“Realiteti dhe propaganda e Ramës”

June 3, 2018 11:53

“Realiteti dhe propaganda e Ramës”

 

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku denoncoi nëpërmjet një statusi në Facebook, se realiteti ekonomik në Shqipëri, sipas saj, është shumë i dhimbshëm, ndryshe nga ajo që kryeministri Rama propagandon në televizionin e tij personal, ERTV.

Tabaku i referohet të dhënave zyrtare dhe thotë se në 5 muajt e parë të vitit janë mbyllur 5848 biznese, të cilat pritet të lënë pa punë dhe pa të ardhura shumë të rinj, por edhe familjarë.

Statusi i deputetes Jorida Tabaku:

REALITETI dhe PROPAGANDA e Ramës

REALITETI:

Të dhënat zyrtare tregojnë se në Maj 2018 mbyllën aktivitetin 1016 biznese.

Në 5 muaj, Janar-Maj 2018, 5848 biznese mbyllën qepenat.

Çdo biznes që mbyllet do të thotë rroga që nuk paguhen më, kryefamiljarë dhe të rinj që mbeten pa punë, më pak të ardhura dhe më shumë varfëri për familjet shqiptare.

Të dhënat zyrtare të kreditimit të ekonomisë konfirmojnë krizën ekonomike!

Ky është muaji i pestë rradhazi që kreditimi ulet.

Kredia për bizneset në Prill 2018 rezulton 17 milionë dollarë më pak sesa Marsi dhe 80 milionë dollarë më pak se Prilli 2017.

PROPAGANDA:

Për propagandën shikoni se si Edi Rama gënjen live në ERTV.

a.s/dita

June 3, 2018 11:53
Komento

9 Komente

 1. Qytetari durrsak June 3, 12:14

  Zonje e “shtrenjte” e Lulushit. Ke 5 vjet qe “pellet” propaganden e shktaerrimit dhe demoralizimit te shqiptareve dhe nuk ofroni asnje ligj ne kuvend (e thote edhe Profesor Fuga kete, e ke degjuar ?) Per kete paguheni nga taksat e popullit, te perpiloni dhe propozoni ligje per ecjen perpara te Shqiperise. Eshte nje nga detyart paresore te cdo opozite. Ti dhe koleget e tu, nuk paguheni per “propaganden” qe i ben qejfin “kapos serbe” ne Shqiperi, Sali Berishes. Sigurisht, kete e ben per te “ruajtur” vendin e “punes” ne kuvend, si deputete. Por, ky eshte misioni yt si deputete e popullit ?! Turp, nuk te vjen, se paku nga prindet dhe familja jote ?!

  Reply to this comment
 2. Besa June 3, 14:37

  Momenti qe ti zgjedh te pershkruash ‘realitetin dhe propaganden e Rames’ pikerisht tani qe pritet te jepet vendimi per pranimin ose jo te kandidatures se Shqiperise ne BE, tregon shume per ty si individ, se ate klasen e hienave qe ti perfaqeson ka kohe qe nuk e ve me ne kandar. Kur shikon edhe femrat/ nenat te trumbetojne antishqiptarizmin me kaq zell, te vjen per te vjelle dhe duhet ta kuptosh qe te gjitha qendrimet e tua politike mund te falen, pervec ketij. Ytt faqezeze!!

  Reply to this comment
 3. AM June 3, 15:18

  Cdo muaj hapen dhe mbyllen biznese. Rendesi ka qe diferenca ndaj atyre qe hapen dhe atyre mbyllen te jete pozitive. Keto lajmet e kronikave mbajini per trapat e pd qe ju ndjekin neper shtigjet e babales.

  Reply to this comment
 4. Dashamir Pellumbi June 3, 16:10

  Ne ekonomine e tregut ekziston ligji i falimentit si fenomen i njohur i ketij sistemi nuk jemi ne Socializem balane tatuek – balone tabake.

  Reply to this comment
 5. lylsuma ja plq ta pasmet ksaj June 3, 16:46

  po pse kjo debolja
  do sjelli ligje ne ate Parlament !
  kjo eshte nji idiote ose si me then nji
  tip gride mes boleve te sharlataneve te bandes pd

  ktyre i duhet prer menjiher pagesa ,
  sepse marrin paren e taksapaguesit shqiptare
  vetem me injoru shqiperine ne bote ,
  dhe me sjell kaos ne shoqerine shqiptare .

  ktyre sharabjgave e sharlataneve i duhet refuzuar gjithcka nga ajo shoqeri dhe nga media .

  te komentosh ne media cfar derdellit kjo idiotja anadollake dhe ushkaret e Babahalese Berisha eshte

  nji tallje qe shqiptaret i bejne jetes se tyre .
  kta jane thjeshte funderina plehra toxike per ate shoqeri

  Reply to this comment
 6. Lexuesi i durueshem June 3, 20:18

  Kjo eshte vetem nje babale simpatike dhe kaq! Me tej s’ia vlen te zgjatesh.

  Reply to this comment
 7. Fidel Kastro June 3, 21:07

  Nuk e di a mund te hyme ne Evrope me kete gjuhe qe perdorni ndaj nje deputete femer , qe per mendimin tim eshte nje zonje e nderuar. Kjo mendesi e se shkuares ste çon askund

  Reply to this comment
  • ccc June 4, 02:14

   kjo eshte nje idiote deputete, pa asnje ndryshim nga deputetet harbute si vokshi, monika e te tjera….katunare tirane qe efhe po te doje nuk e trashe dot zerin….

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin