri ynë kishte dyshime në materialin që dispononin prokurorët tanë.

Postimi 

Z. Kryeministër, ju doni të më padisni? Për shkak të ofendimit ndaj lartmadhërisë tuaj apo përse? Përgjimet janë reale. Apo dyshoni për materialin e prokurorëve tuaj? Në Shqipëri, ju nuk mund të më padisni: cila gjykatë punon? Më vjen mirë që e mësuat këtë.

 

b.b/dita

June 17, 2019 18:50
Komento

20 Komente

 1. prizem June 17, 18:55

  Mos kujtoni se ne Gjermani nuk ka gazetare te shitur si ky rrota e karit…beni durim dhe fllucka e sapunit do pellcasi.

  Reply to this comment
  • Ne gjygj kete naziskin te pa moral dhe pa etike! June 18, 01:26

   Ky lloj te shprehuri “Lartmadheri” eshte arrogance e nje gazetari pa etike. Nuk mund te ofendoje nje gazetar me shprehje te tilla nje kryeminister te nje vendi. Eshte nje sjellje jo morale e gazetarit te Bild. Duhet te sillet brenda etikes se vendit te tij dhe jo ta konsideroje Shqiperine si nje vend te dores se 14-te. Sillet si nje rrugac naziskin. TURP. Ai mund te flase per pergjimet qe nuk thone asgje, por eshte reagimi i qeverise qe po e faktorizon kete gazetar. Atij tani i duket vetja si nje “shpetimtar”; kur ne fakt ka rene ne kurthin e shqupit dhe Moskes e Beogradit. Plus, edhe mund te jete paguar. Bravo Rama qe e coj ne gjygj kete gazetar.

   Reply to this comment
 2. tidear June 17, 18:55

  Ky paska rrjedhur fare. Hajde ne shqiperi se do ta njohesh mire drejtesine qe ti nuk njeh, qelbesire.

  Reply to this comment
 3. Niku June 17, 19:01

  Ky gjermani po luan rolin e budallait. Rama thote do te te padise në gjykatat gjermane, ky thote se në Shqiperi nuk mund Te me padisesh!

  Reply to this comment
 4. tidear June 17, 19:02

  Sa debil ky gazetari, e quan vehten mbi km e shqiperise??? Me sa duket nuk eshte ne trezi, ika ikur bleta nga parateqe ka marre nga basha, por parate e marra nga djersa e ketij populli mos harro se do ti vjellesh ti dhe porositesi i botimit.

  Reply to this comment
 5. Soc.jo rilindas June 17, 19:05

  Mos bo kakerdhi ti o nazist i qelbur fol me me respect per k/ministrin e Shqiperise.edhe n.q.s ke te drejte per materialin,por do tregosh ne gjykate se kush e nxori secretin hetimor.se ne gjermani kush nxjer sekretet shteterore kalbet nje burg ok.langaraq pa edukate

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 17, 19:35

   OOOOOOOOOOOO Rilindas, mos u merzisni he burra , mbahuni fort !!!!!! Se njehere qe moti ne kesi rastesh kishte nje shprehje: SHTATE HERE ME RRAHEN , E SHTATE HERE ME MOREN ARMEN , POOOOOOOR , UNE NUK JAM FELLIQ!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 6. lalai June 17, 19:20

  hahahahhaa tall BILEN o Ram me 1 popull idiot që ke nën hyqëm….atij gjermanit i rruan leshte e sqetllës ti se e provoi njëher nano dikur……
  po ty saliut metës e bashës u do q…ë ça keni e ça skeni!!!
  po tallni bythën me një popull injorant ooooo injorant!!!

  Reply to this comment
 7. mirel June 17, 19:22

  Po tallet hapur..ka te drejte te tallet.
  Cila gjykate punon ne SHqiperi?
  Gjykatesit po dalin te gjithe kriminele me shume nga kriminelet.
  Dale ku do mbaroje kjo histori.
  Shtetit te Ramutit po i del boja boterisht

  Reply to this comment
 8. demo June 17, 19:38

  Krimi dhe korrupsioni i pandeshkuar,kthehet dhe te ndeshkon.

  Reply to this comment
 9. Zigur Qarri June 17, 19:40

  Hahaha…..dhe thojn pastaj,se vetem anglezet kan humor!

  Reply to this comment
 10. O gjermano i more paret e fukarenjve shqoptar June 17, 20:08

  Ka edhe gjerman gomar.
  Ky eshte gjerman apo palistanez arian

  Reply to this comment
 11. kujtesa June 17, 21:26

  si shume trim hiqet ky birbo dhe nuk e di qe dhe ne vrime te miut te futet do gjendet.

  Reply to this comment
 12. enter"" June 17, 22:20

  Paditesh sepse je bere nje megafon I perkthimeve te Shqupit.

  Sa per dijeni, Lulka qe te nis pergjimet, ka fituar ne 2011 zgjedhjet e Tiranes duke I vjedhur haptazi ne sy te te gjitheve.

  Shko e meso cfare eshte Luli pastaj fot.

  Reply to this comment
 13. Sulo June 18, 01:30

  Dolen sklleverit bythelepires te rilindjes po sulen ne kor te mbarojne babain e tyre qe edhe kur u dhjet ne koke thone: sa te mire e beri.
  Ptu skllever te poshter njerez pa karakter beheni vegla qorre te ketij apo atij.

  Reply to this comment
 14. Kuq e zi June 18, 06:19

  Cjane keta komente?
  A e dini c’dmth gazetar investigativ normal qe jo se tanet bejne vetem tellallin dhe kujtojne se eshte kjo gazetaria
  A e dini qe fale gazetarise ka dhene dorheqjen presidenti i shba-ve
  Nqs incizimet do ishin fallco nuk do ngriheshin ne alarm ushtaret e rames me gjet se kush i nxori
  Kur do shkruajne gazetarucet shqiptar pse ishin bllokuar keto dosje dhe jo vetem kto por kane 30 vjet qe bllokohen
  Z.rama mos harro maqedonine
  Populli te zgjodhi qe te ishe zaev i pate te gjitha mundesite te ishe zaev ti preferove te ishe gruevski
  Psene e ketij rroli do na tregoi koha

  Reply to this comment
 15. tidear June 18, 08:09

  Jo more zoti gazetar jo per ofendim, megjithese e meriton edhe kete, por per fallsifikim. Ndryshe degjohet materiali me ze ne shqip e ndryshe e keni shkruar ne anglisht e gjermanisht. Pikerisht per kete gje e per marrjen nga prokuroria te materialeve akoma ne hetem. Keto perbejne krime qe denohen penalisht ore mender gazetar, qe na flet si e ema e zeqos ne maje te thanes. Mos harro se matriali origjinal duhet te jete ne dosje e ballafaqimi eshte i thjeshte.

  Reply to this comment
 16. SHKELZENI June 18, 08:33

  Ky eshte gazetar i blere nga PD kudo ne bote ka si tille por do denohet rende me thoni mua ne cilin vend te botes nxiret sekreti hetimor i nje dosje ? Do denohet ke nga gjykata gjermane koha do ta tregoje . Nese nuk do ishte ne hetim dosja dhe investigimin do e kishte bere gazetari nuk kishte shkelje kigjore

  Reply to this comment
 17. Messerschmitt June 18, 08:37

  Ram antishqiptar i pa bese mos u kruj kot sepse ky eshte nje gazetar gjerman dhe jo nga ato laprat prostituta gazetariske albanese qe i shet e i ble si dhe kur te duash !

  Dhe ai alabaku gjasme nazist qe i nxorren videon tha se do hakmerrej e do i hidhte ne gjygj e do bej kete e ate …por tani ra si pule e lagur e po kerkon falje kudo …..

  Bild nuk eshte nje gazet por nje institucion !

  Reply to this comment
 18. Uncle Sam June 18, 11:26

  Bravo Dita! Ke filluar te me pelqesh. Ke ushqim per te gjithe. Shiko si lehin qente rilindas.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*