Receta e thjeshtë shtëpiake që do t’ju ndihmojë të shmangni të gjitha llojet e ilaçeve

June 22, 2017 10:17

Receta e thjeshtë shtëpiake që do t’ju ndihmojë të shmangni të gjitha llojet e ilaçeve

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, sepse është jashtëzakonisht shumë e fuqishme.

Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të luftoni gripin e zakonshëm. Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë:

Përbërësit:
1 rrënjë xhenxhefili mesatar
2 limona
500 gr mjaltë

Përgatitja
Lajini limonët dhe copëtojini. Më pas qëroni xhenxhefilin dhe prijeni në feta.

Vendosini limonët dhe xhenxhefilin në një kavanoz xhami 1 l dhe shtoni dhe mjaltin, por lini pak hapësirë në majë.

Mbylleni mirë kavanozin dhe lëreni mënjanë për një ditë, në mënyrë që përbërësit të lëshojnë lëngun e tyre.

Mund t’a mbani kavanozin në frigorifer 1-2 muaj dhe do të shihni që do të bëhet si masë xhelatinoze.

Përdorimi:
Për të rritur rekomandohet 2 lugë gjelle në ditë dhe 1-2 lugë çaji në ditë për fëmijët.

Përdoreni këtë përgatitje fantastike për të forcuar shëndetin dhe shmangur çdo lloj sëmundjeje

June 22, 2017 10:17
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 June 22, 10:57

  “Vendosini limonët dhe xhenxhefilin në një kavanoz xhami 1 l dhe shtoni dhe mjaltin, por lini pak hapësirë në majë.”
  kjo hapsira e lënë duhet të jetë sekreti i këtij lëngu çudi bërës!!
  unë do të shtroja një pyetje!!ju keni dhënë dozat që duhet të përdorin tërriturit dhe fëmijët!!
  keni harruar të shkruani se a mund ta përdorin gratë shtatzana,dhe diabetikët!!po personat me tension të lartë të gjakut??
  a mund të përdoret si pomadë për djegjet e lëkurës??
  po si dizinfektues për plagët??
  çdo ditë e më shumë po shtohen dituritë mesjetare në shqipëri!!sigurisht që duam ta ngrëmë jetgjatësinë në nivelet e mbretërisë së lavdishme të zogut!!në atë kohë kur njerzit skisin ilaçe por shumë mjalt dhe xenxefill,limonat importoheshin!!

  Reply to this comment
 2. Pall Ariu June 22, 12:08

  Ende pa komente?

  S’ka mundesi, se “Gojet e Liga” sapo me njoftuan, se nje BUCE FORUMESH qe fshihet si SKUTH prapa kompiuterit me nofken AntiQenZure ka postuar nje goxha budallallek.

  O KURRIZTHYER !

  Shtrengoje pak ate sumatricen e shkatarrume dhe dil nga anonimiteti qe ta shohin te gjithe se sa te vlen gariplleku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*