Real do të sakrifikojë Bale për Mbappe

July 4, 2017 22:32

Real do të sakrifikojë Bale për Mbappe

Kylian Mbappe është lojtari i momentit. Sulmuesi francez është përfolur shumë për një transferim te kampionët në fuqi të Europës dhe Spanjës, Real Madrid.

Për 18-vjeçarin interesohen edhe Arsenal dhe PSG. Por çfarë efekti do të kishte transferimi i sulmuesit të Monaco në “Bernabeu”?

Sipas ekspertit të futbollit europian, Garaham Hunter, kalimi i Mbappe te madrilenët do të pasohej nga largimi i sigurt i Gareth Bale, i cili mund të vendosë të kthehet në Premier League.

“Los Blancos” janë vënë në gjurmët e francezi që nga koha kur ai ishte vetëm 14 vjeç dhe Zinedine Zidane synon ta bëjë ata pjesë e repartit të tij sulmues.

Nëse Real do të arrijë të mposhtë konkurrencën e Arsenal dhe PSG, atëherë Bale do të sakrifikohej për t’i hapur vend yllit të Monaco.

Ndërkohë, ky do të ishte një lajm i mirë për Manchester United, me Mourinho dhe Woodward që duan ta marrin Bale në “Teatrin e Ëndrrave”.

Gjithsesi, shumë do të varet nga lëvizjet e Cristiano Ronaldo-s, me yllin portugez që ka befasuar klubin spanjoll duke kërkuar të largohet këtë verë.

Largimi i mundshëm i CR7 do të krijonte fondet e duhura për të siguruar Mbappe, i cili do të bëhej blerja më shtrenjtë në historinë e futbollit.

July 4, 2017 22:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*